Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Μόλις γύρισα από τη δουλειά μου αρων αρων .. 

Δεν μου ξημέρωσε καλή μέρα.. 

Ενιωσα ένα έντονο πονο περιοδου και κατευθείαν κατι να τρέχει παω τουαλέτα και οπως το φαντάστηκα ΑΙΜΑ . 

Πηρα το γιατρο μου ειπε να παω σπίτι κ να μείνω ξάπλα μεχρι αυριο που εχω τον υπέρηχο.. 

Ξερω οτι δεν θα είναι καλά τα πράγματα για μας !!

Κοπελα μου μεινε ξαπλα, ξεκουρασου. Εγω το χω ξαναγραψει αλλα το γραφω κ σε εσενα.. 5 φορές ειδα αιμα στο γιο μου, ανα 15 μερες κ τρελαινομουν. Κ ολο ξαπλα εμενα κ ολο ουτροτζεσταν μου δινε ο τοτε γιατρός μου.. κ σημερα εχω ενα κουκλο 5 ετων. Η θετικη μου σκεψη κ η προσευχη μου μαζι σου.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Aria konsta κανε αυτό που σου είπε ο γιατρός και σκέψου θετικά. Είναι καλό που το αίμα δεν συνεχίζεται.. 

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση. Εγώ έχω κλείσει διακοπές με τον σύζυγό μου στα μέσα Αυγούστου σε ήσυχο νησάκι. Ο γιατρός μου είπε να πάω κανονικά, αλλά τα κλασσικά (να μην εκτεθώ στον ήλιο, να αλλάζω μετά το μπάνιο στη θάλασσα και να μην κουράζομαι). Ο σύζυγός μου φοβάται να πάμε , ίσως επειδή είχαμε και μαι βιοχημική κύηση τον Μάιο. Εσάς γενικά τι σας έχουν πει. ΝΑ προσθέσω ότι και ο περίγυρος μου λεει επειδή είναι κρίσιμο το πρώτο τρίμηνο να κάτσω στα αβγά μου. Αλλά εγώ τις διακοπές τις έχω μεγάλη ανάγκη καθώς εργάζομαι ασταμάτητα και πολλές ώρες τη μέρα. Δεν ξέρω τι νακάνω, δεν θέλω να κάνω τπτ που θα κάνει κακό στο μωρό. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Το ότι δεν τρέχει άλλο αίμα είναι καλό σημάδι. Κάτσε ξάπλα και όλα καλά θα πάνε 

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Just now, Mareva είπε:

Κοπελα μου μεινε ξαπλα, ξεκουρασου. Εγω το χω ξαναγραψει αλλα το γραφω κ σε εσενα.. 5 φορές ειδα αιμα στο γιο μου, ανα 15 μερες κ τρελαινομουν. Κ ολο ξαπλα εμενα κ ολο ουτροτζεσταν μου δινε ο τοτε γιατρός μου.. κ σημερα εχω ενα κουκλο 5 ετων. Η θετικη μου σκεψη κ η προσευχη μου μαζι σου.. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 

Μήπως να πάρεις τηλέφωνο στο γιατρό και να επιμένεις να σε δει σήμερα. Και ολο αυτό το άγχος δεν κάνει καλο 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ba_lily είπε:

Μήπως να πάρεις τηλέφωνο στο γιατρό και να επιμένεις να σε δει σήμερα. Και ολο αυτό το άγχος δεν κάνει καλο 

Συμφωνω!! Παρε τηλέφωνο ξανα!!! Να επιμεινεις αφου ειδες παλι αιμα.. 

Just now, Aria konsta είπε:

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 

Συμφωνω!! Παρε τηλέφωνο ξανα!!! Να επιμεινεις αφου ειδες παλι αιμα.. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, marianthi88 είπε:

@Aria konsta κανε αυτό που σου είπε ο γιατρός και σκέψου θετικά. Είναι καλό που το αίμα δεν συνεχίζεται.. 

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση. Εγώ έχω κλείσει διακοπές με τον σύζυγό μου στα μέσα Αυγούστου σε ήσυχο νησάκι. Ο γιατρός μου είπε να πάω κανονικά, αλλά τα κλασσικά (να μην εκτεθώ στον ήλιο, να αλλάζω μετά το μπάνιο στη θάλασσα και να μην κουράζομαι). Ο σύζυγός μου φοβάται να πάμε , ίσως επειδή είχαμε και μαι βιοχημική κύηση τον Μάιο. Εσάς γενικά τι σας έχουν πει. ΝΑ προσθέσω ότι και ο περίγυρος μου λεει επειδή είναι κρίσιμο το πρώτο τρίμηνο να κάτσω στα αβγά μου. Αλλά εγώ τις διακοπές τις έχω μεγάλη ανάγκη καθώς εργάζομαι ασταμάτητα και πολλές ώρες τη μέρα. Δεν ξέρω τι νακάνω, δεν θέλω να κάνω τπτ που θα κάνει κακό στο μωρό. 

Αχ ειλικρινά δεν ξέρω..και εμείς κλείσαμε για αρχές Σεπτεμβρίου να πάμε κάπου ήσυχα αλλά δεν ξέρω αν θα πάμε...είμαι στη φάση που είσαι και εσύ..από τη μια θέλω να πάμε γτ ο φετινός χειμώνας είναι δύσκολος,από την άλλη φοβαμαι και τώρα με τον κορονοιο βάλαμε και άλλο μπελά στο κεφάλι μας.παντως και εμένα ο γυναικολόγος μου είπε το πρώτο τρίμηνο να μην πάμε κάπου(προς το παρόν αισθάνομαι τέτοια κουραση που δεν έχω κουραγιο να σκεφτώ καν να φτιάξω βαλιτσες)και προς το τέλος Αυγούστου να το ξανασυζητήσουμε

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 

Αχ όχι γλυκιά μου μην στεναχωριέσαι θετικά μόνο θετικά όσο μπορείς τουλάχιστον ..τον ξαναπήρες τηλ να του το πεις ;;

 

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα δειλά δειλά ..

Γεια σου Μαρινακι καλώς ήρθες δειλά δειλά !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 

Τρέχει ξαπλωμένη η στο χαρτί που σκουπιζεσαι το βλέπεις?τι δουλειά κάνεις?έχει ορθοστασία?προσπάθησε να ηρεμήσεις,δεν κάνει καλό ο πανικός!και συμφωνώ κι εγώ να πας σήμερα να σε δει ο γιατρός να σου φύγει το άγχος!

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Καλησπέρα και από εμένα δειλά δειλά ..

Μαρινα καλώς ήρθες!!!!Γιατί δειλά δειλά?πες μας για σένα...τελευταία περίοδο?έκανες τεστ η χοριακη?γιατρό πότε έχεις???

Just now, marianthi88 είπε:

@Aria konsta κανε αυτό που σου είπε ο γιατρός και σκέψου θετικά. Είναι καλό που το αίμα δεν συνεχίζεται.. 

Κορίτσια να κάνω μια ερώτηση. Εγώ έχω κλείσει διακοπές με τον σύζυγό μου στα μέσα Αυγούστου σε ήσυχο νησάκι. Ο γιατρός μου είπε να πάω κανονικά, αλλά τα κλασσικά (να μην εκτεθώ στον ήλιο, να αλλάζω μετά το μπάνιο στη θάλασσα και να μην κουράζομαι). Ο σύζυγός μου φοβάται να πάμε , ίσως επειδή είχαμε και μαι βιοχημική κύηση τον Μάιο. Εσάς γενικά τι σας έχουν πει. ΝΑ προσθέσω ότι και ο περίγυρος μου λεει επειδή είναι κρίσιμο το πρώτο τρίμηνο να κάτσω στα αβγά μου. Αλλά εγώ τις διακοπές τις έχω μεγάλη ανάγκη καθώς εργάζομαι ασταμάτητα και πολλές ώρες τη μέρα. Δεν ξέρω τι νακάνω, δεν θέλω να κάνω τπτ που θα κάνει κακό στο μωρό. 

Εγώ θα φοβόμουν περισσότερο τον κορονοιο κι όχι την κούραση!Η κούραση ελέγχεται στις διακοπές....δεν κουβαλάς εσύ τπτ,πας θάλασσα,τρως κάνεις κ καμιά βόλτα και σπίτι πάλι.Σκεψου ότι υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε άλλα 2 παιδιά!!!!Σίγουρα στις διακοπές σου θα κουραστείς λιγότερο από εμένα στο σπίτι με 2 παιδιά.αν δεν είσαι σε υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη, διακοπές να πας.αλλα να σκέφτεσαι ότι εκεί έξω ο κορονοιος υπάρχει και πρέπει να προσέχεις πολύ!!!!!ανήκεις πια σε ευπαθή ομάδα 

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Τρέχει ξαπλωμένη η στο χαρτί που σκουπιζεσαι το βλέπεις?τι δουλειά κάνεις?έχει ορθοστασία?προσπάθησε να ηρεμήσεις,δεν κάνει καλό ο πανικός!και συμφωνώ κι εγώ να πας σήμερα να σε δει ο γιατρός να σου φύγει το άγχος!

Μαρινα καλώς ήρθες!!!!Γιατί δειλά δειλά?πες μας για σένα...τελευταία περίοδο?έκανες τεστ η χοριακη?γιατρό πότε έχεις???

Εγώ θα φοβόμουν περισσότερο τον κορονοιο κι όχι την κούραση!Η κούραση ελέγχεται στις διακοπές....δεν κουβαλάς εσύ τπτ,πας θάλασσα,τρως κάνεις κ καμιά βόλτα και σπίτι πάλι.Σκεψου ότι υπάρχουμε κι εμείς που έχουμε άλλα 2 παιδιά!!!!Σίγουρα στις διακοπές σου θα κουραστείς λιγότερο από εμένα στο σπίτι με 2 παιδιά.αν δεν είσαι σε υψηλού κινδύνου εγκυμοσύνη, διακοπές να πας.αλλα να σκέφτεσαι ότι εκεί έξω ο κορονοιος υπάρχει και πρέπει να προσέχεις πολύ!!!!!ανήκεις πια σε ευπαθή ομάδα 

Ξεκίνησα με χοριακη 14. Την Παρασκευή. Την Δευτέρα πήγε 83. Και σήμερα 219. Περιμένω τηλ απ τον γιατρό σήμερα να με κατευθύνει, λογικά θα την επαναλάβω την Παρασκευή. Δειλά δειλά γτ μου φαίνεται χαμηλή. Τελευταία περιόδο είχα  20/6. Ημέρα επαφής σε ωορρηξία από τεστ 5/7. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Popaki2011 είπε:

Τρέχει ξαπλωμένη η στο χαρτί που σκουπιζεσαι το βλέπεις?τι δουλειά κάνεις?έχει ορθοστασία?προσπάθησε να ηρεμήσεις,δεν κάνει καλό ο πανικός!και συμφωνώ κι εγώ να πας σήμερα να σε δει ο γιατρός να σου φύγει το άγχος!

Μαρινα καλώς ήρθες!!!!Γιατί δειλά δειλά?πες μας για σένα...τελευταία περίοδο?έκανες τεστ η χοριακη?γιατρό πότε έχεις???

Ξαπλωμένη δεν τρέχει όταν πάω τουαλέτα τρέχει μαζί με τα ούρα (συγνώμη κι ολας) .και μετα στο χαρτί 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Αχ ειλικρινά δεν ξέρω..και εμείς κλείσαμε για αρχές Σεπτεμβρίου να πάμε κάπου ήσυχα αλλά δεν ξέρω αν θα πάμε...είμαι στη φάση που είσαι και εσύ..από τη μια θέλω να πάμε γτ ο φετινός χειμώνας είναι δύσκολος,από την άλλη φοβαμαι και τώρα με τον κορονοιο βάλαμε και άλλο μπελά στο κεφάλι μας.παντως και εμένα ο γυναικολόγος μου είπε το πρώτο τρίμηνο να μην πάμε κάπου(προς το παρόν αισθάνομαι τέτοια κουραση που δεν έχω κουραγιο να σκεφτώ καν να φτιάξω βαλιτσες)και προς το τέλος Αυγούστου να το ξανασυζητήσουμε

κορίτσια εγώ φεύγω την Κυριακή... μου είπε να πάω να ξεκουραστώ να πίνω πολλά νεύρα και μπάνιο μετά τ 5 το απόγευμα να μην κάθομαι στον ήλιο!!

Αύριο θα το δω το γλυκούλι μου και ανυπομονώ!!!

Just now, Aria konsta είπε:

Ξαπλωμένη δεν τρέχει όταν πάω τουαλέτα τρέχει μαζί με τα ούρα (συγνώμη κι ολας) .και μετα στο χαρτί 

κόκκινο η καφέ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Popaki2011 ναι έχεις ένα δίκιο , αλλα το νησί δεν έχει τουρισμό γενικά και φέτος είναι και ψόφια τα πράγματα. Δεν τον πολυφοβάμαι τον covid  γιατί είμαι σχεδόν μικροφοβική και προσέχω πάρα πολύ. Βεβαια με βοηθάει πάρα πολύ ο καλός μου στις δουλειές και δεν θα με κουράσει αυτό. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι είναι το πρώτο τρίμηνο και αν συμβεί κάτι θα είμαι μακριά απο νοσοκομεία και γιατρούς.. 

 

 

 

@Μαρίνα3 μια χαρά μου φαίνεται η χοριακή σου και σαν αριθμός και ως το πόσο ανεβαίνει..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Aria konsta είπε:

Μόλις γύρισα από τη δουλειά μου αρων αρων .. 

Δεν μου ξημέρωσε καλή μέρα.. 

Ενιωσα ένα έντονο πονο περιοδου και κατευθείαν κατι να τρέχει παω τουαλέτα και οπως το φαντάστηκα ΑΙΜΑ . 

Πηρα το γιατρο μου ειπε να παω σπίτι κ να μείνω ξάπλα μεχρι αυριο που εχω τον υπέρηχο.. 

Ξερω οτι δεν θα είναι καλά τα πράγματα για μας !!

είναι ενθαρρυντικό που δεν πονάς. τώρα πώς είσαι;; τι σου είπε ο γιατρός;; εχω ακούσει πολλές φορές ότι σπάει αγγείο και εκεί οφείλεται το αίμα. σε είδε ο γιατρός;;

16 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Κορίτσια μου καλησπέρα. Αύριο πρωί στις 9:00 έχω ραντεβού για να ακούσουμε καρδούλα. Έχω πολύ αγωνία.Θέλω να πάνε όλα καλά.  Σήμερα είμαι 6 και 3 ημερών. 

ελπίδα εύχομαι τα καλύτερα αύριο. και εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό του νοσοκομείου να ακούσω καρδούλα. είμαι 6 και 5. ήμουν φοβερά αγχωμένη γιατί πέρυσι τον μαιο πήγα για καρδούλα και ο υπέρηχος  έδειξε μία εβδομάδα μικρότερη την κύηση. είχε παλινδρομήσει. άστα. ευτυχώς σήμερα όλα καλά πήγαν. ακούσαμε και την καρδούλα 121 παλμούς ή 123. άντε τώρα η σειρά σου! όλα καλά θα πάνε!


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...