Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Joka είπε:

Ναι,κλασσικά σουβλιες στον κόλπο.Κυριως όταν κουράζομαι.

Στον ύπνο δεν ιδρώνω.

Κορίτσια να ρωτήσω κάτι?Για τη βόλτα του μωρού τους πρώτους μήνες τι θα κάνετε?

Πήρατε πορτ μπεμπέ?Τα καρότσια φαίνονται τεράστια για νεογέννητα και βρεφάκια. 

Εγω θα χρησιμοποιήσω παλι το κλασσικό καρότσι με κατω την πλατουλα κ κουβερτουλα..μου χαρίσανε πορτ μπεμπε αλλα θα το κρατήσω σπίτι για κρεβατάκι.. άσε που είναι κ αλλης εταιρίας οποτε δεν κουμπώνει.. αν εχεις ομως χρησιμοποίησε το για εξω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Ani!! είπε:

Καλημέρα κ σε εσένα! Εγω ένιωθα αυτο που περιγράφεις κι φοβήθηκα πολύ να σου πω..μου κράτησε μερες αλλα με παραπάνω ξεκούραση υποχώρησαν αυτοι οι πονοι..

Εγώ από το πρώτο τρίμηνο τους έχω,συχνα πυκνά,σιγά μη μάσησω.Τιποτα δεν είναι.

Γερά με τσαμπουκά κοριτσιααααα,το φάγαμε το γάιδαρο!!

 

Just now, Ani!! είπε:

Εγω θα χρησιμοποιήσω παλι το κλασσικό καρότσι με κατω την πλατουλα κ κουβερτουλα..μου χαρίσανε πορτ μπεμπε αλλα θα το κρατήσω σπίτι για κρεβατάκι.. άσε που είναι κ αλλης εταιρίας οποτε δεν κουμπώνει.. αν εχεις ομως χρησιμοποίησε το για εξω

Αυτό βρε παιδί μου,μου φαίνεται πολύ άχρηστη αγορά αυτή για 3-4 μήνες.Δεν το αγορασα,λυπαμαι τα λεφτά.Τα θεωρώ πεταμένα!

Από την άλλη το βρεφάκι δε θα πλέει μέσα στο καροτσι τους πρώτους μήνες?Είναι άνετα,ασφαλές?

Εννοείται ακόμα δεν αγόρασα καρότσι,ούτε και κούνια,λόγω λίκνου.

Τώρα όμως έχουν φοβερές.προσφορες και λέω να κινηθώ!

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Joka είπε:

Εγώ από το πρώτο τρίμηνο τους έχω,συχνα πυκνά,σιγά μη μάσησω.Τιποτα δεν είναι.

Γερά με τσαμπουκά κοριτσιααααα,το φάγαμε το γάιδαρο!!

 

Αυτό βρε παιδί μου,μου φαίνεται πολύ άχρηστη αγορά αυτή για 3-4 μήνες.Δεν το αγορασα,λυπαμαι τα λεφτά.Τα θεωρώ πεταμένα!

Από την άλλη το βρεφάκι δε θα πλέει μέσα στο καροτσι τους πρώτους μήνες?Είναι άνετα,ασφαλές?

Κοιτα ήτε στο ένα ήτε στο άλλο θα πλέουν αλλα δεν πειράζει για αυτο κ δεν το αγόρασα ποτε.

Κοριτσια κανουν και εσάς απίστευτες βόλτες στην κοιλιά σας τωρα πια ειδικά τ βραδια; νομιζα πως θα ξεπηδήσει απο τη κοιλιά μου χθες βράδυ...κ ειμαι κ 34 κ 3..πόσο μάλλον εσεις..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Georgia Jo είπε:

Καλημερα κοριτσια μου τι κανετε; Σημερα ειμαι ακριβως 37 εβδομαδων. Χθες βραδυ πηγα στον γιατρο. Περιπου 2.820 κιλακια η μικρη και την αλλη Τεταρτη πρωι μπαινω για καισαρικη. Δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ απο την αγωνια, λες και γενναω σημερα το πρωι..χαχα

Άντε με το καλό κορίτσι μου! Κ εγώ όταν είπαμε ημερομηνία αγχώθηκα γιατί έγινε από κάτι μελλοντικό κ αόριστο ξαφνικά πολύ συγκεκριμένο!! Μετά από 2-3 μέρες ηρέμησα και επειδή μπαίνω την Παρασκευή μου ξαναέρχεται η ανησυχία σιγά σιγά! Όλα καλά θα πάνε!

1 ώρα πρίν, vivi24 είπε:

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

Ναι κορίτσι αν δεις κ προηγούμενα μηνύματα, η συντριπτική πλειοψηφία εδώ στην ομάδα μας ιδρώνει το βράδυ! Κ εγώ προ εγκυμοσύνης ιδρωνα πολύ δύσκολα!

πρίν από 32 λεπτά , Ani!! είπε:

Κοιτα ήτε στο ένα ήτε στο άλλο θα πλέουν αλλα δεν πειράζει για αυτο κ δεν το αγόρασα ποτε.

Κοριτσια κανουν και εσάς απίστευτες βόλτες στην κοιλιά σας τωρα πια ειδικά τ βραδια; νομιζα πως θα ξεπηδήσει απο τη κοιλιά μου χθες βράδυ...κ ειμαι κ 34 κ 3..πόσο μάλλον εσεις..

Ναι!! Τρελές βόλτες!! Εχθές μάλιστα τράβηξα κ βίντεο κ το έστειλα στις φίλες μου κ έπαθαν σοκ!! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vivi24 said:

Κορίτσια... υπάρχει κάποια που να ιδρώνει στον ύπνο της ??? Έχω 2 εβδομάδες ιδρώνω κάτω από το στήθος και στον αυχένα πουθενά αλλού...και γενικά δεν ιδρώνω  καθόλου....

Εγώ το έπαθα ακόμα πιο έντονα μετά που γέννησα ... για 3 εβδομάδες κάθε μέρα άλλαζα πιτζάμες ... μούσκεμα όλος ο κορμός , λαιμός , στήθος ... ένα χάλι. Μετά έστρωσα όμως 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, chris79 είπε:

Εγώ το έπαθα ακόμα πιο έντονα μετά που γέννησα ... για 3 εβδομάδες κάθε μέρα άλλαζα πιτζάμες ... μούσκεμα όλος ο κορμός , λαιμός , στήθος ... ένα χάλι. Μετά έστρωσα όμως 

Ωχ και νόμιζα θα ξεμπερδευαμε μετά τον τοκετό!!


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, chris79 είπε:

Εγώ το έπαθα ακόμα πιο έντονα μετά που γέννησα ... για 3 εβδομάδες κάθε μέρα άλλαζα πιτζάμες ... μούσκεμα όλος ο κορμός , λαιμός , στήθος ... ένα χάλι. Μετά έστρωσα όμως 

Τιιιι!;;;; Έχει και συνέχεια;;;;; Όχι ρε γαμώτο! Πότε ακριβώς έστρωσες;;  

Just now, Katerina 11 είπε:

Άντε με το καλό κορίτσι μου! Κ εγώ όταν είπαμε ημερομηνία αγχώθηκα γιατί έγινε από κάτι μελλοντικό κ αόριστο ξαφνικά πολύ συγκεκριμένο!! Μετά από 2-3 μέρες ηρέμησα και επειδή μπαίνω την Παρασκευή μου ξαναέρχεται η ανησυχία σιγά σιγά! Όλα καλά θα πάνε!

Ναι κορίτσι αν δεις κ προηγούμενα μηνύματα, η συντριπτική πλειοψηφία εδώ στην ομάδα μας ιδρώνει το βράδυ! Κ εγώ προ εγκυμοσύνης ιδρωνα πολύ δύσκολα!

Ναι!! Τρελές βόλτες!! Εχθές μάλιστα τράβηξα κ βίντεο κ το έστειλα στις φίλες μου κ έπαθαν σοκ!! 

Εγώ τράβηξα βίντεο το χοροπηδητό της κοιλιάς μου, στις 5 το πρωί, με τον φακό της κάμερας από το κινητό! Εσείς το κάνατε ή μόνο εγώ είμαι η τρελή;;; :P

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 είπε:

Τιιιι!;;;; Έχει και συνέχεια;;;;; Όχι ρε γαμώτο! Πότε ακριβώς έστρωσες;;  

Εγώ τράβηξα βίντεο το χοροπηδητό της κοιλιάς μου, στις 5 το πρωί, με τον φακό της κάμερας από το κινητό! Εσείς το κάνατε ή μόνο εγώ είμαι η τρελή;;; :P

DJ θα γίνει το παιδί σου

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renaki80 said:

Τιιιι!;;;; Έχει και συνέχεια;;;;; Όχι ρε γαμώτο! Πότε ακριβώς έστρωσες;;  

Εγώ τράβηξα βίντεο το χοροπηδητό της κοιλιάς μου, στις 5 το πρωί, με τον φακό της κάμερας από το κινητό! Εσείς το κάνατε ή μόνο εγώ είμαι η τρελή;;; :P

Εντάξει μπορεί να μην έχει συνέχεια κ για εσάς .. δεν το ειχα τόσο πριν τον τοκετό πάντως.
Μετά κράτησε σίγουρα 3 βδομαδες ...αλλά όχι παραπάνω γιατί όταν ήρθαν τα μωρά σπίτι δεν το ειχα. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 5/1/2021 at 2:03 ΜΜ, @ngelina81 είπε:

Καλημέρα κορίτσια και καλή χρονιά εύχομαι με υγεία!!! Με το καλό να μας έρθουν τα μωράκια μας!!! @Τουτουνιμου να σου ζήσουν τα μωράκια σου να είναι γερά και καλότυχα!!!

Έχω 3 κουτιά σφραγισμένα ενέσεις Gonal 900 που λήγουν 03/21. Αν ξέρετε καμία κοπέλα που ενδιαφέρεται ας μου στείλει inbox!!!

Καλησπέρα υπάρχουν ακόμη οι Gonal? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια εχει καμια απο εσας ενοχλησεις στο στομαχι, αναγουλες οπως στις αρχες;;; 37η σημερα και εδω και 3 μερες εχω καουρες, ανακατωμαρες και δυσφορια

Εγώ έχω καούρες, όχι κάθε μέρα βέβαια. Όταν έχω καούρες έχω και ρέψιμο πολύ και ανακατατωσούρα ναι. Απλά έχω παρατηρήσει όταν νοιώθω το μωρό εκείνη τη μέρα να κλωτσά ψηλά στο στομάχι τότε τα έχω αυτά. Αν το νοιώθω πιο χαμηλά είμαι εντάξει.

  • Μου αρέσει 1

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Κοριτσια εχει καμια απο εσας ενοχλησεις στο στομαχι, αναγουλες οπως στις αρχες;;; 37η σημερα και εδω και 3 μερες εχω καουρες, ανακατωμαρες και δυσφορια

Εγώ σήμερα είχα πόνο στο στομάχι κ διάρροια. Ευτυχώς ήπια χαμομήλι και πέρασε. Είχα κ πονακια χαμηλά στην κοιλιά όλη νύχτα κ νόμιζα ότι από ώρα σε ώρα θα γεννήσω. Κι εγώ αύριο μπαίνω 37 :)

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...