Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Pepi88 είπε:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

@Pepi88 μου τι περνάς....υπομονή γλυκιά μου είσαι μαχητρια εσύ τίποτα δεν μπορεί να σε βάλει κάτω το ίδιο ισχύει και για το πλασματάκι σου είμαι σίγουρη για αυτό! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Pepi88 said:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

Να έχεις πίστη στο μπεμπακο σου.. Και εσύ να κάνεις ότι χρειάζεται.. Απλά σε παιδεύει από νωρίς ο ατιμος... Μια αγκαλιά και από μένα!! Εδώ είμαστε να μοιράζεσαι τις σκέψεις σου.. 

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 υπομονή κοπέλα μου. Όλα καλά θα πάνε. Θα δεις! Απλά ακολούθησε τις οδηγίες του γιατρού κατά γράμμα. Ξεκούρασου και μην σηκώνεσαι για δουλειές και τέτοια. Και μην στεναχωριέσαι!! Κάθε εγκυμοσυνη έχει τις δικές της δυσκολίες. Το θέμα είναι ότι όλα ξεπερνιουνται!! Με πίστη, υπομονή και θετική σκέψη!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 said:

@elpida2019 και εγώ 5 6 έχω πάρει και διαβάζω εδώ όλες σας καθόλου :-o και δεν κάνω υπερβολές τρωω όπως έτρωγα ούτε γλυκά ούτε τίποτα...οκ δεν μπορώ να γυμναστω είναι κ αυτό πιστεύω επίσης μου είπαν ότι μπορεί να τα πάρεις στην αρχή μαζεμένα κάποια κ μετά να μην πάρεις πολλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...Εγω τα έχω άγχος δεν θέλω να ξεπεράσω τα 15....ευτυχώς δεν μου φαίνονται καθόλου!

κι εγω κορίτσι μου τρώω όπως πριν αλλά τα κιλά μπήκαν. καλα να ναι τα μωράκια μας βέβαια και όσα πρέπει να πάρουμε. απλα σκεφτομαι το προβλημα με τη μεση μου να μην επιδεινωθεί λόγω βάρους. αυτό με ανησυχεί

Just now, Pepi88 said:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

αχ κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. με πιστη και υπομονή θα πάνε όλα καλά στο τέλος. να είσαι σίγουρη όταν θα έχεις αγκαλιά σε λιγους μήνες το μωράκι σου όλα αυτά θα ναι μια κακή ανάμνηση. σου στέλνω την αγάπη μου 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Pepi88 αγάπη μου κουραγιο και υπομονή. Θα τα καταφέρετε και οι δύο, αρκεί να κάνετε αυτό που πρέπει. Λύση υπάρχει για ολα, άλλωστε το πρόβλημα είναι αντιμετωπισιμο. Θα περάσει, αυτό να σκέφτεσαι. Είναι ένα αναγκαίο κακό αλλά το κάνεις για καλο! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 μου , θα τα καταφέρετε κοριτσάκι μου, όλα καλά θα πάνε το πιστευω .

Να εισαι ψύχραιμη μη ταράζεσαι να σκέφτεσαι θετικά μονο .. !

Θα το αντιμετωπισετε και ολα θα πανε καλα !! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Βγήκε και δυστυχώς έχω μικρόβιο .τώρα περιμένω να μπω και μετά θα έχω νέα .

Αχ βρε κορίτσι μου... Αυτό τι σημαίνει; αντιβίωση; ποτέ περιμένεις να μπεις τώρα; 

10 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

κορίτσια πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα ? 

Έχω έχω βάλει ήδη 4 και μου φαίνονται πολλά.. Εσύ; 

9 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Κορίτσι μου ξέρεις τι θέση έχει ο πλακούντας σου; γιατί παίζει ρόλο σημαντικό στο ποτέ θα το νιώσεις. Εγώ το νιώθω απο 16 εβδ αλλά είναι το 2ο. Στο 1ο είχα νιώσει κάτι 1 φορά 17 εβδ αλλά κανονικά το ένιωσα μετά την 20η. Έχεις δοκιμάσει να φας και να το παρατηρήσεις ξαπλωμένη; πάντως μέχρι την 22η θα το νιώσεις σίγουρα. 

8 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Έτσι και γω.. Νιώθω λίγα πράγματα γενικά.. Κάτι σαν κυμα, σαν φτετουγισματα, κάτι κινήσεις που νομίζω πως είναι έντερο.. Και φαντάσου είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη.. Παίζει ρόλο λένε και ο πλακουντας. Εγώ έχω πρόσθιο. Από χτες σαν κάτι να ξεκίνησε πιο έντονα... 

Μπράβο ρε κορίτσι!! Από τόσο νωρίς; εντυπωσιαστηκα:shock:εγώ ξαπλώνω βάζω χέρια στη κοιλιά και περιμένω σα χανος:-P

Αχ βρε κορίτσι.. Τι μικρόβιο αν επιτρέπεται; είχες συμπτώματα; τώρα δηλαδή δεν θα κάνεις πεσσο; η θα πάρεις αντιβίωση και μετά; 

Βαλεντινακι, επειδή έχεις πρόσθιο πλακούντα, γι αυτό δςν το νιώθεις ακόμη εντονα. Είναι λογικό, μην αγχώνεσαι! 

8 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

αχ κοπελα μου υπομονη. θα είναι μεγαλο βασανο. η κοιλιτσα όμως φάνηκε έτσι?

εγώ έχω πάρει μέχρι στιγμης 5. μονο εγώ πήρα τόσα ?

Απ ότι βλέπεις είμαι κ εγώ στο ίδιο κλαμπ. 18 εβδομάδων σήμερα! Νομίζω όσα κορίτσια είχαμε την τύχη να μην ταλαιοωρηθουμε ιδιαίτερα με εμετούς, πήραμε πιο γρήγορα κιλά. 

7 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@elpida2019 και εγώ 5 6 έχω πάρει και διαβάζω εδώ όλες σας καθόλου :-o και δεν κάνω υπερβολές τρωω όπως έτρωγα ούτε γλυκά ούτε τίποτα...οκ δεν μπορώ να γυμναστω είναι κ αυτό πιστεύω επίσης μου είπαν ότι μπορεί να τα πάρεις στην αρχή μαζεμένα κάποια κ μετά να μην πάρεις πολλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...Εγω τα έχω άγχος δεν θέλω να ξεπεράσω τα 15....ευτυχώς δεν μου φαίνονται καθόλου!

Μία απ τα ίδια κ εγώ. Τρώω υγιεινά, αλλά σχετικά μεγάλες ποσότητες. Αλλα νιώθω ότι έχει χαλάσει η ζυγαριά μου, αλήθεια σας λέω! Στο γιο μου πήρα 11,5 συνολικά και τα 9 τα έχασα χωρίς κόπο. Πιστεύω κ εγώ ότι παίζει ρόλο η έλλειψη άσκησης. Κάθομαι πάρα πολλές ώρες λόγω δουλειάς κ δνε γυμνάζομαι καθόλου. 

7 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Και τωρα πιο ειναι το επόμενο βήμα;;; 

Κοριτσια και εγω 2 3 μερες νομιζω δεν το έχω νιώσει και δεν ξερω αν αυτά που ενιωθα ηταν και το μικρακι.. να φοβηθω;;; 

Μα κι αυτος ο χριστιανός ΜΗΝΑ ;;; Μα είναι δυνατόν;; θα πεθάνω από το αγχος ! 

Με πρόσθιο ειμαι και εγώ και δευτερομαμα, ρι γίνεται;; 

Συσπασουλες κατά τη διάρκεια της ημέρας νιωθω παντως . 

Απο κιλα εχω πάρει και εγω καμια 5αρια.

Κ εγώ ανά μήνα πάω, αυτό είναι το νορμάλ στην αρχή, μην αγχώνεσαι! Με πρόσθιο πλακούντα λογικό να μην το νιώθεις συχνά και έντονα. Είναι σαν μαξιλαράκι. 

7 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

Πω πω βρε κορίτσι μου... Τώρα διάβασα τα νέα σου... Απίστευτο μου φαίνεται τέτοια εξέλιξη κ με σένα ξάπλα... Εύχομαι ο πεσσος να αντέξει μέχρι τέλους! Βιβλιαράκια, μουσικουλα τώρα και πίστη στο εμβρυακι σου κ στο γιατρό σου. Έχω περάσει κ εγώ από ξαπλες λόγω τραχήλου και καταλαβαίνω το φόβο απόλυτα. Καλή δύναμη κ μια μεγαλη αγκαλια από μένα. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, απο τη γκρίνια μου χθες.. είπε το μικρο να μου κάνει τη χάρη.. και εκεί που χάζευα στον καναπέ τηλεόραση, άρχισε να παιζει μπάλα χεχεχε αρκετά έντονα σε σημείο να τον νιώσω και εγω με το χέρι και ο μπαμπάς.. κάναμε και καρουμπαλακια! 

Υπέροχο συναίσθημα... μου έφυγε ένα τεράστιο βάρος!!! Ελπίζω να γίνει πιο συχνό.  

  • Μου αρέσει 7

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

Καλημέρα κορίτσι μου... Λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη αλλά αφού το πρόλαβες όλα θα πάνε καλά. Πως είσαι σήμερα? 

10 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

αχ κοπελα μου υπομονη. θα είναι μεγαλο βασανο. η κοιλιτσα όμως φάνηκε έτσι?

εγώ έχω πάρει μέχρι στιγμης 5. μονο εγώ πήρα τόσα ?

Ελπίδακι μου γλυκό ούτε η κοιλιά πολύ φαίνεται....πειναω η δόλια αλλά δεν μ αφήνει η αναγούλα να φάω. Κορίτσια φάτε και μην αγχώνεστε!!!απολαυστε τις εγκυμοσύνες σας όσο μπορείτε.απο το Μάρτιο που θα γεννήσουμε πρώτα ο Θεός μέχρι Ιούνιο θα είμαστε μια χαρά. Θα φοράμε τα σορτσάκια μας. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μου γλυκά σας ευχαριστώ τόσο πολύ όλες για τις ευχές και το κουράγιο!πρώτη φορά στην ζωή μου νιώθω τόσο ανήμπορη.Η αλήθεια είναι ότι πάλι με κλάματα σηκώθηκα από την ώρα που άνοιξα τα μάτια μου.Ευτυχως έχω τον άντρα μου και την οικογένεια μου που με στηρίζουν απίστευτα.και φυσικά όλες εσάς που μου δίνεται κουράγιο και διαβάζω λίγο τα νέα σας και ξεχνιέμαι.θα παλέψω με όλη μου την δύναμή και ελπίζω να τα καταφέρω .τίποτα δεν έχει τελειώσει.απλα προετοιμάζω τον εαυτό μου για όλα τα σενάρια γιατί έτσι έχω μάθει να κάνω .εύχομαι μέσα μέσα από την καρδιά μου να μην αντιμετωπίσει καμία άλλη τέτοιο πρόβλημα .σας γλυκοφιλω όλες !

  • Μου αρέσει 5
  • Λυπημένη/-ος 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου... Λυπάμαι πολύ για ότι σου συνέβη αλλά αφού το πρόλαβες όλα θα πάνε καλά. Πως είσαι σήμερα? 

Ελπίδακι μου γλυκό ούτε η κοιλιά πολύ φαίνεται....πειναω η δόλια αλλά δεν μ αφήνει η αναγούλα να φάω. Κορίτσια φάτε και μην αγχώνεστε!!!απολαυστε τις εγκυμοσύνες σας όσο μπορείτε.απο το Μάρτιο που θα γεννήσουμε πρώτα ο Θεός μέχρι Ιούνιο θα είμαστε μια χαρά. Θα φοράμε τα σορτσάκια μας. 

Λες να τα χάσουμε τόσο γρήγορα;; Μακάρι!!!

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να μην πέφτει καθόλου η ψυχολογία!! Σήμερα το πρωί έκανα το αντιγριπικο εμβόλιο...το έκανε καμία άλλη;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Λες να τα χάσουμε τόσο γρήγορα;; Μακάρι!!!

Κορίτσια μου, καλημέρα!! Ελπίζω να είστε όλες καλά και να μην πέφτει καθόλου η ψυχολογία!! Σήμερα το πρωί έκανα το αντιγριπικο εμβόλιο...το έκανε καμία άλλη;

@Evoulini24 Καλημερα!!Εγώ λέω να το κάνω αύριο θα πάω και για υπέρηχο οπότε θα το πάρω μαζί μου να το κάνω στον γιατρό!!!Έχει παρενέργειες σου είπαν κατι να προσέξεις?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...