Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εγώ δεν ξέρω τι να πω πια. Νομίζω ότι δεν μπορούν να τα δουν καλά τα κιλά οι γιατροί τελικά.ο μαιευτήρας μου τελικά τον βρίσκει μια χαρά μεγάλο 2500 κιλά στις 33 κ 5 μέρες. Ενώ ο εμβρυολογος τον βρήκε 1980 στις 32 κ 5 μέρες. Ο ένας στην 73 εκατοστιαία κ ο άλλος στην 37η εκατοστιαία.αντε βγάλε άκρη τωρα

Καλημέρα κορίτσι μου. Τα ίδια και γω!! Στο ντομπλερ ο εμβρυολογος στην 32 εβδ το έβγαλε 1600γρ και στην 12η εκατοστιαία και σε 2 εβδ, στην 34η δηλαδή ο γιατρός μου το έβγαλε 2340!!!πηρε τόσο σε σε 2 εβδ;; ;; τι γίνεται;;;; Είναι και η απόκλιση και τα διαφορετικά μηχανήματα του καθενός βεβαια. Κορίτσια έχω κουραστεί Ν αγχωνομαι συνέχεια για το παραμικρό.. Μια το βάρος, μια οι κινήσεις, μια οι εξετάσεις!!! Ένας μήνας μου έμεινε ας τον ευχαριστηθω:rolleyes:Παρεπιπτοντως είμαι αυπνη από καούρες και συχνοουρια..... :neutral:

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, vivi24 είπε:

Μην απογοητεύεσαι πάντως από υπέρηχο σε υπέρηχο διαφέρει... 26/11 ντοπλερ ο δικός μου ήταν 1767γρ στης 31 εβδομάδες ενώ 21/12  με τον υπέρηχο του γιατρού μ  2.300γρ 14/1  2.500γρ με φυσιολογική ροή αίματος χωρίς προεκλαμψια και διαβήτη !  Και ο γιατρός το βρίσκει φυσιολογικά... την άλλη εβδομάδα γενναω και δεν ξέρω πόσο είναι περίπου γτ από 26/11 μέχρι 26/1  περίπου 1.500-1.800  θα τα επερνε αλλα δείχνει λιγότερο...τι να πω

Όχι σίγουρα δεν απογοητευομαι απλα προβληματίζομαι καμια φορά γιατί ο καθε γιατρός λεει τα δικά του..αλλά με τέτοιο ικανοποιητικό βάρος της μπεμπας ολα καλα..τα ξεχνάω ολα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Τα ίδια και γω!! Στο ντομπλερ ο εμβρυολογος στην 32 εβδ το έβγαλε 1600γρ και στην 12η εκατοστιαία και σε 2 εβδ, στην 34η δηλαδή ο γιατρός μου το έβγαλε 2340!!!πηρε τόσο σε σε 2 εβδ;; ;; τι γίνεται;;;; Είναι και η απόκλιση και τα διαφορετικά μηχανήματα του καθενός βεβαια. Κορίτσια έχω κουραστεί Ν αγχωνομαι συνέχεια για το παραμικρό.. Μια το βάρος, μια οι κινήσεις, μια οι εξετάσεις!!! Ένας μήνας μου έμεινε ας τον ευχαριστηθω:rolleyes:Παρεπιπτοντως είμαι αυπνη από καούρες και συχνοουρια..... :neutral:

αχ πραγματικά να αγιάσει το στόμα σου. αν κ έχω πητ 3/3 κ εμένα 18/2 μου δίνει ultrasound due date delivery. οπότε λογικά ένας μήνας. ότι μπορώ να βελτιώσω πλέον από διατροφή θα το κάνω στην εντέλεια κ ότι γίνει από εδώ κ πέρα. αυπνία καούρες κ συχνουρία και δική μου παρέα επίσης.

αποκλείεται να πήρε τόσα γραμμάρια μέσα σε 2 βδομάδες. κ εμένα μέσα σε 1 εβδομάδα 550 γρ :blink: χαχαχα. αυτό μου το ξεκαθάρισε κ ο γιατρός. είναι η απόκλιση ξεκάθαρα. απότι ξέρω 200-250 γρ την εβδομάδα τοπ παίρνουν. αν παραλείψεις την εξέταση του εμβρυολόγου εμένα πήρε 1 κιλό σε 4 εβδομάδες. όχι μόνο παίρνει βάρος αλλά παραπαίρνει.

μίλησα κ με μια φίλη μου γιατρό κ μου λέει, αν είχε όντως θέμα το μωρό θα σου έλεγε σε 2 εβδομάδες το πολύ επανεξέταση όχι σε 3 στην ηλικία κύησης που έχω.οπότε για εμένα ο εμβρυολόγος χ. 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Οκ..δε ξερω πραγματικα..την Παρασκευή πάντως θα ξαναπάω για εξέταση στου Δημοσιου να δω από περιέργεια ποσο πηρε σε 5 μέρες ας πουμς

Σε 5 μέρες δεν μπορεί να αξιολογηθεί το βάρος.Θελει τουλαχιστον 2 βδομάδες διαφορά.

Just now, Mighty86 είπε:

αχ πραγματικά να αγιάσει το στόμα σου. αν κ έχω πητ 3/3 κ εμένα 18/2 μου δίνει ultrasound due date delivery. οπότε λογικά ένας μήνας. ότι μπορώ να βελτιώσω πλέον από διατροφή θα το κάνω στην εντέλεια κ ότι γίνει από εδώ κ πέρα. αυπνία καούρες κ συχνουρία και δική μου παρέα επίσης.

αποκλείεται να πήρε τόσα γραμμάρια μέσα σε 2 βδομάδες. κ εμένα μέσα σε 1 εβδομάδα 550 γρ :blink: χαχαχα. αυτό μου το ξεκαθάρισε κ ο γιατρός. είναι η απόκλιση ξεκάθαρα. απότι ξέρω 200-250 γρ την εβδομάδα τοπ παίρνουν. αν παραλείψεις την εξέταση του εμβρυολόγου εμένα πήρε 1 κιλό σε 4 εβδομάδες. όχι μόνο παίρνει βάρος αλλά παραπαίρνει.

μίλησα κ με μια φίλη μου γιατρό κ μου λέει, αν είχε όντως θέμα το μωρό θα σου έλεγε σε 2 εβδομάδες το πολύ επανεξέταση όχι σε 3 στην ηλικία κύησης που έχω.οπότε για εμένα ο εμβρυολόγος χ. 

Εμένα μου ειπε ότι παίρνουν 150-200γρ τη βδομάδα.Μην ασχολείστε.Δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτές τις μετρήσεις.Την ταση απλα δειχνουν,σύμφωνα με.τον εμβρυομητρικό μου.

Ούτε καν η τελευταία δε θα είναι ακριβής.

Επίσης,εννοείται ότι των εμβρηομητρικών οι μετρήσεις είναι ακριβεστερες από των γυναικολογων.

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σε 5 μέρες δεν μπορεί να αξιολογηθεί το βάρος.Θελει τουλαχιστον 2 βδομάδες διαφορά.

Εμένα μου ειπε ότι παίρνουν 150-200γρ τη βδομάδα.Μην ασχολείστε.Δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτές τις μετρήσεις.Την ταση απλα δειχνουν,σύμφωνα με.τον εμβρυομητρικό μου.

Ούτε καν η τελευταία δε θα είναι ακριβής.

Επίσης,εννοείται ότι των εμβρηομητρικών οι μετρήσεις είναι ακριβεστερες από των γυναικολογων.

μια χαρά θέλουν να τα αρπάζουν κ οι εμβρυομητρικοί με επιπλέον επανεξετάσεις. το πόρισμα του λέει οτι το παιδί είναι οκ προς τι η επανεξέταση; εσένα που είναι κ χαμηλότερα στην εκατοστιαία σου ζήτησε επανεξέταση; ακούνε διαβήτης κύησης κ ανοίγουν οι ασκοί του Αιόλου.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mighty86 είπε:

μια χαρά θέλουν να τα αρπάζουν κ οι εμβρυομητρικοί με επιπλέον επανεξετάσεις. το πόρισμα του λέει οτι το παιδί είναι οκ προς τι η επανεξέταση; εσένα που είναι κ χαμηλότερα στην εκατοστιαία σου ζήτησε επανεξέταση; ακούνε διαβήτης κύησης κ ανοίγουν οι ασκοί του Αιόλου.

Εμενα πάντως ο εμβρυολογος μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά!! Και τον ρώτησα μάλιστα και 2-3φορες γιατί αγχώθηκα για το βάρος και με διαβεβαίωσε ότι όλα είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια και δεν χρειάζεται ν ανησυχώ!! Ίσως λόγω διαβήτη σε ανυσηχησε... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου. Τα ίδια και γω!! Στο ντομπλερ ο εμβρυολογος στην 32 εβδ το έβγαλε 1600γρ και στην 12η εκατοστιαία και σε 2 εβδ, στην 34η δηλαδή ο γιατρός μου το έβγαλε 2340!!!πηρε τόσο σε σε 2 εβδ;; ;; τι γίνεται;;;; Είναι και η απόκλιση και τα διαφορετικά μηχανήματα του καθενός βεβαια. Κορίτσια έχω κουραστεί Ν αγχωνομαι συνέχεια για το παραμικρό.. Μια το βάρος, μια οι κινήσεις, μια οι εξετάσεις!!! Ένας μήνας μου έμεινε ας τον ευχαριστηθω:rolleyes:Παρεπιπτοντως είμαι αυπνη από καούρες και συχνοουρια..... :neutral:

Καλημέρα! Άστα κι εγώ χάλια από καούρες. Έχουν ξεκινήσει από προχθές σερί και δεν λένε να περάσουν. Ειδικά τη νύχτα υποφέρω! Νιώθω ότι παίρνω φωτιά στην κυριολεξία . Δεν ξέρω τι να κάνω να ηρεμήσω! Εσύ έχεις δοκιμάσει κάτι?

Πάντως σχετικά με το βάρος και μένα στη μέτρηση στο γιατρό μου ήταν 32+4 1918γρ και 34+5 2500 σχέδον. Τωρα τι γίνεται δεν ξέρω μια μου παίρνει ελάχιστο και μια ξαφνικά πολύ.  Πάντως εγώ λέω να ηρεμήσουμε αφού είμαστε σε καλό βάρος και να χαρούμε όσο διάστημα εχει μείνει γιατί είναι πολύ λίγο! 

  • Μου αρέσει 3

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Εμενα πάντως ο εμβρυολογος μου είπε ότι όλα είναι φυσιολογικά!! Και τον ρώτησα μάλιστα και 2-3φορες γιατί αγχώθηκα για το βάρος και με διαβεβαίωσε ότι όλα είναι μέσα στα φυσιολογικά πλαίσια και δεν χρειάζεται ν ανησυχώ!! Ίσως λόγω διαβήτη σε ανυσηχησε... 

ξεκάθαρα υπερβάλλει λόγω διαβήτη κύησης. οι μετρήσεις στην β επιπέδου δεν είχαν καμία απόκλιση από του γιατρού που ο γιατρός κ τότε το έβγαζε μεγαλούτσικο. τώρα ξαφνικά άρχισε "τα φοβάμαι μην κολλήσει σε βάρος κ έχεις γερασμένο πλακούντα κ μπλα μπλα μπλα" κ τίποτα από αυτά δεν γράφει στο πόρισμα. εν τω μεταξύ ο πλακούντας μου τροφοδοτεί μια χαρά τον ομφάλιο κ μίλησα κ με μια μαία κ με τον γυναικολόγο μου κ μου είπαν οτι ο πλακούντας είναι σούπερ κ είναι λογικό να είναι grade 2 σε αυτήν την ηλικία κύησης. μπορεί να είναι πιο μικρός απότι τον βγάζει ο μαιευτήρας,καλύτερα κ για μένα. άλλωστε ο μαιευτήρας γράφει στον ντόπλερ +-300. 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope 2019 έχεις δίκιο!! Πρέπει κάποια στιγμή να ηρεμήσουμε και μεις!! Στην τελική ευθεία μπήκαμε πια. Εγώ είμαι αγχώδης και από τη φύση μου.. Οπωτε καταλαβαίνεις τωρα;-)

Για τις καούρες παίρνω maalox μια κουτ της σούπας το βράδυ,αλλα το κακό είναι ότι ενώ ηρεμώ ξυπνάω για κατουρημα και με ξαναπιανει παλι:sad:. Κάτι έχω ακούσει για κρύο γάλα αλλά δεν το χω δοκιμάσει.. Ουφ.. Υπομονή τι να κανουμε

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Hope 2019 έχεις δίκιο!! Πρέπει κάποια στιγμή να ηρεμήσουμε και μεις!! Στην τελική ευθεία μπήκαμε πια. Εγώ είμαι αγχώδης και από τη φύση μου.. Οπωτε καταλαβαίνεις τωρα;-)

Για τις καούρες παίρνω maalox μια κουτ της σούπας το βράδυ,αλλα το κακό είναι ότι ενώ ηρεμώ ξυπνάω για κατουρημα και με ξαναπιανει παλι:sad:. Κάτι έχω ακούσει για κρύο γάλα αλλά δεν το χω δοκιμάσει.. Ουφ.. Υπομονή τι να κανουμε

Εγώ χθες ενώ δεν άντεχα άλλο κατά τις 2 τη νύχτα που σηκώθηκα ήπια λίγο κρύο γάλα. Βοήθησε λίγο όντως αλλά δεν ξέρω αν περιορίστηκε λίγο η καούρα από το γάλα ή επειδή είχαν περάσει τόσες ώρες. Είχα τόσο έντονη καούρα που νόμιζα στη κυριολεξία ότι μου είχαν βάλει φωτιά και δεν μπορούσα να αναπνεύσω!

Εγώ κορίτσια έχω σήμερα γιατρό. Έχουμε πει για 37 εβδομάδες. Θα δούμε πάλι το αμνιακό ελπίζω να μην έχει μειωθεί κι άλλο. Ήταν οριακά την περασμένη εβδομάδα.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Hope.2019 είπε:

Καλημέρα! Άστα κι εγώ χάλια από καούρες. Έχουν ξεκινήσει από προχθές σερί και δεν λένε να περάσουν. Ειδικά τη νύχτα υποφέρω! Νιώθω ότι παίρνω φωτιά στην κυριολεξία . Δεν ξέρω τι να κάνω να ηρεμήσω! Εσύ έχεις δοκιμάσει κάτι?

Πάντως σχετικά με το βάρος και μένα στη μέτρηση στο γιατρό μου ήταν 32+4 1918γρ και 34+5 2500 σχέδον. Τωρα τι γίνεται δεν ξέρω μια μου παίρνει ελάχιστο και μια ξαφνικά πολύ.  Πάντως εγώ λέω να ηρεμήσουμε αφού είμαστε σε καλό βάρος και να χαρούμε όσο διάστημα εχει μείνει γιατί είναι πολύ λίγο! 

Κορίτσι μου εμένα στις καούρες με βοήθησε να πίνω ένα ποτήρι παγωμένο νερό μονορούφι.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ξεκάθαρα υπερβάλλει λόγω διαβήτη κύησης. οι μετρήσεις στην β επιπέδου δεν είχαν καμία απόκλιση από του γιατρού που ο γιατρός κ τότε το έβγαζε μεγαλούτσικο. τώρα ξαφνικά άρχισε "τα φοβάμαι μην κολλήσει σε βάρος κ έχεις γερασμένο πλακούντα κ μπλα μπλα μπλα" κ τίποτα από αυτά δεν γράφει στο πόρισμα. εν τω μεταξύ ο πλακούντας μου τροφοδοτεί μια χαρά τον ομφάλιο κ μίλησα κ με μια μαία κ με τον γυναικολόγο μου κ μου είπαν οτι ο πλακούντας είναι σούπερ κ είναι λογικό να είναι grade 2 σε αυτήν την ηλικία κύησης. μπορεί να είναι πιο μικρός απότι τον βγάζει ο μαιευτήρας,καλύτερα κ για μένα. άλλωστε ο μαιευτήρας γράφει στον ντόπλερ +-300. 

Συμφωνώ απόλυτα!Ψάχνουν λόγους να τ αρπάζουν.Απο τη μία αν βρεθεί διαβήτης κύησης,από την άλλη αν βρεθεί υποψία προεκλαμψιας,από άλλη αν είναι "μεγάλη" σε ηλικία...κλπ

Εδώ εμένα τόλμησε να μου πει με grade 1 στις 36 βδομάδες.να πάω πάλι γιατί στις γυναίκες.λεει άνω των 40 γερνάει γρήγορα.Δε γέρασε μέχρι τις 36 και θα γεράσει τώρα από 1 μεσα σε 2 βδομάδες.Φυσικα δεν πρόκειται να ξαναπάω.

Τους ξέρουμε τους γιατρούς πόσο τιμάνε τον όρκο του Ιπποκράτη!

Just now, Hope.2019 είπε:

Εγώ χθες ενώ δεν άντεχα άλλο κατά τις 2 τη νύχτα που σηκώθηκα ήπια λίγο κρύο γάλα. Βοήθησε λίγο όντως αλλά δεν ξέρω αν περιορίστηκε λίγο η καούρα από το γάλα ή επειδή είχαν περάσει τόσες ώρες. Είχα τόσο έντονη καούρα που νόμιζα στη κυριολεξία ότι μου είχαν βάλει φωτιά και δεν μπορούσα να αναπνεύσω!

Εγώ κορίτσια έχω σήμερα γιατρό. Έχουμε πει για 37 εβδομάδες. Θα δούμε πάλι το αμνιακό ελπίζω να μην έχει μειωθεί κι άλλο. Ήταν οριακά την περασμένη εβδομάδα.

Το κρύο γάλα εμένα είναι το μόνο που με βοηθάει θαυματουργά.Οπως και το μήλο.

  • Μου αρέσει 2

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ρια new mum είπε:

Κορίτσι μου εμένα στις καούρες με βοήθησε να πίνω ένα ποτήρι παγωμένο νερό μονορούφι.. 

Θα το δοκιμάσω και αυτό, γιατί πραγματικά δεν αντέχω! Ευχαριστώ πολύ.!

Just now, Joka είπε:

Συμφωνώ απόλυτα!Ψάχνουν λόγους να τ αρπάζουν.Απο τη μία αν βρεθεί διαβήτης κύησης,από την άλλη αν βρεθεί υποψία προεκλαμψιας,από άλλη αν είναι "μεγάλη" σε ηλικία...κλπ

Εδώ εμένα τόλμησε να μου πει με grade 1 στις 36 βδομάδες.να πάω πάλι γιατί στις γυναίκες.λεει άνω των 40 γερνάει γρήγορα.Δε γέρασε μέχρι τις 36 και θα γεράσει τώρα από 1 μεσα σε 2 βδομάδες.Φυσικα δεν πρόκειται να ξαναπάω.

Τους ξέρουμε τους γιατρούς πόσο τιμάνε τον όρκο του Ιπποκράτη!

Το κρύο γάλα εμένα είναι το μόνο που με βοηθάει θαυματουργά.Οπως και το μήλο.

Και το μήλο ε; Δεν θα το περίμενα! Θα τα δοκιμάσω όλα κορίτσια!


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγω κοριτσια πλεον κοιμαμαι με ενα μπουκαλι γαλα στο κομοδίνο κάθε βράδυ απο τον 7ο μήνα... ειναι το μονο που με ανακουφίζει.. δεν θέλω να παίρνω χάπια εφόσον το γαλα κανει την ίδια δουλειά... και δοκιμάστε δύο ή και τρια μαξιλάρια στον ύπνο έτσι ώστε να είστε πιο σηκωμένες και να μην δημιουργείται παλινδρομηση! Εγω εχω το κανονικό μου μαξιλαρι και απο κάτω εχω βαλει το μαξιλαρι θηλασμού για να εχω πιο ομαλη κλιση και να μην πιάνομαι στα πλευρά... αχ αυτος ο ύπνος ολόκληρη διαδικασία εχει καταντησει

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Σε 5 μέρες δεν μπορεί να αξιολογηθεί το βάρος.Θελει τουλαχιστον 2 βδομάδες διαφορά.

Εμένα μου ειπε ότι παίρνουν 150-200γρ τη βδομάδα.Μην ασχολείστε.Δεν υπάρχει ακρίβεια σε αυτές τις μετρήσεις.Την ταση απλα δειχνουν,σύμφωνα με.τον εμβρυομητρικό μου.

Ούτε καν η τελευταία δε θα είναι ακριβής.

Επίσης,εννοείται ότι των εμβρηομητρικών οι μετρήσεις είναι ακριβεστερες από των γυναικολογων.

Καλα τα λες..πάντως είναι άδικο να μας τρομοκρατούν χωρις λογο καμια φορά..  εγω πχ κανω υπέρηχο με όποιον εφημέρευε στο Δημόσιο και μετα παω στο γιατρό μου.. με βλέπει λοιπόν και λεει ποτε  ειναι η τελευταία περίοδος..  κ ξεκίνησε να μετράει στον υπέρηχο και έλεγε μα φαίνεται πολύ μεγαλύτερο το μωρό σου και γιατι κ περιεργο και μήπως έχεις διαβήτη και διαφορα αλλα..μετα παω στο γιατρό μου ολα τελεια μου λέει..  χαχα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...