Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Renaki80 είπε:

Συμπάσχω σήμερα μαζί σου! Υποφέρω από χθες! Έχω πιει τα πάντα, δεν με πιάνει τίποτα...νεκρική σιγή το έντερο! 

Δεν εχω δυσκοιλιοτητα, ουτε εφαγα κατι που με πειραζει. Δεν ξερω γιατι ποναω τοσο ομως...ενα φουσκωμα εχω που με χτυπαει στην μεση.  Εγω για την δυσκοιλιοτητα ετρωγα αποξηραμενα δαμασκηνα με ακτινιδια

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Renaki80 μήπως να μιλαγες με τον γιατρό σου; Τα εντερικά μπορεί να είναι κ προεόρτια τοκετού! Δεν έχεις πάει όμως λες διάρροια κλπ.. δεν ξέρω αν συνεχίσει να τον πάρεις!

Εμένα μου έχει καρφωθεί ότι δε θα φτάσω μέχρι την Παρασκευή που μου είπε ο γιατρός κ θα με πιάσουν ωδίνες.. Νιώθω γενικά λίγο περίεργα, κάποια πονακια, μια αυξημένη κινητικότητα..


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Papaki@ said:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Κοπέλα μου να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!! Να είναι γερές και καλοτυχες! 
Τελεια τα βάρη τους!

Καλή ανάρρωση και με το καλό να πάτε σπίτι όλοι μαζί!

Ξεχνα ότι πέρασες .. τώρα ξεκινάει το πιο όμορφο ταξίδι :) 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Να σου ζήσουν! Σου εύχομαι από εδώ και στο εξής η αγκαλιά σου να είναι πάντα γεμάτη με αγάπη από τα ζουζουνάκια σου! 

12 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

@Renaki80 μήπως να μιλαγες με τον γιατρό σου; Τα εντερικά μπορεί να είναι κ προεόρτια τοκετού! Δεν έχεις πάει όμως λες διάρροια κλπ.. δεν ξέρω αν συνεχίσει να τον πάρεις!

Εμένα μου έχει καρφωθεί ότι δε θα φτάσω μέχρι την Παρασκευή που μου είπε ο γιατρός κ θα με πιάσουν ωδίνες.. Νιώθω γενικά λίγο περίεργα, κάποια πονακια, μια αυξημένη κινητικότητα..

Καλημέρα συγνώμη τώρα το είδα! Θεματάκι με έντερο είχα γενικά και πριν την εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον τώρα με ορμόνες, σίδηρο κλπ! Τον φάγαμε τον γάιδαρο θα κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα! 
duphalac, υποθετάκια και η ζωή συνεχίζεται :P

13 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Δεν εχω δυσκοιλιοτητα, ουτε εφαγα κατι που με πειραζει. Δεν ξερω γιατι ποναω τοσο ομως...ενα φουσκωμα εχω που με χτυπαει στην μεση.  Εγω για την δυσκοιλιοτητα ετρωγα αποξηραμενα δαμασκηνα με ακτινιδια

Μπορεί να είναι αέρια...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα βρε κορίτσια.....αχχχ είμαι τόσο ενθουσιασμένη για την προσμονή της μικρής μου, χθες φτιάξαμε το λίκνο στην κρεββατοκάμαρα (περιττό να σας πω ότι τα φέραμε όλα σβούρα για να χωρέσουν) και φτιάξαμε και τα  πράγματα μέσα και πάνω στην συρταριερα! Όλα στην εντέλεια....μόνο το ζουζουνάκι μας, λείπει που το περιμένουμε με προσμονή και αγωνία...

σήμερα θα πάω στον γιατρό για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! Να δω τι θα μου πει και για το προγραμματισμένο τοκετό! Αγωγία στο φουλ! Καλέ δεν το πιστεύω, το ταξίδι αυτό φτάνει στο τέλος του και αρχίζει ένα καλύτερο!!! Ααααχχχχ αυτές οι ορμόνες πολύ αγαπούλα βγήκα τελικά....χαχαχα 

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

  • Μου αρέσει 6

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Να σου ζήσουν! Σου εύχομαι από εδώ και στο εξής η αγκαλιά σου να είναι πάντα γεμάτη με αγάπη από τα ζουζουνάκια σου! 

Καλημέρα συγνώμη τώρα το είδα! Θεματάκι με έντερο είχα γενικά και πριν την εγκυμοσύνη, πόσο μάλλον τώρα με ορμόνες, σίδηρο κλπ! Τον φάγαμε τον γάιδαρο θα κάνουμε λίγη υπομονή ακόμα! 
duphalac, υποθετάκια και η ζωή συνεχίζεται :P

Μπορεί να είναι αέρια...

Καλημέρα και καλή εβδομάδα βρε κορίτσια.....αχχχ είμαι τόσο ενθουσιασμένη για την προσμονή της μικρής μου, χθες φτιάξαμε το λίκνο στην κρεββατοκάμαρα (περιττό να σας πω ότι τα φέραμε όλα σβούρα για να χωρέσουν) και φτιάξαμε και τα  πράγματα μέσα και πάνω στην συρταριερα! Όλα στην εντέλεια....μόνο το ζουζουνάκι μας, λείπει που το περιμένουμε με προσμονή και αγωνία...

σήμερα θα πάω στον γιατρό για καρδιοτοκογράφο και υπέρηχο! Να δω τι θα μου πει και για το προγραμματισμένο τοκετό! Αγωγία στο φουλ! Καλέ δεν το πιστεύω, το ταξίδι αυτό φτάνει στο τέλος του και αρχίζει ένα καλύτερο!!! Ααααχχχχ αυτές οι ορμόνες πολύ αγαπούλα βγήκα τελικά....χαχαχα 

ΚΑΛΗΜΕΡΕΣ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

Καλημερα κοριτσι μου!!!! Το ταξιδι τελειωνει αλλα αρχιζει ενα αλλο πιο μεγαλο και πιο μαγικο!!!! Με το καλο το μωρακι σας!!! Και γω εχω σημερα γιατρο, να δω τι θα μας πει...αυριο αισιως 37η εβδομαδα. Την αλλη Τριτη 2/2 εχω και γενεθλια....λετε να εχω το πιο ακριβο δωρο στην αγκαλια μου;;;;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια ! 
@Papaki@ να σου ζήσουν ζήσουν !!!!γρηγορα να τα εχεις στην αγκαλιά σου κ στο σπιτι σας ! 
 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  20. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  21. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  22. @ Ρια new mum ΠΗΤ :27/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  23. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  24. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  25. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  26. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  27. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  28. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  29. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

   

 Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα θαυματακια μας !!! 

  • Μου αρέσει 2

S4bRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mariachi είπε:

Καλημέρα κορίτσια ! 
@Papaki@ να σου ζήσουν ζήσουν !!!!γρηγορα να τα εχεις στην αγκαλιά σου κ στο σπιτι σας ! 
 

  1. @Τουτουνι ΠΗΤ :22-29/01 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτήριο : Μητέρα. Γεννήσαμε !!! Πάλι βιαστικά μωράκια !!! 5/01/2021 
  2. @demi Lou  γεννήσαμε !!! 12/01/2021
  3. @niniδιδυμάκια , γεννήσαμε !!!! 16/01/2021
  4. @Katerina 11 ΠΗΤ 4/2 , κοριτσάκι , μαιευτήριο: Έλενα 
  5. @Mari@nna ΠΗΤ :5/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο :ιδιωτική κλινική επαρχίας
  6. @Renaki80 ΠΗΤ :6/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Μητέρα 
  7. @pharmacy ΠΗΤ : 6/2 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό
  8. @Joka ΠΗΤ :9/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : μάλλον Λητώ 
  9. @Νινι2019 ΠΗΤ : 9/2 ,κοριτσάκι , Γερμανία, γεννήσαμε !!! 17/01/2021 
  10. @Paris.33 ΠΗΤ :10/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  11. @chris79 ΠΗΤ:11/2 ,διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ) , Μαιευτήριο : Λητώ Γεννήσαμε !!! βιαστικά μωράκια !!!! 25/12/2020 
  12. @Andri23 ΠΗΤ : 11/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ιασώ
  13. @Georgia Jo ΠΗΤ :11-16/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο: Μητέρα 
  14. papaki@ ΠΗΤ :13/2, διδυμάκια (κοριτσάκια ), Μαιευτηριο : Ιπποκράτειο  , γεννήσαμε 24/01/2021
  15. Σοφκα7 ΠΗΤ 13-17/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό 
  16. @Mariachi ΠΗΤ :14/2, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Διαβαλκανικό 
  17. @Hope.2019 ΠΗΤ :16/2 , αγοράκι , Μαιευτήριο : Ρέα
  18.   @Sofi8 ΠΗΤ 17/2 , κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Αρεταίειο 
  19. @mommytobe ΠΗΤ :18/2, αγοράκι
  20. @efinikolaou  ΠΗΤ :24/2 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι ), Μαιευτηριο : Ιασώ
  21. @kateV ΠΗΤ: 26/2 , κοριτσάκι , Μαιευτηριο : Διαβαλκανικό
  22. @ Ρια new mum ΠΗΤ :27/2 , αγοράκι, μαιευτήριο : Γενεσις 
  23. @ladybag  20 ΠΗΤ:27/2, αγοράκι, Μαιευτηριο : Ιασώ 
  24. @renula ΠΗΤ : 27/2, Μαιευτηριο : Μητέρα 
  25. @Vasiliki10 ΠΗΤ : 1/3, κοριτσάκι , Μαιευτήριο : Ιασώ 
  26. @BettySt ΠΗΤ :2/3 ,κοριτσάκι , Μαιευτήριο : δημόσιο νος. Κρήτης
  27. @Nephele78 , ΠΗΤ : 5/3 , διδυμάκια (αγοράκι και κοριτσάκι )
  28. @Ani!! ΠΗΤ :14/3 , κοριτσάκι ,Μαιευτήριο : Έλενα
  29. @Geonutr-mama ΠΗΤ : , αγοράκι , Μαιευτήριο : Σπιτι 

   

 Με το καλό να υποδεχτούμε όλες τα θαυματακια μας !!! 

Και η @Σοφκα7 γέννησε! Να σας ζήσουν κορίτσια μου! Όταν νιώσετε καλύτερα ενημερώστε και εμάς τις αγχωμενες με λεπτομέρειες! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Να σου ζήσουν και εσένα τα διδυμακια σου! Καλή ανάρρωση και με το καλό να τα πάρεις αγκαλίτσα!!! 

Καλε πόσες διδυμομανουλες μείναμε.?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Κορίτσι γλυκό να σου ζήσουν τα μωράκια σου!! Σε είχα χθες στο νου μου κ περίμενα νέα πως κ πως!! Καλή ανάρρωση και σε σένα και γρήγορα να τα πάρεις στην αγκαλιά σου!!

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


9 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου! 

Κορίτσια τι κάνετε; Να σας ρωτήσω κάτι.

Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα χάπια Τ4 και ήταν σχετικά σταθερή η TSH δηλαδή από 0.9-1.6 με χάπι των 62mg. Πήγα σήμερα μετά από ενάμιση μήνα και έκανα επανέλεγχο όπως πάντα και έχει ανέβει παρα πολυ έφτασε 4.34. Εντωμεταξυ αυτό τον ενάμιση μήνα δεν ξέρω πως αλλά πήρα πολλά κιλά δηλαδή από κει που ήμουν +7 έφτασα +12 και λέω μήπως έφταιξε και αυτό.

Έστειλα στην ενδοκρινολόγο μου και περιμένω αλλά είναι λογικό βρε κορίτσια σε τόσο λίγο διάστημα να ξερυθμιστει έτσι και τώρα πως θα πέσει γρήγορα που είμαστε στο τέλος και θα  έχουμε και το θηλασμό.

 

Βέβαια θυμήθηκα ότι μου είχε πει η ενδοκρινολόγος να πάω τουλάχιστον μετά από 5 μέρες που είχα κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί απορρυθμίζουν. Εγώ πήγα μετά από 10 μέρες! Δεν ξέρω θα δω τι θα μου πει


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου! 

Κορίτσια τι κάνετε; Να σας ρωτήσω κάτι.

Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα χάπια Τ4 και ήταν σχετικά σταθερή η TSH δηλαδή από 0.9-1.6 με χάπι των 62mg. Πήγα σήμερα μετά από ενάμιση μήνα και έκανα επανέλεγχο όπως πάντα και έχει ανέβει παρα πολυ έφτασε 4.34. Εντωμεταξυ αυτό τον ενάμιση μήνα δεν ξέρω πως αλλά πήρα πολλά κιλά δηλαδή από κει που ήμουν +7 έφτασα +12 και λέω μήπως έφταιξε και αυτό.

Έστειλα στην ενδοκρινολόγο μου και περιμένω αλλά είναι λογικό βρε κορίτσια σε τόσο λίγο διάστημα να ξερυθμιστει έτσι και τώρα πως θα πέσει γρήγορα που είμαστε στο τέλος και θα  έχουμε και το θηλασμό.

Εχω πολλα χρονια θυροειδη κ αυτο που καταλαβα ειναι οτι προφανως το χαπι που σου ειχε δωσει δεν σε καλυψε γι αυτο και η αυξηση στην tsh η οποια ειναι και συναρτηση των κιλων....εγω μεχρι να τον ρυθμισω πριν την εγκυμοσυνη περασε 1 χρονος ποσο μαλλον τωρα που ειμαστε σε εγκυμοσυνη

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Εχω πολλα χρονια θυροειδη κ αυτο που καταλαβα ειναι οτι προφανως το χαπι που σου ειχε δωσει δεν σε καλυψε γι αυτο και η αυξηση στην tsh η οποια ειναι και συναρτηση των κιλων....εγω μεχρι να τον ρυθμισω πριν την εγκυμοσυνη περασε 1 χρονος ποσο μαλλον τωρα που ειμαστε σε εγκυμοσυνη

Αγχώθηκα γιατί τον είχα κρατήσει σταθερό και ξαφνικά αυτό. Πιο πολύ γιατί λένε ότι επηρεάζει στο θηλασμό. Μήπως δεν προλάβω να τον ξαναρυθμίσω.

Βέβαια θυμήθηκα ότι μου είχε πει η ενδοκρινολόγος να πάω τουλάχιστον μετά από 5 μέρες που είχα κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί απορρυθμίζουν. Εγώ πήγα μετά από 10 μέρες! Δεν ξέρω θα δω τι θα μου πει

 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Αγχώθηκα γιατί τον είχα κρατήσει σταθερό και ξαφνικά αυτό. Πιο πολύ γιατί λένε ότι επηρεάζει στο θηλασμό. Μήπως δεν προλάβω να τον ξαναρυθμίσω.

Βέβαια θυμήθηκα ότι μου είχε πει η ενδοκρινολόγος να πάω τουλάχιστον μετά από 5 μέρες που είχα κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί απορρυθμίζουν. Εγώ πήγα μετά από 10 μέρες! Δεν ξέρω θα δω τι θα μου πει

 

Δεν γνωριζω αν ευθυνονται οι ενεσεις. Παντως ουτε ο γυναικολόγος ουτε ο ενδοκρινολογος μου ειπαν κατι για τον θηλασμο..

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου! 

Κορίτσια τι κάνετε; Να σας ρωτήσω κάτι.

Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα χάπια Τ4 και ήταν σχετικά σταθερή η TSH δηλαδή από 0.9-1.6 με χάπι των 62mg. Πήγα σήμερα μετά από ενάμιση μήνα και έκανα επανέλεγχο όπως πάντα και έχει ανέβει παρα πολυ έφτασε 4.34. Εντωμεταξυ αυτό τον ενάμιση μήνα δεν ξέρω πως αλλά πήρα πολλά κιλά δηλαδή από κει που ήμουν +7 έφτασα +12 και λέω μήπως έφταιξε και αυτό.

Έστειλα στην ενδοκρινολόγο μου και περιμένω αλλά είναι λογικό βρε κορίτσια σε τόσο λίγο διάστημα να ξερυθμιστει έτσι και τώρα πως θα πέσει γρήγορα που είμαστε στο τέλος και θα  έχουμε και το θηλασμό.

 

Βέβαια θυμήθηκα ότι μου είχε πει η ενδοκρινολόγος να πάω τουλάχιστον μετά από 5 μέρες που είχα κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί απορρυθμίζουν. Εγώ πήγα μετά από 10 μέρες! Δεν ξέρω θα δω τι θα μου πει

Εγώ με την ενδοκρινολόγο μίλαγα κάθε 2Η μέρα μετά τις ενέσεις κορτιζόνης. Μάλιστα από 5 μονάδες ινσουλίνης πηγα στο 15 και σιγά σιγά έπεσα μέχρι το 13! Οπότε μου φαίνεται λογικό να απορρυθμίστηκε. Βέβαια καλύτερη άποψη έχει η ενδοκρινολόγος σου και μόνο! 

Μόλις γύρισα από γιατρό! 3353 η μπουμπού μας! Σπαρταραγε η άτιμη και δεν άφηνε τον γιατρό να κάνει τις μετρήσεις του ομφάλιου λώρου! Στο δε καρδιοτοκογράφημα πρώτη φορά πάτησα τόσες πολλές φορές το κουμπί :P 

όσο για το προγραμματισμένο ραντεβού που έλεγα θα μιλήσουμε την Πέμπτη (επόμενο ραντεβού μαζί του) τότε θα κάνει όλες τις μετρήσεις και θα δούμε....οπότε αναμονή λιιιιιγο ακόμα...

  • Μου αρέσει 4

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...