Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 38 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Έχεις δίκιο,ίσως γι αυτό έβγαιναν τα τεστ αχνά θετικά.Ειναι πολύ ψυχοφθόρο,δεν ξέρω πως να νιώσω..Δεν ξερω καν γιατί πχ μια χοριακη είναι χαμηλή ενώ είναι εντός ορίων,τι είναι αυτό που την καθορίζει?Προσπαθώ να το πιστέψω και να πάω την Κυριακή με θετικές σκέψεις,αν και προς το παρόν τρέμω απ' το άγχος 

      Μπράβο κοριτσάκι μου! Είσαι και επίσημα έγκυος!! Χορταστικους διπλασιασμους εύχομαι!!

      Μη συγκρίνεις, κάθε κύημα είναι διαφορετικό ακόμα και στην ίδια γυναίκα!! Πολλοί μπορεί να είναι οι παράγοντες, για αυτό άλλωστε δίνουν τόσο μεγάλο εύρος φυσιολογικών τιμών στην εξέταση της χοριακής! Για την ώρα είναι πολύ καλή η τιμή της και να θυμάσαι ότι θέλουμε αύξηση τουλάχιστον 60% σε 72 ώρες..!

      Να σου πάνε όλα κατ'ευχήν γλυκιά μου!!🙏🙏🙏

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, ba_lily είπε:

Εγώ ακόμη μια φορά θα πω 7+4 και δεν έχω τίποτα ούτε αναγουλες ούτε πονο τίποτα ίσως κάποιες φορές πονα το στήθος 

Καλύτερα ρε συ.εγω αυτό που περνάω δεν μαφηνει να απολαύσω την εγκυμοσύνη.εδω κ τρεις εβδομάδες έχω το ίδιο συναίσθημα.αναγουλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ εχω εδώ κ λίγες μέρες αναγούλα το πρωί.. Ξυπναω κ είναι χάλια το στομάχι μου.. Πονάω πολύ στη κοιλιά κ στη μέση.. Κ δεν έχω καθόλου όρεξη για φαγητό.. Τρώω με το ζόρι κ με ενοχλούν τροφές όπως ψάρι κρέας δεν τα θέλω καθόλου.. Δεν ξέρω τι να τρώω.. Δεν θέλω σχεδόν τίποτα!! Κ δε τρώω πολύ.. Δε μπορώ.. Κ στεναχωριεμαι

Link to comment
Share on other sites

Just now, Ηλεκτρα85 είπε:

Εγώ εχω εδώ κ λίγες μέρες αναγούλα το πρωί.. Ξυπναω κ είναι χάλια το στομάχι μου.. Πονάω πολύ στη κοιλιά κ στη μέση.. Κ δεν έχω καθόλου όρεξη για φαγητό.. Τρώω με το ζόρι κ με ενοχλούν τροφές όπως ψάρι κρέας δεν τα θέλω καθόλου.. Δεν ξέρω τι να τρώω.. Δεν θέλω σχεδόν τίποτα!! Κ δε τρώω πολύ.. Δε μπορώ.. Κ στεναχωριεμαι

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...μπανάνες δοκίμασες; Κ μήλα.βοηθανε. επίσης φρουτοκρεμες. Γενικά φρούτα. Επίσης καρότα. Α και πατάτες βραστές η φούρνου. 

Link to comment
Share on other sites

On 24/7/2020 at 3:02 ΠΜ, giwta_86 είπε:

Μακάρι η ομαδουλα να μείνει έτσι και όλο να αυξάνεται..και ότι αναποδιά να την ξεπερνάμε όσο γίνεται πιο ανώδυνα... Να ρωτήσω η κοιλιά σας πονάει καθόλου?? Εγώ μες την μέρα νοιώθω όλων των ειδών τους πόνους. Τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου αφού τρέχω στη τουαλέτα να δω ότι δεν έχω τίποτα.. Όταν ξαπλώνω χαλαρώνω τελείως.. 

Κι εγώ μια απ τα ίδια..

Link to comment
Share on other sites

Αχ κοριτσια και εγώ μια απο τα ίδια,δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Αισθανομαξ απίστευτη κόπωση και έχω αναγουλες πιο έντονες το πρωί μεν,όλη τη μέρα δε....Δεν μπορώ να μυρίσω τιποτα,να δω φαγητό δεν αντέχω.Δεν έχω κάνει ούτε μια φορά εμετό αλλά είμαι σαν άρρωστη.Με το ζόρι τρώω,και φανταστείτε ότι έχει αλλάξει η γεύση μου,είναι όπως όταν είμαστε άρρωστοι.Περιττο να σας πω ότι και το βράδυ συριφογυρναω στον ύπνο μου....Πόσο θα κρατήσει αυτό το πράγμα?και είμαι ακόμα 7+4...

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Hope girl είπε:

Αχ κοριτσια και εγώ μια απο τα ίδια,δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Αισθανομαξ απίστευτη κόπωση και έχω αναγουλες πιο έντονες το πρωί μεν,όλη τη μέρα δε....Δεν μπορώ να μυρίσω τιποτα,να δω φαγητό δεν αντέχω.Δεν έχω κάνει ούτε μια φορά εμετό αλλά είμαι σαν άρρωστη.Με το ζόρι τρώω,και φανταστείτε ότι έχει αλλάξει η γεύση μου,είναι όπως όταν είμαστε άρρωστοι.Περιττο να σας πω ότι και το βράδυ συριφογυρναω στον ύπνο μου....Πόσο θα κρατήσει αυτό το πράγμα?και είμαι ακόμα 7+4...

Πλέον και εγώ μια από τα ίδια ...ράκος ...ενώ πιο πριν δεν είχα τίποτα ...τώρα αναγουλα όλη μέρα μου μυρίζουν άσχημα τα πάντα και κάποιες φορές και μόνο στην σκέψη μιας μυρωδιάς με πιάνει αηδια..το κερασάκι σήμερα όλη μέρα διάρροια..κουράγιο λογικά μετά το πρώτο τρίμηνο θα ηρεμήσουμε ..

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Αχ κοριτσια και εγώ μια απο τα ίδια,δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου.Αισθανομαξ απίστευτη κόπωση και έχω αναγουλες πιο έντονες το πρωί μεν,όλη τη μέρα δε....Δεν μπορώ να μυρίσω τιποτα,να δω φαγητό δεν αντέχω.Δεν έχω κάνει ούτε μια φορά εμετό αλλά είμαι σαν άρρωστη.Με το ζόρι τρώω,και φανταστείτε ότι έχει αλλάξει η γεύση μου,είναι όπως όταν είμαστε άρρωστοι.Περιττο να σας πω ότι και το βράδυ συριφογυρναω στον ύπνο μου....Πόσο θα κρατήσει αυτό το πράγμα?και είμαι ακόμα 7+4...

Καλησπέρα κορίτσι μου,κ άγω έτσι ήμουν μέχρι τον 3το μήνα.

Μετα σταμάτησαν όλα...απλά να προσπαθείς ν τρως καθε 2-3 ώρες γιατί δεν πρέπει ν μένεις άδειο τ στομάχι γιατί αυτό προκαλεί τις αναγουλες

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Καλησπέρα κορίτσι μου,κ άγω έτσι ήμουν μέχρι τον 3το μήνα.

Μετα σταμάτησαν όλα...απλά να προσπαθείς ν τρως καθε 2-3 ώρες γιατί δεν πρέπει ν μένεις άδειο τ στομάχι γιατί αυτό προκαλεί τις αναγουλες

Πωπω σκεφτομαι οτι πρέπει να φάω,και στη σκέψη και μόνο με πιάνει αναγουλα...έχω χάσει 7 κιλά αυτό το διάστημα φαντασου,το γιατρό δεν τον ανησυχεί γτ τα έχω τα παραπάνω κιλά μου,αλλά πια δεν έχω κουράγιο για τπτ,είμαι κυριολεκτικά σαν άρρωστη

Και το αστείο είναι ότι την προηγούμενη φορά που πήγαμε στο γιατρό μου λέει θα συνεχίσεις κανονικα τη ζωή σου,έγκυος είσαι,όχι άρρωστη.  Πόσο ήθελα να γελάσω. ...

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hope girl είπε:

Πωπω σκεφτομαι οτι πρέπει να φάω,και στη σκέψη και μόνο με πιάνει αναγουλα...έχω χάσει 7 κιλά αυτό το διάστημα φαντασου,το γιατρό δεν τον ανησυχεί γτ τα έχω τα παραπάνω κιλά μου,αλλά πια δεν έχω κουράγιο για τπτ,είμαι κυριολεκτικά σαν άρρωστη

Και το αστείο είναι ότι την προηγούμενη φορά που πήγαμε στο γιατρό μου λέει θα συνεχίσεις κανονικα τη ζωή σου,έγκυος είσαι,όχι άρρωστη.  Πόσο ήθελα να γελάσω. ...

Το ίδιο μ είχε πει κ εμένα...εγώ μόνο αναγούλες είχα αλά έτρωγα κανονικά ...είμαι στον 4ο κ έχω πάρει 5 κιλάκια.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Marialena123 είπε:

Το ίδιο μ είχε πει κ εμένα...εγώ μόνο αναγούλες είχα αλά έτρωγα κανονικά ...είμαι στον 4ο κ έχω πάρει 5 κιλάκια.

Αχ άντε μπράβο με το καλό να έχεις μια ευχάριστη και τελειομηνη εγκυμοσύνη!Μου έδωσες κουράγιο ότι μετά το τρίμηνο ηρεμησες.σαν τον φυλακισμένο μετράω τις εβδομάδες μα περάσουν,έχω κουραστεί πολύ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


15 ώρες πρίν, Mighty είπε:

Αχ πόσο σε καταλαβαίνω...μπανάνες δοκίμασες; Κ μήλα.βοηθανε. επίσης φρουτοκρεμες. Γενικά φρούτα. Επίσης καρότα. Α και πατάτες βραστές η φούρνου. 

Όχι δεν έχω δοκιμάσει όλα μου δημιουργούν αποστροφή.. Το παλεύω τρώω λίγο λίγο κ θα δοκιμάσω τα μήλα κ τις μπανάνες.. Ελπίζω να μη μου συνεχιστεί για πολύ.. 

Just now, Pepi88 είπε:

Πλέον και εγώ μια από τα ίδια ...ράκος ...ενώ πιο πριν δεν είχα τίποτα ...τώρα αναγουλα όλη μέρα μου μυρίζουν άσχημα τα πάντα και κάποιες φορές και μόνο στην σκέψη μιας μυρωδιάς με πιάνει αηδια..το κερασάκι σήμερα όλη μέρα διάρροια..κουράγιο λογικά μετά το πρώτο τρίμηνο θα ηρεμήσουμε ..

Μακάρι γιατι εγώ δεν τη Παλεύω.. Ελπίζω μετα το τρίμηνο όντως να είμαστε καλύτερα.. Δεν θέλω να τρώω τίποτα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρώω τα πάντα με βλέπω να βάλω 50 κιλά. Κορίτσια δεν ξερω τι είναι καλύτερα να έχεις ή να μην έχεις σιμπτοματα. Πάντως εγώ που δεν έχω τίποτα σινεχια σκέφτομαι μήπως κάτι δεν πάει καλά άρα για εμένα καλητερα με σιμπτοματα 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Κοριτσια μου γεια σας....γερα μωράκια σε όλες και με εύκολες εγκυμοσύνες... Έχω μια απορία αν θέλετε μ απαντάτε... Περίπου πότε σας άρχισαν τα συμπτώματα??? 

Εμένα εδώ και 5 μέρες και σήμερα μπήκα στην 7η εβδομάδα ...


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλησπέρα! Εγω δειλα δειλα διαβαζω κ συμμετεχω στο φορουμ κ περιμένω (λογω κακης εμπειριας) να κανω υπερηχο αρχες Αυγούστου. 

1η χορ 175 (20/07)

2η χορ 440 (22/07)

3η χορ 975 (24/07)

(ολες ανα 2 μερες) 

Εχω επομενη χοριακη την Τρίτη. Και εχω ερωτημα: μετα απο ποια τιμη η χοριακη δε διπλασιαζεται ανα 2 μερες αλλα θελει περισσότερες; εγω την Τρίτη πχ τι τιμη θα πρέπει να εχω; σας ευχαριστω πολυ κ ευχομαι σε ολες τα καλυτερα με τα μπεμπακια τους αγκαλιά! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...