Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

1 hour ago, elpida2019 είπε:

αχ κοπέλα μου η αιμοσφαιρίνη ήταν 12.7 στην τελευταια ανάλυση και τώρα 10. 7.

Στα γραψαν και τα κοριτσια...μην αγχωνεσαι!!! Ολα καλα.... και ολα πεφτουν....!! Χαχαχα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

7 ώρες πρίν, Mareva είπε:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Μπραβοοοοοοο! Με το καλό!!!!!! Τι ωραία νέα!!!!!!

  • Ευχαριστώ 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Manenious είπε:

Μπραβοοοοοοο! Με το καλό!!!!!! Τι ωραία νέα!!!!!!

Καλημέρα!!! Σε ευχαριστώ!!! Ας εχουμε ολες καλα νεα κ να προχωρανε οι εγκυμοσυνες μας ομορφα, με καλες εξετασεις κ χωρις προβλήματα!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

18 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

αχ κοπέλα μου η αιμοσφαιρίνη ήταν 12.7 στην τελευταια ανάλυση και τώρα 10. 7.

Και μενα! 10,6 :tongue: Κοριτσια, κοκκινο κρεας κ συμπληρωματα.. Δε μας μενει κατι αλλο, μας ξεζουμιζουν τα μωρακια μας, χαλαλι! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια στολισατε; εγω εκανα ενα σπιτι ΤΣΙΡΚΟ! Εγω... Λεμε τωρα, εγω ήμουν ξαπλα, κ στολισαν "τα ξωτικα κ οι νεραιδες" (ειχα βοήθεια, μονο οδηγιες εδινα), τα ειδε το μεσημέρι το παιδι κ χοροπηδουσε σαν το ελατηριο... Ονειρεύομαι με ανοικτα ματια, για πρωτη φορα σαν εικόνα του χρονου, να στολιζουμε με το συζυγο που θα χει γυρισει απο τα ξενα κ θα υπαρχει στο καδρο εκεινης της χρονιάς εκτος απο το αγορι μας κ το κοριτσακι μας.. :x

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια στολισατε; εγω εκανα ενα σπιτι ΤΣΙΡΚΟ! Εγω... Λεμε τωρα, εγω ήμουν ξαπλα, κ στολισαν "τα ξωτικα κ οι νεραιδες" (ειχα βοήθεια, μονο οδηγιες εδινα), τα ειδε το μεσημέρι το παιδι κ χοροπηδουσε σαν το ελατηριο... Ονειρεύομαι με ανοικτα ματια, για πρωτη φορα σαν εικόνα του χρονου, να στολιζουμε με το συζυγο που θα χει γυρισει απο τα ξενα κ θα υπαρχει στο καδρο εκεινης της χρονιάς εκτος απο το αγορι μας κ το κοριτσακι μας.. :x

Και πολυ καλα εκανες αγάπη μου. Να χαίρει και ο μικρός, να ανέβει και η διάθεση σου. Με το καλο, καλα Χριστούγεννα να εχουμε και του χρόνου να σε βρουν οι γιορτές όπως επιθυμείς!!

Μα είναι τόσο όμορφα τα σπίτια να είναι στολισμένα!! Και γω στόλισα ήδη από την προηγούμενη Κυριακή, έβαλα το δέντρο δίπλα στο γραφείο μου να δουλεύω και να χαζεύω τα λαμπάκια να ξεχνιέμαι..! 

  • Μου αρέσει 3

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Και πολυ καλα εκανες αγάπη μου. Να χαίρει και ο μικρός, να ανέβει και η διάθεση σου. Με το καλο, καλα Χριστούγεννα να εχουμε και του χρόνου να σε βρουν οι γιορτές όπως επιθυμείς!!

Μα είναι τόσο όμορφα τα σπίτια να είναι στολισμένα!! Και γω στόλισα ήδη από την προηγούμενη Κυριακή, έβαλα το δέντρο δίπλα στο γραφείο μου να δουλεύω και να χαζεύω τα λαμπάκια να ξεχνιέμαι..! 

Αχ τι ομορφα!! Κ του χρονου κοριτσι μου, να χαρουμε τα ομορφα σπιτια μας κ τις ακομη πιο ομορφες οικογενειες μας!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Τελικά δεν εξελίχθηκε και πολυ καλα η μερα μου.. Με πήρε ο γυναικολογος μου αφού είδε την Β επιπέδου που την έκανα σε εμβρυολογο.. Μήκος τραχήλου 27 εκατοστά, πρέπει να προσέχω μου είπε, οχι κούραση, οχι βάρη, οχι ερωτικές επαφές, οχι πολύ περπάτημα... Πολυ ωραια!! Τελικά μαζευόμαστε αρκετές με το ίδιο θέμα απ οσο βλέπω.. Καλα κουραγια σε όλες μας! 

  • Λυπημένη/-ος 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Τελικά δεν εξελίχθηκε και πολυ καλα η μερα μου.. Με πήρε ο γυναικολογος μου αφού είδε την Β επιπέδου που την έκανα σε εμβρυολογο.. Μήκος τραχήλου 27 εκατοστά, πρέπει να προσέχω μου είπε, οχι κούραση, οχι βάρη, οχι ερωτικές επαφές, οχι πολύ περπάτημα... Πολυ ωραια!! Τελικά μαζευόμαστε αρκετές με το ίδιο θέμα απ οσο βλέπω.. Καλα κουραγια σε όλες μας! 

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τον τράχηλο??? Και εγώ αύριο έχω β επιπεδου που πάνω από όλα εύχομαι να είναι γερό το παιδάκι μου αλλά έχω να σκέφτομαι και τον τράχηλο που το έχω ανακαλύψει θεμα από 16η εβδομάδα. Και εγώ προσέχω όλα αυτά συν προγεστερονη φουλ και ο Θεός βοηθός...προσοχή λοιπόν και όλα θα πάνε καλά για όλες μας...Κοριτσια μου έχω άγχος για αύριο... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τον τράχηλο??? Και εγώ αύριο έχω β επιπεδου που πάνω από όλα εύχομαι να είναι γερό το παιδάκι μου αλλά έχω να σκέφτομαι και τον τράχηλο που το έχω ανακαλύψει θεμα από 16η εβδομάδα. Και εγώ προσέχω όλα αυτά συν προγεστερονη φουλ και ο Θεός βοηθός...προσοχή λοιπόν και όλα θα πάνε καλά για όλες μας...Κοριτσια μου έχω άγχος για αύριο... 

Ναι και γω απορώ.. Απο εκει που δεν περνούσε καν σαν ιδέα από το μυαλό μου.. Ολο και πιο πολλές κοπέλες εδώ είχαν θέμα και τελικά είμαι και γω μια από αυτές.. Ακομη χαπια δεν μου έδωσε, θα πάω να με δει σε 2 βδομάδες και θα δούμε πως θα πάει.. Όσο για σενα αύριο.. Εύχομαι μέσα από την καρδια μου καλα αποτελεσματα!! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Όντως ρε κορίτσια τι γίνεται με τον τράχηλο;; Ούτε εμένα περνούσε από το μυαλό μου!! Βέβαια ευτυχώς είναι καλά το μωράκι μου αλλά δεν το περίμενα ότι θα με προβληματιζε ο τράχηλος στη Β επιπέδου...την Πέμπτη έχω ραντεβού με τον γιατρό για να με ξαναδεί!! Πριν μία εβδομάδα ήταν σταθερός!! Για να δούμε...

Link to comment
Share on other sites

Εγω έχω β επιπέδου την Τετάρτη ανυπομονώ να την δω την μικρή μου και να είναι όλα καλά! Προς το πριν σήμερα πήγα για καμπύλη γιατί είχαν δείξει οι αιματολογικές ανεβασμένο το νηστείας και οντως παραμένει μόνο αυτό! Και στο σπίτι που πήρα μηχανάκι μόνο το νηστείας δειχνει ανεβασμένο εσείς πως τα πάτε;θα σας έβαζα φωτό αλλά δεν ξέρω πως μπαινει με τα αποτελέσματα 


T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manenious είπε:

Εγω έχω β επιπέδου την Τετάρτη ανυπομονώ να την δω την μικρή μου και να είναι όλα καλά! Προς το πριν σήμερα πήγα για καμπύλη γιατί είχαν δείξει οι αιματολογικές ανεβασμένο το νηστείας και οντως παραμένει μόνο αυτό! Και στο σπίτι που πήρα μηχανάκι μόνο το νηστείας δειχνει ανεβασμένο εσείς πως τα πάτε;θα σας έβαζα φωτό αλλά δεν ξέρω πως μπαινει με τα αποτελέσματα 

Εμένα δε φαίνεται στις εξετάσεις αίματος το ζάχαρο νηστείας..δεν ξέρω γιατί δε μου το γράφει!! Και φοβάμαι γιατί είχα και πολυκυστικες ωοθήκες οπότε υπάρχει πιθανότητα να έχω διαβήτη κύησης..μόνο στα ούρα φαίνεται ότι δεν έχω σάκχαρο, πουθενά αλλού!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Εμένα δε φαίνεται στις εξετάσεις αίματος το ζάχαρο νηστείας..δεν ξέρω γιατί δε μου το γράφει!! Και φοβάμαι γιατί είχα και πολυκυστικες ωοθήκες οπότε υπάρχει πιθανότητα να έχω διαβήτη κύησης..μόνο στα ούρα φαίνεται ότι δεν έχω σάκχαρο, πουθενά αλλού!!

Μου ζητάει σε κάθε αιματολογική σακχαρο 

  • Μου αρέσει 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 3 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

Τελικά δεν εξελίχθηκε και πολυ καλα η μερα μου.. Με πήρε ο γυναικολογος μου αφού είδε την Β επιπέδου που την έκανα σε εμβρυολογο.. Μήκος τραχήλου 27 εκατοστά, πρέπει να προσέχω μου είπε, οχι κούραση, οχι βάρη, οχι ερωτικές επαφές, οχι πολύ περπάτημα... Πολυ ωραια!! Τελικά μαζευόμαστε αρκετές με το ίδιο θέμα απ οσο βλέπω.. Καλα κουραγια σε όλες μας! 

Κολπικά μέτρησε το μήκος του τραχήλου, έτσι;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...