Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

@Hope 2019 έχεις δίκιο!! Πρέπει κάποια στιγμή να ηρεμήσουμε και μεις!! Στην τελική ευθεία μπήκαμε πια. Εγώ είμαι αγχώδης και από τη φύση μου.. Οπωτε καταλαβαίνεις τωρα;-)

Για τις καούρες παίρνω maalox μια κουτ της σούπας το βράδυ,αλλα το κακό είναι ότι ενώ ηρεμώ ξυπνάω για κατουρημα και με ξαναπιανει παλι:sad:. Κάτι έχω ακούσει για κρύο γάλα αλλά δεν το χω δοκιμάσει.. Ουφ.. Υπομονή τι να κανουμε

Καλημέρα κι από μένα, μιας και μιλάμε για αγχώδης καταστάσεις, εγώ σηκώθηκα 8 το πρωί έκανα μπάνιο και έφτιαξα τα μαλλιά μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά και δεν έχω μαλλί φτιαγμένο! :blink: Έβαλα και δύο πλυντήρια μην έχω άπλυτα!!

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 7

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, μιας και μιλάμε για αγχώδης καταστάσεις, εγώ σηκώθηκα 8 το πρωί έκανα μπάνιο και έφτιαξα τα μαλλιά μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά και δεν έχω μαλλί φτιαγμένο! :blink: Έβαλα και δύο πλυντήρια μην έχω άπλυτα!!

γιατί τι είναι η γυναίκα ένα μαλλί είναι...εγώ που είμαι τεμπέλα έχω πάρει να έχω 2-3 κορδέλες για ώρα ανάγκης. οπότε θα βάλω αυτές κ έξω από την πόρτα.

δεν παίρνω τίποτα για τις καούρες απλά κάθομαι κ υποφέρω. είναι πολύ πιο υποφερτές από τις αναγούλες που εξακολουθώ κ έχω ούτως η άλλως. κ επειδή το γάλα επιβαρύνει τις αναγούλες ακόμα κ αν κατευνάζει τις καούρες δεν πίνω απλά κοιτάζω να μην έχω πολύ γεμάτο στομάχι προ ύπνου κ φυσικά ούτε άδειο. 

@Joka δυστυχώς με τους γιατρούς πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι τι να κάνουμε. άλλοι κοιτάνε το οικονομικό πολύ ,άλλοι την βολή τους. ο δικός μου ο μαιευτήρας ως προς το οικονομικό είναι υπεράνω τον έχω τσεκάρει. αλλά όσον αφορά τον τοκετό πρέπει να είναι λίγο χέστης. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, μιας και μιλάμε για αγχώδης καταστάσεις, εγώ σηκώθηκα 8 το πρωί έκανα μπάνιο και έφτιαξα τα μαλλιά μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά και δεν έχω μαλλί φτιαγμένο! :blink: Έβαλα και δύο πλυντήρια μην έχω άπλυτα!!

Εντάξει σε αγαπώ! ♡♡♡♡♡♡♡

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@Renaki80 χαχαχα όσο πλησιάζουμε θέλουμε να ναι όλα τέλεια! Εγώ υποφερω ΚΑΙ από αϋπνίες γιατί εκτός των άλλων κάθομαι και σκέφτομαι να ετοιμάσω τη βαλίτσα, να αποστειρωσω παιχνίδια βρεφικα, πως θα είναι ο τοκετός, αν θα πάνε όλα καλά με το θηλασμό και ένα σωρό άλλα...;)

@Mighty86 εγώ έχω χάσει την εμπιστοσύνη μου στους γιατρούς προ πολλού.. Μας βλέπουν σαν πορτοφόλι και άλλα πολλά. Υπάρχουν και οι εξαιρέσεις βέβαια. Πρέπει να είσαι πολύ τυχερός να βρεις γιατρό άνθρωπο πάνω απ όλα..Εγω ειμαι πολυ καχύποπτη πια και τους κόβω με το μάτι... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλημέρα κι από μένα, μιας και μιλάμε για αγχώδης καταστάσεις, εγώ σηκώθηκα 8 το πρωί έκανα μπάνιο και έφτιαξα τα μαλλιά μου σε περίπτωση που σπάσουν τα νερά και δεν έχω μαλλί φτιαγμένο! :blink: Έβαλα και δύο πλυντήρια μην έχω άπλυτα!!

Nα ξερεις κορίτσι,τα νερά μπορεί να μη σπάσουν ποτέ, ή να σπάσουν λίγα λίγα και να μην το καταλάβεις.

Δεν είναι στάνταρ κριτήριο.

Όταν όμως σπάνε,αυτό γίνεται ξημερώματα ή πολύ νωρίς το πρωί συνήθως.

Όσο για μαλλί,τί μαλλί,εγώ ένα ξύρισμα από κάτω θέλω να κάνω και το σκέφτομαι βδομάδες τώρα...!!!

Just now, Mighty86 είπε:

γιατί τι είναι η γυναίκα ένα μαλλί είναι...εγώ που είμαι τεμπέλα έχω πάρει να έχω 2-3 κορδέλες για ώρα ανάγκης. οπότε θα βάλω αυτές κ έξω από την πόρτα.

δεν παίρνω τίποτα για τις καούρες απλά κάθομαι κ υποφέρω. είναι πολύ πιο υποφερτές από τις αναγούλες που εξακολουθώ κ έχω ούτως η άλλως. κ επειδή το γάλα επιβαρύνει τις αναγούλες ακόμα κ αν κατευνάζει τις καούρες δεν πίνω απλά κοιτάζω να μην έχω πολύ γεμάτο στομάχι προ ύπνου κ φυσικά ούτε άδειο. 

@Joka δυστυχώς με τους γιατρούς πρέπει να είμαστε υποψιασμένοι τι να κάνουμε. άλλοι κοιτάνε το οικονομικό πολύ ,άλλοι την βολή τους. ο δικός μου ο μαιευτήρας ως προς το οικονομικό είναι υπεράνω τον έχω τσεκάρει. αλλά όσον αφορά τον τοκετό πρέπει να είναι λίγο χέστης. 

Έ καλά άλλο κλασσικό αυτό.Γι αυτό και προτιμάνε καισαρική και νωρίτερα.

  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Joka είπε:

Nα ξερεις κορίτσι,τα νερά μπορεί να μη σπάσουν ποτέ, ή να σπάσουν λίγα λίγα και να μην το καταλάβεις.

Δεν είναι στάνταρ κριτήριο.

Όταν όμως σπάνε,αυτό γίνεται ξημερώματα ή πολύ νωρίς το πρωί συνήθως.

Όσο για μαλλί,τί μαλλί,εγώ ένα ξύρισμα από κάτω θέλω να κάνω και το σκέφτομαι βδομάδες τώρα...!!!

Έ καλά άλλο κλασσικό αυτό.Γι αυτό και προτιμάνε καισαρική και νωρίτερα.

δεν πειράζει κεγω χέστρο είμαι. πάντως ακόμα δεν έχουμε μιλήσει για τοκετό. το έχουμε αφήσει να δούμε πως θα πάει. 

εμένα δεν με δυσκολεύει το ξύρισμα. βάζω ένα καρεκλάκι χαμηλό στο μπάνιο κ έτσι κάνω μπάνιο κ ξυρίζομαι κιόλας. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Nα ξερεις κορίτσι,τα νερά μπορεί να μη σπάσουν ποτέ, ή να σπάσουν λίγα λίγα και να μην το καταλάβεις.

Δεν είναι στάνταρ κριτήριο.

Όταν όμως σπάνε,αυτό γίνεται ξημερώματα ή πολύ νωρίς το πρωί συνήθως.

Όσο για μαλλί,τί μαλλί,εγώ ένα ξύρισμα από κάτω θέλω να κάνω και το σκέφτομαι βδομάδες τώρα...!!!

Έ καλά άλλο κλασσικό αυτό.Γι αυτό και προτιμάνε καισαρική και νωρίτερα.

Ξύρισμα λεειιιιιι ααααααααααχχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα εγώ κάνω πλεξούδες πλέον!!!! Δεν το βλέπω καν με τέτοια κοιλιά και πόσο ντρέπομαι όταν πάω γυναικολόγο..

Εγώ κορίτσια αν συνεχίσω την ξάπλα, θα τα κρατήσω τα μωράκια μέχρι 37 ...Εκτός απροόπτου !!!

  • Μου αρέσει 3
  • Χαχα 4

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ ξύρισμα με τυφλό σύστημα κ ότι γινει! 

Αυτό με το γάλα θα το δοκιμάσω κ εγώ γιατί τις τελευταίες μέρες υποφέρω από καούρες! Στις τελευταίες αιματολογικές είχα λίγο ανεβασμένο σάκχαρο 93 κ ανησύχησα. Βέβαια είχα φάει το προηγούμενο βράδυ κ ένα προφιτερόλ! 

Αύριο 38 εβδομάδων κ αν δεν έχει γυρίσει η μικρή θα μιλήσουμε για ημερομηνία..

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 3

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, μιας που ανέφερε η @Katerina 11 το προφιτερολ, στα πόσα κιλά είστε? Γιατί εγώ ζυγιστηκα σήμερα και έπαθα εγκεφαλικό αλλά πλέον εδώ που φτάσαμε δεν μπορώ να κάνω κάτι, ενημερωτικά ρωτάω.. 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έπαθα σοκ όταν αντίκρισα το 80 στη ζυγαριά! Έχω πάρει 15! 12-15 μου είχε πει ο γιατρός κ πιστεύω θα πάρω 1-2 ακόμη! Αφού με ρωτάτε η μαία κ δε μπορούσα να το ξεστομίσω! Βέβαια να πω ότι δε στερήθηκα τίποτα εφόσον μου το επέτρεπαν κ τα αποτελέσματα των εξετάσεων! 

  • Μου αρέσει 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Κι εγώ έπαθα σοκ όταν αντίκρισα το 80 στη ζυγαριά! Έχω πάρει 15! 12-15 μου είχε πει ο γιατρός κ πιστεύω θα πάρω 1-2 ακόμη! Αφού με ρωτάτε η μαία κ δε μπορούσα να το ξεστομίσω! Βέβαια να πω ότι δε στερήθηκα τίποτα εφόσον μου το επέτρεπαν κ τα αποτελέσματα των εξετάσεων! 

Εγώ είμαι ακόμα πιο γουρουνιτσα και είμαι συν 18 και έχω ακόμα 3-4 βδομάδες.. Καταλαβαίνεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Εγω πήρα 3 τον τελευταίο μήνα στις γιορτές και μπήκα στον 9ο συν 10!

Σοκ και για μένα.

Ξεκίνησα από 59 κι είμαι 69!

Κι αν φτάσουμε μεχρι την ΠΗΤ που έχουμε 3 βδομάδες ακομα,βλέπω να παίρνω κανένα δικιλο ακόμη!

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγω πήρα 3 τον τελευταίο μήνα στις γιορτές και μπήκα στον 9ο συν 10!

Σοκ και για μένα.

Ξεκίνησα από 59 κι είμαι 69!

Κι αν φτάσουμε μεχρι την ΠΗΤ που έχουμε 3 βδομάδες ακομα,βλέπω να παίρνω κανένα δικιλο ακόμη!

 

Μέχρι 12-13 αν δεν κάνω λάθος είναι τα φυσιολογικά, οπότε δεν υπάρχει λόγος να τρομάζεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Κορίτσια εγώ ξύρισμα με τυφλό σύστημα κ ότι γινει! 

Αυτό με το γάλα θα το δοκιμάσω κ εγώ γιατί τις τελευταίες μέρες υποφέρω από καούρες! Στις τελευταίες αιματολογικές είχα λίγο ανεβασμένο σάκχαρο 93 κ ανησύχησα. Βέβαια είχα φάει το προηγούμενο βράδυ κ ένα προφιτερόλ! 

Αύριο 38 εβδομάδων κ αν δεν έχει γυρίσει η μικρή θα μιλήσουμε για ημερομηνία..

Αχαχα συγγνώμη για το θάρρος αλλά καλά μαρή προφιτερόλ πριν τις εξετάσεις;;;εγώ που έχω σάκχαρο άμα έτρωγα προφιτερόλ κ το πρωί πήγαινα να μετρηθω πάνω από 100 σιγουρακι. Οπότε πιστεύω μην σε ανησυχεί.

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

Αχαχα συγγνώμη για το θάρρος αλλά καλά μαρή προφιτερόλ πριν τις εξετάσεις;;;εγώ που έχω σάκχαρο άμα έτρωγα προφιτερόλ κ το πρωί πήγαινα να μετρηθω πάνω από 100 σιγουρακι. Οπότε πιστεύω μην σε ανησυχεί.

Χαχαχαχα άστα! Λαίμαργη μέχρι αηδιας! Ευτυχώς τελικά που είχαμε κ τις ναυτίες το πρώτο 3μηνο γιατί θα πήγαινα για τριψήφιο!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...