Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 13 λεπτά , Rina-Katerina είπε:

Τελικά δεν εξελίχθηκε και πολυ καλα η μερα μου.. Με πήρε ο γυναικολογος μου αφού είδε την Β επιπέδου που την έκανα σε εμβρυολογο.. Μήκος τραχήλου 27 εκατοστά, πρέπει να προσέχω μου είπε, οχι κούραση, οχι βάρη, οχι ερωτικές επαφές, οχι πολύ περπάτημα... Πολυ ωραια!! Τελικά μαζευόμαστε αρκετές με το ίδιο θέμα απ οσο βλέπω.. Καλα κουραγια σε όλες μας! 

Αγάπη μου μη στεναχωριέσαι σε παρακαλώ.. Δυστυχως ειμαστε κυησεις υψηλου κινδύνου. Ολα θα πανε καλα, δεν πειράζει.. Λιγο ξαπλα, πολλη ξεκουραση, μερικες εβδομάδες ειναι ακομη.. Να θυμασαι, μετα που γεννησεις θα πετας, μεταφορικά κ κυριολεκτικά! Η δουλειά, το σπιτι, το παιδι, αλλα δε θα σε νοιάζει. Απολαυσε τωρα το ταξιδι της αναπαυσης. Σου στελνω θερμη αγκαλιά! 

πρίν από 10 λεπτά , basw2 είπε:

Ρε κορίτσια τι γίνεται με τον τράχηλο??? Και εγώ αύριο έχω β επιπεδου που πάνω από όλα εύχομαι να είναι γερό το παιδάκι μου αλλά έχω να σκέφτομαι και τον τράχηλο που το έχω ανακαλύψει θεμα από 16η εβδομάδα. Και εγώ προσέχω όλα αυτά συν προγεστερονη φουλ και ο Θεός βοηθός...προσοχή λοιπόν και όλα θα πάνε καλά για όλες μας...Κοριτσια μου έχω άγχος για αύριο... 

Υπομονη βασακι μου, λογικο να χεις αγχος.. Ομως υπομονη κ πολλη ξεκουραση.. Κ να μην εχεις αγχος, θα ναι ολα καλα!! 

Just now, Manenious είπε:

Εγω έχω β επιπέδου την Τετάρτη ανυπομονώ να την δω την μικρή μου και να είναι όλα καλά! Προς το πριν σήμερα πήγα για καμπύλη γιατί είχαν δείξει οι αιματολογικές ανεβασμένο το νηστείας και οντως παραμένει μόνο αυτό! Και στο σπίτι που πήρα μηχανάκι μόνο το νηστείας δειχνει ανεβασμένο εσείς πως τα πάτε;θα σας έβαζα φωτό αλλά δεν ξέρω πως μπαινει με τα αποτελέσματα 

Καλη επιτυχια κοριτσι! Να μας γραψεις νεα!!! Για το σακχαρο δεν ξερω... :(

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Κολπικά μέτρησε το μήκος του τραχήλου, έτσι;

Ναι κολπικά, στην Β επιπέδου την Παρασκευή .. Βέβαια ο εμβρυολογος δεν σχολίασε κάτι εκείνη την ώρα.. Σήμερα, αφού είδε ο γυναικολογος μου τα αποτελέσματα, με πήρε τηλ και μου είπε να προσέχω και ότι θα το παρακολουθούμε.. Για να δουμε! 

Just now, Mareva είπε:

Αγάπη μου μη στεναχωριέσαι σε παρακαλώ.. Δυστυχως ειμαστε κυησεις υψηλου κινδύνου. Ολα θα πανε καλα, δεν πειράζει.. Λιγο ξαπλα, πολλη ξεκουραση, μερικες εβδομάδες ειναι ακομη.. Να θυμασαι, μετα που γεννησεις θα πετας, μεταφορικά κ κυριολεκτικά! Η δουλειά, το σπιτι, το παιδι, αλλα δε θα σε νοιάζει. Απολαυσε τωρα το ταξιδι της αναπαυσης. Σου στελνω θερμη αγκαλιά! 

Υπομονη βασακι μου, λογικο να χεις αγχος.. Ομως υπομονη κ πολλη ξεκουραση.. Κ να μην εχεις αγχος, θα ναι ολα καλα!! 

Καλη επιτυχια κοριτσι! Να μας γραψεις νεα!!! Για το σακχαρο δεν ξερω... :(

Μου ρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν ένιωθα κάπως, ούτε κράμπες ούτε καφε υγρά είχα ούτε τπτ.. Μια αυτό, μια ο θυρεοειδής.. Ελπίζω να μην προκύψει κάτι άλλο. Τώρα εννοείται θα προσέχω ακομη πιο πολυ και ελπίζω για το καλύτερο. Στην κολλητή μου από 28εκατοστα πήγε 34 από μόνος του.. Τι να πω

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Ναι κολπικά, στην Β επιπέδου την Παρασκευή .. Βέβαια ο εμβρυολογος δεν σχολίασε κάτι εκείνη την ώρα.. Σήμερα, αφού είδε ο γυναικολογος μου τα αποτελέσματα, με πήρε τηλ και μου είπε να προσέχω και ότι θα το παρακολουθούμε.. Για να δουμε! 

Μου ρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν ένιωθα κάπως, ούτε κράμπες ούτε καφε υγρά είχα ούτε τπτ.. Μια αυτό, μια ο θυρεοειδής.. Ελπίζω να μην προκύψει κάτι άλλο. Τώρα εννοείται θα προσέχω ακομη πιο πολυ και ελπίζω για το καλύτερο. Στην κολλητή μου από 28εκατοστα πήγε 34 από μόνος του.. Τι να πω

Θα πεις στον εαυτο σου οτι εχεις x  βδομαδες κ θα μετρας ανάποδα.. Θα περασει κ καθε εβδομαδα, καθε μερα θα σαι πιο κοντα στο στοχο σου κ το μωρακι σου... Κ ολα θα πανε καλα! Να εισαι σιγουρη!!

Εγω μονο που καθομαι ποναω. Αν σηκωθω, χαλια... Είμαι σίγουρη οτι σε 2 βδομάδες που χω τη β επιπεδου θα κλαψω με τον τραχηλο.. Αλλα θα κανω κ γω υπομονη οπως κ ολες κ θα μαστε παρεα.. Μαζι στα καλα μωρε κοριτσια μου μαζι κ στις δυσκολιες. 

  • Μου αρέσει 3
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Θα πεις στον εαυτο σου οτι εχεις x  βδομαδες κ θα μετρας ανάποδα.. Θα περασει κ καθε εβδομαδα, καθε μερα θα σαι πιο κοντα στο στοχο σου κ το μωρακι σου... Κ ολα θα πανε καλα! Να εισαι σιγουρη!!

Εγω μονο που καθομαι ποναω. Αν σηκωθω, χαλια... Είμαι σίγουρη οτι σε 2 βδομάδες που χω τη β επιπεδου θα κλαψω με τον τραχηλο.. Αλλα θα κανω κ γω υπομονη οπως κ ολες κ θα μαστε παρεα.. Μαζι στα καλα μωρε κοριτσια μου μαζι κ στις δυσκολιες. 

Όπως τα λες.. Όλες μαζί παρέα θα το περάσουμε, η μία θα δίνει κουραγιο στην άλλη. Αλλωστε σχεδον τον μισό δρόμο τον έχουμε ήδη κάνει, μας μένει άλλο τοσο μέχρι να είναι όλα μια μακρινή ανάμνηση. Καλη δυναμη και καλο κουράγιο σε όλες μας. Θα κάνω κι εγώ αυτό που σας προετρεπα τόσο καιρό, θα απολαύσω το καθισιο..! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Όπως τα λες.. Όλες μαζί παρέα θα το περάσουμε, η μία θα δίνει κουραγιο στην άλλη. Αλλωστε σχεδον τον μισό δρόμο τον έχουμε ήδη κάνει, μας μένει άλλο τοσο μέχρι να είναι όλα μια μακρινή ανάμνηση. Καλη δυναμη και καλο κουράγιο σε όλες μας. Θα κάνω κι εγώ αυτό που σας προετρεπα τόσο καιρό, θα απολαύσω το καθισιο..! 

Αυτο κοριτσι μου! Σας εχω ξαναπει, εγω εκατσα ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ στη ζωη μου πριν 2 χρονια. Μεχρι τότε δουλευα απο τα 26 μου 2 δουλειες.. Με εβδομαδες που συνολικα η εργασια μου αγγιζε 70 ωρες! 70!!! Τωρα, απολαμβάνω αυτο, χωρις τύψεις, χωρις ενοχες. Καθισιο, αναπαυση.. 

Κ κατι πολυ πολυ σημαντικό. Η ζωή εχει λιγες απολαυσεις κ λιγο χρονο. Ας την εκμεταλλευτουμε λοιπον, εργασια κ δουλειες θα υπαρχουν με τις ευθυνες για παντα.. Τα παιδια μας ομως μικρα, τα νιατα μας, η υγεια μας, οι αγαπημενοι μας, ακομη κ τα ταξίδια, τα χομπυ, ολα αλλαζουν, φευγουν γρήγορα, μεγαλώνουν ή δεν υπαρχουν για παντα. Τι ειναι λοιπον μερικοι μηνες εγκυμοσύνης κ αργοτερα λιγος χρονος μεσα στην ημέρα για ολα αυτα; πολυτιμος καιρος :)

  • Μου αρέσει 6
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν το πιστεύω ότι οι μανούλες Μαρτίου έχουν πληγεί από τον τράχηλο..τι γίνεται;;;Εγώ πήγα χθες γυναικολόγο ο τράχηλος κρατιέται πλέον μόνο από τον πεσσο έχει εξαλειφθεί σχεδόν τελείως..όσο αντέξει τώρα ο πεσσος.εννοειτε ότι είμαι ξάπλα και πλέον και το κατούρημα σε πάπια..χάπια φουλ φόβος φουλ γενικά νιώθω κουρέλι..οι συσπάσεις τον ρήμαξαν ..γι αυτό κορίτσια όσο δεν έχετε συσπάσεις μην αγχώνεστε τόσο απλά προσέχετε οσο μπορείτε.. @Rina-Katerina γλυκό μου όσο δεν έχεις συσπάσεις αν προσέχεις πολύ φυσικά και μπορεί να πάρει τα πάνω του . @basw2 εύχομαι μέσα μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά αύριο η τουλάχιστον σταθερά !!σε καταλαβαίνω ως εκεί που δεν φαντάζεσαι...και εγώ περιμένω και τα αποτελέσματα της νιπτ οπότε έχω χάσει και τον ύπνο μου ,το καταλαβαίνετε και από την ώρα που σας γράφω ...Κουράγιο αγάπες μου για όλες μας 

  • Λυπημένη/-ος 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Δεν το πιστεύω ότι οι μανούλες Μαρτίου έχουν πληγεί από τον τράχηλο..τι γίνεται;;;Εγώ πήγα χθες γυναικολόγο ο τράχηλος κρατιέται πλέον μόνο από τον πεσσο έχει εξαλειφθεί σχεδόν τελείως..όσο αντέξει τώρα ο πεσσος.εννοειτε ότι είμαι ξάπλα και πλέον και το κατούρημα σε πάπια..χάπια φουλ φόβος φουλ γενικά νιώθω κουρέλι..οι συσπάσεις τον ρήμαξαν ..γι αυτό κορίτσια όσο δεν έχετε συσπάσεις μην αγχώνεστε τόσο απλά προσέχετε οσο μπορείτε.. @Rina-Katerina γλυκό μου όσο δεν έχεις συσπάσεις αν προσέχεις πολύ φυσικά και μπορεί να πάρει τα πάνω του . @basw2 εύχομαι μέσα μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά αύριο η τουλάχιστον σταθερά !!σε καταλαβαίνω ως εκεί που δεν φαντάζεσαι...και εγώ περιμένω και τα αποτελέσματα της νιπτ οπότε έχω χάσει και τον ύπνο μου ,το καταλαβαίνετε και από την ώρα που σας γράφω ...Κουράγιο αγάπες μου για όλες μας 

Αγάπη μου, θα ναι καλη κ η δικη σου νιπτ!!! Μη μου αγχωνεσαι σε παρακαλω.. Μεινε στο κρεβατάκι σου γλυκια μου κ βαστα!!!! Θα τα καταφερεις!!! 

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Τελικά δεν εξελίχθηκε και πολυ καλα η μερα μου.. Με πήρε ο γυναικολογος μου αφού είδε την Β επιπέδου που την έκανα σε εμβρυολογο.. Μήκος τραχήλου 27 εκατοστά, πρέπει να προσέχω μου είπε, οχι κούραση, οχι βάρη, οχι ερωτικές επαφές, οχι πολύ περπάτημα... Πολυ ωραια!! Τελικά μαζευόμαστε αρκετές με το ίδιο θέμα απ οσο βλέπω.. Καλα κουραγια σε όλες μας! 

Κορίτσι ποτε θα σε ξαναδεί ο γιατρός. Προσοχή θέλει και να το  παρακολουθεί . Σε εμένα μέσα σε 2 ευδομαδες από 2.7 πήγε 1.4 παρολ που από την αρχή επερνα 5 utrogrstan και μια prolutex μέχρι 14 η ευδομαδα και μετά σινεχισα με 2 utrogrstan μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που με ραψανε και τώρα περνω  6 utrogrstan πάλι. Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό να δούμε τι γίνεται 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αγάπη μου, θα ναι καλη κ η δικη σου νιπτ!!! Μη μου αγχωνεσαι σε παρακαλω.. Μεινε στο κρεβατάκι σου γλυκια μου κ βαστα!!!! Θα τα καταφερεις!!! 

Όντως είναι καλή!!!!!Μας πήρε τώρα ο γιατρός όλα φυσιολογικά!!θεέ μου ειναι τα πρώτα καλά νέα εδώ και καιρό!!!!!!Αχ με λυπήθηκε η Παναγίτσα!!!!!

  • Μου αρέσει 9

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Όντως είναι καλή!!!!!Μας πήρε τώρα ο γιατρός όλα φυσιολογικά!!θεέ μου ειναι τα πρώτα καλά νέα εδώ και καιρό!!!!!!Αχ με λυπήθηκε η Παναγίτσα!!!!!

Μπραβοοοο!!! Άντε να πάρεις λίγο τα πάνω σου!!! Όλα καλά!!! Συνέχισε με μεγαλύτερη δύναμη!!!

9 ώρες πρίν, Rina-Katerina είπε:

Ναι κολπικά, στην Β επιπέδου την Παρασκευή .. Βέβαια ο εμβρυολογος δεν σχολίασε κάτι εκείνη την ώρα.. Σήμερα, αφού είδε ο γυναικολογος μου τα αποτελέσματα, με πήρε τηλ και μου είπε να προσέχω και ότι θα το παρακολουθούμε.. Για να δουμε! 

Μου ρθε λίγο ξαφνικό είναι η αλήθεια γιατί δεν ένιωθα κάπως, ούτε κράμπες ούτε καφε υγρά είχα ούτε τπτ.. Μια αυτό, μια ο θυρεοειδής.. Ελπίζω να μην προκύψει κάτι άλλο. Τώρα εννοείται θα προσέχω ακομη πιο πολυ και ελπίζω για το καλύτερο. Στην κολλητή μου από 28εκατοστα πήγε 34 από μόνος του.. Τι να πω

Από 28 πήγε 34;; Μακάρι να ανέβει και σε εμάς.. έπαιρνε προγεστερόνη, μαγνήσιο κλπ;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Pepi88 είπε:

Όντως είναι καλή!!!!!Μας πήρε τώρα ο γιατρός όλα φυσιολογικά!!θεέ μου ειναι τα πρώτα καλά νέα εδώ και καιρό!!!!!!Αχ με λυπήθηκε η Παναγίτσα!!!!!

@Pepi88 είδες κορίτσι μου όλα καλά ήταν!!!Μπράβο πολύ ωραία νέα τώρα χαλάρωσε όσο μπορείς και μην αγχώνεσαι..

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Δεν το πιστεύω ότι οι μανούλες Μαρτίου έχουν πληγεί από τον τράχηλο..τι γίνεται;;;Εγώ πήγα χθες γυναικολόγο ο τράχηλος κρατιέται πλέον μόνο από τον πεσσο έχει εξαλειφθεί σχεδόν τελείως..όσο αντέξει τώρα ο πεσσος.εννοειτε ότι είμαι ξάπλα και πλέον και το κατούρημα σε πάπια..χάπια φουλ φόβος φουλ γενικά νιώθω κουρέλι..οι συσπάσεις τον ρήμαξαν ..γι αυτό κορίτσια όσο δεν έχετε συσπάσεις μην αγχώνεστε τόσο απλά προσέχετε οσο μπορείτε.. @Rina-Katerina γλυκό μου όσο δεν έχεις συσπάσεις αν προσέχεις πολύ φυσικά και μπορεί να πάρει τα πάνω του . @basw2 εύχομαι μέσα μέσα από την καρδιά μου να είναι όλα καλά αύριο η τουλάχιστον σταθερά !!σε καταλαβαίνω ως εκεί που δεν φαντάζεσαι...και εγώ περιμένω και τα αποτελέσματα της νιπτ οπότε έχω χάσει και τον ύπνο μου ,το καταλαβαίνετε και από την ώρα που σας γράφω ...Κουράγιο αγάπες μου για όλες μας 

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου. Να σαι καλα, εσένα σκέφτομαι και παίρνω δυναμη. Θα τα καταφέρεις όπως θα τα καταφέρουμε όλες μας. Χάρηκα πολύ για την Nipt σου.. Επιτέλους εφυγε αυτό το βάρος, τουλάχιστον έχεις έναν τεράστιο λόγο χαράς! Και αυτό και μόνο να σκέφτεσαι, θα περάσει ο καιρός και θα έχεις το ζουζουνακι σου κοντά σου. 

πρίν από 6 λεπτά , ba_lily είπε:

Κορίτσι ποτε θα σε ξαναδεί ο γιατρός. Προσοχή θέλει και να το  παρακολουθεί . Σε εμένα μέσα σε 2 ευδομαδες από 2.7 πήγε 1.4 παρολ που από την αρχή επερνα 5 utrogrstan και μια prolutex μέχρι 14 η ευδομαδα και μετά σινεχισα με 2 utrogrstan μέχρι την προηγούμενη εβδομάδα που με ραψανε και τώρα περνω  6 utrogrstan πάλι. Αύριο έχω ραντεβού στο γιατρό να δούμε τι γίνεται 

Θα με δει τέλος του μήνα. Δεν μου έδωσε χαπια βέβαια, ελπίζω να μην έχω κάποια δυσάρεστη έκπληξη.. Αλλα ειμαι μόνο καθιστή η ξάπλα πλέον και περπάτημα μέχρι 20 λεπτά μου είπε εάν το εχω ανάγκη.. Θα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και αναμένω να δω τι θα δω.. Σε 2 βδομάδες. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Μπραβοοοο!!! Άντε να πάρεις λίγο τα πάνω σου!!! Όλα καλά!!! Συνέχισε με μεγαλύτερη δύναμη!!!

Από 28 πήγε 34;; Μακάρι να ανέβει και σε εμάς.. έπαιρνε προγεστερόνη, μαγνήσιο κλπ;;

Τιποτα δεν έπαιρνε, από μόνος του μεγάλωσε παλι απλά ξεκουραζοταν.. Τι να πω, εύχομαι με ξεκουραση να έχω κι εγώ ευχάριστα νέα. Απλώς εγω δεν εχω κανέναν εδώ και λόγω καραντίνας δεν μπορεί να έρθει Αθήνα ούτε η μαμα μου ούτε η πεθερά μου.. Τώρα πρέπει όλα να τα κάνει ο σύζυγος όταν δεν δουλεύει.. Αλλα εντάξει, θελω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε! 

  • Μου αρέσει 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Pepi88 είπε:

Όντως είναι καλή!!!!!Μας πήρε τώρα ο γιατρός όλα φυσιολογικά!!θεέ μου ειναι τα πρώτα καλά νέα εδώ και καιρό!!!!!!Αχ με λυπήθηκε η Παναγίτσα!!!!!

Συγχαρητήρια!!! Δεν ξέρεις ποσο χαίρομαι κ ποσο σε νοιωθω!!! Οπως στη δικη μου!! Δοξα τη Μεγαλόχαρη, τωρα καθισιο κ ξαπλα. Ολα φτου φτου θα πανε καλα!!! Πολλες αγκαλιες στέλνω!!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Σε ευχαριστώ πολυ κοπέλα μου. Να σαι καλα, εσένα σκέφτομαι και παίρνω δυναμη. Θα τα καταφέρεις όπως θα τα καταφέρουμε όλες μας. Χάρηκα πολύ για την Nipt σου.. Επιτέλους εφυγε αυτό το βάρος, τουλάχιστον έχεις έναν τεράστιο λόγο χαράς! Και αυτό και μόνο να σκέφτεσαι, θα περάσει ο καιρός και θα έχεις το ζουζουνακι σου κοντά σου. 

Θα με δει τέλος του μήνα. Δεν μου έδωσε χαπια βέβαια, ελπίζω να μην έχω κάποια δυσάρεστη έκπληξη.. Αλλα ειμαι μόνο καθιστή η ξάπλα πλέον και περπάτημα μέχρι 20 λεπτά μου είπε εάν το εχω ανάγκη.. Θα προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά και αναμένω να δω τι θα δω.. Σε 2 βδομάδες. 

Χαίρομαι αν δίνω δύναμη !!Η αλήθεια είχα ανάγκη να πιαστώ από μια μικρή ελπίδα από κάπου για να χαμογελάσω λίγο επιτέλους..ο αγώνας βέβαια συνεχίζεται έχουμε δρομο ακόμα!

Just now, Mareva είπε:

Συγχαρητήρια!!! Δεν ξέρεις ποσο χαίρομαι κ ποσο σε νοιωθω!!! Οπως στη δικη μου!! Δοξα τη Μεγαλόχαρη, τωρα καθισιο κ ξαπλα. Ολα φτου φτου θα πανε καλα!!! Πολλες αγκαλιες στέλνω!!!! 

Τόση προσευχή δεν θα με άφηνε!Αντε όλα να ηρεμήσουν από εδώ και πέρα κορίτσι μου!!

  • Μου αρέσει 3

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 26 λεπτά , Pepi88 είπε:

Όντως είναι καλή!!!!!Μας πήρε τώρα ο γιατρός όλα φυσιολογικά!!θεέ μου ειναι τα πρώτα καλά νέα εδώ και καιρό!!!!!!Αχ με λυπήθηκε η Παναγίτσα!!!!!

Αχ μπράβο κοριτσι μου!! Όλα καλά και η δική σου νιπτ!! Να παίρνεις κουράγιο!! Δεν θα σ αφήσει η Παναγία! 

Αχ βρε κορίτσια τι είναι αυτό όλες με τον τράχηλο; Δηλαδή μπορεί να είναι όλα ο. Κ και σε μια εβδομάδα να πέσει.. Έχω άρχισει και γω και αγχώνομαι. Κάνω δουλειές όλη την ώρα, δεν γίνεται κι αλλιώς. Το Σάββατο στολισαμε όλο το σπίτι με το γιο μου!! Εν τω μεταξύ άμα είναι ώρες όρθια με πιάνει μπούκωμα από κάτω, βάρος με πιέζει.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...