Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Fofi! είπε:

      Δεν θα ηθελα να σκεφτομαι οτι απλα ηταν πιο τυχερο το πρωτο μου παιδακι...προτιμω να σκεφτομαι οτι ειναι τυχαιο γεγονος το 2ο και το 3ο...εννοειται θα κανω εξετασεις και οτι χρειαστει..και ισως παρω και μια 2η γνωμη...

      μπορει κ αυτο να συμβαινει,φυσικα

      καλα αποτελεσματα!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Aria konsta είπε:

Ξανα έτρεξε, εντολές νιωθω να με τραβάει η αριστερή πλευρά. 

Ξανα άρχισε στο χαρτί αιμα.

Ο γιατρός μου είπε ότι βαση της εικόνας που είχε στον υπέρηχο την προηγούμενη εβδομάδα ήταν χαμηλά στη μήτρα και συνήθως αυτό επιφέρει αποκόλληση αρκει να μην είναι μεγάλες. 

Εχω φοβηθεί..δε θελω να το χάσω το μωρο μου 

Μη φοβάσαι!! Η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή πρέπει να είναι καλή.. Ξέρω πως είναι δύσκολο κ έχεις άγχος κ αγωνία αλλά πραγματικά πρέπει να ηρεμήσεις.. Πάρτον πάλι τηλ να σου πει να πάρεις utrogestan δε ξέρω για το μήνα σου τι άλλο.. Να εισαι ξαπλωμένη κ μην τρομάζεις.. Σου στέλνω τη θετική μου σκέψη κ η Παναγία κοντά σου κοπέλα μου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, marianthi88 είπε:

@Popaki2011 ναι έχεις ένα δίκιο , αλλα το νησί δεν έχει τουρισμό γενικά και φέτος είναι και ψόφια τα πράγματα. Δεν τον πολυφοβάμαι τον covid  γιατί είμαι σχεδόν μικροφοβική και προσέχω πάρα πολύ. Βεβαια με βοηθάει πάρα πολύ ο καλός μου στις δουλειές και δεν θα με κουράσει αυτό. Το μόνο που σκέφτομαι είναι ότι είναι το πρώτο τρίμηνο και αν συμβεί κάτι θα είμαι μακριά απο νοσοκομεία και γιατρούς.. 

 

 

 

@Μαρίνα3 μια χαρά μου φαίνεται η χοριακή σου και σαν αριθμός και ως το πόσο ανεβαίνει..

Αυτό είναι ένα θέμα,εγώ από τότε που έγινα μαμά δεν πάω κάπου αν δεν ξέρω που είναι το πλησιέστερο κέντρο υγείας,έστω!!!Δεν ξέρω,η απόφαση είναι δική σου Και του άντρα σου!Εγώ στη θέση σου θα πήγαινα,αλλά κάπου κοντά.


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Που κ που εχω κατι πονακια κυρίως αριστερό τραβηγμα. 

Στην τουαλέτα τωρα ειδα το αιμα ροζ που ηταν να έχει μετατραπεί σε καφετι. 

Αυριο απόγευμα θα πάω στο γιατρό μεχρι τότε τι κανω ;;; 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Που κ που εχω κατι πονακια κυρίως αριστερό τραβηγμα. 

Στην τουαλέτα τωρα ειδα το αιμα ροζ που ηταν να έχει μετατραπεί σε καφετι. 

Αυριο απόγευμα θα πάω στο γιατρό μεχρι τότε τι κανω ;;; 

Αγάπη ξέρω πώς νιώθεις .. ξάπλωσε και προσπάθησε να ηρεμήσεις ..

Εγώ είχα καφέ υγρά για 4 μέρες... αύριο θα πάω γιατρό...

Όλα καλά θα πάνε!!! συμβαίνουν και αυτά και έχουν καλό τέλος 

θα κάνουμε υπομονή μέχρι αύριο και θα δεις πως θα τα δούμε τα μωράκια μας μια χαρά!!

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. said:

είναι ενθαρρυντικό που δεν πονάς. τώρα πώς είσαι;; τι σου είπε ο γιατρός;; εχω ακούσει πολλές φορές ότι σπάει αγγείο και εκεί οφείλεται το αίμα. σε είδε ο γιατρός;;

ελπίδα εύχομαι τα καλύτερα αύριο. και εγώ σήμερα πήγα στον γιατρό του νοσοκομείου να ακούσω καρδούλα. είμαι 6 και 5. ήμουν φοβερά αγχωμένη γιατί πέρυσι τον μαιο πήγα για καρδούλα και ο υπέρηχος  έδειξε μία εβδομάδα μικρότερη την κύηση. είχε παλινδρομήσει. άστα. ευτυχώς σήμερα όλα καλά πήγαν. ακούσαμε και την καρδούλα 121 παλμούς ή 123. άντε τώρα η σειρά σου! όλα καλά θα πάνε!

Ωραία κορίτσι μου. Πήγα κι εγώ σήμερα για τον υπέρηχο 6 και 4. Είδαμε την καρδούλα να πάλλεται και την ακούσαμε. 150 παλμοί. Όλα καλά μου είπεο γιατρός. Εύχομαι όλα καλά για όλες μέχρι το τελος.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Aria konsta είπε:

Που κ που εχω κατι πονακια κυρίως αριστερό τραβηγμα. 

Στην τουαλέτα τωρα ειδα το αιμα ροζ που ηταν να έχει μετατραπεί σε καφετι. 

Αυριο απόγευμα θα πάω στο γιατρό μεχρι τότε τι κανω ;;; 

Δεν σου είπε να πάρεις ultragestan;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Δεν σου είπε να πάρεις ultragestan;

Παίρνω από την αρχή 3 την ημερα ..

Τωρα ειναι καφε ολα 

1 hour ago, Τάνια μιχ είπε:

Αγάπη ξέρω πώς νιώθεις .. ξάπλωσε και προσπάθησε να ηρεμήσεις ..

Εγώ είχα καφέ υγρά για 4 μέρες... αύριο θα πάω γιατρό...

Όλα καλά θα πάνε!!! συμβαίνουν και αυτά και έχουν καλό τέλος 

θα κάνουμε υπομονή μέχρι αύριο και θα δεις πως θα τα δούμε τα μωράκια μας μια χαρά!!

Το αίμα με φόβισε.. και τώρα είναι όλα καφε αλλα υπάρχουν και δεν είναι σταγονιτσες..ευτυχώς δεν εχω δει κομμάτια Παναγία μου και δεν εχω πονους ..

Ποσο μαρτυρικα περνούν οι ώρες;;; ποσο ;

1 ώρα πρίν, Ηλεκτρα85 είπε:

Μη φοβάσαι!! Η ψυχολογία σου αυτή τη στιγμή πρέπει να είναι καλή.. Ξέρω πως είναι δύσκολο κ έχεις άγχος κ αγωνία αλλά πραγματικά πρέπει να ηρεμήσεις.. Πάρτον πάλι τηλ να σου πει να πάρεις utrogestan δε ξέρω για το μήνα σου τι άλλο.. Να εισαι ξαπλωμένη κ μην τρομάζεις.. Σου στέλνω τη θετική μου σκέψη κ η Παναγία κοντά σου κοπέλα μου. 

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου utrogestan παίρνω από την αρχη κολπικα 3 την ημερα . Και σαλοσπιρ

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Παίρνω από την αρχή 3 την ημερα ..

Τωρα ειναι καφε ολα 

Το αίμα με φόβισε.. και τώρα είναι όλα καφε αλλα υπάρχουν και δεν είναι σταγονιτσες..ευτυχώς δεν εχω δει κομμάτια Παναγία μου και δεν εχω πονους ..

Ποσο μαρτυρικα περνούν οι ώρες;;; ποσο ;

Σε ευχαριστώ κοριτσάκι μου utrogestan παίρνω από την αρχη κολπικα 3 την ημερα . Και σαλοσπιρ

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει πως αν δω αίμα να μην πάρω το salospir μέχρι να σταματήσει. Βέβαια δεν είδα αίμα καθόλου. Ρωτησετον αύριο που θα πας 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ba_lily είπε:

Εμένα ο γιατρός μου είχε πει πως αν δω αίμα να μην πάρω το salospir μέχρι να σταματήσει. Βέβαια δεν είδα αίμα καθόλου. Ρωτησετον αύριο που θα πας 

Ρωτησα 2 φορές, μου ειπε οτι δε σταματάω τίποτα από ότι παίρνω. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Aria konsta είπε:

Πολύ πεσμένη ψυχολογικά. 

Δεν ξερω τι να σκεφτώ..

Τα καφε συνεχίζονται 

Τουλάχιστον ειναι καλύτερο το καφε ; δεν ξερω 

Καλημέρα κορίτσι μου !ίσως και να είναι πιο καλά από κόκκινο η ροζ ..το σημαντικό είναι να μην μπαίνεις να διαβάζεις την κακή εκδοχή και τα συμπτώματα της κατάλαβες τι εννοώ .σκέψου απλά ότι όντως συμβαίνει σε πολλές γυναίκες 1 στις 4 για την ακρίβεια και τελικά όλα πάνε καλά και δεν το λέω απλά για να σε ηρεμήσω είναι η αλήθεια .είναι στην ίδια ροή με χθες η μειώθηκε ;


aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσι μου !ίσως και να είναι πιο καλά από κόκκινο η ροζ ..το σημαντικό είναι να μην μπαίνεις να διαβάζεις την κακή εκδοχή και τα συμπτώματα της κατάλαβες τι εννοώ .σκέψου απλά ότι όντως συμβαίνει σε πολλές γυναίκες 1 στις 4 για την ακρίβεια και τελικά όλα πάνε καλά και δεν το λέω απλά για να σε ηρεμήσω είναι η αλήθεια .είναι στην ίδια ροή με χθες η μειώθηκε ;

Δεν ειναι η ίδια ροή οχι !

Μεχρι να έρθει η ώρα να δω τι γίνεται από χθες εκει μεσα δεν μπορώ να ηρεμήσω.. 

Τι μια στιγμή νιωθω αισιοδοξία την αλλη οτι ολα χάθηκαν. 

Κι αυτός ο άνθρωπος με άφησε τοσες ωρες μες την αγωνία; του εχω νεύρα κι αυτού 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Δεν ειναι η ίδια ροή οχι !

Μεχρι να έρθει η ώρα να δω τι γίνεται από χθες εκει μεσα δεν μπορώ να ηρεμήσω.. 

Τι μια στιγμή νιωθω αισιοδοξία την αλλη οτι ολα χάθηκαν. 

Κι αυτός ο άνθρωπος με άφησε τοσες ωρες μες την αγωνία; του εχω νεύρα κι αυτού 

εγώ έκανα υπέρηχο... δεν είδαμε τίποτα 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...