Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 13 ώρες πρίν, Katiamaxiking είπε:

      Να πω ότι δεν σε καταλαβαίνω; Σε καταλαβαίνω… παρε το χρόνο σου να ανακτήσεις δυνάμεις και ελπίδα! Εγω εκανα υστεροσκοπηση και βρέθηκε ήπια φλεγμονή και κατά τη φάση της διέγερσης (μακρύ πρωτόκολλο) πήρα ένα κοκτέιλ αντιβιώσεων για ένα μήνα. Σου πρότεινε κάποιο πρωτόκολλο; 
       

      Καλημέρα!!! Όχι δεν μιλήσαμε για τπτ άλλο...με το που είδε τις προηγούμενες προσπάθειες Μ είπε μόνο αυτό... υπάρχει περίπτωση να γίνει ζημιά με τη λαμπαροσκοπιση; Αυτό μόνο φοβάμαι μήπως πειράξουμε κάτι που δεν πρέπει....κ μετα από το χειρουργείο πως είναι η περίοδος μας; Κανονική; Η θέλει χρόνο να επανελθει;

      13 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Το ανέβασα κορίτσια. Clear blue έκανα τελικά! Νομίζω θετικό άχνη γραμμή βέβαια! Τι λέτε; Είχα κατουρήσει πριν μισή ώρα να το πω κ αυτό.. θα κάνω κ άλλο το πρωί 

      Συγχαρητήρια!!!! Εύχομαι να πάνε όλα τέλεια 💗

ΜΟΜS FEBRUARY 2021 :)


Recommended Posts

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Γέννησα χθες 1/2 το αγοράκι μου. Τελικά μας βγήκε 2680. Ο πλακούντας ήταν σε  άθλια κατάσταση για αυτό σταμάτησε να παίρνει. Είχε και τέσσερις περιτύλιξεις. Ευτυχώς γεννήθηκε καλά και είναι φτυστο ο μπαμπάς του!

Άργησα να σας στείλω γιατί το είχα  μαζί μου rooming in. Θυλασαμε με ψευδοθηλες γιατί έχω επίπεδες και δεν έπιανε είναι πολύ μικρούλη και σιγά σιγά μου είπαν θα μου τις βγάλει έξω και θα πετάξω βτθς ψευδοθηλες.

Όλα καλα ήσυχο μωράκι μέχρι όπου το απόγευμα δεν επιανε με τίποτα να θηλάσει, κοιμόταν και μουρμούριζε έκλαιγε στον ύπνο του. Το δίνω λοιπόν για αλλαγή πάνας και τους λέω έτσι κι έτσι. Τελικά το είδε πάλι παιδίατρος και μας έβγαλε ένα θέμα με την αναπνοή του ο μικρούλης μου! Τώρα τα μεσάνυχτα τον κατέβασαν στη μονάδα και ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα να τον ξαναπάρω πάνω. Μου είπαν δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως λίγο βοήθεια θέλει!

Συγχαρητήρια! Να σας ζήσει το μικρούλι, πάντα υγιής και καλοτυχος να είναι! Καλή ανάρρωση σε σένα και όλα καλά θα πάνε!


OQ1lp2.pngUFlDp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

5 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Γέννησα χθες 1/2 το αγοράκι μου. Τελικά μας βγήκε 2680. Ο πλακούντας ήταν σε  άθλια κατάσταση για αυτό σταμάτησε να παίρνει. Είχε και τέσσερις περιτύλιξεις. Ευτυχώς γεννήθηκε καλά και είναι φτυστο ο μπαμπάς του!

Άργησα να σας στείλω γιατί το είχα  μαζί μου rooming in. Θυλασαμε με ψευδοθηλες γιατί έχω επίπεδες και δεν έπιανε είναι πολύ μικρούλη και σιγά σιγά μου είπαν θα μου τις βγάλει έξω και θα πετάξω βτθς ψευδοθηλες.

Όλα καλα ήσυχο μωράκι μέχρι όπου το απόγευμα δεν επιανε με τίποτα να θηλάσει, κοιμόταν και μουρμούριζε έκλαιγε στον ύπνο του. Το δίνω λοιπόν για αλλαγή πάνας και τους λέω έτσι κι έτσι. Τελικά το είδε πάλι παιδίατρος και μας έβγαλε ένα θέμα με την αναπνοή του ο μικρούλης μου! Τώρα τα μεσάνυχτα τον κατέβασαν στη μονάδα και ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα να τον ξαναπάρω πάνω. Μου είπαν δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως λίγο βοήθεια θέλει!

Αχ συγχαρητήρια κοριτσι μας! Τελικα κάτι έφταιγε που δεν έπαιρνε βαρος.. αλλά τι σημασία έχει! Σημασια εχει πως κρατάς το μωρουλι σου αγκαλιά! Καλη αναρρωση και καλές αγκαλιες

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Ευχαριστώ πολύ κορίτσι μου.   Μωρέ με τις ψευδοθηλες τα καταφέρνει αλλά έτυχε αυτό που μπήκε στη μονάδα κ ανησυχώ με την αναπνοή του.  

Έκανε ταχύπνοια; 

Να σου ζήσει. Ο θηλασμός είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σκέφτεσαι στην παρούσα φάση.


ugAHp3.png

jfV0p3.png

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Ani!! said:

Είναι λίγο παθιασμένες οι κοπελιες εκεί...  να ενημερώνεστε αλλα ως εκει

Συμφωνώ απόλυτα !! Έχω φύγει από την ομάδα χρόνια πριν αλλά ναι είναι λίγο παθιασμένες ... το είπες ευγενικά. :) 

Καλά έκανες κ το επισήμανες ! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γυρίσαμε και εμείς κορίτσια και ναι.. Την τρίτη γενναμε! Είτε με πρόκληση αν έχω τις συνθήκες είτε με καισαρική.. Ο μπεμοουλης μου δεν παίρνει βάρος όσο θα έπρεπε.. Πήρε 200 γραμμάρια σε 2 βδομάδες και ο γιατρός δεν θέλει να το ρισκάρει παραπάνω.. Θα είμαι 38+5....με έχει πιάσει ένα τρελό άγχος... Δεν μπορώ να το πιστέψω ότι μας χωρίζουν λίγες μέρες.. 

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 55 λεπτά , νικηαντωνια81 είπε:

Έκανε ταχύπνοια; 

Να σου ζήσει. Ο θηλασμός είναι το τελευταίο που θα πρέπει να σκέφτεσαι στην παρούσα φάση.

Κι ομως οι πρωτες μερες είναι παρα πολυ σημαντικες,μου ειπε η παιδιατρος για να θεμελιωθει ο θηλασμος.

Θελει κατευθειαν και με.προγραμμα.Θα βγαζει γαλα δικο της και θα του το δινουν.

8 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Γέννησα χθες 1/2 το αγοράκι μου. Τελικά μας βγήκε 2680. Ο πλακούντας ήταν σε  άθλια κατάσταση για αυτό σταμάτησε να παίρνει. Είχε και τέσσερις περιτύλιξεις. Ευτυχώς γεννήθηκε καλά και είναι φτυστο ο μπαμπάς του!

Άργησα να σας στείλω γιατί το είχα  μαζί μου rooming in. Θυλασαμε με ψευδοθηλες γιατί έχω επίπεδες και δεν έπιανε είναι πολύ μικρούλη και σιγά σιγά μου είπαν θα μου τις βγάλει έξω και θα πετάξω βτθς ψευδοθηλες.

Όλα καλα ήσυχο μωράκι μέχρι όπου το απόγευμα δεν επιανε με τίποτα να θηλάσει, κοιμόταν και μουρμούριζε έκλαιγε στον ύπνο του. Το δίνω λοιπόν για αλλαγή πάνας και τους λέω έτσι κι έτσι. Τελικά το είδε πάλι παιδίατρος και μας έβγαλε ένα θέμα με την αναπνοή του ο μικρούλης μου! Τώρα τα μεσάνυχτα τον κατέβασαν στη μονάδα και ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα να τον ξαναπάρω πάνω. Μου είπαν δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως λίγο βοήθεια θέλει!

Να σας ζησει!!!Συγχηρητηρια!!!

Να ειναι γερος και τυχερος στη ζωη του.

Οι περιτυλιξεις δε φαινονταν πριν,στα ντοπλερ,τους υπερηχους?

Επισης για τον πλακουντα τι σημαινει αυτο?Ειχε γερασει?Τον ειχατε μετρησει grade 3?

Μην ανησυχεις για την αναπνοη,συμβαινει αυτο στα μικρα μωρακια με την προκληση ή και μετα.Με εχει ενημερωσει η γιατρος μου.

Με το θηλασμο να το παλεψεις αντλωντας δικο σου γαλα να του το πηγαινουν.

Κι εγω εχω επιπεδες θηλες.Θα στις βγαλει το μωρο σιγα σιγα.

Ολα γίνονται,αρκει να εχουμε επιμονη και υπομονη.

4 ώρες πρίν, chris79 είπε:

Ναι σε βλέπω ... έτοιμη είσαι με το ωράριο ! Με το καλό κι εσυ κορίτσι μου για την Πέμπτη .. θα δεις όλα θα πάνε καλά :)

εδώ έχει μια ομάδα που λέγεται «το υπέροχο κα εξαντλητικό ταξίδι του θηλασμού» ή κάπως έτσι .. για δες το. 
Στο Facebook έχει μια ομάδα «Αττική , ομάδα στήριξης θηλασμού» .. και πάλι περίπου στο γράφω γιατί δεν το θυμαμαι ακριβώς 

Ε εδώ θα είμαστε κ εμείς κ θα τα λέμε και αυτά .. 

Στη δευτερη στο φεις ειμαι κι εγω.Μου τη συστησε η παιδιατρος μου η οποια ειναι και πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμου.

Απο ενημερωση ειμαι κομπλε.Μενει να δουμε και την εφαρμογη!

39 ακριβως σημερα!!!!

Εντωμεταξυ βρηκα σημερα στο δρομο την οδοντιατρο μου η οποια μου ελεγε οτι κι εκεινη στο τελος της 40ης βδομαδας γεννησε φυσιολογικα το πρωτο της παιδακι κι οτι αν δε γινονταν καισαρικες,οι περισσοτερες πρωτοκοτοκες θα γεννουσαν μετα την ΠΗΤ.

 

14 ώρες πρίν, Renaki80 είπε:

Δεν φταίει ο γιατρος, εμείς το αποφασίσαμε, υποφέρω από τους πόνους, τις συσπάσεις, την δύσπνοια, τα τρία μαξιλάρια στο κρεββάτι που κοιμάμαι σε ορθή γωνία, τις ενέσεις ινσουλίνης και άλλα χίλια δυό! Είπαμε από το να υποφέρω, να ξεκινήσουμε! 
Εσύ μπορεί να μην έχεις όλα αυτά και να αντέχεις, εγώ τα έχω δει όλα και κάθε μέρα είναι μαρτύριο! Οπότε ναι προτιμώ τον προγραμματισμένο φυσιολογικό τοκετό, δεν θα είναι εύκολο, βέβαια δεν ξέρω και τι θα συναντήσω, οπότε όλα είναι πιθανά! 
Ο γιατρός είναι υπερ του φυσιολογικού και θα το παλέψει όσο παίρνει. 
 

Σου εύχομαι τα καλύτερα! Σε φιλώ  

Οκ,κοριτσι,άλλο αυτο αν εσύ το επελεξες.

Επειδη ως τωρα ειχα καταλάβει οτι ηταν ιατρικοι οι λογοι.

Οπως και να χει,δεν καμια σημασια πλεον.

Με το καλό κοπελα μου!

13 ώρες πρίν, Pagotoula είπε:

παντως τωρα που λες να αποφασισει μονη, το ξερεις οτι στο εξωτερικο αφηνουν μεχρι να κλεισει και η 42η;;; οποτε και σιγουρα σε αυτο το διαστημα ολα αποφασιζουν...:P δηλ αν μιλαμε για τετοια αποφαση, δεν ισχυει καν το να δουμε τι θα γινει αν ξεπεραστει η πητ...θα γινει οτι και τωρα...θα καθεσαι να περιμενεις να αποφασισει... ολα η τιποτα...!! :grin: τα 2,5 θα τα ξεπερασει παντως σιγουρα αν φτασει τοσο.

Ναι το γνωρίζω.Χαχαχχαχαα.Διαπραγματευση στη διαπραγματευση το παμε!

Ο αντρας μου της λεει να περιμενουμε εως και 2 βδομαδες?!

"Οχι δυο,"απανταει και βλεπω να την λουζει κρυος ιδρώτας."Ε,μια ναι!"

Η επομενη ειναι η εβδομαδα της ΠΗΤ.

Εντωμεταξυ ακομα σιγη ιχθυος απο το σωμα μου.

Κατι μου πεταξε να δουμε τον τραχηλο μεθαυριο στο ραντεβου.Αν εννοει δαχτυλο απο κατω δεν παιζει ουτε για αστειο φυσικα να το επιτρεψω.

 

 

10 ώρες πρίν, Mari@nna είπε:

Καλό μήνα κορίτσια με το καλό σε όσες έχουμε μείνει!!! Όσες γεννησατε καλη αρχή εύχομαι!!! Εγω ειμαι στην 40η εβδομάδα την κλείνω την Πέμπτη και αν δεν αποφασίσει μέχρι τοτε θα μπούμε 41η και θα περιμένουμε 3-4 μέρες! Μετά μαλλον θα μπούμε κ εμείς με προκλήση, ελπίζω να μην χρειαστεί βέβαια, αλλα θα δείξει. 

Κι εμενα ετσι με βλέπω.

Και σκεφτομαι ακριβως τα ιδια.

Αρα ο γιατρος σου δε σε φοβισε οτι ειναι επικινδυνο να περιμενετε  τοσο??!

Κανεις συχνα καρδιοτοκογραφημα τωρα?

  • Μου αρέσει 1

hKYcp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Renula είπε:

Kαλημέρα στα κορίτσια, με το καλό όσες απομείναμε & συγχαρητήρια για τις μαμάδες!!!!
Έχει καμία ψάξει για "φύλαξη βλαστοκυττάρων" ???

Εγω θα το κανω στην omnigen..γιατι μετα απο 10 χρονια δε ξερεις τι γινεται κ πως θα εξελιχθούν..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Hope.2019 είπε:

Κορίτσια μου γεια σας! Γέννησα χθες 1/2 το αγοράκι μου. Τελικά μας βγήκε 2680. Ο πλακούντας ήταν σε  άθλια κατάσταση για αυτό σταμάτησε να παίρνει. Είχε και τέσσερις περιτύλιξεις. Ευτυχώς γεννήθηκε καλά και είναι φτυστο ο μπαμπάς του!

Άργησα να σας στείλω γιατί το είχα  μαζί μου rooming in. Θυλασαμε με ψευδοθηλες γιατί έχω επίπεδες και δεν έπιανε είναι πολύ μικρούλη και σιγά σιγά μου είπαν θα μου τις βγάλει έξω και θα πετάξω βτθς ψευδοθηλες.

Όλα καλα ήσυχο μωράκι μέχρι όπου το απόγευμα δεν επιανε με τίποτα να θηλάσει, κοιμόταν και μουρμούριζε έκλαιγε στον ύπνο του. Το δίνω λοιπόν για αλλαγή πάνας και τους λέω έτσι κι έτσι. Τελικά το είδε πάλι παιδίατρος και μας έβγαλε ένα θέμα με την αναπνοή του ο μικρούλης μου! Τώρα τα μεσάνυχτα τον κατέβασαν στη μονάδα και ελπίζω αύριο να είναι καλύτερα να τον ξαναπάρω πάνω. Μου είπαν δεν είναι κάτι σοβαρό πάντως λίγο βοήθεια θέλει!

Να σας ζήσει το μωράκι σας! Όλα θα πάνε τέλεια!

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Ani!! είπε:

Είναι λίγο παθιασμένες οι κοπελιες εκεί...  να ενημερώνεστε αλλα ως εκει

Χαχαχα «λίγο παθιασμένες» μα τι καλή και διακριτική που είσαι!!! καλέ ούτε σε αίρεση να ήμασταν, τις παρακολουθώ καιρό και έχω ψιλοφρικάρει....δώρο το μαστίγιο :P

Κορίτσια για τους θηλασμούς σας, εσείς κατεβάσατε την εφαρμογή ή θα τους γράφετε σε τετράδιο; Τι λέτε να βολεύει;

  • Χαχα 1

KerXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα κορίτσια! Να σας Ζήσουν τα μωράκια σας! Εμεις μπαίνουμε καισαρικη την Παρασκευή 5/02 και από την μια χαίρομαι πολύ και από την άλλη φοβάμαι..επισκληριδιος,καισαρικη, να είναι καλά τα μωράκια μου.. θυμάμαι όταν πρωτομπηκα στην ομάδα ήταν πολύ-πολύ αρχή τότε και οι περισσότερες που μιλούσαμε έχουν γίνει μανούλες .. απίστευτο μου φαίνεται..!! Με το καλό σε όλες τις υπόλοιπες λοιπόν!!

  • Μου αρέσει 7

5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

@Hope 2019 να σου ζήσει κορίτσι μου! Όλα καλά πήγαν κ θα πάνε κ θα πάρεις γρήγορα το μωράκι σου κ θα θηλάσει και όλα!

Εμείς επιστρέψαμε σήμερα σπίτι! Από την καισαρική όλα καλά κορίτσια, πολύ λίγος πόνος, παίρνω κανένα παυσίπονο την ημέρα.. Η μικρή μου πεινάει συνέχεια κ θηλάζω κάθε μία ώρα όσο θέλει εκείνη. Οι θηλές διαμαρτύρονται κ έχουν πληγωθεί αλλά επιμένω! Τις πρώτες μέρες έχασε 400 γρ και μου πρότειναν να δώσω συμπλήρωμα επειδή είναι μεγάλο μωρό και είχε ανάγκη από περισσότερη τροφή την οποία τις πρώτες μέρες δεν είχα ακόμη. Από χθες όμως αυξήθηκε η γαλακτοφορια και δεν έδωσα καθόλου συμπλήρωμα, μάλιστα πήρε πάλι άμεσα βάρος! Κορίτσια όσο μπορείτε κοιμηθείτε! Μόνο αυτό έχω να πω!

Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη από τις μαίες του Έλενα, ήταν εκεί ανά πάσα στιγμή να με βοηθήσουν με τον θηλασμό, να με ηρεμήσουν, να μου δείξουν ακριβώς τι πρέπει να κάνω.. τους χρωστάω όλους τους επιτυχημένους θηλασμους που έχω κάνει αυτές τις μέρες!

  • Μου αρέσει 10

Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Katerina 11 είπε:

@Hope 2019 να σου ζήσει κορίτσι μου! Όλα καλά πήγαν κ θα πάνε κ θα πάρεις γρήγορα το μωράκι σου κ θα θηλάσει και όλα!

Εμείς επιστρέψαμε σήμερα σπίτι! Από την καισαρική όλα καλά κορίτσια, πολύ λίγος πόνος, παίρνω κανένα παυσίπονο την ημέρα.. Η μικρή μου πεινάει συνέχεια κ θηλάζω κάθε μία ώρα όσο θέλει εκείνη. Οι θηλές διαμαρτύρονται κ έχουν πληγωθεί αλλά επιμένω! Τις πρώτες μέρες έχασε 400 γρ και μου πρότειναν να δώσω συμπλήρωμα επειδή είναι μεγάλο μωρό και είχε ανάγκη από περισσότερη τροφή την οποία τις πρώτες μέρες δεν είχα ακόμη. Από χθες όμως αυξήθηκε η γαλακτοφορια και δεν έδωσα καθόλου συμπλήρωμα, μάλιστα πήρε πάλι άμεσα βάρος! Κορίτσια όσο μπορείτε κοιμηθείτε! Μόνο αυτό έχω να πω!

Έμεινα πάρα πολύ ευχαριστημένη από τις μαίες του Έλενα, ήταν εκεί ανά πάσα στιγμή να με βοηθήσουν με τον θηλασμό, να με ηρεμήσουν, να μου δείξουν ακριβώς τι πρέπει να κάνω.. τους χρωστάω όλους τους επιτυχημένους θηλασμους που έχω κάνει αυτές τις μέρες!

Να σου ζήσει!!!!

Πες μου λίγο πως ήταν η επισκληριδιος...Τι ένιωθες στο χειρουργείο?


5qPop3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Joka είπε:

Κι ομως οι πρωτες μερες είναι παρα πολυ σημαντικες,μου ειπε η παιδιατρος για να θεμελιωθει ο θηλασμος.

Θελει κατευθειαν και με.προγραμμα.Θα βγαζει γαλα δικο της και θα του το δινουν.

Να σας ζησει!!!Συγχηρητηρια!!!

Να ειναι γερος και τυχερος στη ζωη του.

Οι περιτυλιξεις δε φαινονταν πριν,στα ντοπλερ,τους υπερηχους?

Επισης για τον πλακουντα τι σημαινει αυτο?Ειχε γερασει?Τον ειχατε μετρησει grade 3?

Μην ανησυχεις για την αναπνοη,συμβαινει αυτο στα μικρα μωρακια με την προκληση ή και μετα.Με εχει ενημερωσει η γιατρος μου.

Με το θηλασμο να το παλεψεις αντλωντας δικο σου γαλα να του το πηγαινουν.

Κι εγω εχω επιπεδες θηλες.Θα στις βγαλει το μωρο σιγα σιγα.

Ολα γίνονται,αρκει να εχουμε επιμονη και υπομονη.

Στη δευτερη στο φεις ειμαι κι εγω.Μου τη συστησε η παιδιατρος μου η οποια ειναι και πιστοποιημενη συμβουλος θηλασμου.

Απο ενημερωση ειμαι κομπλε.Μενει να δουμε και την εφαρμογη!

39 ακριβως σημερα!!!!

Εντωμεταξυ βρηκα σημερα στο δρομο την οδοντιατρο μου η οποια μου ελεγε οτι κι εκεινη στο τελος της 40ης βδομαδας γεννησε φυσιολογικα το πρωτο της παιδακι κι οτι αν δε γινονταν καισαρικες,οι περισσοτερες πρωτοκοτοκες θα γεννουσαν μετα την ΠΗΤ.

 

Οκ,κοριτσι,άλλο αυτο αν εσύ το επελεξες.

Επειδη ως τωρα ειχα καταλάβει οτι ηταν ιατρικοι οι λογοι.

Οπως και να χει,δεν καμια σημασια πλεον.

Με το καλό κοπελα μου!

Ναι το γνωρίζω.Χαχαχχαχαα.Διαπραγματευση στη διαπραγματευση το παμε!

Ο αντρας μου της λεει να περιμενουμε εως και 2 βδομαδες?!

"Οχι δυο,"απανταει και βλεπω να την λουζει κρυος ιδρώτας."Ε,μια ναι!"

Η επομενη ειναι η εβδομαδα της ΠΗΤ.

Εντωμεταξυ ακομα σιγη ιχθυος απο το σωμα μου.

Κατι μου πεταξε να δουμε τον τραχηλο μεθαυριο στο ραντεβου.Αν εννοει δαχτυλο απο κατω δεν παιζει ουτε για αστειο φυσικα να το επιτρεψω.

 

 

Κι εμενα ετσι με βλέπω.

Και σκεφτομαι ακριβως τα ιδια.

Αρα ο γιατρος σου δε σε φοβισε οτι ειναι επικινδυνο να περιμενετε  τοσο??!

Κανεις συχνα καρδιοτοκογραφημα τωρα?

Όχι δεν με φόβισε, ήθελε απο την αρχή να πάμε μέχρι τέλους κ γενικά να το παλέψουμε για φυσιολογικό, όπως κ εγώ. Απλά μου είπε οτι λόγω θρομβοφιλίας κ αντιπυκτικων που κάνω καθημερινά δεν θα ήταν καλό να πάμε ακομα πιο μακρυά. Για αυτό θα δώσουμε μόνο μερικές μέρες κ οχι πχ εβδομάδα. Καρδιοτοκογραφο κάνω εδω κ ένα μήνα καθε εβδομάδα δεν εχω όμως συσπάσεις κ το μωρό είναι σχετικά ψηλα. Επίσης έκανε κ μέτρηση διαστολής με τον κλασικό τρόπο την προηγούμενη εβδομάδα αλλα δεν είχα καν. Την Πέμπτη θα συζητήσουμε για τις επόμενες κινήσεις μας. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Efinikolaou είπε:

Να σου ζήσει!!!!

Πες μου λίγο πως ήταν η επισκληριδιος...Τι ένιωθες στο χειρουργείο?

Απολύτως τίποτα! Ένα τσίμπημα πρώτα για τοπική αναισθησία σαν να σου παίρνουν αίμα σκέψου κ μετά ένιωσα μια πίεση. Μουδιασαν σε δευτερόλεπτα τα πόδια μου και η περιοχή περίπου από τον αφαλό και κάτω.. Αφού τελειώσαμε είχα πάλι αίσθηση σε 30'. Εννοείται δεν πονάς κατά τη διάρκεια του χειρουργείου απλά νιώθεις ότι κάποιος σε κουνάει σα να σου τραβάει κάποιος ένα ρούχο.


Efh1p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...