Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Μακάρι η ομαδουλα να μείνει έτσι και όλο να αυξάνεται..και ότι αναποδιά να την ξεπερνάμε όσο γίνεται πιο ανώδυνα... Να ρωτήσω η κοιλιά σας πονάει καθόλου?? Εγώ μες την μέρα νοιώθω όλων των ειδών τους πόνους. Τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου αφού τρέχω στη τουαλέτα να δω ότι δεν έχω τίποτα.. Όταν ξαπλώνω χαλαρώνω τελείως.. 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Aria konsta Μπραβο κοριτσάκι μου, τώρα ότι σου είπε ο γιατρός!

 

Just now, giwta_86 said:

Μακάρι η ομαδουλα να μείνει έτσι και όλο να αυξάνεται..και ότι αναποδιά να την ξεπερνάμε όσο γίνεται πιο ανώδυνα... Να ρωτήσω η κοιλιά σας πονάει καθόλου?? Εγώ μες την μέρα νοιώθω όλων των ειδών τους πόνους. Τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου αφού τρέχω στη τουαλέτα να δω ότι δεν έχω τίποτα.. Όταν ξαπλώνω χαλαρώνω τελείως.. 

Ναι εμένα με πονάει ακριβώς όπως το περιγράφεις.. Στην αρχή φοβήθηκα, πήρα τον γιατρό και με καθησύχασε.. Μου είπε να μην το παρακάνω με την κούραση (δουλεύω καθιστή από το σπίτι 10 ώρες) .. Διάβασα κιόλας ότι μεγαλώνει η μήτρα σιγά σιγά και είναι φυσιολογικοί αυτοί οι ήπιοι πόνοι σαν τσιμπηματάκια.. 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Μακάρι η ομαδουλα να μείνει έτσι και όλο να αυξάνεται..και ότι αναποδιά να την ξεπερνάμε όσο γίνεται πιο ανώδυνα... Να ρωτήσω η κοιλιά σας πονάει καθόλου?? Εγώ μες την μέρα νοιώθω όλων των ειδών τους πόνους. Τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου αφού τρέχω στη τουαλέτα να δω ότι δεν έχω τίποτα.. Όταν ξαπλώνω χαλαρώνω τελείως.. 

Εγώ στην αρχή είχα τρομερό πόνο αφού έλεγα κάτι δεν πάει καλά .έπαιρνα τον γιατρό και του έλεγα υποφέρω τι γίνεται ;;και μου έλεγε όσο δεν βλέπεις αίμα ολα είναι φυσιολογικά !και ήταν !τώρα δεν πονάω πλεον!τώρα άρχισε το στομάχι και η αναγουλα !

 


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, marianthi88 είπε:

@Aria konsta Μπραβο κοριτσάκι μου, τώρα ότι σου είπε ο γιατρός!

 

Ναι εμένα με πονάει ακριβώς όπως το περιγράφεις.. Στην αρχή φοβήθηκα, πήρα τον γιατρό και με καθησύχασε.. Μου είπε να μην το παρακάνω με την κούραση (δουλεύω καθιστή από το σπίτι 10 ώρες) .. Διάβασα κιόλας ότι μεγαλώνει η μήτρα σιγά σιγά και είναι φυσιολογικοί αυτοί οι ήπιοι πόνοι σαν τσιμπηματάκια.. 

Τωρα ξαπλα .. μεχρι την Τρίτη που θα ξαναπάω.. συνεχίζω τα φάρμακα ως τα έπαιρνα.. εκανα   και μια ενεση προγεστερονης. 

Ελπίζω να πανε ολα καλα !

Εχω θεμα με την τουαλέτα δεν εχω πάει 4 μέρες και φοβάμαι τωρα με την αποκόλληση 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Τωρα ξαπλα .. μεχρι την Τρίτη που θα ξαναπάω.. συνεχίζω τα φάρμακα ως τα έπαιρνα.. εκανα   και μια ενεση προγεστερονης. 

Ελπίζω να πανε ολα καλα !

Εχω θεμα με την τουαλέτα δεν εχω πάει 4 μέρες και φοβάμαι τωρα με την αποκόλληση 

Κάποιες μέρες είναι δύσκολες με την τουαλέτα ..τώρα εσύ και ψυχολογικά ίσως να μην χαλαρώνεις ..με την Τάνια άραγε τι να έγινε δεν μάθαμε νέα ..


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Τωρα ξαπλα .. μεχρι την Τρίτη που θα ξαναπάω.. συνεχίζω τα φάρμακα ως τα έπαιρνα.. εκανα   και μια ενεση προγεστερονης. 

Ελπίζω να πανε ολα καλα !

Εχω θεμα με την τουαλέτα δεν εχω πάει 4 μέρες και φοβάμαι τωρα με την αποκόλληση 

Φάε δαμάσκηνα, πιες το πρωί χυμό πορτοκάλι, γενικά βρες τροφές να σε διευκολύνουν ώστε να μην χρειαστεί να σφιχτεις καθόλου. Αργότερα που θα αρχίσουμε και το σίδηρο,εκεί να δεις πρόβλημα!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Φάε δαμάσκηνα, πιες το πρωί χυμό πορτοκάλι, γενικά βρες τροφές να σε διευκολύνουν ώστε να μην χρειαστεί να σφιχτεις καθόλου. Αργότερα που θα αρχίσουμε και το σίδηρο,εκεί να δεις πρόβλημα!

Πως το φοβάμαι δε λέγεται.. αλλα και τόσες μέρες χωρίς τουαλέτα να ανησυχώ; 

Θα τους πω να μου φέρουν τωρα ειμαι μονη στο σπίτι 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Μακάρι η ομαδουλα να μείνει έτσι και όλο να αυξάνεται..και ότι αναποδιά να την ξεπερνάμε όσο γίνεται πιο ανώδυνα... Να ρωτήσω η κοιλιά σας πονάει καθόλου?? Εγώ μες την μέρα νοιώθω όλων των ειδών τους πόνους. Τραβήγματα, τσιμπήματα, περιόδου αφού τρέχω στη τουαλέτα να δω ότι δεν έχω τίποτα.. Όταν ξαπλώνω χαλαρώνω τελείως.. 

Εγω πονάω πάρα πολύ.. Είτε ξαπλωμένη είτε όρθια είτε καθιστή.. Έχω φοβερούς πόνους.. Αλλά μόνο αυτό.. Δεν έχω δει κάτι άλλο περίεργο να με ανησυχήσει.. Βέβαια την Τετάρτη έχω ραντεβού με το γιατρό κ θα του το πω.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Τωρα ξαπλα .. μεχρι την Τρίτη που θα ξαναπάω.. συνεχίζω τα φάρμακα ως τα έπαιρνα.. εκανα   και μια ενεση προγεστερονης. 

Ελπίζω να πανε ολα καλα !

Εχω θεμα με την τουαλέτα δεν εχω πάει 4 μέρες και φοβάμαι τωρα με την αποκόλληση 

Αχ @Aria konsta ευτυχως, μεινε ξαπλα κ εύχομαι καλα νεα να μας πεις. Εγω επαιρνα γαλα Μαγνησίας για τη δυσκοιλιοτητα. Ρωτησε το γιατρο σου να σε βοηθησει με κατι, ωστε να ναι πιο ευκολο.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Πως το φοβάμαι δε λέγεται.. αλλα και τόσες μέρες χωρίς τουαλέτα να ανησυχώ; 

Θα τους πω να μου φέρουν τωρα ειμαι μονη στο σπίτι 

τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! μπράβο πολύ χάρηκα που το νινάκι σου είναι καλά! χθες πόσο ήταν η χοριακή σου; να ξαπλώνεις και να μην κουράζεσαι. έχεις άλλα παιδάκια;

Just now, Rita Ath. είπε:

τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! μπράβο πολύ χάρηκα που το νινάκι σου είναι καλά! χθες πόσο ήταν η χοριακή σου; να ξαπλώνεις και να μην κουράζεσαι. έχεις άλλα παιδάκια;

καλά και εμένα με έπιασε το πρόβλημα της τουαλέτας. σήμερα υπέφερα. συν ότι άρχισα πάλι λέω ότι θα πεθάνω από τις αναγούλες, τους εμετούς, τη ναυτία και τις ζαλάδες. αλλά από την άλλη χαίρομαι που έχω τα συμπτώματα γιατί αν δεν τα είχα θα ήμουν σίγουρη ότι κάτι πάει στραβά. σε όλες μου τις εγκυμοσύνες υπέφερα οπότε τουλάχιστον είμαι ήσυχη ότι προχωράει.

εσεις εργάζεστε κορίτσια;


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Rita Ath. είπε:

τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! μπράβο πολύ χάρηκα που το νινάκι σου είναι καλά! χθες πόσο ήταν η χοριακή σου; να ξαπλώνεις και να μην κουράζεσαι. έχεις άλλα παιδάκια;

καλά και εμένα με έπιασε το πρόβλημα της τουαλέτας. σήμερα υπέφερα. συν ότι άρχισα πάλι λέω ότι θα πεθάνω από τις αναγούλες, τους εμετούς, τη ναυτία και τις ζαλάδες. αλλά από την άλλη χαίρομαι που έχω τα συμπτώματα γιατί αν δεν τα είχα θα ήμουν σίγουρη ότι κάτι πάει στραβά. σε όλες μου τις εγκυμοσύνες υπέφερα οπότε τουλάχιστον είμαι ήσυχη ότι προχωράει.

εσεις εργάζεστε κορίτσια;

Δεν μου εδωσε αλλη χοριακή, μου ειπε πως δεν υπάρχει λόγος το κουκουτσακι είναι καλα και η καρδούλα παλοταν. 

Εχω ένα κοριτσάκι 6,5 ετών ακομα και με βοηθά παρα πολυ το γλυκό μου πλάσμα μεχρι και παραμύθια μου διαβάζει όσο μπορει ως πρωτακι για να με νανουριζει. 

Εγω συμπτώματα ΔΕΝ εχω κορίτσια τιποτα εκτός από αυτό με την τουαλέτα που μπορεί να είναι και ψυχολογικό ή από την προγεστερονη. 

 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν δουλεύω.αποφασισαμε με τον άντρα μου, εφόσον η μανα μου δεν αναλάμβανε τα παιδιά για να γυρίσω στη δουλειά, να μείνω σπίτι.δεν αξίζει να δουλεύω κ να πληρώνω μια γυναίκα.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλό απόγευμα σε όλες. Εδώ και τρεις μέρες έχω παρατηρήσει να έχω έντονο πονοκέφαλο λίγο μετά το μεσημέρι. Τέτοιους πονοκεφάλους είχα σε κάποιους κύκλους 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος και γνωρίζω ότι είναι ορμονικοί.  Δεν πήρα τίποτα εννοείται αλλά και να έπερνα δε θα μου περνούσε. Πρέπει να περάσει από μόνο του. Υπάρχει κάποια από εσάς που αντιμετωπίζει το ίδιο. Επίσης παρατήρησα ότι έχω θέμα με το στομάχι μου. Έίχα από πάντα θέμα αλλά εδώ και τρεις μέρες έγινε χειρότερο. Δεν μπορώ να φάω αυτά που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλό απόγευμα σε όλες. Εδώ και τρεις μέρες έχω παρατηρήσει να έχω έντονο πονοκέφαλο λίγο μετά το μεσημέρι. Τέτοιους πονοκεφάλους είχα σε κάποιους κύκλους 2 μέρες πριν έρθει η περίοδος και γνωρίζω ότι είναι ορμονικοί.  Δεν πήρα τίποτα εννοείται αλλά και να έπερνα δε θα μου περνούσε. Πρέπει να περάσει από μόνο του. Υπάρχει κάποια από εσάς που αντιμετωπίζει το ίδιο. Επίσης παρατήρησα ότι έχω θέμα με το στομάχι μου. Έίχα από πάντα θέμα αλλά εδώ και τρεις μέρες έγινε χειρότερο. Δεν μπορώ να φάω αυτά που θέλω.

Πονοκεφάλους δεν έχω αλλά αναγουλες φουλ κ εμετούς. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...