Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Το κάνεις να ακούγεται πολύ απλό και χαίρομαι ιδιαίτερα!!ελπίζω να πάνε όλα καλά !!σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε και σε σένα όλα καλά !!!!

Το εχω περασει 2 φορες. Στην πρωτη εγκυμοσυνη και τωρα επισης στη δευτερη δεν την γλυτωσα. Οποτε ναι μπορω να πω οτι ειναι απλη διαδικασια και αν σε ανακουφισα καπως χαιρομαι πολυ!! Γι αυτο εξαλλου και πεταχτηκα στο θεμα σας. Ολα θα πανε καλα θα το δεις. 

 

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια νόμιζα ότι μόνο από μένα περνάνε τέτοιες σκέψεις αλλά όλες έχουμε μια δόση τρελας τελικά.. :tongue: 18 +1 σήμερα, ούτε εγώ τον εχω νοιωσει.. Και ανυπομονώ κάθε φορά το ραντεβού με το γιατρό να δω πως όλα κυλούν ομαλα.. Μου είπε από την 20η βδομάδα και μετά θα το νοιώθω κανονικά.. Ευτυχώς με έχει καταλάβει ο καημένος και πάω κάθε 15 μέρες,αν ήταν στο χέρι μου δε θα με χάλαγε να πηγαίνω κάνα-δυο φορές τη βδομάδα.. Ακόμα κοιτάω μες στη νύχτα  κάθε φορά που πάω τουαλέτα μη δω αίμα.. Επίσης στις δουλειές του σπιτιού είμαι παραπάνω προσεχτικη από οσο χρειάζεται.. Να φανταστείτε το σφουγγαρισμα το έχει αναλάβει ο σύζυγος γτ έχω φόβο να στηβω τη σφουγγαριστρα :confused: 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Κορίτσια νόμιζα ότι μόνο από μένα περνάνε τέτοιες σκέψεις αλλά όλες έχουμε μια δόση τρελας τελικά.. :tongue: 18 +1 σήμερα, ούτε εγώ τον εχω νοιωσει.. Και ανυπομονώ κάθε φορά το ραντεβού με το γιατρό να δω πως όλα κυλούν ομαλα.. Μου είπε από την 20η βδομάδα και μετά θα το νοιώθω κανονικά.. Ευτυχώς με έχει καταλάβει ο καημένος και πάω κάθε 15 μέρες,αν ήταν στο χέρι μου δε θα με χάλαγε να πηγαίνω κάνα-δυο φορές τη βδομάδα.. Ακόμα κοιτάω μες στη νύχτα  κάθε φορά που πάω τουαλέτα μη δω αίμα.. Επίσης στις δουλειές του σπιτιού είμαι παραπάνω προσεχτικη από οσο χρειάζεται.. Να φανταστείτε το σφουγγαρισμα το έχει αναλάβει ο σύζυγος γτ έχω φόβο να στηβω τη σφουγγαριστρα :confused: 

Γιώτα μου σε ευχαριστώ πολυ για τις πληροφορίες! Είμαστε στις ίδιες μέρες και ούτε εγώ έχω νιώσει ακομη κάτι, πιστεύω όλες μας με το που τα νιώθουμε κάθε μέρα, θα είμαστε πιο ήρεμες. 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ για ολες τις πληροφορίες αγαπητή μου. Εμένα είναι στο 3.32 οπότε καλά κάνει και με στέλνει να το τσεκάρω. Δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι κάτω από 2,ελπιζω να μην έχω θέματα! @valentina23 σε παρακαλώ, δε θέλω τέτοια! Όλα καλά θα είναι, θα το δεις. Το μυαλό μας μας κάνει χαζα παιχνίδια αλλά όταν ξεκινήσουμε να το νιώθουμε κάθε μέρα το μωράκι πιστεύω όλες μας θα ηρεμισουμε. 

@Pepi88 καλή επιτυχία, σου στέλνουμε όλες την θετική μας ενέργεια. Θα περάσει κι αυτο, μην μασάς τπτ. Είσαι πολύ δυνατή!! 

Μην ανησυχείς, λογικά θα σου δώσει χαπάκι και θα πέσει. Πολλές γυναίκες το παρουσιάζουν στην εγκυμοσύνη κ μετά επανέρχονται πάλι. Και όσες έχουν ήδη θέμα αυξάνουν σταδιακά δόση στα χάπια. Απορρυθμιζεται ο θυρεοειδής πολύ εύκολα στην εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

Μην ανησυχείς, λογικά θα σου δώσει χαπάκι και θα πέσει. Πολλές γυναίκες το παρουσιάζουν στην εγκυμοσύνη κ μετά επανέρχονται πάλι. Και όσες έχουν ήδη θέμα αυξάνουν σταδιακά δόση στα χάπια. Απορρυθμιζεται ο θυρεοειδής πολύ εύκολα στην εγκυμοσύνη. 

Πόσα χαπια ποια?! Θα πάρω κουτάκι σαν τα παππουδακια να τα βάζω για να μην τα μπερδεύω μέσα στη μέρα ..! Χιχιχι!

  • Χαχα 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα κορίτσια μου. έχω β επιπέδου στις 21 βδομάδες και 2 μέρες. μου φαίνεται λίγο νωρίς. το ιδανικό λέει ειναι από 23 μέχρι 25. εσείς πόσο θα είστε στη β επιπέδου ?

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 33 λεπτά , elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. έχω β επιπέδου στις 21 βδομάδες και 2 μέρες. μου φαίνεται λίγο νωρίς. το ιδανικό λέει ειναι από 23 μέχρι 25. εσείς πόσο θα είστε στη β επιπέδου ?

Καλημέρα, 16 με 20/11 μου ειπε δεν εχω κλείσει ακόμη 23 εβδομαδων + θα ειμαι ! 

Εγω αργά νομίζω είναι! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

  • Λυπημένη/-ος 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

Γιωτουλα μου περαστικά σου κορίτσι μου. Όλες λίγο πολύ περνάμε δύσκολα βραδιά. Τώρα ηρέμησες η συνεχίζεται ο πόνος?αν δεις ότι είναι οξυς ο πόνος πάρε ένα τηλ το γιατρό σου.το σενάριό να έφαγες κάτι που σε πείραξε η να περνάς κάποιου είδους ίωση δεν υπάρχει λες? 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 said:

Γιωτουλα μου περαστικά σου κορίτσι μου. Όλες λίγο πολύ περνάμε δύσκολα βραδιά. Τώρα ηρέμησες η συνεχίζεται ο πόνος?αν δεις ότι είναι οξυς ο πόνος πάρε ένα τηλ το γιατρό σου.το σενάριό να έφαγες κάτι που σε πείραξε η να περνάς κάποιου είδους ίωση δεν υπάρχει λες? 

Πονάω μυϊκά  περισσότερο θα έλεγα όταν κάνω συγκεκριμένες κινήσεις.. Τον πήρα τον γιατρό και αυτός πιθανολογει πως ίσως κάτι με πείραξε.. Μου είπε να το αφήσουμε για την ώρα να δούμε αν θα υπάρξει εξέλιξη.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, giwta_86 είπε:

Πονάω μυϊκά  περισσότερο θα έλεγα όταν κάνω συγκεκριμένες κινήσεις.. Τον πήρα τον γιατρό και αυτός πιθανολογει πως ίσως κάτι με πείραξε.. Μου είπε να το αφήσουμε για την ώρα να δούμε αν θα υπάρξει εξέλιξη.. 

A OK κατάλαβα. Και εγώ δεν νομίζω να είναι κάτι σοβαρό. Χαλάρωσε ξεκούρασου το μεσημέρι φάε κάτι ελαφρύ κοιμήσου και πιστεύω μετά θα είσαι καλύτερα...περαστικά κοριτσάκι μου!!! Περιμένουμε νέα σου πως θα είσαι. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

Kαλημερα σε όλα τα κορίτσια και μια τεράστια αγκαλιά και καλημέρα σε σενα. Λυπάμαι που πέρασες ένα δύσκολο βράδυ.. Δεν εχω περάσει σκωληκοειδιτιδα οπότε δεν ξέρω πως είναι αυτός ο πόνος.. Αλλα ακου τον γιατρό σου, ηρεμισε, ξάπλωσε σε μια στάση που σε ανακουφίζει και παρακολουθήσε το. Θέλω να πιστεύω ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός. Περαστικά σου!! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 said:

Μπραβο κορίτσι μου!!!είχες πάει γαο υπερηχο??? 

Ναι πήγαμε σήμερα ξανά μόνο γι'αυτό γιατί την προηγούμενη βδομάδα δε φάνηκε. Ήμασταν με ποσοστά για κορίτσι και μας έκανε την ανατροπή ένα σοκ το έπαθα :lol:

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...