Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Με έβγαλε τόσο το μηχάνημα αφού πηγα 5 μέρες μετά το ντοπλερ που ημουν 33

ναι σωστά. μια χαρά είναι πάντως κ οι δυο μετρήσεις είσαι μέσα στα πλαίσια οπότε κομπλέ.


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

ναι σωστά. μια χαρά είναι πάντως κ οι δυο μετρήσεις είσαι μέσα στα πλαίσια οπότε κομπλέ.

Ναι εντάξει δεν εχω παραπονο..ραντεβού σε 2 εβδομάδες τωρα παλι!

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει καμία σας νυχτερινή εφίδρωση;το βράδυ ξυπνάω κατά τις 2-3 κ είμαι ιδρωμενη γύρω από το στήθος κ στο λαιμό.

Καλημερα...κ γω καθεεεε βραδυυυυυ ξυπναω 2-3 και σταζω. Αλλαζω μεχρι και εσωρουχο. Εκτος του οτι ξυπναω καθε μια ωρα για τουαλετα. Σημερα τρομαξα να ξημερωσω. Ειχα εντονο πονο και πιεση στον κολπο και χαμηλα στην κοιλια. Εμενα μου ειπε οτι μετα τις 5/2 οτι μπορουμε να μπουμε για καισαρικη. Βεβαια επιμενει για φυσιολογικο γιατι μεχρι τωρα οι συνθηκες ειναι ιδανικες. Εγω ομως δεν θελω με τιποτα. Δευτερα εχω παλι ραντεβου κσι θα το ξαναδουμε.ΠΗΤ εχει δωσει 11/2 με τελευταια ημερομηνια 16/2

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κορίτσια! Χθες πήγα γιατρό κ στις 36+1 βδομάδες η μικρή μου είναι 2700γρ. Έχει πάρει θέση ήδη κ θα πάω στο νοσοκομείο στις 3/2 για καρδιοτοκογραφημα. Του είπα ότι ιδανικά δεν θα ήθελα επισκληριδιο κ μου λέει ο,τι θέλεις εσύ θα κάνουμε !  Μακάρι να αντέξω,τι να πω. 

Από εφίδρωση εγώ δεν έχω καθόλου. Όπως πριν ντύνομαι, με πιτζαμα Φλις ! :P

πάντως κορίτσια όσες έχετε να πινετε πολύ νεράκι :)

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

8 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει καμία σας νυχτερινή εφίδρωση;το βράδυ ξυπνάω κατά τις 2-3 κ είμαι ιδρωμενη γύρω από το στήθος κ στο λαιμό.

Εγωωωω! Σηκώνομαι μούσκεμα, μαλλιά, στήθος! Λογικά είναι οι ορμόνες

1 hour ago, Joka είπε:

Αυτό με το υποχρεωτικό σκίσιμο είτε ετσι ειτε αλλιώς δεν το κατάλαβα και δε νομίζω ότι ισχύει για όλες τις περιπτώσεις.

Το δεύτερο πάλι με τη νεογνολογο πάλι δεν το κατάλαβα που θα κάτσει μαζί σου όλη μέρα.Εννοεις προφανώς ότι είναι του μαιευτηρίου?Είναι πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμού?

Πρώτη φορά ακούω τέτοια προσωπική "παροχή"από γιατρό .

Τέλος,γιατί δεν περιμένετε μέχρι την ΠΗΤ?Υπάρχει ιατρικός λόγος?

Τελικά καμία δε θα περιμένει την ΠΗΤ?

Καλημέρα συγνώμη τώρα το είδα! Ναι είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού, είναι παροχή του γιατρού, την πληρώνει δηλαδή ο γιατρός και θα είναι μαζί μου όλη μέρα. 
Την «προσωπική παροχή» του γιατρού πίστεψε με την πληρώνω και είναι μέσα στα λεφτά που ζήτησε! 
Όχι δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος για την ΠΗΤ αλλά δεν θα αλλάξει κάτι για 4-5 μέρες νωρίτερα. Εννοείται ότι θα γίνει αυτό όταν πάρω το OK του γιατρού για τράχηλο και ότι πληρώ τις προϋποθέσεις. Διαφορετικά θα περιμένουμε και θα πάω με βάση ότι μου πει ο γιατρός. 
 

ΠΗΤ έχω 6/2 Και σκέφτομαι για 1/2 με Προγραμματισμένο ραντεβού. Όπως προανέφερα πρέπει να πληρώ κάποιες προϋποθέσεις, ότι είμαι έτοιμη δηλαδή! Όλα αυτά θα τα δούμε από Δευτέρα

  • Μου αρέσει 2

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Εγωωωω! Σηκώνομαι μούσκεμα, μαλλιά, στήθος! Λογικά είναι οι ορμόνες

Καλημέρα συγνώμη τώρα το είδα! Ναι είναι πιστοποιημένη σύμβουλος θηλασμού, είναι παροχή του γιατρού, την πληρώνει δηλαδή ο γιατρός και θα είναι μαζί μου όλη μέρα. 
Την «προσωπική παροχή» του γιατρού πίστεψε με την πληρώνω και είναι μέσα στα λεφτά που ζήτησε! 
Όχι δεν υπάρχει κάποιος ιατρικός λόγος για την ΠΗΤ αλλά δεν θα αλλάξει κάτι για 4-5 μέρες νωρίτερα. Εννοείται ότι θα γίνει αυτό όταν πάρω το OK του γιατρού για τράχηλο και ότι πληρώ τις προϋποθέσεις. Διαφορετικά θα περιμένουμε και θα πάω με βάση ότι μου πει ο γιατρός. 
 

ΠΗΤ έχω 6/2 Και σκέφτομαι για 1/2 με Προγραμματισμένο ραντεβού. Όπως προανέφερα πρέπει να πληρώ κάποιες προϋποθέσεις, ότι είμαι έτοιμη δηλαδή!

Κορίτσι,ο οργανισμός ειναι ετοιμος όταν σπάσουν τα νερά.Ειδαλλως όλα πρεπει να γίνουν τεχνητά,από το σπάσιμο των νερών ως τους τεχνητούς πόνους.Αυτα όλα αλλάζουν αν πας πιο πριν.Εκτος εννοείται αν συντρέχει ιατρικός λόγος.

Επίσης,"πείραγμα"τραχήλου γίνεται για να γεννήσεις λίγες μέρες μετά.Αυτο εννοεί προφανώς ο γιατρός σου.

Η ΠΗΤ στην ουσία είναι μια πιθανή ημερομηνία η οποία προφανώς δεν είναι η ίδια που θα γεννήσει κάθε γυναίκα.Μια εκτίμηση είναι.

Εμένα η γιατρος μου θέλει αμοιβή 2000 ευρώ εσένα ζηταει παραπανω?

 


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Κορίτσι,ο οργανισμός ειναι ετοιμος όταν σπάσουν τα νερά.Ειδαλλως όλα πρεπει να γίνουν τεχνητά,από το σπάσιμο των νερών ως τους τεχνητούς πόνους.Αυτα όλα αλλάζουν αν πας πιο πριν.Εκτος εννοείται αν συντρέχει ιατρικός λόγος.

Επίσης,"πείραγμα"τραχήλου γίνεται για να γεννήσεις λίγες μέρες μετά.Αυτο εννοεί προφανώς ο γιατρός σου.

Η ΠΗΤ στην ουσία είναι μια πιθανή ημερομηνία η οποία προφανώς δεν είναι η ίδια που θα γεννήσει κάθε γυναίκα.Μια εκτίμηση είναι.

Εμένα η γιατρος μου θέλει αμοιβή 2000 ευρώ εσένα ζηταει παραπανω?

 

Κοίτα μία σκέψη έκανα, Τώρα δεν ξέρω αν θα την Πραγματοποιήσω! θα σου πω σίγουρα τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό και θα είμαι 38 &2 Όπου θα μου κάνει καρδιοτοκογράφημα, υπέρηχο και μπορώ να κάνω και διακολπικό υπέρηχο. 
Να σημειώσω ότι δεν το πρότεινε αυτός το προγραμματισμένο αλλά εγώ. Αυτός μου είπε ότι πρέπει να πληρώ κάποιες προϋποθέσεις! 
Οπότε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα

η τιμή του είναι 2000 με 2200 €


KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Κοίτα μία σκέψη έκανα, Τώρα δεν ξέρω αν θα την Πραγματοποιήσω! θα σου πω σίγουρα τη Δευτέρα που θα πάω στο γιατρό και θα είμαι 38 &2 Όπου θα μου κάνει καρδιοτοκογράφημα, υπέρηχο και μπορώ να κάνω και διακολπικό υπέρηχο. 
Να σημειώσω ότι δεν το πρότεινε αυτός το προγραμματισμένο αλλά εγώ. Αυτός μου είπε ότι πρέπει να πληρώ κάποιες προϋποθέσεις! 
Οπότε υπομονή μέχρι τη Δευτέρα

η τιμή του είναι 2000 με 2200 €

Α στα ίδια είμαστε από τιμή δηλαδή.

Καλά εννοείται κι εμείς βλέποντας και κάνοντας πηγαίνουμε απο ραντεβού σε ραντεβού μήπως υπάρξει καμιά εξέλιξη.

Κι εγώ περιμένω την επόμενη βδομάδα να κάνω υπέρηχο και καρδιοτοκογραφημα και αναλόγως θα κινηθούμε.

Ειπαμε μονο αν δεν συμβεί κάτι απρόοπτο να περιμένουμε σίγουρα μέχρι τις 40 βδομαδες και βλέπουμε μετα...

Είμαι 3 μετά από σένα σε ΠΗΤ εξαρχής.Δεν άλλαξε δηλαδή.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Έχει καμία σας νυχτερινή εφίδρωση;το βράδυ ξυπνάω κατά τις 2-3 κ είμαι ιδρωμενη γύρω από το στήθος κ στο λαιμό.

Εγω εγώ!! Δεν είναι τώρα αυτό. Απ την αρχη το παθαίνω. Το τελευταίο καιρό είμαι σχεδον αυπνη. Συχνοουρια τρελή και καούρες!! Ξυπνάω κατά τις 4 και μετά μετράω προβατάκια. Και γω σε αυτά τα σημεία ιδρωμένη!! Το καλοκαίρι υπέφερα!!! Δεν μπορούσα να κοιμηθώ απ τη ζέστη. Παρακαλούσα να έρθει ο χειμώνας!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


2 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

καλά που σας ρώτησα γιατί νόμιζα οτι φταίει το ζάχαρο,υπογλυκαιμία ή κάτι άλλο. μάλλον είναι ορμονικό. το είχες κ πιο μπροστά γιατί βλέπω έχουμε 4 βδομάδες διαφορά

Το έχω εδώ και 3-4 βδομάδες σίγουρα!

  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Καλέ εσύ όπως πας θα μας περάσεις όλες :D:lol:

Χαχαχα είδες θα κάνω την ανατροπή :)

Επίσης το μωρο αποφάσισε να είναι πλαγιο απο σημερα με το κεφαλι προς τα κάτω ας πούμε!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ani!! είπε:

Χαχαχα είδες θα κάνω την ανατροπή :)

Επίσης το μωρο αποφάσισε να είναι πλαγιο απο σημερα με το κεφαλι προς τα κάτω ας πούμε!

Πείτε του κανένα τραγουδάκι εκεί χαμηλά! Βάλε τον μπαμπά αν είναι καλλίφωνος!!

  • Χαχα 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...