Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

29 minutes ago, ba_lily said:

Εγώ θα είμαι 20+3 και εγώ νόμιζα πως θα είναι νορις αλλά μου είπαν πως είναι καλά. Την Πεμπτη που μας έρχεται θα την κάνω 

ωραία. καλά αποτελέσματα :)

2 hours ago, valentina23 said:

Καλημέρα γλυκιά μου. Εγώ νομίζω μια χαρά είναι! Εγώ θα κάνω σε 5 μερες β επιπεδου θα είμαι 22εβδ ακριβώς. Η Β επιπεδου γίνεται απ όσο ξέρω από 20εως 24-25.Το ιδανικό είναι προς το τέλος γιατί είναι πιο μεγάλα τα όργανα και φαίνονται καλύτερα. 21 εβδ και 2 μέρες ουσιαστικά διανύεις την 22η.

@giwta_86 και γω τα τελευταία βραδιά κάτι παθαίνω.. Χτες είχα καούρες και πήγα να κάνω εμετό στον ύπνο μου και προχτές πόνοι περίοδοι και πόνος στη μέση. Μημπως έχεις θέμα με το εντερο;; είχες φάει πολύ για βράδυ;; Ίσως μεγαλώνει και η μήτρα και πιέζει τα γύρω όργανα. Μαγνήσιο σου χει δώσει;

@Kassandras αγορομανα και συ ε;; Εμ βέβαια ο Μάρτιος είναι των αγοριών απ ότι φαινεται:P. Με το καλό κορίτσι μου γερό και δυνατό σαν τα ψηλά βουνά να είναι!! 

ευχαριστώ για την απάντηση σου βαλεντινάκι μου :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια σας ευχαριστώ όλες για το ενδιαφέρον.. Σηκώθηκα  γιατί δουλεύω από το σπίτι λόγω covid και έπρεπε να τελειώσω κάτι πράγματα μου είχαν  σημερινή προθεσμία.. Είμαι σχεδόν σίγουρη ότι είναι μυικος ο πόνος που νιώθω δεξιά γτ ποναω με συγκεκριμενες κινήσεις.. Ζορίστηκα με τον εμετό μάλλον.. Με τσιγκλαει και λίγο η μέση για αυτό πήρα ντεπον τώρα που τελείωσα από τη δουλειά και δε σηκώνομαι από το κρεβάτι μέχρι αύριο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

κορίτσια πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα ? 

Εγώ είμαι 17+4 και δεν έχω βάλει ούτε γραμμάριο λόγω των Εμετών....ακομα το πρωί κάνω και το βράδυ δεν μπορώ να φάω μπουκιά.... Πεινάω η κακόμοιρα... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, vivi.nik. είπε:

@giwta_86 πως είσαι κορίτσι μου;;

 

@Kassandras κ εγω κάθε μέρα τον νιώθω εδώ και 2 βδομάδες! 

 

Εγώ στη Β επιπέδου θα μαι 20 και 5. Σε 3 βδομάδες ακριβώς! 

@Pepi88 είχες κανένα νέο κορίτσι μου; βγήκε η καλλιέργεια; 

Βγήκε και δυστυχώς έχω μικρόβιο .τώρα περιμένω να μπω και μετά θα έχω νέα .

  • Λυπημένη/-ος 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Άμα είδε απτην αρχή αγόρι δύσκολο να αλλάξει!! Μην αγχώνεσαι!!

Κλοτσανε τα μικρακια σας;; Εμένα αυτή τη βδομάδα συνέχεια πετάγεται!!

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily said:

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Άρχισα να νιώθω εξογκωματα στην κοιλιά χαμηλά από 16 και κάτι ειδικά προς το τέλος της βδομάδας αυτής. Σχεδόν κάθε μέρα όταν ξαπλώνω το νιώθω κ μετά πιάνω την κοιλιά και έχει φουσκωματακι έντονο! Πότε δεξιά ποτέ αριστερά

  • Μου αρέσει 3
  • Μπερδεμένη/-ος 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Έτσι και γω.. Νιώθω λίγα πράγματα γενικά.. Κάτι σαν κυμα, σαν φτετουγισματα, κάτι κινήσεις που νομίζω πως είναι έντερο.. Και φαντάσου είναι η δεύτερη εγκυμοσυνη.. Παίζει ρόλο λένε και ο πλακουντας. Εγώ έχω πρόσθιο. Από χτες σαν κάτι να ξεκίνησε πιο έντονα... 

Just now, Kassandras είπε:

Άρχισα να νιώθω εξογκωματα στην κοιλιά χαμηλά από 16 και κάτι ειδικά προς το τέλος της βδομάδας αυτής. Σχεδόν κάθε μέρα όταν ξαπλώνω το νιώθω κ μετά πιάνω την κοιλιά και έχει φουσκωματακι έντονο! Πότε δεξιά ποτέ αριστερά

Μπράβο ρε κορίτσι!! Από τόσο νωρίς; εντυπωσιαστηκα:shock:εγώ ξαπλώνω βάζω χέρια στη κοιλιά και περιμένω σα χανος:-P

Just now, Pepi88 είπε:

Βγήκε και δυστυχώς έχω μικρόβιο .τώρα περιμένω να μπω και μετά θα έχω νέα .

Αχ βρε κορίτσι.. Τι μικρόβιο αν επιτρέπεται; είχες συμπτώματα; τώρα δηλαδή δεν θα κάνεις πεσσο; η θα πάρεις αντιβίωση και μετά; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 said:

Εγώ είμαι 17+4 και δεν έχω βάλει ούτε γραμμάριο λόγω των Εμετών....ακομα το πρωί κάνω και το βράδυ δεν μπορώ να φάω μπουκιά.... Πεινάω η κακόμοιρα... 

αχ κοπελα μου υπομονη. θα είναι μεγαλο βασανο. η κοιλιτσα όμως φάνηκε έτσι?

Just now, Kassandras said:

Δεν έχω βαλει μέχρι τώρα ,ζυγαριά στο σπίτι δεν έχω οπότε μόνο για γιατρό ζυγίζομαι

εγώ έχω πάρει μέχρι στιγμης 5. μονο εγώ πήρα τόσα ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@elpida2019 και εγώ 5 6 έχω πάρει και διαβάζω εδώ όλες σας καθόλου :-o και δεν κάνω υπερβολές τρωω όπως έτρωγα ούτε γλυκά ούτε τίποτα...οκ δεν μπορώ να γυμναστω είναι κ αυτό πιστεύω επίσης μου είπαν ότι μπορεί να τα πάρεις στην αρχή μαζεμένα κάποια κ μετά να μην πάρεις πολλά δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει...Εγω τα έχω άγχος δεν θέλω να ξεπεράσω τα 15....ευτυχώς δεν μου φαίνονται καθόλου!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Βγήκε και δυστυχώς έχω μικρόβιο .τώρα περιμένω να μπω και μετά θα έχω νέα .

Και τωρα πιο ειναι το επόμενο βήμα;;; 

Κοριτσια και εγω 2 3 μερες νομιζω δεν το έχω νιώσει και δεν ξερω αν αυτά που ενιωθα ηταν και το μικρακι.. να φοβηθω;;; 

Μα κι αυτος ο χριστιανός ΜΗΝΑ ;;; Μα είναι δυνατόν;; θα πεθάνω από το αγχος ! 

Με πρόσθιο ειμαι και εγώ και δευτερομαμα, ρι γίνεται;; 

Συσπασουλες κατά τη διάρκεια της ημέρας νιωθω παντως . 

Απο κιλα εχω πάρει και εγω καμια 5αρια.


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

  • Λυπημένη/-ος 8

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

Κορίτσι μου τι θυσίες απαιτούνται μερικές φορές Για να κρατήσουμε στην αγκαλιά μας ένα μωράκι!!!!!Είσαι δυνατή και θα τα καταφέρετε και οι 2 σας να συναντηθείτε κι όλα θα σου φαίνονται μετά σαν ένα κακό όνειρο!Σου στέλνω μια αγκαλιά και είμαστε όλες εδώ για να σου συμπαρασταθούμε έστω κι έτσι!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 13 λεπτά , elpida2019 είπε:

κορίτσια πόσα κιλά βάλατε μέχρι τώρα ? 

Εγώ έχω βάλει 3 κιλά αλλά ευτυχώς δε φαίνονται!!

Just now, Pepi88 είπε:

Κοριτσια μόλις γύρισα δύσκολα τα πράγματα..μαύρισε η ψυχή μου..μέσα σε δύο μέρες ο τράχηλος πήγε 1,3 από 2,7 που ήταν την Κυριακή..σε ΔΥΟ μέρες το πιστεύετε;;;;μου έβαλε πεσσο και θα ξεκινήσω αντιβίωση και συνεχίζω τα τοκολυτικα για τις συσπάσεις..μου είπε ότι αν ο πεσσος δεν αντέξει τότε θα κανουμε περίδεση ..ξάπλα τώρα μόνο για κατούρημα και ντουζ θα σηκώνομαι..σε μια βδομάδα θα ξαναπάω εκτός απροόπτου..η τοποθέτηση του πεσσου δεν πονάει καθόλου μόνο μια πίεση νιώθεις .περισσότερο φοβόμουν την ιδέα .νιώθω κουρέλι ψυχολογικά και ειλικρινά δεν μπορώ από την μια στιγμή στην άλλη να συνέλθω από το σοκ 

Όλα καλά θα πάνε, κορίτσι μου, θα δεις!! Κάνε αυτά που σου είπε ο γιατρός και υπομονή!! Είναι πιο ασφαλές τώρα το μωράκι σου!! Σου στέλνω κι εγώ θετική ενέργεια!!

Just now, Kassandras είπε:

Άρχισα να νιώθω εξογκωματα στην κοιλιά χαμηλά από 16 και κάτι ειδικά προς το τέλος της βδομάδας αυτής. Σχεδόν κάθε μέρα όταν ξαπλώνω το νιώθω κ μετά πιάνω την κοιλιά και έχει φουσκωματακι έντονο! Πότε δεξιά ποτέ αριστερά

Κι εγώ τα ίδια νιώθω!! Και χτυπηματακια το πρωί και το απόγευμα- βράδυ!! 

Just now, ba_lily είπε:

Ποσο είστε βρε κορίτσια και το νιώθετε τόσο εγώ διανύω την 21η εβδομάδα και τίποτα δεν σας κρύβω πώς έχω μια ευδομαδα που άρχισα να αανησυχώ .20+2 σήμερα 

Όλα καλά θα είναι!! Θα το δεις και σύντομα ποιος τη χάρη σου!!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...