Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Βρέθηκε και έλλειψη ψευδαργύρου στο σπερμα. τι γνωρίζετε; πως επηρεάζει; φτιάχνει;;;

      Από όσο έχω διαβάσει επηρεάζει την ποσότητα την κινητικότητα και την μορφολογία του σπέρματος και υπάρχουν βιταμίνες ψευδαργύρου που λογικά θα ανεβάσει τα επίπεδα !!

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

Just now, Mighty86 είπε:

αχ τι να πω...αν είναι πιο αξιόπιστο το ντόπλερ του εμβρυολόγου από του μαιευτήρα μου( κ οι δύο ντόπλερ μου κάνουν) τότε μιλάμε για τεράστια απόκλιση... άλλο παιδί...μόνο στο κεφάλι συμφωνούν ότι έχει μεγάλο. λέτε πρέπει να ανησυχώ για το κεφάλι;

Όχι μωρέ σιγα ολα τα μωρα διαφορετικά ειναι και πόσο μεγάλο να είναι πια;; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επέστρεψα από τον γιατρό, την Παρασκευή μπαίνω για καισαρική! Όλες οι ενδείξεις της είναι καλές, βάρος, πλακούντας, αμνιακό και δραστηριότητα αλλά σταθερά με τα ποδαράκια κατω! Θα κάνουμε εισαγωγή 7 το πρωί για προετοιμασία κ κάποιες εξετάσεις κ θέλω να πιστεύω πως σε λίγες ώρες θα την κρατάω στα χέρια μου! Δε μπορώ να το πιστέψω.. Έχω βέβαια πολύ άγχος να πάνε όλα καλά αλλά έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση..!

Με το καλό κορίτσι μου να πάρεις το μωράκι σου αγκαλιά!!!!

  • Ευχαριστώ 1

1jUcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου κι εγώ επισήμως Δευτέρα μπαίνω για καισαρική. Το μωρό μου έχει κολλήσει σε βάρος 2500 εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει πάρει τίποτα.  Έπαιρνε αργά και τώρα σταμάτησε. Την Παρασκευή θα κάνω καρδιοτοκογράφο όπως και την Κυριακή για να το παρακολουθήσουμε μέχρι τη γέννα και Δευτέρα γεννάω. Ελπίζω μόνο η απόκλιση της μέτρησης να μην είναι κάτω από 2500 και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

Αυτά από μένα. Τώρα σιγά σιγά θα συνηθίσω στην ιδέα ότι Δευτέρα θα τον γνωρίσω!:x

  • Μου αρέσει 12

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ επισήμως Δευτέρα μπαίνω για καισαρική. Το μωρό μου έχει κολλήσει σε βάρος 2500 εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει πάρει τίποτα.  Έπαιρνε αργά και τώρα σταμάτησε. Την Παρασκευή θα κάνω καρδιοτοκογράφο όπως και την Κυριακή για να το παρακολουθήσουμε μέχρι τη γέννα και Δευτέρα γεννάω. Ελπίζω μόνο η απόκλιση της μέτρησης να μην είναι κάτω από 2500 και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

Αυτά από μένα. Τώρα σιγά σιγά θα συνηθίσω στην ιδέα ότι Δευτέρα θα τον γνωρίσω!:x

Με το καλο κοριτσι μου!!! Και γω Τεταρτη θα μπω 3/2 μια μερα μετα τα γενεθλια μου...με το καλο να τα γνωρισουμε τα μικρα μας..

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Georgia Jo είπε:

Με το καλο κοριτσι μου!!! Και γω Τεταρτη θα μπω 3/2 μια μερα μετα τα γενεθλια μου...με το καλο να τα γνωρισουμε τα μικρα μας..

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου! Εσύ με καισαρική; Σαν ψέματα μου φαίνεται...

Ανησυχώ με το βάρος βέβαια. Αν τελικά είναι κάτω από 2500 θα μπει θερμοκοιτίδα. Εύχομαι μόνο να γεννηθεί καλά και υγιές μόνο!

6 ώρες πρίν, Katerina 11 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Επέστρεψα από τον γιατρό, την Παρασκευή μπαίνω για καισαρική! Όλες οι ενδείξεις της είναι καλές, βάρος, πλακούντας, αμνιακό και δραστηριότητα αλλά σταθερά με τα ποδαράκια κατω! Θα κάνουμε εισαγωγή 7 το πρωί για προετοιμασία κ κάποιες εξετάσεις κ θέλω να πιστεύω πως σε λίγες ώρες θα την κρατάω στα χέρια μου! Δε μπορώ να το πιστέψω.. Έχω βέβαια πολύ άγχος να πάνε όλα καλά αλλά έχει αρχίσει η αντίστροφη μέτρηση..!

Με το καλό κορίτσι μου! Γεννάμε πολλές κοντά κοντά τελικά!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου! Εσύ με καισαρική; Σαν ψέματα μου φαίνεται...

Ανησυχώ με το βάρος βέβαια. Αν τελικά είναι κάτω από 2500 θα μπει θερμοκοιτίδα. Εύχομαι μόνο να γεννηθεί καλά και υγιές μόνο!

Σ' ευχαριστω πολυ!Και γω με καισαρικη...αυτο να ευχεσαι! Να γεννηθει γερο!!! Ολα καλα θα πανε!!

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Georgia Jo είπε:

Σ' ευχαριστω πολυ!Και γω με καισαρικη...αυτο να ευχεσαι! Να γεννηθει γερο!!! Ολα καλα θα πανε!!

 

Είναι το πρώτο σόκ χαχαχα! Θα το συνειδητοποιήσω από αύριο! 

Άρα κορίτσια μέχρι την άλλη βδομάδα γεννάμε 3? 


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου κι εγώ επισήμως Δευτέρα μπαίνω για καισαρική. Το μωρό μου έχει κολλήσει σε βάρος 2500 εδώ και δύο εβδομάδες δεν έχει πάρει τίποτα.  Έπαιρνε αργά και τώρα σταμάτησε. Την Παρασκευή θα κάνω καρδιοτοκογράφο όπως και την Κυριακή για να το παρακολουθήσουμε μέχρι τη γέννα και Δευτέρα γεννάω. Ελπίζω μόνο η απόκλιση της μέτρησης να μην είναι κάτω από 2500 και να μην χρειαστεί θερμοκοιτίδα.

Αυτά από μένα. Τώρα σιγά σιγά θα συνηθίσω στην ιδέα ότι Δευτέρα θα τον γνωρίσω!:x

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου, όλα καλά να πάνε κ σε σένα! Ακόμη κ αν χρειαστεί θερμοκοιτίδα μην απογοητευτείς, για λίγο θα είναι αφού το δείχνει 2500.. φυσικά μπορεί να είναι και παραπάνω!! Όλα θα πάνε καλά! 

Οπότε την Παρασκευή εγώ, τη Δευτέρα η @Hope 2019 και την Τετάρτη η @Georgia Jo!

  • Μου αρέσει 2
  • Ευχαριστώ 1

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Katerina 11 είπε:

Καλά θα κάνεις κορίτσι μου, όλα καλά να πάνε κ σε σένα! Ακόμη κ αν χρειαστεί θερμοκοιτίδα μην απογοητευτείς, για λίγο θα είναι αφού το δείχνει 2500.. φυσικά μπορεί να είναι και παραπάνω!! Όλα θα πάνε καλά! 

Μακάρι! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Ελπίζω από αύριο να είμαι καλύτερα! Εσύ πας αύριο για προεγχειρητικό; Εγώ την Κυριακή μαζί και τεστ κόβιντ.


kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια με το καλό όλες σας.. Έχετε λίγες ωρες/μέρες να προετοιμαστειτε ψυχολογικά... Θα πάρετε επιτέλους τα μωράκια σας αγκαλιά:x τι πιο όμορφο? Εύχομαι να πάνε όλα καλά για όλες σας και θα περιμένουμε νέα σας.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope.2019 είπε:

Μακάρι! Με έχει πιάσει μια ανησυχία. Ελπίζω από αύριο να είμαι καλύτερα! Εσύ πας αύριο για προεγχειρητικό; Εγώ την Κυριακή μαζί και τεστ κόβιντ.

Τεστ covid έκανα σήμερα! Καρδιογράφημα έκανα πριν λίγες μέρες και θα μου κάνουν την Παρασκευή πριν το χειρουργείο αίματος! Θα μειωθεί η ανησυχία σου κ μετά θα επανέλθει μία δύο μέρες πριν και λογικό είναι! Κ όσο κ αν μας λένε όλοι όμορφα καθησυχαστικα λόγια μόνο οι ίδιες μπορούμε νομίζω να ηρεμήσουμε τον εαυτό μας.. Εγώ στην παρούσα φάση ανησυχώ κ για ασήμαντα συγκριτικά πράγματα όπως το κλυσμα η ο ουροκαθετηρας!

  • Μου αρέσει 2

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , Hope.2019 είπε:

Με το καλό και σε σένα κορίτσι μου! Εσύ με καισαρική; Σαν ψέματα μου φαίνεται...

Ανησυχώ με το βάρος βέβαια. Αν τελικά είναι κάτω από 2500 θα μπει θερμοκοιτίδα. Εύχομαι μόνο να γεννηθεί καλά και υγιές μόνο!

Με το καλό κορίτσι μου! Γεννάμε πολλές κοντά κοντά τελικά!

Παραπάνω θα βγει σίγουρα!Έχει μέρες ακόμα.

Αλλά και πάλι είναι στο όριο όποτε θα είναι για ελάχιστο.

Άρα κι εσύ με καισαρική στις 38,όπως και οι περισσότερες γυναικες

Εγώ είμαι μια βδομαδα ακριβώς πιο μπροστά και είναι 2.400!

Στις 38+2!!!

Κι είπαμε να την περιμένουμε οσο θελει.

Όλα καλά θα πάνε,δεν υπάρχει λόγος να ανησυχίες.


hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

Τεστ covid έκανα σήμερα! Καρδιογράφημα έκανα πριν λίγες μέρες και θα μου κάνουν την Παρασκευή πριν το χειρουργείο αίματος! Θα μειωθεί η ανησυχία σου κ μετά θα επανέλθει μία δύο μέρες πριν και λογικό είναι! Κ όσο κ αν μας λένε όλοι όμορφα καθησυχαστικα λόγια μόνο οι ίδιες μπορούμε νομίζω να ηρεμήσουμε τον εαυτό μας.. Εγώ στην παρούσα φάση ανησυχώ κ για ασήμαντα συγκριτικά πράγματα όπως το κλυσμα η ο ουροκαθετηρας!

Αχ υπομονή και να προσπαθήσουμε να σκεφτόμαστε μόνο ότι θα συναντήσουμε τα θαυματάκια μας!

  • Μου αρέσει 2

kJQgp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...