Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

14 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Δε ξέρω πως να τη δημοσιεύσω 

Η ουσία είναι 

Να μου πείτε υπάρχει ποτέ περίπτωση να βλέπει ίχνος θετικού και να μην είναι τελικά; 

 

Δεν νομίζω να συμβαίνει. Όπως ανέφερες το έκανες 2 μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε πολύ λογικό να είναι τόσο αχνη η γραμμή. Κ εγώ τα ίδια αναρρωτιωμουν με πολύ αχνό θετικό. Κ τελικά έκανα χοριακη αλλά ήταν πολύ χαμηλή. Θα επαναλάβω αύριο. Εύχομαι η δίκη σου χοριακη να είναι υψηλή και να ξεκινήσεις το ταξίδι μιας όμορφης τελειομηνης εγκυμοσύνης! Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα πολλές όμορφες εγκυμοσύνες ξεκίνησαν με ένα αχνό τεστ!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Δεν νομίζω να συμβαίνει. Όπως ανέφερες το έκανες 2 μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε πολύ λογικό να είναι τόσο αχνη η γραμμή. Κ εγώ τα ίδια αναρρωτιωμουν με πολύ αχνό θετικό. Κ τελικά έκανα χοριακη αλλά ήταν πολύ χαμηλή. Θα επαναλάβω αύριο. Εύχομαι η δίκη σου χοριακη να είναι υψηλή και να ξεκινήσεις το ταξίδι μιας όμορφης τελειομηνης εγκυμοσύνης! Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα πολλές όμορφες εγκυμοσύνες ξεκίνησαν με ένα αχνό τεστ!! 

Αμα βλέπεις έστω κ αχνα σίγουρα εισαι!! Με το καλό σου εύχομαι κ περιμένουμε νέα!! 

7 ώρες πρίν, ria είπε:

Καλημέρα κορίτσια !!! Είμαι κι εγώ έγκυος με τελευταία περίοδο 4/6/20 και ΠΗΤ 10/4/21 .. περιμένω το τρίτο μου παιδάκι αν όλα πάνε καλά. Ελπίζω να πάνε για όλες μας τα πράγματα καλά και να ταξιδέψουμε παρέα μέχρι τον Μάρτιο με γερά μωράκια !!! 

Αντε με το καλό!! Κ γω το τρίτο περιμένω.. Με χει φάει η αγωνία πιο πολύ κ από το πρώτο.. Αχ α χαχ 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ πολύ όλες

Αύριο η μεγάλη μέρα 

 

Είμαι πολύ αισιόδοξη 

 

15 ώρες πρίν, Τάνια μιχ είπε:

αν βλέπεις δύο γραμμές είναι θετικό ξέρω εγώ!!! πόσες μέρες καθυστέρηση έχεις;

Δεν έχω ακόμα καθυστέρηση , σε περίπου δύο μέρες περιμένω 

Αχχχχχ

Η χοριακη θα δείξει 

Δε κάνω άλλο τεστ , γιατί μπορεί να μας τρελάνει

Link to comment
Share on other sites

Just now, Μαρίνα3 είπε:

Δεν νομίζω να συμβαίνει. Όπως ανέφερες το έκανες 2 μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε πολύ λογικό να είναι τόσο αχνη η γραμμή. Κ εγώ τα ίδια αναρρωτιωμουν με πολύ αχνό θετικό. Κ τελικά έκανα χοριακη αλλά ήταν πολύ χαμηλή. Θα επαναλάβω αύριο. Εύχομαι η δίκη σου χοριακη να είναι υψηλή και να ξεκινήσεις το ταξίδι μιας όμορφης τελειομηνης εγκυμοσύνης! Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα πολλές όμορφες εγκυμοσύνες ξεκίνησαν με ένα αχνό τεστ!! 

Εύχομαι τα καλύτερα και για σένα 

Και για όλες μας 

Η Παναγία μαζί μας 

Καλή επιτυχία και για σένα αύριο

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

20 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Καλησπέρα κορίτσια 

Εύχομαι ότι καλύτερο για την καθεμία σας 

Να έχετε υγιείς εγκυμοσύνες 

Και να τις χαρείτε τις κοιλίτσα σας 

Λοιπόν , έχει τύχει σε καμία από εσάς 

Τοοοσο αχνό τεστ που πρέπει να το βάλεις σε συγκεκριμένο σημείο για να δεις κάτι;;;;

Γιατι θα τρελαθώ 

Έχω κάνει 2 clear blue και ένα πρεντικτορ 

Και τα τριααααα πααααρα πολύ άχνα 

Που ο άντρας μου για να δει τη γραμμή αγανάκτησε 

Πείτε μου σας παρακαλώ αν έχετε εμπειρία

Τη Δευτέρα πάω για χοριακη

πότε είχες τελευταία περίοδο;; πότε είχες ωορρηξία και τι κύκλο έχεις;; πολύ φυσικό να είναι αχνό το τεστ αφού ουσιαστικά ακόμη δεν έχεις καθυστέρηση. εγω την κυριακή 28 του ιουνη έκανα ενα τεστ το βράδυ από αυτά που τα πουλάνε ηλεκτρονικά με τη σεσουλα και έδειξε μια πααααρα πολύ αχνή γραμμή. ξαναέκανα τις επόμενες ημέρες και σκούρυνε σταδιακά. τελικά την παρασκευή 3 ιουλίου έκανα εξέταση χοριακής που ήταν και η πρώτη ημέρα καθυστέρησης. δεν ήθελα να κάνω νωρίτερα γιατί η τιμή της χοριακής θα ήταν πολύ χαμηλή και θα μ επηρέαζε αρνητικά. οπότε μην ανησυχείς είναι βέβαιο πως είσαι έγκυος.

ευχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!!!

α τα δίδυμά μου είναι αγορια. ευχομουν επειδή είναι διζυγωτικά να ήταν αγορι κορίτσι αλλά τελικά ήταν αγόρια. γέννησα πρόωρα και γενικά εγκυμοσύνη και ανατροφή είναι δύσκολη στα δίδυμα. εγω αυτή τη στιγμή δεν 'εχω προσδοκίες ως προς το φύλο εύχομαι μόνο μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό. τπτ άλλο!!

  • Μου αρέσει 1

AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

πότε είχες τελευταία περίοδο;; πότε είχες ωορρηξία και τι κύκλο έχεις;; πολύ φυσικό να είναι αχνό το τεστ αφού ουσιαστικά ακόμη δεν έχεις καθυστέρηση. εγω την κυριακή 28 του ιουνη έκανα ενα τεστ το βράδυ από αυτά που τα πουλάνε ηλεκτρονικά με τη σεσουλα και έδειξε μια πααααρα πολύ αχνή γραμμή. ξαναέκανα τις επόμενες ημέρες και σκούρυνε σταδιακά. τελικά την παρασκευή 3 ιουλίου έκανα εξέταση χοριακής που ήταν και η πρώτη ημέρα καθυστέρησης. δεν ήθελα να κάνω νωρίτερα γιατί η τιμή της χοριακής θα ήταν πολύ χαμηλή και θα μ επηρέαζε αρνητικά. οπότε μην ανησυχείς είναι βέβαιο πως είσαι έγκυος.

ευχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!!!

α τα δίδυμά μου είναι αγορια. ευχομουν επειδή είναι διζυγωτικά να ήταν αγορι κορίτσι αλλά τελικά ήταν αγόρια. γέννησα πρόωρα και γενικά εγκυμοσύνη και ανατροφή είναι δύσκολη στα δίδυμα. εγω αυτή τη στιγμή δεν 'εχω προσδοκίες ως προς το φύλο εύχομαι μόνο μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό. τπτ άλλο!!

Αυτό ακριβός!! Όλα να σου πάνε καλά εύχομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

πότε είχες τελευταία περίοδο;; πότε είχες ωορρηξία και τι κύκλο έχεις;; πολύ φυσικό να είναι αχνό το τεστ αφού ουσιαστικά ακόμη δεν έχεις καθυστέρηση. εγω την κυριακή 28 του ιουνη έκανα ενα τεστ το βράδυ από αυτά που τα πουλάνε ηλεκτρονικά με τη σεσουλα και έδειξε μια πααααρα πολύ αχνή γραμμή. ξαναέκανα τις επόμενες ημέρες και σκούρυνε σταδιακά. τελικά την παρασκευή 3 ιουλίου έκανα εξέταση χοριακής που ήταν και η πρώτη ημέρα καθυστέρησης. δεν ήθελα να κάνω νωρίτερα γιατί η τιμή της χοριακής θα ήταν πολύ χαμηλή και θα μ επηρέαζε αρνητικά. οπότε μην ανησυχείς είναι βέβαιο πως είσαι έγκυος.

ευχομαι καλά αποτελέσματα αύριο!!!

α τα δίδυμά μου είναι αγορια. ευχομουν επειδή είναι διζυγωτικά να ήταν αγορι κορίτσι αλλά τελικά ήταν αγόρια. γέννησα πρόωρα και γενικά εγκυμοσύνη και ανατροφή είναι δύσκολη στα δίδυμα. εγω αυτή τη στιγμή δεν 'εχω προσδοκίες ως προς το φύλο εύχομαι μόνο μία καλή και τελειομηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιές μωρό. τπτ άλλο!!

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Λοιπόν έχω κύκλο 25 ημερών 

Ωορρηξία είχα 11 του μήνα με τεστ φουλ θετικό 

Επαφές 10 και 11 του μήνα 

Μάλιστα είχα και ροζ αιματακι 

Και τα τεστ τα έκανα Παρασκευή και Σάββατο 

Και περιμένω 21 με 22 του μήνα περίοδο 

Δε ξέρω τι να πω μακάρι αύριο να πάνε όλα καλά

Δεν έκανα άλλο τεστ 

Περιμένω την αυριανή μέρα

Επίσης νιώθω συνέχεια ότι κάτι τρέχει 

Και λέω ωχχχ 

Αίμα είναι 

Αλλά τελικά τπτ

Δυο μέρες είχα κάτι μπεζ , ροζ , καφετί σταγόνες  ελάχιστες με υγρά και τπτ άλλο 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι σήμερα 6 βδομάδων και 2 ημερών. Ενώ την τέταρτη βδομάδα είχα που και που πόνους περιόδου μετά σταμάτησαν και δεν έχω καθόλου. Με ανησυχεί αυτό γιατί λένε ότι οι πόνοι είναι δείγμα ότι μεγαλώνει η μήτρα  Εσείς έχετε πόνους περιόδου?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Ellidr είπε:

Σου το εύχομαι μέσα από την καρδιά μου 

Λοιπόν έχω κύκλο 25 ημερών 

Ωορρηξία είχα 11 του μήνα με τεστ φουλ θετικό 

Επαφές 10 και 11 του μήνα 

Μάλιστα είχα και ροζ αιματακι 

Και τα τεστ τα έκανα Παρασκευή και Σάββατο 

Και περιμένω 21 με 22 του μήνα περίοδο 

Δε ξέρω τι να πω μακάρι αύριο να πάνε όλα καλά

Δεν έκανα άλλο τεστ 

Περιμένω την αυριανή μέρα

Επίσης νιώθω συνέχεια ότι κάτι τρέχει 

Και λέω ωχχχ 

Αίμα είναι 

Αλλά τελικά τπτ

Δυο μέρες είχα κάτι μπεζ , ροζ , καφετί σταγόνες  ελάχιστες με υγρά και τπτ άλλο 

 

 

σήμερα σου εύχομαι μια πολύ μεγάλη χοριακή!!!!! όλα θα πάνε καλά!!!

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι σήμερα 6 βδομάδων και 2 ημερών. Ενώ την τέταρτη βδομάδα είχα που και που πόνους περιόδου μετά σταμάτησαν και δεν έχω καθόλου. Με ανησυχεί αυτό γιατί λένε ότι οι πόνοι είναι δείγμα ότι μεγαλώνει η μήτρα  Εσείς έχετε πόνους περιόδου?

και εγώ είχα ΄πόνους περιόδου και πόνους στην πλάτη χαμηλά και τώρα σταμάτησαν. όμως έχω αναγούλες οπότε φαντάζομαι ότι αυξάνεται η χοριακή. εσύ; α και εγώ είμαι 6 και 3 σήμερα και την τετάρτη θα πάω στο νοσοκ για υπέρηχο. τη δευτερα 27 του μηνός έχω κλείσει σε ιδιωτη γυναικολόγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε και θα παω και μεθαύριο για υπέρηχο στο νοσοκ. απλά φοβάμαι και τα κρούσματα του covid. δεν είναι να πολυπηγαίνεις στο νοσοκ.

καλή επιτυχία και στα κορίτσια μας που σήμερα έχουν υπέρηχο!

επίσης τι έγινε η μάτη;

τα κορίτσια με εξωσωματική;;;


AYpt.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. είπε:

σήμερα σου εύχομαι μια πολύ μεγάλη χοριακή!!!!! όλα θα πάνε καλά!!!

και εγώ είχα ΄πόνους περιόδου και πόνους στην πλάτη χαμηλά και τώρα σταμάτησαν. όμως έχω αναγούλες οπότε φαντάζομαι ότι αυξάνεται η χοριακή. εσύ; α και εγώ είμαι 6 και 3 σήμερα και την τετάρτη θα πάω στο νοσοκ για υπέρηχο. τη δευτερα 27 του μηνός έχω κλείσει σε ιδιωτη γυναικολόγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε και θα παω και μεθαύριο για υπέρηχο στο νοσοκ. απλά φοβάμαι και τα κρούσματα του covid. δεν είναι να πολυπηγαίνεις στο νοσοκ.

καλή επιτυχία και στα κορίτσια μας που σήμερα έχουν υπέρηχο!

επίσης τι έγινε η μάτη;

τα κορίτσια με εξωσωματική;;;

Γιατί θα πας την Τετάρτη στο νοσοκομείο?θα γεννήσεις σε δημόσιο και θα σε παρακολουθεί ιδιώτης?


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rita Ath. said:

σήμερα σου εύχομαι μια πολύ μεγάλη χοριακή!!!!! όλα θα πάνε καλά!!!

και εγώ είχα ΄πόνους περιόδου και πόνους στην πλάτη χαμηλά και τώρα σταμάτησαν. όμως έχω αναγούλες οπότε φαντάζομαι ότι αυξάνεται η χοριακή. εσύ; α και εγώ είμαι 6 και 3 σήμερα και την τετάρτη θα πάω στο νοσοκ για υπέρηχο. τη δευτερα 27 του μηνός έχω κλείσει σε ιδιωτη γυναικολόγο αλλά δεν μπορώ να περιμένω μέχρι τότε και θα παω και μεθαύριο για υπέρηχο στο νοσοκ. απλά φοβάμαι και τα κρούσματα του covid. δεν είναι να πολυπηγαίνεις στο νοσοκ.

καλή επιτυχία και στα κορίτσια μας που σήμερα έχουν υπέρηχο!

επίσης τι έγινε η μάτη;

τα κορίτσια με εξωσωματική;;;

Κορίτσι μου ούτε αναγούλες ούτε ναυτίες ούτε τίποτα. Έχω κι εγώ υπέρηχο την Τετάρτη και θα σκάσω από το άγχος μέχρι τότε.  

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλημέρα κορίτσια. Είμαι σήμερα 6 βδομάδων και 2 ημερών. Ενώ την τέταρτη βδομάδα είχα που και που πόνους περιόδου μετά σταμάτησαν και δεν έχω καθόλου. Με ανησυχεί αυτό γιατί λένε ότι οι πόνοι είναι δείγμα ότι μεγαλώνει η μήτρα  Εσείς έχετε πόνους περιόδου?

Κορίτσι μάλλον δεν πρέπει να ανησυχείς κάποιες μάλλον δεν έχουμε καθόλου σιμπτοματα. Εγώ σήμερα είμαι 7 ευδομαδων και δεν έχω τίποτα ακόμα και το στήθος φουσκώνει ξεφουσκώνει 

Σήμερα υπέρηχο αντε να δούμε. Ξέρω πως αρκετές έχουμε υπέρηχο σήμερα περιμένουμε τα νέα σας 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πρίν, ba_lily είπε:

Αύριο έχω το δεύτερο υπέρηχο 7 εβδομάδων είμαι . για να δούμε ποσες έχουμε υπέρηχο αύριο 

Εγώ πρώτο υπέρηχο σήμερα άντε να δούμε!

Just now, Popaki2011 είπε:

Γιατί θα πας την Τετάρτη στο νοσοκομείο?θα γεννήσεις σε δημόσιο και θα σε παρακολουθεί ιδιώτης?

Καλή μας επιτυχία σήμερα στον υπέρηχο !!

15 ώρες πρίν, Μαρίνα3 είπε:

Δεν νομίζω να συμβαίνει. Όπως ανέφερες το έκανες 2 μέρες πριν την καθυστέρηση οπότε πολύ λογικό να είναι τόσο αχνη η γραμμή. Κ εγώ τα ίδια αναρρωτιωμουν με πολύ αχνό θετικό. Κ τελικά έκανα χοριακη αλλά ήταν πολύ χαμηλή. Θα επαναλάβω αύριο. Εύχομαι η δίκη σου χοριακη να είναι υψηλή και να ξεκινήσεις το ταξίδι μιας όμορφης τελειομηνης εγκυμοσύνης! Από ότι έχω διαβάσει εδώ μέσα πολλές όμορφες εγκυμοσύνες ξεκίνησαν με ένα αχνό τεστ!! 

Και η δική μου με πολύ αχνό ξεκίνησε 6 μέρες πριν την καθυστέρηση κιόλας !

  • Μου αρέσει 1

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...