Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Fay_ είπε:

      Να σε ρωτησω μιας και αναφέρεις τη φυσική σύλληψη. Ποτε ξεκίνησε τις ενέσεις η αδερφή σου; Ρωτάω γιατί εγω είμαι στην 7η βδομάδα και τώρα το ανακάλυψα και φοβάμαι μην είναι αργά.. 

      Είχε κάνει τις εξετάσεις με το που έμαθε για το δικό μου γονιδιο πριν μείνει έγκυος οπότε τις ενέσεις τις ξεκίνησε με την πρωτη χοριακη μετά την καθυστερηση . Απ ότι ειδα εχεις μετάλλαξη σε ένα συγκεκριμένο γονίδιο. Αυτο δείχνει μια προδιάθεση που μπορεί με την εγκυμοσύνη να αυξηθεί ο κίνδυνος για επιπλοκές, δε σημαίνει ότι θα πάθεις κάτι σίγουρα ή αμέσως,  ιδίως αν οι υπόλοιπες εξετάσεις σου είναι οκ. Αν είναι και ετεροζυγη η μετάλλαξη λιγοστεύουν κι άλλο οι πιθανότητες. Οπότε εφόσον η εγκυμοσύνη σου είναι οκ μέχρι τώρα και πάρεις άμεσα αγωγή αν απαιτείται σύμφωνα με το γιατρούς σου, δε θα έχεις θέμα, οι αντιπηκτικες δρουν απευθείας. Εξάλλου όντως οι περισσότερες κοπέλες που θα μείνουν φυσιολογικα έγκυες και κάνουν μετά τις εξετάσεις στην ίδια εβδομάδα με σενα το μαθαίνουν μέχρι να βγει το αποτέλεσμα της γονιδιακής εξέτασης.

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Kassandras είπε:

Ναι πήγαμε σήμερα ξανά μόνο γι'αυτό γιατί την προηγούμενη βδομάδα δε φάνηκε. Ήμασταν με ποσοστά για κορίτσι και μας έκανε την ανατροπή ένα σοκ το έπαθα :lol:

Χαχαχαχ σοβαρααα?Μπράβο με το καλό το αντράκι σας!!!

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

@giwta_86περαστικά να ξεκουραστείς κ μην αγχώνεσαι!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. έχω β επιπέδου στις 21 βδομάδες και 2 μέρες. μου φαίνεται λίγο νωρίς. το ιδανικό λέει ειναι από 23 μέχρι 25. εσείς πόσο θα είστε στη β επιπέδου ?

Καλημέρα γλυκιά μου. Εγώ νομίζω μια χαρά είναι! Εγώ θα κάνω σε 5 μερες β επιπεδου θα είμαι 22εβδ ακριβώς. Η Β επιπεδου γίνεται απ όσο ξέρω από 20εως 24-25.Το ιδανικό είναι προς το τέλος γιατί είναι πιο μεγάλα τα όργανα και φαίνονται καλύτερα. 21 εβδ και 2 μέρες ουσιαστικά διανύεις την 22η.

@giwta_86 και γω τα τελευταία βραδιά κάτι παθαίνω.. Χτες είχα καούρες και πήγα να κάνω εμετό στον ύπνο μου και προχτές πόνοι περίοδοι και πόνος στη μέση. Μημπως έχεις θέμα με το εντερο;; είχες φάει πολύ για βράδυ;; Ίσως μεγαλώνει και η μήτρα και πιέζει τα γύρω όργανα. Μαγνήσιο σου χει δώσει;

@Kassandras αγορομανα και συ ε;; Εμ βέβαια ο Μάρτιος είναι των αγοριών απ ότι φαινεται:P. Με το καλό κορίτσι μου γερό και δυνατό σαν τα ψηλά βουνά να είναι!! 

  • Ευχαριστώ 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

Ξάπλα ξάπλα και χαλάρωση .. και αν συνεχιστεί ξαναπάρε τον γιατρό μην το αφήσεις.. σκωληκοειδίτιδα πονάει χαμηλά δεξιά κατά βάση μην αγχώνεσαι..

Just now, Kassandras είπε:

Καλημέρα κορίτσια...αγόρι κι εμείς τελικα :rolleyes:

Αχουυυ χαμός με τα αγόρια τον Μάρτιο!!!!μέχρι καλό κορίτσι μου!!

  • Ευχαριστώ 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. έχω β επιπέδου στις 21 βδομάδες και 2 μέρες. μου φαίνεται λίγο νωρίς. το ιδανικό λέει ειναι από 23 μέχρι 25. εσείς πόσο θα είστε στη β επιπέδου ?

Εγώ θα είμαι 22 εβδομάδων ακριβώς!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

5 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου. έχω β επιπέδου στις 21 βδομάδες και 2 μέρες. μου φαίνεται λίγο νωρίς. το ιδανικό λέει ειναι από 23 μέχρι 25. εσείς πόσο θα είστε στη β επιπέδου ?

Εγώ θα είμαι 20+3 και εγώ νόμιζα πως θα είναι νορις αλλά μου είπαν πως είναι καλά. Την Πεμπτη που μας έρχεται θα την κάνω 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

 

@Kassandras αγορομανα και συ ε;; Εμ βέβαια ο Μάρτιος είναι των αγοριών απ ότι φαινεται:P. Με το καλό κορίτσι μου γερό και δυνατό σαν τα ψηλά βουνά να είναι!! 

Πραγματικά ο Μάρτιος γεμάτος αγόρια!  

Just now, ba_lily said:

Εγώ θα είμαι 20+3 και εγώ νόμιζα πως θα είναι νορις αλλά μου είπαν πως είναι καλά. Την Πεμπτη που μας έρχεται θα την κάνω 

Εμένα μου ειπε στις 22 βδομάδες θα κάνουμε


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina said:

Kαλημερα σε όλα τα κορίτσια και μια τεράστια αγκαλιά και καλημέρα σε σενα. Λυπάμαι που πέρασες ένα δύσκολο βράδυ.. Δεν εχω περάσει σκωληκοειδιτιδα οπότε δεν ξέρω πως είναι αυτός ο πόνος.. Αλλα ακου τον γιατρό σου, ηρεμισε, ξάπλωσε σε μια στάση που σε ανακουφίζει και παρακολουθήσε το. Θέλω να πιστεύω ότι ήταν ένα τυχαίο γεγονός. Περαστικά σου!! 

Κατερίνα μου σε ευχαριστώ.. Είμαι λίγο καλύτερα.. Ελπίζω σύντομα να περάσει τελείως.. 

Just now, Pepi88 said:

Ξάπλα ξάπλα και χαλάρωση .. και αν συνεχιστεί ξαναπάρε τον γιατρό μην το αφήσεις.. σκωληκοειδίτιδα πονάει χαμηλά δεξιά κατά βάση μην αγχώνεσαι..

Αχουυυ χαμός με τα αγόρια τον Μάρτιο!!!!μέχρι καλό κορίτσι μου!!

Έχει χαλαρώσει λίγο ο πόνος.. Αν και καθιστή γτ δουλεύω από το σπίτι..πιστεω να περάσει τελείως άμεσα.. 

Just now, Kassandras said:

Καλημέρα κορίτσια...αγόρι κι εμείς τελικα :rolleyes:

Όχι που θα την γλυτώνεις!! Με το καλό και εσύ!! 

Just now, valentina23 said:

Καλημέρα γλυκιά μου. Εγώ νομίζω μια χαρά είναι! Εγώ θα κάνω σε 5 μερες β επιπεδου θα είμαι 22εβδ ακριβώς. Η Β επιπεδου γίνεται απ όσο ξέρω από 20εως 24-25.Το ιδανικό είναι προς το τέλος γιατί είναι πιο μεγάλα τα όργανα και φαίνονται καλύτερα. 21 εβδ και 2 μέρες ουσιαστικά διανύεις την 22η.

@giwta_86 και γω τα τελευταία βραδιά κάτι παθαίνω.. Χτες είχα καούρες και πήγα να κάνω εμετό στον ύπνο μου και προχτές πόνοι περίοδοι και πόνος στη μέση. Μημπως έχεις θέμα με το εντερο;; είχες φάει πολύ για βράδυ;; Ίσως μεγαλώνει και η μήτρα και πιέζει τα γύρω όργανα. Μαγνήσιο σου χει δώσει;

@Kassandras αγορομανα και συ ε;; Εμ βέβαια ο Μάρτιος είναι των αγοριών απ ότι φαινεται:P. Με το καλό κορίτσι μου γερό και δυνατό σαν τα ψηλά βουνά να είναι!! 

Κορίτσι μου είχα φάει ένα μικρό κομμάτι σουφλέ ζυμαρικων κατά τις 9..δε ξέρω αν ήταν από εκεί δε νομίζω, τι να πω.. Γενικά δυσπεψία και χαζοκαουρες έχω αλλά ήταν αποκλειστικά στομαχικος πόνος που κράτησε ώρες.. Ελπίζω να ηταν περαστικό.. Μαγνήσιο ακόμα δε μου χει δώσει την Παρασκευή που έχω ραντεβού θα τον ρωτήσω.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Ναι πήγαμε σήμερα ξανά μόνο γι'αυτό γιατί την προηγούμενη βδομάδα δε φάνηκε. Ήμασταν με ποσοστά για κορίτσι και μας έκανε την ανατροπή ένα σοκ το έπαθα :lol:

Τι ποσοστά;;;; μηηη με τρομάζεις... 

1 ώρα πρίν, giwta_86 είπε:

Καλημέρα.. Ελπίζω δηλαδή γτ πέρασα δύσκολο βράδυ.. Από τις 2 έως τις 6 είχα έντονο στομαχικο πόνο.. Κάποια στιγμή είπα να πιω ενα χαμομήλι με αποτέλεσμα μετά από λίγο να ξερνάω σα το γατι (συγγνώμη κιόλας πρωί πρωί) μέσα στη κρεβάτοκαμαρα γτ δε πρόλαβα να πάω στο μπάνιο.. Ξημερώματα κατάφερα να κοιμηθώ λίγο, το στομάχι μου πέρασε αλλά τώρα πονάω δεξιά κ χαμηλά.. Κ φοβάμαι μη τυχόν είναι σκωληκοειδητης.. Δε ξέρω πως είναι σα πόνος.. Λόγω του σημείου το λεω...

Δε θα ειναι τίποτα το σοβαρό, μην ταραζεσαι κοριτσάκι μου ,όπως σου είπε ο γιατρός λαο τα κορίτσια φαε κατι ελαφρύ μια σουπιτσα ζεστή ξάπλωσε και χαλάρωσε να δεις πως θα πάει!

Περαστικά γλυκο μου .. 

Λοιπόν, θα κανω μια ερώτηση... αλλααααα μη γελάσετε ναιιιι;;; 

Όταν λέτε εισαι στη 19 η άρα διανύεις την 20η πως το εννοείται;;; :-D

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Τι ποσοστά;;;; μηηη με τρομάζεις... 

Δε θα ειναι τίποτα το σοβαρό, μην ταραζεσαι κοριτσάκι μου ,όπως σου είπε ο γιατρός λαο τα κορίτσια φαε κατι ελαφρύ μια σουπιτσα ζεστή ξάπλωσε και χαλάρωσε να δεις πως θα πάει!

Περαστικά γλυκο μου .. 

Λοιπόν, θα κανω μια ερώτηση... αλλααααα μη γελάσετε ναιιιι;;; 

Όταν λέτε εισαι στη 19 η άρα διανύεις την 20η πως το εννοείται;;; :-D

Κι εσείς δε μάθατε ακόμη;; Στην αυχενική μας είπε 60% κορίτσι κ στην επόμενη δεν είπε τίποτα αλλά είπε το βλέπω για κορίτσι :lol:

Εγώ μόλις κλείσω πχ την 18η ,λέω είμαι 18! Όπως τα γενέθλια :P


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, ba_lily είπε:

Εγώ θα είμαι 20+3 και εγώ νόμιζα πως θα είναι νορις αλλά μου είπαν πως είναι καλά. Την Πεμπτη που μας έρχεται θα την κάνω 

Αχ περιμένουμε νέα!!! Κάνεις την αρχή!!! Καλή επιτυχία να έχουμε όλες!!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Κι εσείς δε μάθατε ακόμη;; Στην αυχενική μας είπε 60% κορίτσι κ στην επόμενη δεν είπε τίποτα αλλά είπε το βλέπω για κορίτσι :lol:

Εγώ μόλις κλείσω πχ την 18η ,λέω είμαι 18! Όπως τα γενέθλια :P

Εμας στην αυχενική μας ειπε 99% αγόρι μετα στον υπέρηχο τον απλό σα να είχε αμφιβολίες.  Αλλα λεει μάλλον αγορι . Σοκ. 

 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Εμας στην αυχενική μας ειπε 99% αγόρι μετα στον υπέρηχο τον απλό σα να είχε αμφιβολίες.  Αλλα λεει μάλλον αγορι . Σοκ. 

 

Άμα είδε απτην αρχή αγόρι δύσκολο να αλλάξει!! Μην αγχώνεσαι!!

Κλοτσανε τα μικρακια σας;; Εμένα αυτή τη βδομάδα συνέχεια πετάγεται!!

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 πως είσαι κορίτσι μου;;

@Kassandras κ εγω κάθε μέρα τον νιώθω εδώ και 2 βδομάδες! 

 

Εγώ στη Β επιπέδου θα μαι 20 και 5. Σε 3 βδομάδες ακριβώς! 

@Pepi88 είχες κανένα νέο κορίτσι μου; βγήκε η καλλιέργεια; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...