Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια παίρνει καμία τοκολυτικα ;;μου έγραψαν από το νοσοκομείο να πάρω τα adalat αλλά δεν μπορώ να τα βρω πουθενά ...όλοι μου προτείνουν τα glopir και δεν βγάζω άκρη ..

Just now, Aria konsta είπε:

Αααα αυριο θα το κάνεις;;; 

Δε το κατάλαβα, καλή επιτυχία ναι να μου πεις .. θα περιμένω με αγωνία!!

Ναι κοριτσι μου θα σου πω να έχεις μια εικόνα !αλλά πρώτα πρέπει να βγει η καλλιέργεια καθαρή αλλιώς πρώτα θεραπεία και μετά ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια παίρνει καμία τοκολυτικα ;;μου έγραψαν από το νοσοκομείο να πάρω τα adalat αλλά δεν μπορώ να τα βρω πουθενά ...όλοι μου προτείνουν τα glopir και δεν βγάζω άκρη ..

Ναι κοριτσι μου θα σου πω να έχεις μια εικόνα !αλλά πρώτα πρέπει να βγει η καλλιέργεια καθαρή αλλιώς πρώτα θεραπεία και μετά ..

Ολα καλα θα πανε .. όλη η θετική μου σκέψη μαζί σου !! Για τα adalat δεν εχω ιδεα αν δε τα βρίσκεις ομως ενημέρωσε το γιατρο μήπως σου δώσει κάτι αντίστοιχο. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Pepi88 καλή επιτυχία κορίτσι μου αύριο στη περιδεση:x

Το πεσσο τι είναι;;; 

Δαχτυλίδι σιλικόνης που σφίγγει τον τράχηλο.δεν θα κάνουμε περίδεση θα βάλουμε αυτό . τοποθετείτε χωρίς νάρκωση κατευθείαν στο ιατρείο .αλλά αφού έχει προηγηθεί καλλιέργεια και δεν έχεις κάποιο μικρόβιο !

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κορίτσια παίρνει καμία τοκολυτικα ;;μου έγραψαν από το νοσοκομείο να πάρω τα adalat αλλά δεν μπορώ να τα βρω πουθενά ...όλοι μου προτείνουν τα glopir και δεν βγάζω άκρη ..

Ναι κοριτσι μου θα σου πω να έχεις μια εικόνα !αλλά πρώτα πρέπει να βγει η καλλιέργεια καθαρή αλλιώς πρώτα θεραπεία και μετά ..

Καλησπερα κοριτσι μου. Τα adalat ειναι σε ελλειψη παρα παρα πολυ καιρο. Πες στον γιατρο να σου γραψει τα glopir που ειναι επισης τοκολυτικα. Τα επαιρνα κ γω κ ισως ξαναχρειαστει να τα παρω.

Μια συμπασχουσα με πεσσο..

  • Ευχαριστώ 1

0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Καλησπερα κοριτσι μου. Τα adalat ειναι σε ελλειψη παρα παρα πολυ καιρο. Πες στον γιατρο να σου γραψει τα glopir που ειναι επισης τοκολυτικα. Τα επαιρνα κ γω κ ισως ξαναχρειαστει να τα παρω.

Μια συμπασχουσα με πεσσο..

Αχ και εσύ παθουσα!για πες την εμπειρία με την διαδικασία τοποθέτησης ..μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάρω τα glopir!μου είπαν ότι ρίχνουν την πίεση και ζαλίζεσαι ισχύει ;;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Αχ και εσύ παθουσα!για πες την εμπειρία με την διαδικασία τοποθέτησης ..μόλις μίλησα με τον γιατρό και μου είπε να πάρω τα glopir!μου είπαν ότι ρίχνουν την πίεση και ζαλίζεσαι ισχύει ;;

Μπορει να την ριχνουν λιγακι, αλλα εμενα πχ δεν μου εφερναν καμια παρενεργεια ουτε ζαλιζομουν ιδιαιτερα. Ετσι κ αλλιως για να βαζετε πεσσο φανταζομαι θα σου χει συστησει κ ξεκουραση ο γιατρος ετσι? 

Η τοποθετηση ειναι υποθεση 5 λεπτων, εκεινη τη στιγμη μπορει να νιωσεις μια μικρη ενοχληση, σαν να κανεις τεστ παπ, αλλα ειναι ανεκτη. Μετα δεν καταλαβαινεις οτι εχεις κατι. Ουτε σε ενοχλει σε κατι. Ολα να πανε καλα ευχομαι κ με το καλο το μωρακι σου και σε ολα τα κοριτσια!


0qR2p2.png3Ow1p2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 28 λεπτά , vivi.nik. είπε:

Το ιδανικό είναι αυτές οι ζώνες που λες. Προσαρμοζονται στην άλλη ζώνη στο σωστότερο σημειο. Εγώ είχα δανειστεί από 1 φίλη και το ίδιο θα κάνω κ τωρα. 

@Pepi88 τώρα διάβασα τα νέα σου κοριτσάκι μου... Πάλι καλά που κινητοποιηθηκες γρήγορα... Απ ότι φαίνεται η περιδεση είναι η μόνη λύση τώρα... Υπομονή, μετά θα νιώθεις πολύ πιο ασφαλής. Μέχρι τότε ξάπλα ε; 

Κορίτσι μουυυυ πόσο σασπένς!!! Στη Β επιπέδου δεν μπορεί, θα δείτε σίγουρα! Πάντως συνήθως αυτά που κρύβονται είναι κοριτσάκια! Για να δούμε κ το δικό σου!!! Η tsh μου λεει κ εμένα ο γιατρός στις εγκύους να είναι κάτω από 2. Σου στέλνω σε πμ τα στοιχεία του ενδοκρινολογου μου. Είναι πολύ καλός! 

Σε ευχαριστώ πολυ για ολες τις πληροφορίες αγαπητή μου. Εμένα είναι στο 3.32 οπότε καλά κάνει και με στέλνει να το τσεκάρω. Δεν ήξερα ότι πρέπει να είναι κάτω από 2,ελπιζω να μην έχω θέματα! @valentina23 σε παρακαλώ, δε θέλω τέτοια! Όλα καλά θα είναι, θα το δεις. Το μυαλό μας μας κάνει χαζα παιχνίδια αλλά όταν ξεκινήσουμε να το νιώθουμε κάθε μέρα το μωράκι πιστεύω όλες μας θα ηρεμισουμε. 

@Pepi88 καλή επιτυχία, σου στέλνουμε όλες την θετική μας ενέργεια. Θα περάσει κι αυτο, μην μασάς τπτ. Είσαι πολύ δυνατή!! 

  • Ευχαριστώ 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, nanoula90 είπε:

Μπορει να την ριχνουν λιγακι, αλλα εμενα πχ δεν μου εφερναν καμια παρενεργεια ουτε ζαλιζομουν ιδιαιτερα. Ετσι κ αλλιως για να βαζετε πεσσο φανταζομαι θα σου χει συστησει κ ξεκουραση ο γιατρος ετσι? 

Η τοποθετηση ειναι υποθεση 5 λεπτων, εκεινη τη στιγμη μπορει να νιωσεις μια μικρη ενοχληση, σαν να κανεις τεστ παπ, αλλα ειναι ανεκτη. Μετα δεν καταλαβαινεις οτι εχεις κατι. Ουτε σε ενοχλει σε κατι. Ολα να πανε καλα ευχομαι κ με το καλο το μωρακι σου και σε ολα τα κοριτσια!

Το κάνεις να ακούγεται πολύ απλό και χαίρομαι ιδιαίτερα!!ελπίζω να πάνε όλα καλά !!σε ευχαριστώ πολύ για τις πληροφορίες και εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να πάνε και σε σένα όλα καλά !!!!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rina-Katerina said:

Καλε ναι.. Κλειστά πόδια κάθε φορά, ελεος!! Και ειχα φαει και σοκολάτα πρωί πρωί να κουνιέται.. Τζίφος!! 

Ναι αμα θες πες μου το όνομα της η στειλ το σε μνμ! Πειραιά δουλεύω γενικά, απλώς τώρα είμαι από το σπίτι, οποτε μια χαρα, θα κάνω μια βόλτα από τα παλιά λημέρια! 

Καλαρρυτου Μαρία λέγεται.. Άμα το γκουγκλαρεις θα δεις και το τηλ.. Γενικά έχει μεγάλη αναμονή στα ραντεβου.. Αλλα ίσως σου δώσει προτεραιότητα λόγω εγκυμοσύνης.. Εγώ πήγα πρώτη φορά την 7η βδομάδα, μου πήρε ιστορικό φαντάσου με εξέταζε κανένα 40λεπτο..και από τότε μιλάμε τηλεφωνικώς  που επαναλαμβάνω κάποιες εξετάσεις και τις στέλνω με μειλ..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 31 λεπτά , valentina23 είπε:

@Evoulini24 ναι δεύτερη εγώ!! 26-10!!Σε μια εβδομάδα!! Παρακαλάω να είναι όλα καλα!! Όσο πλησιάζουν οι μέρες μ έχει πιάσει τρελή ανασφάλεια ρε κορίτσια!! Το μυαλό μου πάει σε κακό. Δεν ξέρω πως να το αποβάλλω.. Επισης έχω πρόσθιο πλακούντα και δεν νιώθω και πολύ δυνατά χτυπήματα.. Ίσα ίσα.. Και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ!! Νομίζω ότι θα πάω και δεν θα βρίσκει καρδιακό ρυθμο:(

@Rina-Katerina μάλλον στη Β επιπεδου θα μάθεις το φυλο:-PΝαι στην εγκυμοσύνη δεν ισχύουν οι φυσιολογικες τιμες tsh που γράφει το χαρτί, νομίζω μέχρι 4 γράφει. Πρέπει να είναι εκεί γύρω στο 2-2,5.και γω τελευταία φορά ανέβηκε πάλι σε 3,05 και αύξησα πάλι τη δόση σε 150mg!!Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ έχω κάνει θυροειδοκτομη λογω κακοήθειας πριν 4 χρονια οπωτε είναι εφ όρου ζωής το χαπι:sad:

@valentina23 κορίτσι και εγώ μια από τα ίδια κανένα σιμπτομα από την αρχή μέχρι τώρα. Κάθε μήνα με πιάνει απελπισία μια ευδομαδα πριν πάω στο γιατρό. Εγώ την προηγούμενη εβδομάδα νομίζω πως το έχω νιώσει 2 με 3 φορές και από τότε τίποτα κοντεύω να τρελαθώ αντε να περνάνε η μέρες να πάμε να δούμε τα μωρά μας μπας και ησυχασουμε λίγο μέχρι το πρώτο χτύπημα 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...