Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Έχεις ομως κ ατμοκαθαριστη για τα στρωματα, τις καρεκλες κ τον καναπε; να δω δλδ σε τι επιπεδο εισαι!!! Χαίρομαι που ειναι κ αλλες σαν κ μενα, δε θα με θεωρω παλαβη.. Χα χα χα. Ο μικρος γυριζει από σχολειο, ολα τα ρουχα μασκες κλπ στα απλυτα, παπουτσια ψεκασμα κ το παιδι μπανιο.. Στο τελος θα ψεκαζω κ το παιδι!!! Διαβασε το συνδρομο κ θα δεις ποια σου θυμιζει!!! 

Όχι δεν έχω άλλα φώναξα και μου έκαναν βιολογικό τα πάντα !!!κοίτα παλαβές δεν μας λες αλλά όσο πατάει ο ελέφαντας υπερβολικές !και προς θεού μην ψεκάσεις το παιδί χαχαχχααααααχαχαχαχαχ!!!

  • Χαχα 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pepi88 είπε:

Όχι δεν έχω άλλα φώναξα και μου έκαναν βιολογικό τα πάντα !!!κοίτα παλαβές δεν μας λες αλλά όσο πατάει ο ελέφαντας υπερβολικές !και προς θεού μην ψεκάσεις το παιδί χαχαχχααααααχαχαχαχαχ!!!

Διαβασες για το συνδρομο της φωλιάς; 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva, @Pepi88, μημπως είστε παρθενακια;;; :P. Μια απ τα ίδια και γω αγχώδης, μικρόβιοφοβική και τελειομανής!! Αυτή την εγκυμοσύνη δεν την έχω χαρεί καθολου:cry:ίσως επειδή άργησε και 12 χρόνια να έρθει και φοβάμαι μην πέσω απ το συννεφάκι.. Είναι και οι αιματολογικες που δεν βγαίνουν καλές λόγω αναιμίας, κ. Τ. Λ.. Έχω πολλές φοβίες πιο παλιά έψαχνα για συμπτώματα στο ίντερνετ και νόμιζα ότι τα έχω όλα από αρρώστιες. Έχω περάσει και κρίσεις πανικού που τις πάλεψα για χρόνια μόνη μου, αν και έχασα αρκετές ευκαιρίες στη ζωή μου εξαιτίας αυτών.. Τέλος πάντων νομίζω έχει να κάνει και με το χαρακτήρα. Αν κάποιος είναι πιο εσωστρεφής, δεν εκδηλώνεται όλα αυτά συσσωρευονται και μετά γίνεται το μπαμ. Τώρα πια λεω:ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν θα κάτσω να σκάσω με φόβους του μυαλού μου.. Αλλά υπάρχουν και πισογυρίσματα.. Τελείως Ν αλλάξω δεν γίνεται γιατί αλλιώς δεν θα είμαι εγώ.,απλα το πολεμάω στο μυαλό μου να είμαι πιο νορμάλ. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Διαβασες για το συνδρομο της φωλιάς; 

Ναι διάβασα!αυτό εχω !απλά με μια εμμονή προς την καθαριότητα!!το μόνο που δεν κάνω είναι να ασχοληθώ με τον εξοπλισμό του μωρού κυρίως από φόβο ακόμα!αλλά λογικά μετά τον 7ο θα το κάνω και αυτό !

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva, @Pepi88, μημπως είστε παρθενακια;;; :P. Μια απ τα ίδια και γω αγχώδης, μικρόβιοφοβική και τελειομανής!! Αυτή την εγκυμοσύνη δεν την έχω χαρεί καθολου:cry:ίσως επειδή άργησε και 12 χρόνια να έρθει και φοβάμαι μην πέσω απ το συννεφάκι.. Είναι και οι αιματολογικες που δεν βγαίνουν καλές λόγω αναιμίας, κ. Τ. Λ.. Έχω πολλές φοβίες πιο παλιά έψαχνα για συμπτώματα στο ίντερνετ και νόμιζα ότι τα έχω όλα από αρρώστιες. Έχω περάσει και κρίσεις πανικού που τις πάλεψα για χρόνια μόνη μου, αν και έχασα αρκετές ευκαιρίες στη ζωή μου εξαιτίας αυτών.. Τέλος πάντων νομίζω έχει να κάνει και με το χαρακτήρα. Αν κάποιος είναι πιο εσωστρεφής, δεν εκδηλώνεται όλα αυτά συσσωρευονται και μετά γίνεται το μπαμ. Τώρα πια λεω:ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν θα κάτσω να σκάσω με φόβους του μυαλού μου.. Αλλά υπάρχουν και πισογυρίσματα.. Τελείως Ν αλλάξω δεν γίνεται γιατί αλλιώς δεν θα είμαι εγώ.,απλα το πολεμάω στο μυαλό μου να είμαι πιο νορμάλ. 

Όχι γλυκούλα μου εγώ είμαι Ζυγός !αλλά ανήκουμε στο ίδιο κλαμπ απ' ότι κατάλαβα με φοβίες υπερβολές και άγχος!!!!παρτιιιι!!χαμουλης !!και το μόνο που κανουμε είναι να παλεύουμε να νιώθουμε νορμάλ !!μια ζωή και σήμερα και εγώ προσωπικά δεν νομίζω ότι θα αλλάξω και ποτε!πριν ήταν κάτι άλλο τώρα η εγκυμοσύνη μετά το μωρό και πάει λέγοντας!δύναμη θέλει μόνο για να τα αντιμετωπίσουμε όλα αυτά!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva, @Pepi88, μημπως είστε παρθενακια;;; :P. Μια απ τα ίδια και γω αγχώδης, μικρόβιοφοβική και τελειομανής!! Αυτή την εγκυμοσύνη δεν την έχω χαρεί καθολου:cry:ίσως επειδή άργησε και 12 χρόνια να έρθει και φοβάμαι μην πέσω απ το συννεφάκι.. Είναι και οι αιματολογικες που δεν βγαίνουν καλές λόγω αναιμίας, κ. Τ. Λ.. Έχω πολλές φοβίες πιο παλιά έψαχνα για συμπτώματα στο ίντερνετ και νόμιζα ότι τα έχω όλα από αρρώστιες. Έχω περάσει και κρίσεις πανικού που τις πάλεψα για χρόνια μόνη μου, αν και έχασα αρκετές ευκαιρίες στη ζωή μου εξαιτίας αυτών.. Τέλος πάντων νομίζω έχει να κάνει και με το χαρακτήρα. Αν κάποιος είναι πιο εσωστρεφής, δεν εκδηλώνεται όλα αυτά συσσωρευονται και μετά γίνεται το μπαμ. Τώρα πια λεω:ότι είναι να γίνει θα γίνει, δεν θα κάτσω να σκάσω με φόβους του μυαλού μου.. Αλλά υπάρχουν και πισογυρίσματα.. Τελείως Ν αλλάξω δεν γίνεται γιατί αλλιώς δεν θα είμαι εγώ.,απλα το πολεμάω στο μυαλό μου να είμαι πιο νορμάλ. 

Λιονταρι εγω. :) αλλα το αγχος κ η εμμονες ειναι στη ζωη μου, παρολο που εχω κανει αλματα με τη γιογκα κ την ψυχοθεραπεία. Βέβαια, πχ στη δικη μου περίπτωση επαιξε ρολο η διετια των προσπαθειων, κ αποτυχιων κ των μεγάλων αλλαγων στη ζωη μου.. Αυτα συνολικα ξυπνησαν καποια αγχη που απο οτι φαινεται ακομη υποβοσκουν κ ηταν σε ληθαργο. Κακα τα ψέματα κοριτσια, οταν καεις με το χυλό φυσάς κ το γιαούρτι. Ομως, μπορουμε να αποδεχτουμε οσα είμαστε, εξαλλου η αποδοχη ειναι το ήμισυ της θεραπειας κ της αυτοβελτιωσης, κ να κανουμε προσπαθειες με μικρα κ σταθερα βηματα. Κ αυτο που εμαθα να κανω με την ψυχοθεραπεία, κ ακομη το παλευω. Να μοιραζομαι αυτο που μου συμβαίνει. Κ ας γίνω γκρινιαρα, κ ας μουρμουριζω. Ετσι καπως φευγει το αγχος. :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 16/10/2020 at 3:21 ΜΜ, Aria konsta είπε:

Καλημέρα,  με προβληματίζει κατι απο χθες στο εσωτερικό του αστραγάλου αγγίζοντας το με ποναει πολυ ,δε το έχω χτυπήσει ξαφνικα αρχισε να ποναει σαν να ποναει φλεβα και οχι το κόκαλο.  Το έχει πάθει καμια ;; τι μποεει να είναι; να εχει σχέση με την εγκυμοσύνη;

Κι εγώ στον τρίτο μήνα είχα πάθει κάτι παρόμοιο...με πονούσε το τρίτο δάχτυλο στο ένα πόδι και ο πόνος έφτανε μέχρι το εσωτερικό της γαμπας!! Πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να ξεκουραστώ (όντως εκείνη την ημέρα είχα ρίξει πολύ τρέξιμο), να του κάνω ελαφρύ μασάζ, μπάνιο με χλιαρό νερό και το βράδυ να έχω τα πόδια υπερυψωμένα! Αυτά!! Λογικά από κούραση το έπαθες...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κι εγώ στον τρίτο μήνα είχα πάθει κάτι παρόμοιο...με πονούσε το τρίτο δάχτυλο στο ένα πόδι και ο πόνος έφτανε μέχρι το εσωτερικό της γαμπας!! Πήρα τηλ τον γιατρό και μου είπε να ξεκουραστώ (όντως εκείνη την ημέρα είχα ρίξει πολύ τρέξιμο), να του κάνω ελαφρύ μασάζ, μπάνιο με χλιαρό νερό και το βράδυ να έχω τα πόδια υπερυψωμένα! Αυτά!! Λογικά από κούραση το έπαθες...

Ευχαριστω πολυ .. και εγω ετσι νομιζω απο κουραση θα ειναι !

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.με τη ζώνη του αυτοκινήτου τι κανετε? Που βάζετε το οριζόντιο μέρος? Ψηλά η χαμηλά? Γιατί και η μήτρα είναι ακόμα χαμηλα.. εχω δει κάτι ειδικές ζώνες αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλείς . Θα ρωτήσω κ το γιατρό βέβαια..


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Kassandras είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.με τη ζώνη του αυτοκινήτου τι κανετε? Που βάζετε το οριζόντιο μέρος? Ψηλά η χαμηλά? Γιατί και η μήτρα είναι ακόμα χαμηλα.. εχω δει κάτι ειδικές ζώνες αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλείς . Θα ρωτήσω κ το γιατρό βέβαια..

Καλημέρα !εγώ ακόμα κανονικά την βάζω αλλά δεν βγαίνω και πολύ από το σπίτι !καλύτερα ρωτα τον γιατρό σου!

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!είχα περιπέτειες σήμερα !από χθες είχα έντονους πόνους στην κοιλιά χαμηλά αλλά δεν πήρα τον γιατρό λέω τίποτα δεν θα είναι ..ξύπνησα όμως σήμερα και συνέχιζα να πονάω οπότε πήρα τον γιατρό και μου είπε να φύγω αμέσως για το νοσοκομείο.καλα δεν συζητώ την ταλαιπωρία που σημαίνει πλέον το δημόσιο νοσοκομείο!!!!με τα λίγα με τα πολλά είχα συσπάσεις.Με είδαν από κάτω ο τράχηλος κατέβηκε στα 2,7 και μαλάκωσε λίγο αλλά ευτυχώς ήταν κλειστός.μου πήραν δείγμα για καλλιέργεια το οποίο πήγα στο Γένεσις και τα αποτελέσματα θα βγουν την τρίτη.και τελικά θα κάνω περίδεση τραχήλου.επισης θα πάρω χάπια για τις συσπάσεις για μια βδομάδα τα οποία όμως ρίχνουν πολύ την πίεση και πρέπει να προσέχω μην ζαλιστώ και πέσω !αυταααα!μεγάλη τρομάρα..

  • Λυπημένη/-ος 5

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!είχα περιπέτειες σήμερα !από χθες είχα έντονους πόνους στην κοιλιά χαμηλά αλλά δεν πήρα τον γιατρό λέω τίποτα δεν θα είναι ..ξύπνησα όμως σήμερα και συνέχιζα να πονάω οπότε πήρα τον γιατρό και μου είπε να φύγω αμέσως για το νοσοκομείο.καλα δεν συζητώ την ταλαιπωρία που σημαίνει πλέον το δημόσιο νοσοκομείο!!!!με τα λίγα με τα πολλά είχα συσπάσεις.Με είδαν από κάτω ο τράχηλος κατέβηκε στα 2,7 και μαλάκωσε λίγο αλλά ευτυχώς ήταν κλειστός.μου πήραν δείγμα για καλλιέργεια το οποίο πήγα στο Γένεσις και τα αποτελέσματα θα βγουν την τρίτη.και τελικά θα κάνω περίδεση τραχήλου.επισης θα πάρω χάπια για τις συσπάσεις για μια βδομάδα τα οποία όμως ρίχνουν πολύ την πίεση και πρέπει να προσέχω μην ζαλιστώ και πέσω !αυταααα!μεγάλη τρομάρα..

@Pepi88 Κορίτσι μου τι έπαθες,μεγάλη ταλαιπωρια εννοείται να κάνεις περίδεση και να προσέχεις πάρα πολύ..ολα καλά θα πάνε..περαστικά σου εύχομαι...τα νοσοκομεία πλέον είναι μην σου τύχει να χρειαστείς να πας!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Γεια σας κορίτσια!είχα περιπέτειες σήμερα !από χθες είχα έντονους πόνους στην κοιλιά χαμηλά αλλά δεν πήρα τον γιατρό λέω τίποτα δεν θα είναι ..ξύπνησα όμως σήμερα και συνέχιζα να πονάω οπότε πήρα τον γιατρό και μου είπε να φύγω αμέσως για το νοσοκομείο.καλα δεν συζητώ την ταλαιπωρία που σημαίνει πλέον το δημόσιο νοσοκομείο!!!!με τα λίγα με τα πολλά είχα συσπάσεις.Με είδαν από κάτω ο τράχηλος κατέβηκε στα 2,7 και μαλάκωσε λίγο αλλά ευτυχώς ήταν κλειστός.μου πήραν δείγμα για καλλιέργεια το οποίο πήγα στο Γένεσις και τα αποτελέσματα θα βγουν την τρίτη.και τελικά θα κάνω περίδεση τραχήλου.επισης θα πάρω χάπια για τις συσπάσεις για μια βδομάδα τα οποία όμως ρίχνουν πολύ την πίεση και πρέπει να προσέχω μην ζαλιστώ και πέσω !αυταααα!μεγάλη τρομάρα..

Ωωω ρε παιδί μου τι πέρασες....Και την αγωνία σου φαντάζομαι!πότε θα κάνεις περιδεση?Φαντάζομαι σου είπαν τώρα να προσέχεις,Ε?

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Ωωω ρε παιδί μου τι πέρασες....Και την αγωνία σου φαντάζομαι!πότε θα κάνεις περιδεση?Φαντάζομαι σου είπαν τώρα να προσέχεις,Ε?

Ναι τρελη μερα γενικά και στα καλά καθούμενα!ναι ξάπλα γενικά !θα σαλταρω ήδη είμαι κλεισμένη ένα μήνα στο σπίτι ..αλλά είπαμε χαλάλι !περίδεση λογικά μέσα στην βδομάδα ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...