Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα κορίτσια μου! Από κλεισούρα άλλο τίποτα.. Εμένα έχει ξεκινήσει από πέρσι το καλοκαίρι που ο σύζυγος έφυγε ταξίδι και εγώ έτρεχα στα νοσοκομεία αυγουστιατικα με το μπαμπά μου να έχει πάθει εγκεφαλικό.. Μετά ξεκινήσαμε εξετάσεις να βρούμε τι φταίει και δεν μένω έγκυος όπου καταλήξαμε στην πρώτη αποτυχημένη εξωσωματική αρχές στου 2020, κάνω την δεύτερη ωοληψια και μας πετυχαίνει το πρώτο lockdown όπου σταματάμε τη διαδικασία.. Αφού τελείωσε κάνουμε εμβρυομεταφορά που δόξα το θεό πέτυχε και μένω μέσα όλο αυτόν το καιρό μέχρι και σημερα από ένα δύσκολο πρώτο τρίμηνο εγκυμοσύνης και πολύ φόβο και ανασφάλεια.. Δε πειράζει όμως, πλέον κάθε κλωτσιά του με κάνει να τα ξεχνάω όλα.. Κορίτσια όλα θα γίνουν.. Την υγεία μας να έχουμε και θα βρούμε τρόπο να ψωνίσουμε για τα μπεμπακια μας.. Αλλωστε από το Μάρτιο θα έχουμε την καλύτερη παρέα!! Φιλιά στις κοιλίτσες σας!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 2 λεπτά , Popaki2011 είπε:

Αν έχεις χώρο και τα 2.αν όχι παίρνεις μόνο κούνια, αλλά και μια φωλιά την οποία θα βάλεις μέσα,ώστε τους πρώτους μήνες να νιώθει πιο περιορισμένο/ασφαλές.

Συμφωνώ μαζί σου!!!!!Το πιο καταθλιπτικό Πάσχα.εγω έκλαιγα!!

@Popaki2011 αυτό σκεφτόμουν μήπως έπαιρνα μόνο κούνια και μια φωλιά.. από καροτσια έχετε καμία ιδέα ποιες εταιρείες είναι καλές ? Εγώ πάνω από όλα θέλω να είναι ελαφρύ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Έχω χαθεί λίγο γιατί μια που βάφουμε το σπίτι και επικρατεί πανικος, μια που τρέχαμε στα νοσοκομεία για το σύζυγο.. Τα χω παίξει αλλά σας διαβάζω και χαίρομαι με τις χαρές σας και στενοχωριεμαι με τις δυσκολίες σας..οσο για το lockdown.. Εντάξει, δεν εχω λογια αλλά όπως περάσαμε και αντέξαμε στο αλλο θα αντέξουμε και σε αυτό. Τι άλλο μπορούμε να κάνουμε, οι αρνητικές σκέψεις δε βοηθάνε. Όπως είπατε, αγορες μέσω ίντερνετ, τίποτα δεν εχω παρει ακομη και γω για το μωρό.. Και εύχομαι και ελπίζω σύντομα να έρθουν καλύτερες μέρες. Να θυμάστε, δεν είστε μόνες! Όλες μαζί θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 4

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα ♡

Απο Σάββατο 6πμ. Lockdown τελικά.. 

Στεναχωριεμαι ιδιαίτερα για τις μικρές επιχειρήσεις, τους γονατισαν.  

Σημερα ,σημερα ,σηηηηηηημεεεραααα... νταν ,νταν, νταν .. έχουμε υπέρηχο.. όπως καταλαβαίνετε εχω τρελαθεί στην ιδέα, άντεξα ενα μηνα .. αλλα ποοολυ δύσκολο βρε κορίτσια.. ελπιζω να μην μου βγει ξινό με τον τράχηλο μονο !

Όσο για πραγματακια απέχουμε ακομα μεχρι το Φεβρουάριο, εγω πιστευω οτι κουτσά στραβά θα μπορέσουμε να χαζεψουμε και βιτρινουλες !

  • Μου αρέσει 7

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta αντε τυχερή θα δεις το μωράκι!! Με το καλό να μας πεις τα νέα μετα:razz:

Κορίτσια υπομονή μπόρα είναι και αυτή θα περάσει!! Πιστεύω μόνο να είναι όντως μέχρι 30 Νοεμβρίου... Δεν θ αντέξω όλο το χειμώνα.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Aria konsta αντε τυχερή θα δεις το μωράκι!! Με το καλό να μας πεις τα νέα μετα:razz:

Κορίτσια υπομονή μπόρα είναι και αυτή θα περάσει!! Πιστεύω μόνο να είναι όντως μέχρι 30 Νοεμβρίου... Δεν θ αντέξω όλο το χειμώνα.. 

Δεν περνούν οι ώρες με τίποτα όμως..  

Εγω πολυ φοβάμαι ότι δε θα ειναι μεχρι 30 . Θα κάνουμε και β επιπεδου με lockdown πωωω πω


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Δεν περνούν οι ώρες με τίποτα όμως..  

Εγω πολυ φοβάμαι ότι δε θα ειναι μεχρι 30 . Θα κάνουμε και β επιπεδου με lockdown πωωω πω

Ωχ μην λες τέτοια.. Εγώ πιστεύω θ ανοίξουν για τα Χριστούγεννα.. Θα τους λιθοβολισουν οι επιχειρηματίες.. Και μετά θα ξανακλεισουν.. Ότι έγινε και το Μάρτιο. Τα έκλεισαν όλα και το καλοκαίρι άνοιξαν σύνορα τα πάντα.. Λες και δεν υπήρχε ιός.. 

Η αγωνία πριν από κάθε υπερυχο είναι φοβερή.. Και γω μια απ τα ίδια πριν πάω.. Με πιάνουν ταχυκαρδιες:-PΤωρα όμως είμαι καλύτερα μετά τη Β επιπεδου.. Εσύ πότε έχεις β επιπεδου; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Ωχ μην λες τέτοια.. Εγώ πιστεύω θ ανοίξουν για τα Χριστούγεννα.. Θα τους λιθοβολισουν οι επιχειρηματίες.. Και μετά θα ξανακλεισουν.. Ότι έγινε και το Μάρτιο. Τα έκλεισαν όλα και το καλοκαίρι άνοιξαν σύνορα τα πάντα.. Λες και δεν υπήρχε ιός.. 

Η αγωνία πριν από κάθε υπερυχο είναι φοβερή.. Και γω μια απ τα ίδια πριν πάω.. Με πιάνουν ταχυκαρδιες:-PΤωρα όμως είμαι καλύτερα μετά τη Β επιπεδου.. Εσύ πότε έχεις β επιπεδου; 

Ασε δε το συζητάω γτ απο παντού εχει τρύπες η ιστορία του covid..

Μωρε ενα μηνα εχω να το δω ... και μου εχει λείψει αλλα και γενικά νιωθω τρομερή ανασφάλεια ειδικά με τον τράχηλο και ποσο μαλλον τωρα που ειμαι 21w 1d .

Σε αυτή την ηλικία κύησης επαθα οτι επαθα τοτε .. 

Τη β επιπέδου βαση αυχενικής πρέπει να την κάνω 16 του μήνα. Σημερα θα κλείσουμε ραντεβού λογικα 16 με 20 με κόβω θα είμαι στανταρ 23 εβδομάδων. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Καλησπέρα κορίτσια, έχει καμιά σας το λίκνο της κιντο το by my side; Μείνατε ευχαριστημένες;

Κοριτσια γεια σε ολες!!! Σας παρακολουθω και χαιρομαι για τα καλα νεακια σας...και εγω περιμενω 14 Β επιπεδου πως και πως.

 

Λοιπον αυτο το λικνο εχω δει και εγω και σκεφτομαι για αρχη... λεω να δω αφου γεννηθει για κουνια... 

Λες να ναι καλο;; το χεις δει απο κοντα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Eirini89 said:

Κοριτσια γεια σε ολες!!! Σας παρακολουθω και χαιρομαι για τα καλα νεακια σας...και εγω περιμενω 14 Β επιπεδου πως και πως.

 

Λοιπον αυτο το λικνο εχω δει και εγω και σκεφτομαι για αρχη... λεω να δω αφου γεννηθει για κουνια... 

Λες να ναι καλο;; το χεις δει απο κοντα;

Όχι γι'αυτό λέω μήπως το έχει δοκιμάσει κάποια γιατί το έχει και προσφορά τώρα, αλλά θα ήθελα να δω το στρώμα από κοντά..  έχει καλουτσικα σχόλια πάντως


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα ♡

Απο Σάββατο 6πμ. Lockdown τελικά.. 

Στεναχωριεμαι ιδιαίτερα για τις μικρές επιχειρήσεις, τους γονατισαν.  

Σημερα ,σημερα ,σηηηηηηημεεεραααα... νταν ,νταν, νταν .. έχουμε υπέρηχο.. όπως καταλαβαίνετε εχω τρελαθεί στην ιδέα, άντεξα ενα μηνα .. αλλα ποοολυ δύσκολο βρε κορίτσια.. ελπιζω να μην μου βγει ξινό με τον τράχηλο μονο !

Όσο για πραγματακια απέχουμε ακομα μεχρι το Φεβρουάριο, εγω πιστευω οτι κουτσά στραβά θα μπορέσουμε να χαζεψουμε και βιτρινουλες !

Σε παρακολουθεί ο γιατρός σου κολπικά για τον τράχηλο; Πώς και δε σου έχει πει να πηγαίνεις κάθε 15 μέρες; Στην αυχενική διαφάνεια τι μήκος είχε; Περιμένουμε τα νέα σου!!

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Ωχ μην λες τέτοια.. Εγώ πιστεύω θ ανοίξουν για τα Χριστούγεννα.. Θα τους λιθοβολισουν οι επιχειρηματίες.. Και μετά θα ξανακλεισουν.. Ότι έγινε και το Μάρτιο. Τα έκλεισαν όλα και το καλοκαίρι άνοιξαν σύνορα τα πάντα.. Λες και δεν υπήρχε ιός.. 

Η αγωνία πριν από κάθε υπερυχο είναι φοβερή.. Και γω μια απ τα ίδια πριν πάω.. Με πιάνουν ταχυκαρδιες:-PΤωρα όμως είμαι καλύτερα μετά τη Β επιπεδου.. Εσύ πότε έχεις β επιπεδου; 

 

Γυρίσαμε... 

Ο μπέμπης μεγαλωσε αρκετά, τρώει και αρκετά ο γλυκούλης μου .. ειναι 490 γρ. 25 εκ.

Καθολου κοινωνικός με τον υπέρηχο, εκανε και κατακορυφο προκειμένου να μην τον ενοχλούμε χαχαχχα .

Δοξα το θεό ο τράχηλος είναι μια χαρά 4,8 οι μετρήσεις του . Μου ειπε οτι βοηθούν πολύ και τα utrogestan που θα τα συνεχίσω φυσικά. Β επιπέδου 23/11 λιγο αργα μου φαίνεται αλλα δεν έφερα αντίρρηση! 

  • Μου αρέσει 7

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

 

Γυρίσαμε... 

Ο μπέμπης μεγαλωσε αρκετά, τρώει και αρκετά ο γλυκούλης μου .. ειναι 490 γρ. 25 εκ.

Καθολου κοινωνικός με τον υπέρηχο, εκανε και κατακορυφο προκειμένου να μην τον ενοχλούμε χαχαχχα .

Δοξα το θεό ο τράχηλος είναι μια χαρά 4,8 οι μετρήσεις του . Μου ειπε οτι βοηθούν πολύ και τα utrogestan που θα τα συνεχίσω φυσικά. Β επιπέδου 23/11 λιγο αργα μου φαίνεται αλλα δεν έφερα αντίρρηση! 

Μπράβο, κορίτσι μου!! Πωπω παίδαρος!!! Όλα πάνε κατ ευχήν!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...