Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Εννοείται πως θα τους παίρνεις τηλέφωνο όταν δεν νιώθεις καλά,δεν χρειάζονται ντροπες!Άντε μερικές εβδομάδες έμειναν και σε λίγο καιρό θα κρατάς τον μπέμπη αγκαλίτσα 🥰 ❤️Μοναδικό συναίσθημα ❤️

      μμμ δεν ξέρω για βδομαδες…. με προβλημάτισαν τα πονάκια αυτά! το μωρο επισης είναι τρομερά υπερκινητικό και δεν μπορώ να καταλάβω αν κάμω συσπάσεις ! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Μπραβο βρε κοριτσάκι μου.... Συγκινηθηκα τόσο πολύ..... Όλα καλά από δω και πέρα μωρέ... Όλες να έχουμε καλά νέα να μοιραζόμαστε... 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Rina-Katerina είπε:

Καλημέρα και καλή βδομάδα!! Εεε θα κλαψω κι εγώ τώρα! Μα πόσο όμορφα ξεκίνησε η βδομάδα?! Μπράβο βρε κορίτσι μου, αιντε να ηρεμισεις επιτέλους!! Σου στέλνω απέραντη αγάπη και φιλιά!!!! 

Σε ευχαριστώ παρα πολυ!!!! Ακομη εχω δακρυα στα ματια μου, ζοριστηκα παρα πολυ, κ ολο εφιαλτες έβλεπα... Τώρα τουλάχιστον εχω δακρυα χαρας κ ευγνωμοσύνης στην Παναγιτσα μας.. 

Just now, Basiliki92 είπε:

@Mareva Μπράβο κορίτσι μου τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!!!Όλα καλά λοιπόν δεν έχεις κανένα λόγο να αγχώνεσαι πλέον!!!Απόλαυσε την κάθε στιγμή :)

Σε ευχαριστώ πολύ Βασιλικη μου, αντευχομαι τις πιο θερμες ευχες και για σας!! 

Just now, basw2 είπε:

Μπραβο βρε κοριτσάκι μου.... Συγκινηθηκα τόσο πολύ..... Όλα καλά από δω και πέρα μωρέ... Όλες να έχουμε καλά νέα να μοιραζόμαστε... 

Κοριτσι μου καλο, αυτο που ειπες να χουμε μονο ευχαριστα νεα να μοιραζόμαστε !! Σε ευχαριστώ παρα παρα πολυ!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

Καλησπέρα σε όλες σας κορίτσια μου. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Ήθελα να ρωτήσω κάποια πράγματα.

1. έχετε κάνει καμπύλη σακχάρου ? Εγώ θα κάνω αύριο και είμαι 23 και 1. Και να πω την αλήθεια φοβάμαι για το αποτέλεσμα.

2. έχετε καθόλου υγρά ? πως είναι ?

3. πόσα κιλά έχετε βάλει μέχρι στιγμής ?

 4. το μωράκι σας το νιώθετε κάτω χαμηλά ή κοντά στον ομφαλό.?

Καλημέρα και από μένα! Ούτε εγώ έκανα καμπύλη ζαχάρου ακομη.. Ειμαι στην 22η βδομάδα.. Απο υγρά τπτ, πιο ξερή και απο την έρημο Ζαχαρα είμαι.. Εχω βαλει 3 κιλά και απορώ γτ γενικά τρωω αλλά όχι ποσότητες, ισως αυτό βοηθά.. Το μωράκι το νιώθω κυρίως ψηλά, μερικά βραδιά όμως πάει και χαμηλά ειδικά στην δεξιά πλευρά μου

  • Μου αρέσει 3

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Μπράβο μπράβο μπράβο!!! Πολύ χάρηκα...Τέλος το αγχος!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Προχωράς δυναμικά τώρα!!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Μπράβο μπράβο μπράβο!!! Πολύ χάρηκα...Τέλος το αγχος!!! Τέλος καλό όλα καλά!!! Προχωράς δυναμικά τώρα!!! 

Να σαι καλα γλυκο μου κοριτσακι!!!! Ολες να παιρνουμε χαρες με τα μπεμπακια μας!!!! 

13 ώρες πρίν, elpida2019 είπε:

δίκαιο έχεις. αχ πως τα καταφερνεις χωρις γλυκό. εγώ τρώω κάθε μέρα όπωσδήποτε

Κ γω... Καθε μερα κ εχω βαλει 3,5 κιλα.. Τρωωωωωωω ομως. Βέβαια να σας πω οτι στην πρώτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 25 συνολικα... Κ τα χασα μετα. Τωρα που ξεκίνησα λιγο πιο πανω με τα κιλα των εξωσωματικων, λιγο προσεχω παραπανω.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Mareva είπε:

Να σαι καλα γλυκο μου κοριτσακι!!!! Ολες να παιρνουμε χαρες με τα μπεμπακια μας!!!! 

Κ γω... Καθε μερα κ εχω βαλει 3,5 κιλα.. Τρωωωωωωω ομως. Βέβαια να σας πω οτι στην πρώτη εγκυμοσυνη ειχα βαλει 25 συνολικα... Κ τα χασα μετα. Τωρα που ξεκίνησα λιγο πιο πανω με τα κιλα των εξωσωματικων, λιγο προσεχω παραπανω.

25 κιλά ε; Πόσο καιρό σου πήρε για να τα χάσεις; 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva μου!! Αχ μπράβο γλυκιά μου!! Είδες τελικά όλα καλά!! Συγκινήθηκα γιατί μου θύμησες τον εαυτό μου!! Έτρεμαν τα χέρια μου μέχρι ν ανοίξω το email και όταν είδα τα αποτελέσματα άρχισα να κλαίω σα μικρό παιδί και να ευγνωμονώ τη Παναγία που όλα πήγαν καλά!! Ηρέμησε τώρα κοριτσάκι μου έφυγε αυτό το άγχος!! 

Κορίτσια τα ραντεβού για τους υπερυχουε αλλάξανε λόγω covid? Πήρα να κλείσω ραντεβού για υπερυχο αυτή τη εβδομάδα και μου είπε η γραμματέας ότι τώρα 1 φορά το μήνα γίνονται οι υπερυχο λόγω covid :(Πριν πήγαινα 1 φορά στις 20 μέρες περίπου.. Ξενέρωσα τώρα... Περίμενα πως και πως.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva said:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Βάλε και μένα στη λίστα γτ με πήραν τα ζουμιά με το που το διάβασα!! Μπραβο κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου!! :razz:

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

25 κιλά ε; Πόσο καιρό σου πήρε για να τα χάσεις; 

Στους 2 πρωτους μηνες εχασα 14, κ μετα σε 4 ακομη χωρις πολυ προσπάθεια αλλα 8 :)

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva μου!! Αχ μπράβο γλυκιά μου!! Είδες τελικά όλα καλά!! Συγκινήθηκα γιατί μου θύμησες τον εαυτό μου!! Έτρεμαν τα χέρια μου μέχρι ν ανοίξω το email και όταν είδα τα αποτελέσματα άρχισα να κλαίω σα μικρό παιδί και να ευγνωμονώ τη Παναγία που όλα πήγαν καλά!! Ηρέμησε τώρα κοριτσάκι μου έφυγε αυτό το άγχος!! 

Κορίτσια τα ραντεβού για τους υπερυχουε αλλάξανε λόγω covid? Πήρα να κλείσω ραντεβού για υπερυχο αυτή τη εβδομάδα και μου είπε η γραμματέας ότι τώρα 1 φορά το μήνα γίνονται οι υπερυχο λόγω covid :(Πριν πήγαινα 1 φορά στις 20 μέρες περίπου.. Ξενέρωσα τώρα... Περίμενα πως και πως.. 

Σε ευχαριστώ πολύ βαλεντινα μου!! Ξέρεις το συναισθημα να εχεις τοση αγωνια!!! 

Με τα ραντεβου εμας εδω δεν εχει αλλαξει τιποτα... Εγω εχω ανα 2 βδομάδες. 

Just now, giwta_86 είπε:

Βάλε και μένα στη λίστα γτ με πήραν τα ζουμιά με το που το διάβασα!! Μπραβο κορίτσι μου!! Με το καλό να έρθει η μπεμπούλα σου!! :razz:

Γιωτακι μου να σαι καλα, ευχαριστούμε πολυ για το ενδιαφέρον, κ να μας έρχονται σε ολες ομορφα πράγματα αντεύχομαι κ εχω!!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Να κλαίω κι εγώ που διαβάζω αυτά που γράφεις!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ κορίτσι μου!!!!!Στο τέλος Όλα θα πάνε καλά λένε,κι αν δεν πάνε δεν είναι το τέλος.Σε φιλώ και σου στέλνω και μια αγκαλιά!

  • Ευχαριστώ 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 39 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσι μου! Εγώ είμαι 24 εβδομάδων σήμερα! Λέω να πάω την άλλη εβδομάδα για καμπύλη σακχάρου, μου την έχει γράψει ο γιατρός! Υγρά έχω (άοσμα και διαφανή) και είναι και αυξημένα τώρα τελευταία λόγω της κολπικής κρέμας προγεστερόνης που βάζω! Έχω πάρει 5 κιλά...περπατούσα αρκετά πιο πριν αλλά από τη Β επιπέδου και μετά το σταμάτησα εντελώς λόγω οριακά φυσιολογικού τραχήλου..ο γιατρός μου μου είπε να περπατάω αλλά να μην το παρακανω! Εγώ βέβαια φοβάμαι και το σταμάτησα εντελώς γι αυτό και στο τελευταίο ραντεβού περίμενα ότι θα έχω πάρει μόνο ένα κιλό και τελικά είχα πάρει δύο!! Το μωράκι το νιώθω και χαμηλά και ψηλά.. μέχρι λίγο πάνω από τον αφαλό! Τις πιο πολλές φορές το νιώθω ψηλά, κοντά στον αφαλό...

Ποσος ηταν ο τραχηλος;;

Εκανα και εγω το Σαββατο Β επιπεδου και μου τον μετρησε 26 χιλ και εχω αγχωθει. Θα ξαναπαω Παρασκευη να μου τον μετρησει!

 

Γεια και στα υπολοιπα κοριτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Να κλαίω κι εγώ που διαβάζω αυτά που γράφεις!!!!!!!!ΜΠΡΑΒΟ κορίτσι μου!!!!!Στο τέλος Όλα θα πάνε καλά λένε,κι αν δεν πάνε δεν είναι το τέλος.Σε φιλώ και σου στέλνω και μια αγκαλιά!

Ποπη μου ανταποδιδω την αγκαλια!! Σε ευχαριστώ, κ σας ευχαριστώ ολες, δεν ξέρετε ποση χαρα παιρνω απο εσας εδω, κ δυναμη. Ο θεος να τα ευλογισει τα κουτσουνια μας κ να ρθουν ολα υγιη!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 9 λεπτά , Mareva είπε:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

Κοριτσάκι μου γλυκό, πόση χαρα μου έδωσες αυτη τη στιγμή... τα πιο όμορφα νέα.. ημουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.. 

Τωρα αστα πίσω αυτα και προχώρα με χαμόγελο και αισιοδοξία.. το υπόλοιπο αυτο το υπέροχο ταξίδι...

Συγχαρητήρια.... ♡♡♡♡♡♡

Just now, valentina23 είπε:

@Mareva μου!! Αχ μπράβο γλυκιά μου!! Είδες τελικά όλα καλά!! Συγκινήθηκα γιατί μου θύμησες τον εαυτό μου!! Έτρεμαν τα χέρια μου μέχρι ν ανοίξω το email και όταν είδα τα αποτελέσματα άρχισα να κλαίω σα μικρό παιδί και να ευγνωμονώ τη Παναγία που όλα πήγαν καλά!! Ηρέμησε τώρα κοριτσάκι μου έφυγε αυτό το άγχος!! 

Κορίτσια τα ραντεβού για τους υπερυχουε αλλάξανε λόγω covid? Πήρα να κλείσω ραντεβού για υπερυχο αυτή τη εβδομάδα και μου είπε η γραμματέας ότι τώρα 1 φορά το μήνα γίνονται οι υπερυχο λόγω covid :(Πριν πήγαινα 1 φορά στις 20 μέρες περίπου.. Ξενέρωσα τώρα... Περίμενα πως και πως.. 

Εγω αυτη την ξενερα την εχω καιρο τωρα απο την 8η εβδομάδα... με βλεπει 1 το μηνα .. 

Δεν άλλαξε κάτι αλλα θα παρω να αλλάξω ωρα γτ με έχουν 8 και τωρα με την απαγόρευση κυκλοφορίας 9-5 στάνταρ θα το φαω το προστιμο απέχω και 45 λεπτά απο το ιατρείο 

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 είπε:

Ποσος ηταν ο τραχηλος;;

Εκανα και εγω το Σαββατο Β επιπεδου και μου τον μετρησε 26 χιλ και εχω αγχωθει. Θα ξαναπαω Παρασκευη να μου τον μετρησει!

 

Γεια και στα υπολοιπα κοριτσια!!!

Ήταν 25 χιλιοστά! Μου είπε ότι θα μου κάνει περίδεση αν πέσει από 22 και κάτω...10 μέρες μετά τη Β επιπέδου πήγα στον γιατρό μου και ήταν σταθερός! Τώρα έχω πάλι ραντεβού την Πέμπτη.. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου;

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό, πόση χαρα μου έδωσες αυτη τη στιγμή... τα πιο όμορφα νέα.. ημουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.. 

Τωρα αστα πίσω αυτα και προχώρα με χαμόγελο και αισιοδοξία.. το υπόλοιπο αυτο το υπέροχο ταξίδι...

Συγχαρητήρια.... ♡♡♡♡♡♡

Εγω αυτη την ξενερα την εχω καιρο τωρα απο την 8η εβδομάδα... με βλεπει 1 το μηνα .. 

Δεν άλλαξε κάτι αλλα θα παρω να αλλάξω ωρα γτ με έχουν 8 και τωρα με την απαγόρευση κυκλοφορίας 9-5 στάνταρ θα το φαω το προστιμο απέχω και 45 λεπτά απο το ιατρείο 

Νομίζω για λόγους ιατρικούς κλπ δεν μπορούν να σε γράψουν!!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Κοριτσάκι μου γλυκό, πόση χαρα μου έδωσες αυτη τη στιγμή... τα πιο όμορφα νέα.. ημουν σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.. 

Τωρα αστα πίσω αυτα και προχώρα με χαμόγελο και αισιοδοξία.. το υπόλοιπο αυτο το υπέροχο ταξίδι...

Συγχαρητήρια.... ♡♡♡♡♡♡

Εγω αυτη την ξενερα την εχω καιρο τωρα απο την 8η εβδομάδα... με βλεπει 1 το μηνα .. 

Δεν άλλαξε κάτι αλλα θα παρω να αλλάξω ωρα γτ με έχουν 8 και τωρα με την απαγόρευση κυκλοφορίας 9-5 στάνταρ θα το φαω το προστιμο απέχω και 45 λεπτά απο το ιατρείο 

Να εισαι καλα Αρια μου... Σε ευχαριστώ απο καρδιας... Επιπονο κ δυσκολο ταξιδι, αλλα θα το θυμαμαι σε μερικους μηνες κ θα χαμογελαω... Αχ θα της δωσω χαιδοξυλιες στο πωπουδακι κ θα της λεω: πώς μας αναστατωνες ετσι καλο μου μωγιο; πώς; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...