Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, mommytobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είχαμε και εμείς γιατρό σήμερα.. 36εβδ σήμερα ακριβώς.. Ο μπέμπης 2900γρ και δόξα το θεό ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος και το μωρό μεγαλώνει όπως πρέπει και είπε ότι οφείλεται στην καλή διατροφή και ρύθμιση του σακχάρου.. Κάναμε καρδιοτοκογραφημα και είχα μόνο 2 συσπαση...θα πάμε σε μια βδομάδα πάλι... Έχει μαγουλαρες και πολλά μαλάκια ο μπέμπης μου.. Είδαμε επιτέλους λίγο μουτράκια.. Και είπαμε αν δεν σπάσουν τα νερά μου μέχρι 09/02 θα πάμε εκείνη την μέρα με πρόκληση, θα είμαι 38+5..έφτασε ο καιρός κορίτσια και δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά

Με το καλό κι εσύ κοπέλα μου!! όλες παίρνουμε σειρά σιγά-σιγά! Μια χαρά το μωράκι σου, θα δεις πόσο θα πάρει στην εβδομάδα...θα τρελαθείς!! 

  • Μου αρέσει 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Με το καλό κι εσύ κοπέλα μου!! όλες παίρνουμε σειρά σιγά-σιγά! Μια χαρά το μωράκι σου, θα δεις πόσο θα πάρει στην εβδομάδα...θα τρελαθείς!! 

Σε 2 βδομάδες πήρε 400γρ..ο γιατρός υπολογίζει γύρω στα 3500γρ να βγει... Με το καλό όλες μας κορίτσια και με έναν πόνο.. Τίποτα δεν έμεινε

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλησπέρα κορίτσια... Είχαμε και εμείς γιατρό σήμερα.. 36εβδ σήμερα ακριβώς.. Ο μπέμπης 2900γρ και δόξα το θεό ο γιατρός είναι πολύ ευχαριστημένος και το μωρό μεγαλώνει όπως πρέπει και είπε ότι οφείλεται στην καλή διατροφή και ρύθμιση του σακχάρου.. Κάναμε καρδιοτοκογραφημα και είχα μόνο 2 συσπαση...θα πάμε σε μια βδομάδα πάλι... Έχει μαγουλαρες και πολλά μαλάκια ο μπέμπης μου.. Είδαμε επιτέλους λίγο μουτράκια.. Και είπαμε αν δεν σπάσουν τα νερά μου μέχρι 09/02 θα πάμε εκείνη την μέρα με πρόκληση, θα είμαι 38+5..έφτασε ο καιρός κορίτσια και δεν μπορώ να το πιστέψω πραγματικά

Μπραβο τέλειο βάρος! Δεν σε νοιάζει τιποτ τωρα πια! Είσαι στην τελική ευθεία! Πολύ χαίρομαι για όλες σας!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Τι έγινε βρε κορίτσια??Όλες πάτε για πρωτες μέρες Φεβρουαρίου???!!

Μας βγήκατε μπροστά μπροστά???

Μόνο.εγω δε βιάζομαι?!:D

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

με το καλό κ περιμένουμε κατάθεση εμπειρίας!

@Joka κάποια στιγμή όμως πρέπει κ να γεννήσεις ε; μην πάει μάρτιος.χεχεχε. 

Χαχαχαχα!!!

Α όποτε αποφασίσει η μικρή,δεν επεμβαινω στις βουλές της!!:tongue:

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει καμία σας νυχτερινή εφίδρωση;το βράδυ ξυπνάω κατά τις 2-3 κ είμαι ιδρωμενη γύρω από το στήθος κ στο λαιμό.

Εγώ εχω! Όχι καθε μέρα αλλά κάποια βράδια ξυπνάω και είμαι τόσο πολύ που αλλάζω πιτζάμες. Να σημειώσω ότι δεν ντυνομαι καθόλου βαριά για να κοιμηθώ συχνά κοιμάμαι με κοντομάνικο. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια πως ειστε? Ξεκινησε κ εσάς περίεργα η μέρα σας η μονο εμένα? Έχω έρθει στο Έλενα για ραντεβού κ υπέρηχο και παιδεύομαι μια με την ασφάλεια μου μια με ατυχία περιστατικά που με καθυστερούν και σε άλλες περιπτώσεις βλεπω υπάρχει ένταση σήμερα!

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Λοιπόν κορίτσια μου, εγώ πλέον πηγαίνω 2 φορές την εβδομάδα στον γιατρό (Δευτερα και Πέμπτη) σήμερα η μικρή κοιμόταν ότι και να έκανα, μακάρι να μην χαμπαριάζει και όταν βγει :P

συζητήσαμε για την περινεοτομή και γενικά για θηλασμό κλπ. Το συμπέρασμα: σε κόβει ελεγχόμενα, διαφορετικά ανοίγεις σαν να σκίζεις χαρτί. Και μου εξήγησε τις διαφορές. Την πρώτη ώρα θηλάζεις απαραιτήτως και μετά για την υπόλοιπη μέρα στο δωμάτιο, σου έχει νεογνολόγο-σύμβουλο θηλασμού (πληρωμένη από αυτόν)! Μου φάνηκε τέλειο, ειδικά εγώ που είμαι ανίδεη! 
 

μάλλον θα φάμε και τις 40 εβδομάδες (εκτός απροόπτου εάν θέλει η μικρή να βγει μόνη της) 
σκέφτομαι να πάω προγραμματισμένα την 1/2 δηλαδή θα είμαι 39&2 αλλά μου είπε αυτό θα το κανονίσω από την άλλη εβδομάδα που θα μου κάνει διακολπικό υπέρηχο να δει τον τράχηλο, από αυτόν εξαρτάται!  Οπότε κοντοζυγώνει και η δική μου ώρα...τι έμειναν καλέ;;; 11 μερούλες :o:wub::wub:

Αυτό με το υποχρεωτικό σκίσιμο είτε ετσι ειτε αλλιώς δεν το κατάλαβα και δε νομίζω ότι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις.

Το δεύτερο πάλι με τη νεογνολογο πάλι δεν το κατάλαβα που θα κάτσει μαζί σου όλη μέρα.Εννοεις προφανώς ότι είναι του μαιευτηρίου?Είναι πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμού?

Πρώτη φορά ακούω τέτοια προσωπική "παροχή"από γιατρό .

Τέλος,γιατί δεν περιμένετε μέχρι την ΠΗΤ?Υπάρχει ιατρικός λόγος?

Τελικά καμία δε θα περιμένει την ΠΗΤ?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Και συνεχίζω απο το doppler  της Δευτέρας βράδυ 33w+2d  2.350 η μπέμπα.... σήμερα στου Δημοσιου τον ηπερηχο ειμαι ξαφνικά 36w σημερα και 2.590..ειναι για να σας φτάσω βρεεεε..τα έλεγε η @Joka πως δεν θα δω προκοπη σε τόσες λίγες μερες

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Ani!! είπε:

Και συνεχίζω απο το doppler  της Δευτέρας βράδυ 33w+2d  2.350 η μπέμπα.... σήμερα στου Δημοσιου τον ηπερηχο ειμαι ξαφνικά 36w σημερα και 2.590..ειναι για να σας φτάσω βρεεεε..τα έλεγε η @Joka πως δεν θα δω προκοπη σε τόσες λίγες μερες

Ο υπέρηχος του δημοσίου ότι να ναι.Το ντοπλερ κρατάς.

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Και συνεχίζω απο το doppler  της Δευτέρας βράδυ 33w+2d  2.350 η μπέμπα.... σήμερα στου Δημοσιου τον ηπερηχο ειμαι ξαφνικά 36w σημερα και 2.590..ειναι για να σας φτάσω βρεεεε..τα έλεγε η @Joka πως δεν θα δω προκοπη σε τόσες λίγες μερες

δεν κατάλαβα. τώρα είσαι 36w ή τόσο σε έβγαλε το μηχάνημα;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει καμία σας νυχτερινή εφίδρωση;το βράδυ ξυπνάω κατά τις 2-3 κ είμαι ιδρωμενη γύρω από το στήθος κ στο λαιμό.

Κάθε βράδυ εκείνες τις ώρες ακριβώς το ίδιο!! Αλλά σε όλο το σώμα! Αλλάζω ρούχα κ ξαναπεφτω!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κάθε βράδυ εκείνες τις ώρες ακριβώς το ίδιο!! Αλλά σε όλο το σώμα! Αλλάζω ρούχα κ ξαναπεφτω!

καλά που σας ρώτησα γιατί νόμιζα οτι φταίει το ζάχαρο,υπογλυκαιμία ή κάτι άλλο. μάλλον είναι ορμονικό. το είχες κ πιο μπροστά γιατί βλέπω έχουμε 4 βδομάδες διαφορά


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! Αν πάνε ολα καλά και δεν γεννήσω νωρίτερα, κλείσαμε ραντεβού για τις 5 Φλεβάρη εμεις να πάμε καισαρικη!

Έχω ένα άγχος για το χειρουργείο, έναν φόβο απίστευτο!


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...