Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα κορίτσι.. Αχ αυτό το παιδί πολύ ντροπαλό σας βγήκε!! Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένη με την ενδοκρινολογο μου..και ειδικεύεται και σε εγκύους.. Αλλα είναι στον Πειραιά.. Δε ξέρω αν σε βολεύει.. Μου λες αν είναι.. 

Καλε ναι.. Κλειστά πόδια κάθε φορά, ελεος!! Και ειχα φαει και σοκολάτα πρωί πρωί να κουνιέται.. Τζίφος!! 

Ναι αμα θες πες μου το όνομα της η στειλ το σε μνμ! Πειραιά δουλεύω γενικά, απλώς τώρα είμαι από το σπίτι, οποτε μια χαρα, θα κάνω μια βόλτα από τα παλιά λημέρια! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 17/10/2020 at 11:00 ΜΜ, Kassandras είπε:

Καλησπέρα κορίτσια.με τη ζώνη του αυτοκινήτου τι κανετε? Που βάζετε το οριζόντιο μέρος? Ψηλά η χαμηλά? Γιατί και η μήτρα είναι ακόμα χαμηλα.. εχω δει κάτι ειδικές ζώνες αλλά δεν ξέρω αν είναι ασφαλείς . Θα ρωτήσω κ το γιατρό βέβαια..

Το ιδανικό είναι αυτές οι ζώνες που λες. Προσαρμοζονται στην άλλη ζώνη στο σωστότερο σημειο. Εγώ είχα δανειστεί από 1 φίλη και το ίδιο θα κάνω κ τωρα. 

@Pepi88 τώρα διάβασα τα νέα σου κοριτσάκι μου... Πάλι καλά που κινητοποιηθηκες γρήγορα... Απ ότι φαίνεται η περιδεση είναι η μόνη λύση τώρα... Υπομονή, μετά θα νιώθεις πολύ πιο ασφαλής. Μέχρι τότε ξάπλα ε; 

πρίν από 6 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

Καλημέρα κορίτσια, καλη βδομαδα. Πήγα χθες για υπερηχο, παλι δεν είδαμε εάν θα είναι αγοράκι η κοριτσάκι, ειχε κλειστά ποδαρακια το νινι.. Θα με τρελάνει αυτό το παιδί!! Τώρα περιμένω 13.11 για την Β επιπέδου. Επίσης εάν έχει/ ξέρει κάποια κοπέλα ενδοκρινολογο στην Αθήνα και εαν θέλει ας μου στείλει μνμ με τα στοιχεία του. Μου είπε ο γιατρός να τσεκάρω τον θυροειδη μήπως πάρω χαπάκι να τον ρίξω λίγο. Είναι φυσιολογικες οι τιμές αλλά μου είπε καλο θα ηταν στις εγκυους να είναι χαμηλό το νούμερο.. Οποτε θα ήθελα να πάρω μια γνώμη από εξειδικευμένο γιατρό. 

Τα φιλιά μου σε όλες σας 

Κορίτσι μουυυυ πόσο σασπένς!!! Στη Β επιπέδου δεν μπορεί, θα δείτε σίγουρα! Πάντως συνήθως αυτά που κρύβονται είναι κοριτσάκια! Για να δούμε κ το δικό σου!!! Η tsh μου λεει κ εμένα ο γιατρός στις εγκύους να είναι κάτω από 2. Σου στέλνω σε πμ τα στοιχεία του ενδοκρινολογου μου. Είναι πολύ καλός! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 ναι δεύτερη εγώ!! 26-10!!Σε μια εβδομάδα!! Παρακαλάω να είναι όλα καλα!! Όσο πλησιάζουν οι μέρες μ έχει πιάσει τρελή ανασφάλεια ρε κορίτσια!! Το μυαλό μου πάει σε κακό. Δεν ξέρω πως να το αποβάλλω.. Επισης έχω πρόσθιο πλακούντα και δεν νιώθω και πολύ δυνατά χτυπήματα.. Ίσα ίσα.. Και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ!! Νομίζω ότι θα πάω και δεν θα βρίσκει καρδιακό ρυθμο:(

@Rina-Katerina μάλλον στη Β επιπεδου θα μάθεις το φυλο:-PΝαι στην εγκυμοσύνη δεν ισχύουν οι φυσιολογικες τιμες tsh που γράφει το χαρτί, νομίζω μέχρι 4 γράφει. Πρέπει να είναι εκεί γύρω στο 2-2,5.και γω τελευταία φορά ανέβηκε πάλι σε 3,05 και αύξησα πάλι τη δόση σε 150mg!!Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ έχω κάνει θυροειδοκτομη λογω κακοήθειας πριν 4 χρονια οπωτε είναι εφ όρου ζωής το χαπι:sad:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 ναι δεύτερη εγώ!! 26-10!!Σε μια εβδομάδα!! Παρακαλάω να είναι όλα καλα!! Όσο πλησιάζουν οι μέρες μ έχει πιάσει τρελή ανασφάλεια ρε κορίτσια!! Το μυαλό μου πάει σε κακό. Δεν ξέρω πως να το αποβάλλω.. Επισης έχω πρόσθιο πλακούντα και δεν νιώθω και πολύ δυνατά χτυπήματα.. Ίσα ίσα.. Και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ!! Νομίζω ότι θα πάω και δεν θα βρίσκει καρδιακό ρυθμο:(

@Rina-Katerina μάλλον στη Β επιπεδου θα μάθεις το φυλο:-PΝαι στην εγκυμοσύνη δεν ισχύουν οι φυσιολογικες τιμες tsh που γράφει το χαρτί, νομίζω μέχρι 4 γράφει. Πρέπει να είναι εκεί γύρω στο 2-2,5.και γω τελευταία φορά ανέβηκε πάλι σε 3,05 και αύξησα πάλι τη δόση σε 150mg!!Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ έχω κάνει θυροειδοκτομη λογω κακοήθειας πριν 4 χρονια οπωτε είναι εφ όρου ζωής το χαπι:sad:

Και μετά νομίζω είμαι εγώ 3/11!καλέ γιατί να μην βρίσκει καρδιακό παλμό;;;;δεν θα σκέφτεσαι έτσι ...και εγώ πρόσθιο έχω και έγινε ότι έγινε χθες αλλά λέω συνεχίζουμε δυνατά ..

 

Just now, Aria konsta είπε:

Αχ! Αυτοί οι πονοι !! 

Δόξα το θεό είναι ολα καλα ,ρολόι δηλαδή! Να κάνεις την περίδεση να εισαι πιο ήρεμη. Και εγω εχω τρομερό άγχος, δεν είναι τίποτα! 

Εσυ να μην ταράζεσαι όμως, και καλό είναι ότι νιώθεις με το παραμικρό να παίρνεις το γιατρο ! 

Πεσσο θα βάλω μάλλον.αλλη διαδικασία αλλά πιο εύκολη απ' ότι μου είπαν .προς μεγάλη μου έκπληξη είμαι αρκετα ψύχραιμη!

  • Μου αρέσει 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω είμαι παρανοϊκή.. :cry:Αλλά ρε κορίτσια έχει πέσει η ψυχολογία. Σκέφτομαι μημπως είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης σε συνδιασμο και με ορμόνες θυροειδη που είμαι έτσι. Δεν έχω και καμιά βοήθεια και είμαι όλη μέρα στη τσίτα. Τέλος πάντων πιστεύω μετά τη Β επιπεδου θα ανασανω πρώτα ο Θεος

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi.nik. said:

Το ιδανικό είναι αυτές οι ζώνες που λες. Προσαρμοζονται στην άλλη ζώνη στο σωστότερο σημειο. Εγώ είχα δανειστεί από 1 φίλη και το ίδιο θα κάνω κ τωρα. 

@Pepi88

Μήπως να μπορείς να μου πεις τι μάρκα είναι; Έχω βρει δύο αλλά μόνο η μία έχει αξιολογησεις


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και μετά νομίζω είμαι εγώ 3/11!καλέ γιατί να μην βρίσκει καρδιακό παλμό;;;;δεν θα σκέφτεσαι έτσι ...και εγώ πρόσθιο έχω και έγινε ότι έγινε χθες αλλά λέω συνεχίζουμε δυνατά ..

 

Πεσσο θα βάλω μάλλον.αλλη διαδικασία αλλά πιο εύκολη απ' ότι μου είπαν .προς μεγάλη μου έκπληξη είμαι αρκετα ψύχραιμη!

Πεπη κορίτσι μου σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά μέσα από την καρδιά μου...καλυτερα να κάνεις την επεμβασουλα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.. Να είναι η τελευταία δυσκολία.και εμένα τελευταία φορά μ βρήκε κοντό τον τράχηλο και όπως καταλαβαίνεις τρέμω.. 

Όσο για όλες τις κοπέλες που πλησιάζει η Β επιπέδου πολύ καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλες..εγω αργώ ακόμα αλλά θα χαίρομαι με τις δικές σας χαρές περιμένοντας την σειρά μου

 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και μετά νομίζω είμαι εγώ 3/11!καλέ γιατί να μην βρίσκει καρδιακό παλμό;;;;δεν θα σκέφτεσαι έτσι ...και εγώ πρόσθιο έχω και έγινε ότι έγινε χθες αλλά λέω συνεχίζουμε δυνατά ..

 

Πεσσο θα βάλω μάλλον.αλλη διαδικασία αλλά πιο εύκολη απ' ότι μου είπαν .προς μεγάλη μου έκπληξη είμαι αρκετα ψύχραιμη!

Και εγω σε συζητήσεις με το γιατρό για πεσσο μου λεει ,δεν εχω αποψη βέβαια, δεν ξερω τι ειναι καλύτερα αλλα οι γιατροί ξέρουν. 

Έτσι να παραμείνεις ψύχραιμη, ειναι οτι καλύτερο.


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Και μετά νομίζω είμαι εγώ 3/11!καλέ γιατί να μην βρίσκει καρδιακό παλμό;;;;δεν θα σκέφτεσαι έτσι ...και εγώ πρόσθιο έχω και έγινε ότι έγινε χθες αλλά λέω συνεχίζουμε δυνατά ..

 

Πεσσο θα βάλω μάλλον.αλλη διαδικασία αλλά πιο εύκολη απ' ότι μου είπαν .προς μεγάλη μου έκπληξη είμαι αρκετα ψύχραιμη!

Είμαι κι εγώ στις 2/11! 

Just now, basw2 είπε:

Πεπη κορίτσι μου σου εύχομαι να είναι όλα περαστικά μέσα από την καρδιά μου...καλυτερα να κάνεις την επεμβασουλα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.. Να είναι η τελευταία δυσκολία.και εμένα τελευταία φορά μ βρήκε κοντό τον τράχηλο και όπως καταλαβαίνεις τρέμω.. 

Όσο για όλες τις κοπέλες που πλησιάζει η Β επιπέδου πολύ καλά αποτελέσματα εύχομαι σε όλες..εγω αργώ ακόμα αλλά θα χαίρομαι με τις δικές σας χαρές περιμένοντας την σειρά μου

 

Σε εξέτασε κολπικά και βρήκε κοντό τράχηλο;

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 ναι δεύτερη εγώ!! 26-10!!Σε μια εβδομάδα!! Παρακαλάω να είναι όλα καλα!! Όσο πλησιάζουν οι μέρες μ έχει πιάσει τρελή ανασφάλεια ρε κορίτσια!! Το μυαλό μου πάει σε κακό. Δεν ξέρω πως να το αποβάλλω.. Επισης έχω πρόσθιο πλακούντα και δεν νιώθω και πολύ δυνατά χτυπήματα.. Ίσα ίσα.. Και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ!! Νομίζω ότι θα πάω και δεν θα βρίσκει καρδιακό ρυθμο:(

@Rina-Katerina μάλλον στη Β επιπεδου θα μάθεις το φυλο:-PΝαι στην εγκυμοσύνη δεν ισχύουν οι φυσιολογικες τιμες tsh που γράφει το χαρτί, νομίζω μέχρι 4 γράφει. Πρέπει να είναι εκεί γύρω στο 2-2,5.και γω τελευταία φορά ανέβηκε πάλι σε 3,05 και αύξησα πάλι τη δόση σε 150mg!!Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ έχω κάνει θυροειδοκτομη λογω κακοήθειας πριν 4 χρονια οπωτε είναι εφ όρου ζωής το χαπι:sad:

Μη λες τέτοια πράγματα!! Μια χαρά είναι το μωράκι σου..μια εβδομάδα έμεινε, κάνε υπομονή!! Και στην τελική, αν αγχώνεσαι τόσο πολυ, πήγαινε και κάνε έναν απλό υπέρηχο!! Έτσι για να σου φύγει το αγχος!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Είμαι κι εγώ στις 2/11! 

Σε εξέτασε κολπικά και βρήκε κοντό τράχηλο;

Ναι. Ημουν 16η εβδομάδα και ήταν 3.1..μου είπε ότι τον ήθελε τουλάχιστον 3.5...τωρα εσύ που πλησιάζει η Β επιπέδου θεωρώ πως θα σου κάνει έλεγχο τραχήλου.νομιζω συμπεριλαμβανεται στην Β επίπεδου η μέτρηση τραχήλου. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 ναι δεύτερη εγώ!! 26-10!!Σε μια εβδομάδα!! Παρακαλάω να είναι όλα καλα!! Όσο πλησιάζουν οι μέρες μ έχει πιάσει τρελή ανασφάλεια ρε κορίτσια!! Το μυαλό μου πάει σε κακό. Δεν ξέρω πως να το αποβάλλω.. Επισης έχω πρόσθιο πλακούντα και δεν νιώθω και πολύ δυνατά χτυπήματα.. Ίσα ίσα.. Και αγχώνομαι ακόμα πιο πολύ!! Νομίζω ότι θα πάω και δεν θα βρίσκει καρδιακό ρυθμο:(

@Rina-Katerina μάλλον στη Β επιπεδου θα μάθεις το φυλο:-PΝαι στην εγκυμοσύνη δεν ισχύουν οι φυσιολογικες τιμες tsh που γράφει το χαρτί, νομίζω μέχρι 4 γράφει. Πρέπει να είναι εκεί γύρω στο 2-2,5.και γω τελευταία φορά ανέβηκε πάλι σε 3,05 και αύξησα πάλι τη δόση σε 150mg!!Να συμπληρώσω όμως ότι εγώ έχω κάνει θυροειδοκτομη λογω κακοήθειας πριν 4 χρονια οπωτε είναι εφ όρου ζωής το χαπι:sad:

Α κ εσείς τα ιδια; κ γω 5 μερες τωρα σκεφτομαι οτι θα παω κ δε θα ακουσω καρδιακο παλμο.. ΤΡΕΛΗ εχω καταντησει.. Πρέπει να ησυχασουμε κοριτσι μου... Κ να ηρεμισουμε ολες... 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Το ξέρω είμαι παρανοϊκή.. :cry:Αλλά ρε κορίτσια έχει πέσει η ψυχολογία. Σκέφτομαι μημπως είναι οι ορμόνες της εγκυμοσύνης σε συνδιασμο και με ορμόνες θυροειδη που είμαι έτσι. Δεν έχω και καμιά βοήθεια και είμαι όλη μέρα στη τσίτα. Τέλος πάντων πιστεύω μετά τη Β επιπεδου θα ανασανω πρώτα ο Θεος

Μη σκέφτεσαι έτσι δε θα στο πω γτ και εγω ετσι σκέφτομαι ισως κατι λιγότερο γτ δεν πέρασα τη λαχτάρα που πέρασες στην αυχενική.  

Και εγω με πρόσθιο ειμαι δεν τον καταλαβαινω και τόσο αγχώνομαι αλλα προσπαθω οσο μπορω να σκέφτομαι θετικά. 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Και εγω σε συζητήσεις με το γιατρό για πεσσο μου λεει ,δεν εχω αποψη βέβαια, δεν ξερω τι ειναι καλύτερα αλλα οι γιατροί ξέρουν. 

Έτσι να παραμείνεις ψύχραιμη, ειναι οτι καλύτερο.

Νομίζω ότι η περίδεση είναι πιο επίφοβη για μικρόβιο η για λοίμωξη από τα λίγα που κατάλαβα ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Ναι. Ημουν 16η εβδομάδα και ήταν 3.1..μου είπε ότι τον ήθελε τουλάχιστον 3.5...τωρα εσύ που πλησιάζει η Β επιπέδου θεωρώ πως θα σου κάνει έλεγχο τραχήλου.νομιζω συμπεριλαμβανεται στην Β επίπεδου η μέτρηση τραχήλου. 

Κολπικά θα γίνει δηλαδή στη Β επιπέδου; Από τον εμβρυολογο; Δεν το ήξερα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Νομίζω ότι η περίδεση είναι πιο επίφοβη για μικρόβιο η για λοίμωξη από τα λίγα που κατάλαβα ..

Ναι,αυτό εχω καταλάβει και εγω μου ειπε οτι ειναι και ξεπερασμένη.. τωρα τι να πω ! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...