Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 ναι μια φορά τη μέρα αν και λέει ότι και δύο φορές τη βάζεις. Έχω πάρει και το αφρόλουτρο. 

Δεν το ήξερα ότι έχει και αφρολουτρο!! Κι εγώ μία φορά την βάζω...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εχει παρατηρήσει κάποια κάποια αλλαγή επάνω της (εκτός κιλών) κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εγω εχω παρατηρήσει αλλαγή στο χρώμα των μαλλιων μου εχω ανοίξει καλε χαχχααχα

@Aria konsta χαχαχαχααχαχ μπας κ έχεις απωθημένο να γίνεις φυσικη ξανθιά?  :) αυτο που έχω ακούσει είναι ότι σκουραινει λίγο το μαλλί από το σίδηρο αλλά δεν το πιστεύω...εγω δεν εχω παρατηρήσει τίποτα πέραν από τα σπυράκια και τα μαλλια που πέφτουν κοντεύω να μείνω φαλακρή...Γενικά έχω αγριέψει στο πρόσωπο..

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Δεν το ήξερα ότι έχει και αφρολουτρο!! Κι εγώ μία φορά την βάζω...

Το αφρόλουτρο είναι για ειδικές περιπτώσεις όπως εγκυμοσυνη, ηλικιωμένοι, ξηρότητα κτλ. Και γω τυχαία το είδα και είπα να το πάρω μαζί με τη κρεμα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Aria konsta όχι σπιθουρακια δεν έχω στη κοιλιά. Μια απλή φαγούρα μην φανταστείς. Είναι γιατί τσιτωνει το δέρμα. Βάζω την prevenstria της frezyderm. Όσο για τα μαλλιά εγώ είχα κάνει ανταύγειες προ εγκυμοσύνης και τώρα μαύρα χαλια

@valentina23 εγώ κρέμα έβαζα frezyderm prevenstria αλλά δεν συμφέρε η ποσότητα που είχε μέσα οποτε τώρα πήρα μια της elancyl για εγκυμοσύνη κ ραγάδες 500ml γύρω στα 23ευρω την έχει στο ίντερνετ και απλώνω σε όλο μου το σώμα απλώνεται και εύκολα κάτι που δεν γινόταν με την frezy και με βολεύει κιόλας να βάζω σε όλο το σώμα δεν την τσιγκουνευομε καθόλου...βλεπω κ την κοιλιά μου πιο ενυδατωμένη απ ότι με την άλλη...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

Το αφρόλουτρο είναι για ειδικές περιπτώσεις όπως εγκυμοσυνη, ηλικιωμένοι, ξηρότητα κτλ. Και γω τυχαία το είδα και είπα να το πάρω μαζί με τη κρεμα

Πώς λέγεται;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@valentina23 εγώ κρέμα έβαζα frezyderm prevenstria αλλά δεν συμφέρε η ποσότητα που είχε μέσα οποτε τώρα πήρα μια της elancyl για εγκυμοσύνη κ ραγάδες 500ml γύρω στα 23ευρω την έχει στο ίντερνετ και απλώνω σε όλο μου το σώμα απλώνεται και εύκολα κάτι που δεν γινόταν με την frezy και με βολεύει κιόλας να βάζω σε όλο το σώμα δεν την τσιγκουνευομε καθόλου...βλεπω κ την κοιλιά μου πιο ενυδατωμένη απ ότι με την άλλη...

Διάβασα πολύ καλά σχόλια για την κρέμα αυτή της elancyl!! Θα είναι η επόμενη που θα πάρω!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Διάβασα πολύ καλά σχόλια για την κρέμα αυτή της elancyl!! Θα είναι η επόμενη που θα πάρω!! 

@Evoulini24 Ή elancyl είναι πολύ καλή εταιρεία..συμφερει απ όλες τις απόψεις!!!Ενώ η frezy ένα μήνα με έβγαζε και δεν έβαζα μεγάλη ποσότητα και ούτε σε όλο το σωμα.. 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλημέρα, θα ήθελα να ρωτήσω εχει παρατηρήσει κάποια κάποια αλλαγή επάνω της (εκτός κιλών) κατά την διάρκεια της εγκυμοσύνης; 

Εγω εχω παρατηρήσει αλλαγή στο χρώμα των μαλλιων μου εχω ανοίξει καλε χαχχααχα

Καλημέρα! Απο αλλαγες μερικες... 

1. Μαλλια, οπως κ στην αλλη εγκυμοσυνη, μετατρεπομαι σε αμαζονειο κ θυμιζω τη ραπουντζελ, εφτασα στο σημείο να τα κοψω καμποσο κ την ιδια μερα με ειδαν κ μου παν... Α μακρυναν(!)... 

2. Δερμα υπερευαισθητο. Με πηραξαν τα αφρολουτρα κ αναγκαστικά να παρω φαρμακείου, διοτι τα αλλα σε καθε χρηση μου δημιουργουσαν κνησμό. 

3. Δερμα προσώπου : οπως στην πρωτη εγκυμοσυνη, εγινε παλι ολολαμπρο (δεν ειχα βγαλει ποτε στη ζωη μου ακμη, σπυρακια, παναδες, κλπ) αλλα τωρα εχει αποκτησει μια ενδιαφερουσα λαμψη.. Πρέπει να ναι απο την ατελειωτη ξαπλα κ τα τσουβάλια ουτροτζεσταν που με αποβλακωνουν κ κοιμαμαι!! Αχαχα

4. Ευαισθησια στο στηθος, τραβηγμα στην κοιλια, βαζω της φρεζυντερμ εγω αλλα οχι καθε μερα. Μου πε η γιατρος, κρατα ενυδατωμενο το δερμα σου, με κρεμες ομως οχι λαδια. 

Τωρα επειδη λετε για τη γραμμουλα στην κοιλιτσα... Ανοικτη ειμαι, στην πρωτη εγκυμοσυνη οπως κ τωρα δεν την εχω, εκανα τοτε ενα πολυ ανοιχτοχρωμο μωρο. Επισης παρατηρησα οτι: φιλη μου ολοξανθη γερμανιδα εκανε τη γραμμη, αλλα εκανε πιο σκουρο παιδι. Μηπως εχει να κανει αν θα βγει το μωρακι καδτανο, μελαχροινο ή ξανθο; 

 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 θα είναι η επόμενη που θα πάρω σίγουρα γιατί όντως έχει λίγο μέσα και είναι και παχύ ρευστή. Επίσης δεν μου αρέσει και τόσο η μυρωδιά..

@Evoulini24 το αφρόλουτρο λέγεται body shower revitalizing Κι αυτο σε μικρή ποσότητα όμως 200ml...8 ευρώ απ το ίντερνετ 

@Mareva και μένα ξανθό είναι το πρώτο μου παιδάκι και το δεύτερο ξανθό θα ναι μιας και γω και ο άντρας μου είμαστε καταξανθοι:Pμε γαλάζια ματιά ο μπαμπάς, πράσινα εγώ!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κρυώνω να βάζω κρέμες οπότε βάζω λάδια όταν είμαι στο μπάνιο κ σκουπίζονται.βεβαια πολύ λένε ότι προκαλούν συσπάσεις αλλά κ το να κρυωνεις κ αυτό δεν προκαλει; οπότε στην κοιλιά απλώνω την φρεζιντερμ που είναι κ ακριβή κ στο υπόλοιπο σώμα αμυγδαλελαιο η μπιο οιλ. Όσο για τα μαλλιά είναι σαφώς καλύτερα.

Γραμμή δεν έχω βγάλει κεγω κ είμαι ανοιχτόχρωμη

Αλήθεια τι γνώμη έχετε για τα αυγά κ τα καθίσματα αυτοκινητου; Γιατί κεγω μάλλον θα πάρω καρότσι από φίλη αλλά δεν θα έχω αυγό.ειναι υποχρεωτικό το αυγό;η μπορείς να βγεις με πορτμπεμπε από το μαιευτήριο κ να το βάλεις το παιδί σε κάθισμα από αυτά που είναι από ηλικία 0;

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 θα είναι η επόμενη που θα πάρω σίγουρα γιατί όντως έχει λίγο μέσα και είναι και παχύ ρευστή. Επίσης δεν μου αρέσει και τόσο η μυρωδιά..

@Evoulini24 το αφρόλουτρο λέγεται body shower revitalizing Κι αυτο σε μικρή ποσότητα όμως 200ml...8 ευρώ απ το ίντερνετ 

@Mareva και μένα ξανθό είναι το πρώτο μου παιδάκι και το δεύτερο ξανθό θα ναι μιας και γω και ο άντρας μου είμαστε καταξανθοι:Pμε γαλάζια ματιά ο μπαμπάς, πράσινα εγώ!! 

@valentina23Αχ θα ναι κουτσουνακι!!! εγω ευχομαι να βγει κ η μπουμπου ξανθια γαλανοματα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 θα είναι η επόμενη που θα πάρω σίγουρα γιατί όντως έχει λίγο μέσα και είναι και παχύ ρευστή. Επίσης δεν μου αρέσει και τόσο η μυρωδιά..

@Evoulini24 το αφρόλουτρο λέγεται body shower revitalizing Κι αυτο σε μικρή ποσότητα όμως 200ml...8 ευρώ απ το ίντερνετ 

@Mareva και μένα ξανθό είναι το πρώτο μου παιδάκι και το δεύτερο ξανθό θα ναι μιας και γω και ο άντρας μου είμαστε καταξανθοι:Pμε γαλάζια ματιά ο μπαμπάς, πράσινα εγώ!! 

Αχ τι ωραία!! Πολύ μ αρέσουν τα ξανθά μωράκια!!! Εμείς οικογενειακώς είμαστε ξανθοί!!! Ο άντρας μου όμως έχει καστανά μαλλιά... μακάρι να πάρει τα δικά μου χρώματα χαχα !! Γερά να είναι βέβαια πάνω από όλα!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

1. έχετε κάνει καμπύλη σακχάρου ? Εγώ θα κάνω αύριο και είμαι 23 και 1. Και να πω την αλήθεια φοβάμαι για το αποτέλεσμα.

2. έχετε καθόλου υγρά ? πως είναι ?

3. πόσα κιλά έχετε βάλει μέχρι στιγμής ?

 4. το μωράκι σας το νιώθετε κάτω χαμηλά ή κοντά στον ομφαλό.?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

1. έχετε κάνει καμπύλη σακχάρου ? Εγώ θα κάνω αύριο και είμαι 23 και 1. Και να πω την αλήθεια φοβάμαι για το αποτέλεσμα.

2. έχετε καθόλου υγρά ? πως είναι ?

3. πόσα κιλά έχετε βάλει μέχρι στιγμής ?

 4. το μωράκι σας το νιώθετε κάτω χαμηλά ή κοντά στον ομφαλό.?

@elpida2019 Γεια σου κορίτσι μου...

1.καμπυλη δεν έχω κάνει ακόμα αυτήν την Πέμπτη εχω β επιπέδου λογικά μετά από αυτήν θα κάνω.

2 Ναι έχω υγρά κάποιες μέρες περισσότερα άλλες λιγότερα όταν κουράζομαι παρατηρώ έχω πιο πολλα..απο την αρχή της εγκ. έχω είναι φυσιολογικό.

3.την τελευταία φορά ήμουν 7 κιλά πάνω..ενω προσέχω γενικά αυτά μπαίνουν...τωρα έχω ξεκινήσει κ περπάτημα για να μπορέσω να τα κοντρολαρω λίγο...

4.Το μωράκι το νιώθω χαμηλά συνήθως κ κάποιες φορές ανεβαίνει κ λίγο πάνω αλλά ειδικά τις κλωτσιές χαμηλά μόνο... :)

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...