Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Και εκεί που άρχισα καθε μερα να νιωθω το μικρο εχει 2 μερες που δεν .. τι να σκεφτώ;; φοβαμαι ! 

Το παθενετε και εσείς;;

Άρια το είχα πάθει και εγώ. Είχα δύο μέρες που δεν το άκουγα η το άκουγα ελάχιστα τόσο που δεν ήμουν σίγουρη. Και εγώ αγχώθηκα αλλά πήγα γιατρό και ήταν οκ το μικρό. Μάλλον δεν είχε πολύ όρεξη. Μην αγχώνεσαι. Είναι μικρά ακόμα και συμβαίνει. Μια χαρά είναι το μικρό σου 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, basw2 είπε:

Άρια το είχα πάθει και εγώ. Είχα δύο μέρες που δεν το άκουγα η το άκουγα ελάχιστα τόσο που δεν ήμουν σίγουρη. Και εγώ αγχώθηκα αλλά πήγα γιατρό και ήταν οκ το μικρό. Μάλλον δεν είχε πολύ όρεξη. Μην αγχώνεσαι. Είναι μικρά ακόμα και συμβαίνει. Μια χαρά είναι το μικρό σου 

Εκει που έκανε χαμό.. ξαφνικά ουτε φωνή ούτε ακρόαση.. αγχώθηκα!! 

21εβ. αυριο πφφφ την Πέμπτη εχω γιατρο επιτέλους μετά από ένα μηνα ,τι αγωνία κι αυτή!!


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Και εκεί που άρχισα καθε μερα να νιωθω το μικρο εχει 2 μερες που δεν .. τι να σκεφτώ;; φοβαμαι ! 

Το παθενετε και εσείς;;

Μην ανυσηχεις! Εγώ άρχισα να το νιώθω γύρω στις 21 εβδ περίπου έντονα όμως. Πριν ένιωθα φτετουγισματα. Και 2 μέρες πριν το νιώσω έντονα δεν ένιωθα τίποτα!! Είχα πάει να σκάσω.. Μέχρι και μπρούμυτα ξάπλωσα μπας και καταλάβω... Τωρα κάθε μέρα και μαζεύεται στην αριστερή πλευρά και βουναλάκι βλέπω στη κοιλιά!! Φαντάσου είναι και η δεύτερη εγκυμοσυνη μου! Επίσης παίζει ρόλο και ο πλακουντας. Εγώ έχω πρόσθιο υψηλό. Νομίζω μετά τις 27εβδ πρέπει να μας ανησυχούν οι κινησεις

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Εκει που έκανε χαμό.. ξαφνικά ουτε φωνή ούτε ακρόαση.. αγχώθηκα!! 

21εβ. αυριο πφφφ την Πέμπτη εχω γιατρο επιτέλους μετά από ένα μηνα ,τι αγωνία κι αυτή!!

Και εμένα έτσι ακριβώς. Αύριο σου πάω στοίχημα ότι θα κάνει πάλι σαν θηρίο..αφου έλεγα μόνη μου στην κοιλιά μου αντε παιδάκι μου που είσαι και ανησυχεί η μάνα σου...μην αγχώνεσαι άδικα. Το έχω περάσει και ξέρω 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Πεπη μου αυτο εκανα κ γω πριν μια βδομαδα κ περιμενω τα αποτελέσματα σε αλλη μια βδομαδα απο σημερα. Καταρχας υπομονη.. Αυτη ηταν στη β επιπεδου; ποσο ηταν δλδ στην α; τι αλλαξε; ααα κ τωρα ειδα τι εγραψες. Μισο, η φυσιολογικη μετρηση ειναι μεχρι 6. Οκ, δεν ειναι τοσο φοβερό, μην αγχωνεσαι κοριτσακι μου.. Περιμενε να βγει ο μη επεμβατικος κ εχε πιστη στο μπουμπουκι σου... 

Ναι κοριτσι μου. Κ γω μονο οταν παω ηρεμω. Σκεψου. Δεν πηγαινω ανα 3 βδομαδες. Πηγαινα ανα 2 κ τωρα μου το εκανε η γιατρος ανα 10ημερο.. Τι αγχος... 

@Mareva εγώ πλέον πάω ανα μήνα εκτός κ αν δεν αισθάνομαι καλά κ θέλω να πάω πιο νωρίς... κάνω υπομονή όμως :D

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mareva εγώ πλέον πάω ανα μήνα εκτός κ αν δεν αισθάνομαι καλά κ θέλω να πάω πιο νωρίς... κάνω υπομονή όμως :D

Μπα εγω τρελη.. Δεν εχω υπομονη.. Ψυχαναγκαστικη μεχρι αηδίας... Καλα το κανεις, μια χαρα σε βρισκω!!! Κ γω θα το παλεψω.. Απο το 2021, χαχαχα :)

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 19 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.ηθελα λίγο χρόνο να επεξεργαστώ τα καινούργια δεδομένα .δυστυχώς βγήκε λίγο μεγαλύτερη η αυχενική πτυχή 6,3 από το όριο που είναι 6!αμνιοπαρακεντηση στην περίπτωση μου δεν μπορεί να γίνει λόγο πολλαπλών ινομιωματων ,συσπάσεων ,κοντού τραχήλου κλπ κλπ.οποτε έκανα την μη επεμβατική μέθοδο λήψη αίματος για την εξεταση που λέγεται harmony.θα σταλεί το δείγμα στην Αμερική και θα βγουν τα αποτελέσματα σε δύο βδομάδες.Τελικα η τύχη μας έχει δείξει το πολύ σκληρό πρόσωπο της μέχρι στιγμής και τα χτυπήματα είναι απανωτά.Δεν ξέρω τι να πω ειλικρινά ..

Όλα καλά θα είναι! Θα το δεις!


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Μπα εγω τρελη.. Δεν εχω υπομονη.. Ψυχαναγκαστικη μεχρι αηδίας... Καλα το κανεις, μια χαρα σε βρισκω!!! Κ γω θα το παλεψω.. Απο το 2021, χαχαχα :)

Κοριτσια μια από τα ιδια.. Μετα την αυχενική μου είχε πει ο γιατρός θα σε βλέπω ανά 20ημερο..του λέω είναι πολύ κάναμε deal στις 15 :tongue: δε θα αντεχα μεγαλύτερο διάστημα.. Και μπράβο στην υπομονή των κοριτσιών που έχουν ραντεβού ανά μήνα.. Μόνο τώρα θα κάνω τρεις βδομάδες γτ πέφτει η Β επιπεδου.. Και εγω σήμερα δεν τον έχω νοιωσει πολύ και πιστεύω φταίει το γεγονός οτι ήπια ντεπον χιλιαρι γτ με έχει πιάσει η μέση μου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 39 λεπτά , Pepi88 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου.ηθελα λίγο χρόνο να επεξεργαστώ τα καινούργια δεδομένα .δυστυχώς βγήκε λίγο μεγαλύτερη η αυχενική πτυχή 6,3 από το όριο που είναι 6!αμνιοπαρακεντηση στην περίπτωση μου δεν μπορεί να γίνει λόγο πολλαπλών ινομιωματων ,συσπάσεων ,κοντού τραχήλου κλπ κλπ.οποτε έκανα την μη επεμβατική μέθοδο λήψη αίματος για την εξεταση που λέγεται harmony.θα σταλεί το δείγμα στην Αμερική και θα βγουν τα αποτελέσματα σε δύο βδομάδες.Τελικα η τύχη μας έχει δείξει το πολύ σκληρό πρόσωπο της μέχρι στιγμής και τα χτυπήματα είναι απανωτά.Δεν ξέρω τι να πω ειλικρινά ..

Κοίτα με λίγο....Θα ξυπνάς κάθε πρωί και θα λες όλα θα πάνε καλά!!!Το μωράκι είναι μια χαρά!!Και θα δεις ότι στο τέλος όλα θα είναι καλά, μην το βάζεις κάτω!Οι δυσκολίες λένε είναι για τους δυνατούς!Είμαστε όλες εδώ για μια αγκαλιά και μια γλυκιά κουβέντα όταν θα λυγίζεις...ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΆ ΣΤΟ ΤΈΛΟΣ!!!!!!

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα γλυκά μου γλυκά μου κορίτσια! ευχαριστω πολύ για τα καλά σας λόγια!ο Θεός είναι μεγάλος και στο τέλος όλα μπορεί να πάνε καλύτερα απ' ότι πιστεύω αυτή την στιγμή!Το θέμα είναι ότι  έχω κλονιστεί λίγο ψυχολογικά ..Χρειάζομαι λίγο χρόνο να συνέλθω καθώς όλα έγιναν πολύ γρήγορα εδώ και δύο βδομάδες.Δεν θα συμμετέχω για λίγες μέρες γιατί χαλάω και το όμορφο κλίμα της παρέας.Ευχομαι να κυλάνε όλα όμορφα και ήρεμα.μην αγχώνεστε για τις κινήσεις και εγώ δεν τον νιώθω αλλά στον υπέρηχο κουνιόταν πολύ !!είναι νωρίς!φιλιά σε όλες και μια αγκαλιά!!

  • Μου αρέσει 4
  • Λυπημένη/-ος 4

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Pepi88 θα περιμένουμε την επάνοδο σου με τα πιο ευχάριστα νέα!!! Να έχεις θετική σκέψη. Πρόσεχε μην σε πάρει από κάτω. Καταλαβαίνω πως νιώθεις και γω τότε που είχε βγει υψηλός κίνδυνος για τρισωμια 21 δεν είχα καθόλου όρεξη.. Ούτε να μιλάω.. Και είχα απαγορέψει να μιλάνε για το μωρό.. Ήμουν πολύ άσχημα και αδίκως βέβαια. Το κατάλαβα μετά.. Σου ήρθαν όλα μαζεμένα αλλά να ξέρεις ότι γρήγορα θα έρθει η χαρά στο πρόσωπο σου και θα σκέφτεσαι μετά και θα το συζητάς το τι πέρασες τότε.. Η Παναγία μαζί σου!! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα γλυκά μου γλυκά μου κορίτσια! ευχαριστω πολύ για τα καλά σας λόγια!ο Θεός είναι μεγάλος και στο τέλος όλα μπορεί να πάνε καλύτερα απ' ότι πιστεύω αυτή την στιγμή!Το θέμα είναι ότι  έχω κλονιστεί λίγο ψυχολογικά ..Χρειάζομαι λίγο χρόνο να συνέλθω καθώς όλα έγιναν πολύ γρήγορα εδώ και δύο βδομάδες.Δεν θα συμμετέχω για λίγες μέρες γιατί χαλάω και το όμορφο κλίμα της παρέας.Ευχομαι να κυλάνε όλα όμορφα και ήρεμα.μην αγχώνεστε για τις κινήσεις και εγώ δεν τον νιώθω αλλά στον υπέρηχο κουνιόταν πολύ !!είναι νωρίς!φιλιά σε όλες και μια αγκαλιά!!

Θα είμαστε εδώ για σένα για οτι χρειαστείς.. το κλίμα δε το χαλάς.. η ομάδα είναι για όλα και τις αγωνίες και τις χαρές και για τα πάντα.. είμαστε η μια για την αλλη ! 

Και εγω προσωπικά σε αγαπω πολυ και ας μη σε ξερω ! 

Θα περιμένουμε τα νεα σας με αγωνία να ξέρεις! 

Ενταξει από χθες αρχισε πάλι να κινείται ευτυχώς.. αυριο εχω επιτέλους γιατρο εχω τρομερή περιέργεια και για το μωρό και για τον τράχηλο! 

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @Aria konstakonsta κοριτσάκια μου θα επανέλθω δριμύτερη το υπόσχομαι μόνο λίγο τα κομμάτια μου να μαζέψω ..Αριακι μου γλυκό σου ανταποδίδω αγάπη και ελπίζω να είναι όλα καλά αύριο στον γιατρό!!


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 κοριτσάκι μου γλυκό σε νιώθω τόσο πολύ...και την αγωνία σου και τα άγχη σου και τις όμορφες κ τις άσχημες σκέψεις... Όλα! Αν νιώθεις ότι θα σου κάνει καλό ή αποχή απ το φόρουμ φυσικά να το κάνεις. Όχι όμως επειδη νιώθεις ότι μας βαραίνεις. Γι αυτό είμαστε εδώ κ για αυτό υπάρχει κ το φόρουμ. Για να ανταλλάσουμε σκέψεις κ προβληματισμούς κ να μοιραζόμαστε κ τις χαρές κ τις λύπες μας. Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πάρεις καλά αποτελεσματα απ το harmony test και να περασει ο καιρός από εκεί κ πέρα ήρεμα και όμορφα. Μια μεγάλη αγκαλιά κι από μένα κ όταν νιώθεις έτοιμη, να επανέλθεις. Δεν θέλουμε να σε χάσουμε απ την παρέα. Φιλάκια πολλά κ σε σενα κ στο μωράκι το γλυκό που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου. 

 

13 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Εκει που έκανε χαμό.. ξαφνικά ουτε φωνή ούτε ακρόαση.. αγχώθηκα!! 

21εβ. αυριο πφφφ την Πέμπτη εχω γιατρο επιτέλους μετά από ένα μηνα ,τι αγωνία κι αυτή!!

Μαζί θα χουμε γιατρό. Κ εγώ από 3 οκτ έχω να πάω! Πάλι μαζί ήμασταν ε; 

16 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Γυρισα κορίτσια απο τον υπερηχο.. Η μπουμπουκα εχει 2 υπέροχες γαμπες κ το δεξι χερι στο μετωπο μονιμως τυπου "ωιμε" !! 266 γραμμάρια ειναι η γαμπου!!! 

Κοριτσάκι μου τι πλάκα :D 

Μεγαλωσε η γλυκούλα σου!!!! :wub:Ηρέμησες κ εσύ! 

Σου είπε τίποτα παραπάνω για τις συσπάσεις ή συνεχίζεις στα ίδια; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. είπε:

@Pepi88 κοριτσάκι μου γλυκό σε νιώθω τόσο πολύ...και την αγωνία σου και τα άγχη σου και τις όμορφες κ τις άσχημες σκέψεις... Όλα! Αν νιώθεις ότι θα σου κάνει καλό ή αποχή απ το φόρουμ φυσικά να το κάνεις. Όχι όμως επειδη νιώθεις ότι μας βαραίνεις. Γι αυτό είμαστε εδώ κ για αυτό υπάρχει κ το φόρουμ. Για να ανταλλάσουμε σκέψεις κ προβληματισμούς κ να μοιραζόμαστε κ τις χαρές κ τις λύπες μας. Εύχομαι μέσα απ την καρδιά μου να πάρεις καλά αποτελεσματα απ το harmony test και να περασει ο καιρός από εκεί κ πέρα ήρεμα και όμορφα. Μια μεγάλη αγκαλιά κι από μένα κ όταν νιώθεις έτοιμη, να επανέλθεις. Δεν θέλουμε να σε χάσουμε απ την παρέα. Φιλάκια πολλά κ σε σενα κ στο μωράκι το γλυκό που μεγαλώνει στην κοιλίτσα σου. 

 

Μαζί θα χουμε γιατρό. Κ εγώ από 3 οκτ έχω να πάω! Πάλι μαζί ήμασταν ε; 

Κοριτσάκι μου τι πλάκα :D 

Μεγαλωσε η γλυκούλα σου!!!! :wub:Ηρέμησες κ εσύ! 

Σου είπε τίποτα παραπάνω για τις συσπάσεις ή συνεχίζεις στα ίδια; 

Ευχαριστω!!!! Μεγαλωσε μωρε η κουτσουνα!!! Για τις συσπασουλες να συνεχισω το μαγνησιο :) Δε θα γεννηθει; θα την ταραξω γαλλικα, πιανο κ μπαλετο. Για αντιποινα!!! 

  • Χαχα 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...