Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Georgia Jo είπε:

Δεν γνωριζω αν ευθυνονται οι ενεσεις. Παντως ουτε ο γυναικολόγος ουτε ο ενδοκρινολογος μου ειπαν κατι για τον θηλασμο..

Θα δω τι θα μου πει! Ευχαριστώ.. σίγουρα επηρεάζουν μου είχε πει αλλά για 4-5 μέρες.  Πάντως λογικά θα μου αυξήσει το χάπι!

Just now, Renaki80 είπε:

Εγώ με την ενδοκρινολόγο μίλαγα κάθε 2Η μέρα μετά τις ενέσεις κορτιζόνης. Μάλιστα από 5 μονάδες ινσουλίνης πηγα στο 15 και σιγά σιγά έπεσα μέχρι το 13! Οπότε μου φαίνεται λογικό να απορρυθμίστηκε. Βέβαια καλύτερη άποψη έχει η ενδοκρινολόγος σου και μόνο! 

Μόλις γύρισα από γιατρό! 3353 η μπουμπού μας! Σπαρταραγε η άτιμη και δεν άφηνε τον γιατρό να κάνει τις μετρήσεις του ομφάλιου λώρου! Στο δε καρδιοτοκογράφημα πρώτη φορά πάτησα τόσες πολλές φορές το κουμπί :P 

όσο για το προγραμματισμένο ραντεβού που έλεγα θα μιλήσουμε την Πέμπτη (επόμενο ραντεβού μαζί του) τότε θα κάνει όλες τις μετρήσεις και θα δούμε....οπότε αναμονή λιιιιιγο ακόμα...

Ευχαριστώ κοριτσι μου θα δω και τι θα μου πει.

Τέλειο είναι το μωράκι σου! Άντε να το πάρεις και εσύ στην αγκαλίτσα σου! 

  • Ευχαριστώ 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

9 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Να σας ζήσουν οι πριγκιπισες! Γερες και τυχερές να είναι!

  • Μου αρέσει 1

OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Να σου ζήσουν τα παιδάκια σου κορίτσι μου! 

Κορίτσια τι κάνετε; Να σας ρωτήσω κάτι.

Στην εγκυμοσύνη έπαιρνα χάπια Τ4 και ήταν σχετικά σταθερή η TSH δηλαδή από 0.9-1.6 με χάπι των 62mg. Πήγα σήμερα μετά από ενάμιση μήνα και έκανα επανέλεγχο όπως πάντα και έχει ανέβει παρα πολυ έφτασε 4.34. Εντωμεταξυ αυτό τον ενάμιση μήνα δεν ξέρω πως αλλά πήρα πολλά κιλά δηλαδή από κει που ήμουν +7 έφτασα +12 και λέω μήπως έφταιξε και αυτό.

Έστειλα στην ενδοκρινολόγο μου και περιμένω αλλά είναι λογικό βρε κορίτσια σε τόσο λίγο διάστημα να ξερυθμιστει έτσι και τώρα πως θα πέσει γρήγορα που είμαστε στο τέλος και θα  έχουμε και το θηλασμό.

 

Βέβαια θυμήθηκα ότι μου είχε πει η ενδοκρινολόγος να πάω τουλάχιστον μετά από 5 μέρες που είχα κάνει τις ενέσεις κορτιζόνης γιατί απορρυθμίζουν. Εγώ πήγα μετά από 10 μέρες! Δεν ξέρω θα δω τι θα μου πει

Μου είπε ο ενδοκρινολόγος μου ότι μετά τον τοκετό ο θυρεοειδής απορρυθμιζεται είναι πολύ συχνό φαινόμενο κ να μην ανησυχείς! Εμένα μου έχει πει να παίρνω των 88 μετά τον τοκετό ενώ τώρα παίρνω των 124 αλλά μετά από δύο μήνες οπωσδήποτε επανέλεγχος. Η αλλαγή δόσης θέλει περίπου 1-2 μήνες να δείξει.

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Μου είπε ο ενδοκρινολόγος μου ότι μετά τον τοκετό ο θυρεοειδής απορρυθμιζεται είναι πολύ συχνό φαινόμενο κ να μην ανησυχείς! Εμένα μου έχει πει να παίρνω των 88 μετά τον τοκετό ενώ τώρα παίρνω των 124 αλλά μετά από δύο μήνες οπωσδήποτε επανέλεγχος. Η αλλαγή δόσης θέλει περίπου 1-2 μήνες να δείξει.

Ευχαριστώ!  Δεν το περίμενα να έχει ανέβει τόσο μέσα σε ενάμιση μήνα. Γιατί τόσο καιρό κάνω επανέλεγχο κάθε ενάμιση μήνα και μια χαρά ήταν! Εγώ πριν την εγκυμοσύνη έπαιρνα των 50 μετά το ανεβάσαμε στο 62 και ήταν σταθερά. Τώρα ίσως το ανεβάσει μέχρι τον τοκετό να πέσει! Περιμένω οδηγίες έτσι κι αλλιώς μου είχε πει δυο εβδομάδες πριν τη γέννα θα τα πούμε να μου δώσει οδηγίες πριν και μετά τον τοκετό!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, Papaki@ είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου! Εχτες έκαναν εμφάνιση οι 2 μικρούλες μου!!! 2250 και 2400!! Τις ειδα μια στιγμή στο χειρουργείο και μια στιγμή ο πατέρας τους στον διάδρομο του νοσοκομείου! Ακόμη δεν τις έχω πάρει αγκαλιά αλλ μου ειπαν οτι είναι καλα και οι 2!!!

Σας ευχαριστώ όλες για την συμπαράσταση την παρέα και την αγάπη που μου προσφέρετε τόσο καιρό σας φιλώ μία μία ξεχωριστά 

Καλώς τα δεχτήκατε!! Τι ωραία που πήγαν ολα καλά! Πάντα να είναι υγιή και ευτυχισμένα και με το καλό να επιστρέψετε σπίτι σας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Papaki@ να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!!!

Να έχετε υγεία και να τις χαίρεσαι!

Γιατρό κι εμείς σήμερα.

2400 η μικρή.Ξεφεύγουμε κι απ το φόβο του οριακού βάρους.Ολα σούπερ,ούτε μία σύσπαση ούτε ένα σημάδι ακόμα.

Πλακούντας,αμνιακό,τράχηλος όλα κομπλέ.

Αύριο ξεκινώ την 38η βδομάδα.

Είπαμε να εξαντλήσουμε τις 2 βδομάδες ακριβώς ως την ΠΗΤ και ανάλογως μετά βλέποντας και κάνοντας.

Θα την περιμένουμε όσο περισσότερο γίνεται να έρθει όταν θα είναι έτοιμη.

  • Μου αρέσει 4

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

@Papaki@ να σου ζήσουν τα κοριτσάκια σου!!!

Να έχετε υγεία και να τις χαίρεσαι!

Γιατρό κι εμείς σήμερα.

2400 η μικρή.Ξεφεύγουμε κι απ το φόβο του οριακού βάρους.Ολα σούπερ,ούτε μία σύσπαση ούτε ένα σημάδι ακόμα.

Πλακούντας,αμνιακό,τράχηλος όλα κομπλέ.

Αύριο ξεκινώ την 38η βδομάδα.

Είπαμε να εξαντλήσουμε τις 2 βδομάδες ακριβώς ως την ΠΗΤ και ανάλογως μετά βλέποντας και κάνοντας.

Θα την περιμένουμε όσο περισσότερο γίνεται να έρθει όταν θα είναι έτοιμη.

Μπραβο πολυ ευχάριστα τα νέα σου! Για να δούμε πότε θα κάνουμε το μεγάλο μπαμ χιχι!

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ κορίτσια μου σήμερα είχα γιατρό. Κλασικά έκανα και τις συσπάσεις μου, αμνιακό, τράχηλος σούπερ. Ο μικρός μου είναι 2,580kg στις 35+2w. Θα ήθελα να βάλει πιο γρήγορα βάρος βέβαια γιατί με τις συσπάσεις που κάνω φτάνουμε δεν φτάνουμε τις 37 εβδομάδες.. Τα χάπια είπε ο γιατρός θα τα κόψουμε όταν κλείσω και την 37 γιατί λέει ότι μπορεί με το που τα κόψουμε να αρχίσει ο τοκετός.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε; Σημερα ειμαι ακριβως 37 εβδομαδων. Χθες βραδυ πηγα στον γιατρο. Περιπου 2.820 κιλακια η μικρη και την αλλη Τεταρτη πρωι μπαινω για καισαρικη. Δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο την αγωνια, λες και γενναω σημερα το πρωι..χαχα

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια μου.. Και εμείς καλά κρατάμε ακόμα.. Πέμπτη πάμε πάλι για κορδέλα...χαθηκα αυτές τις μέρες γιατί σταμάτησα από την δουλειά και έχω πάρει τους δρόμους χαχαχα.. Ψώνια και βόλτες όλη μέρα.. Εγώ γενικά ιδρωνα στον ύπνο μου όποτε και τώρα δεν είναι κάτι περίεργο για μένα... 

Έχετε κατά διαστήματα πόνους στον κόλπο? Με πιάνει που και που έτσι σαν όχι τσουκσιμο, σαν σούβλιες κάτι όχι πολύ έντονα αλλά ενοχλητικά.. Θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό την Πέμπτη που θα με δει.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi24 είπε:

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

ναι ναι εγώ ιδρώνω έτσι. κ άλλες κοπέλες έχουν πει οτι ιδρώνουν έτσι κ χειρότερα.μερικές αλλάζουν κ πιτζάμες...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Και εμείς καλά κρατάμε ακόμα.. Πέμπτη πάμε πάλι για κορδέλα...χαθηκα αυτές τις μέρες γιατί σταμάτησα από την δουλειά και έχω πάρει τους δρόμους χαχαχα.. Ψώνια και βόλτες όλη μέρα.. Εγώ γενικά ιδρωνα στον ύπνο μου όποτε και τώρα δεν είναι κάτι περίεργο για μένα... 

Έχετε κατά διαστήματα πόνους στον κόλπο? Με πιάνει που και που έτσι σαν όχι τσουκσιμο, σαν σούβλιες κάτι όχι πολύ έντονα αλλά ενοχλητικά.. Θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό την Πέμπτη που θα με δει.. 

Ναι,κλασσικά σουβλιες στον κόλπο.Κυριως όταν κουράζομαι.

Στον ύπνο δεν ιδρώνω.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Για τη βόλτα του μωρού τους πρώτους μήνες τι θα κάνετε?

Πήρατε πορτ μπεμπέ?Τα καρότσια φαίνονται τεράστια για νεογέννητα και βρεφάκια. 

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, mommytobe είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου.. Και εμείς καλά κρατάμε ακόμα.. Πέμπτη πάμε πάλι για κορδέλα...χαθηκα αυτές τις μέρες γιατί σταμάτησα από την δουλειά και έχω πάρει τους δρόμους χαχαχα.. Ψώνια και βόλτες όλη μέρα.. Εγώ γενικά ιδρωνα στον ύπνο μου όποτε και τώρα δεν είναι κάτι περίεργο για μένα... 

Έχετε κατά διαστήματα πόνους στον κόλπο? Με πιάνει που και που έτσι σαν όχι τσουκσιμο, σαν σούβλιες κάτι όχι πολύ έντονα αλλά ενοχλητικά.. Θα ρωτήσω βέβαια και τον γιατρό την Πέμπτη που θα με δει.. 

Καλημέρα κ σε εσένα! Εγω ένιωθα αυτο που περιγράφεις κι φοβήθηκα πολύ να σου πω..μου κράτησε μερες αλλα με παραπάνω ξεκούραση υποχώρησαν αυτοι οι πονοι..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Θα δω τι θα μου πει! Ευχαριστώ.. σίγουρα επηρεάζουν μου είχε πει αλλά για 4-5 μέρες.  Πάντως λογικά θα μου αυξήσει το χάπι!

Ευχαριστώ κοριτσι μου θα δω και τι θα μου πει.

Τέλειο είναι το μωράκι σου! Άντε να το πάρεις και εσύ στην αγκαλίτσα σου! 

Ναι κορίτσι είναι από τα κιλά.

Στανταρ επηρεάζεται ο θυρεοειδής ιδίως αν τα παίρνουμε μαζεμένα.Δεν είναι κάτι,θα το ρυθμίσετε.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...