Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Evoulini24 είπε:

Ήταν 25 χιλιοστά! Μου είπε ότι θα μου κάνει περίδεση αν πέσει από 22 και κάτω...10 μέρες μετά τη Β επιπέδου πήγα στον γιατρό μου και ήταν σταθερός! Τώρα έχω πάλι ραντεβού την Πέμπτη.. εσένα τι σου είπε ο γιατρός σου;

Νομίζω για λόγους ιατρικούς κλπ δεν μπορούν να σε γράψουν!!

Εμενα το Σαββατο ηταν 26χιλ και θα παω Παρασκευη να με μετρησει παλι και βλεπουμε... προγεστερονη κολπικα μ ειπε θα παρω αν εχει μικρυνει κιαλλο... τωρα αν πεσει πολυ δε ξερω...τα 25χιλ ειναι το οριο... οποτε αναμενω την Παρασκευη.και αυτος και η γυναικολογος και η αιματολογος που με παρακολουθουν δεν ανησυχησαν ιδιαιτερα. 

Οχι βαρη και δουλειες ξερω γεβικα αλλα εγω ειμαι ξαπλα απ τη 14η εβδ ουτως η αλλως....

Τι να πω ολο αγχη.....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αχ κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αναλύσεων. χαλια η φεριττίνη 9 με κατώτατο όριο το 13 και ανώτατο το 150. επίσης αιματοκρίτης 31 με κατώτατο το 34. και γενικα ολες οι αιματολογικες χαμηλές. ραντεβού με το γιατρό έχω την τεταρτη και ειμαι να σκάσω. λέτε να κανα κάποιο πρόβλημα στο έμβρύο. ? καποιες φορέ; ένιωθα δύσπνοια αλλά δεν το σκέφτηκα ότι φταίει αυτό. ουφ...ανησυχώ

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

αχ κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αναλύσεων. χαλια η φεριττίνη 9 με κατώτατο όριο το 13 και ανώτατο το 150. επίσης αιματοκρίτης 31 με κατώτατο το 34. και γενικα ολες οι αιματολογικες χαμηλές. ραντεβού με το γιατρό έχω την τεταρτη και ειμαι να σκάσω. λέτε να κανα κάποιο πρόβλημα στο έμβρύο. ? καποιες φορέ; ένιωθα δύσπνοια αλλά δεν το σκέφτηκα ότι φταίει αυτό. ουφ...ανησυχώ

Η αιμοσφαιρινη επεσε;; εμενα η γιατρος στην αιμοσφαιρινη δινει μεγαλυτερη βαση... ο αιματοκριτης μονο θα πεφτει και σιδηρο που παιρνουμε... τα ορια παντως που αναγραφονται σε ολες τις εξετασεις που κανουμε δν ισχυουν στην εγκυμοσυνη. Μπορει να ναι πιο κατω αλλα και πιο πανω αναλογα. ..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Eirini89 said:

Η αιμοσφαιρινη επεσε;; εμενα η γιατρος στην αιμοσφαιρινη δινει μεγαλυτερη βαση... ο αιματοκριτης μονο θα πεφτει και σιδηρο που παιρνουμε... τα ορια παντως που αναγραφονται σε ολες τις εξετασεις που κανουμε δν ισχυουν στην εγκυμοσυνη. Μπορει να ναι πιο κατω αλλα και πιο πανω αναλογα. ..

αχ κοπέλα μου η αιμοσφαιρίνη ήταν 12.7 στην τελευταια ανάλυση και τώρα 10. 7.

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

αχ κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αναλύσεων. χαλια η φεριττίνη 9 με κατώτατο όριο το 13 και ανώτατο το 150. επίσης αιματοκρίτης 31 με κατώτατο το 34. και γενικα ολες οι αιματολογικες χαμηλές. ραντεβού με το γιατρό έχω την τεταρτη και ειμαι να σκάσω. λέτε να κανα κάποιο πρόβλημα στο έμβρύο. ? καποιες φορέ; ένιωθα δύσπνοια αλλά δεν το σκέφτηκα ότι φταίει αυτό. ουφ...ανησυχώ

Αχ κορίτσι έτσι είναι. Στην εγκυμοσύνη πέφτουν όλα. Εγώ έφτασα 27 αιματοκριτη!!! Σιδηρο παιρνεις;εγώ 2 τη μέρα και 2 φιλισιν. Επίσης αύξησε το κόκκινο κρεας, μπρόκολο, παττζαρια καλό είναι να πίνεις και χυμό πορτοκάλι μαζί φρεσκοστυμενο γίνεται καλύτερη απορρόφηση. Εμένα και τα λευκά μου είναι ανεβασμένα.. Και στη πρώτη εγκυμοσυνη είχαν φτάσει 18.000!!!!.Καλη απορρόφηση σιδήρου είναι το μοσχαρισιο συκωτι αλλά Δυστηχως δεν επιτρέπεται σε μεγάλες ποσότητες στην εγκυμοσύνη. Έχει πολλή βιταμινη Α που έχει κάποιες επιπτώσεις για το έμβρυο. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, elpida2019 είπε:

αχ κορίτσια μου μόλις πήρα τα αποτελέσματα των αναλύσεων. χαλια η φεριττίνη 9 με κατώτατο όριο το 13 και ανώτατο το 150. επίσης αιματοκρίτης 31 με κατώτατο το 34. και γενικα ολες οι αιματολογικες χαμηλές. ραντεβού με το γιατρό έχω την τεταρτη και ειμαι να σκάσω. λέτε να κανα κάποιο πρόβλημα στο έμβρύο. ? καποιες φορέ; ένιωθα δύσπνοια αλλά δεν το σκέφτηκα ότι φταίει αυτό. ουφ...ανησυχώ

Μην ανησυχείς αγαπη μου... Κ μενα χαλια ηταν ολες, θα σου πει ότι στην εγκυμοσύνη ειναι λογικο να πεφτουν οι τιμες , κ θα σου αυξησει καποια συμπληρωματα. Δεν θα χει τιποτα το μωρο σου, ισα ισα, ολα σου τα χει πάρει! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης αιμοσφαιρινη είχε πέσει 8,2 τον προηγούμενο μήνα!!! Αρχές του μήνα που ξαναέκανα εξετασεις αιματοκριτης ανέβηκε λίγο στο 28,3 και η αιμοσφαιρινη στο 8,7.κατι είναι κι αυτό... Να τονίσω ότι έχω το στιγμα

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Αχ κορίτσι έτσι είναι. Στην εγκυμοσύνη πέφτουν όλα. Εγώ έφτασα 27 αιματοκριτη!!! Σιδηρο παιρνεις;εγώ 2 τη μέρα και 2 φιλισιν. Επίσης αύξησε το κόκκινο κρεας, μπρόκολο, παττζαρια καλό είναι να πίνεις και χυμό πορτοκάλι μαζί φρεσκοστυμενο γίνεται καλύτερη απορρόφηση. Εμένα και τα λευκά μου είναι ανεβασμένα.. Και στη πρώτη εγκυμοσυνη είχαν φτάσει 18.000!!!!.Καλη απορρόφηση σιδήρου είναι το μοσχαρισιο συκωτι αλλά Δυστηχως δεν επιτρέπεται σε μεγάλες ποσότητες στην εγκυμοσύνη. Έχει πολλή βιταμινη Α που έχει κάποιες επιπτώσεις για το έμβρυο. 

Βαλεντινα μου ετσι ακριβως. Εγω αιματοκριτη στην πρωτη εγκυμοσυνη εφτασα 24!

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Βαλεντινα μου ετσι ακριβως. Εγω αιματοκριτη στην πρωτη εγκυμοσυνη εφτασα 24!

24 ε;;Να υποθέσω έχεις το στιγμα; Στο τρίτο τρίμηνο λένε ανεβαίνει λίγο. Σου ανέβηκε εσένα; Έκανες μετάγγιση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Αχ κορίτσι έτσι είναι. Στην εγκυμοσύνη πέφτουν όλα. Εγώ έφτασα 27 αιματοκριτη!!! Σιδηρο παιρνεις;εγώ 2 τη μέρα και 2 φιλισιν. Επίσης αύξησε το κόκκινο κρεας, μπρόκολο, παττζαρια καλό είναι να πίνεις και χυμό πορτοκάλι μαζί φρεσκοστυμενο γίνεται καλύτερη απορρόφηση. Εμένα και τα λευκά μου είναι ανεβασμένα.. Και στη πρώτη εγκυμοσυνη είχαν φτάσει 18.000!!!!.Καλη απορρόφηση σιδήρου είναι το μοσχαρισιο συκωτι αλλά Δυστηχως δεν επιτρέπεται σε μεγάλες ποσότητες στην εγκυμοσύνη. Έχει πολλή βιταμινη Α που έχει κάποιες επιπτώσεις για το έμβρυο. 

ευχαριστώ βαλεντινάκι μου. παίρνω ένα καθε μέρα λογικα θα μου το αυξήσει. η αλήθεια με τα κρεατικά δεν τα πάω καλά. προσπαθώ όμως.

Just now, Mareva said:

Μην ανησυχείς αγαπη μου... Κ μενα χαλια ηταν ολες, θα σου πει ότι στην εγκυμοσύνη ειναι λογικο να πεφτουν οι τιμες , κ θα σου αυξησει καποια συμπληρωματα. Δεν θα χει τιποτα το μωρο σου, ισα ισα, ολα σου τα χει πάρει! 

αχ καλή μου. μακάρι. απο εκείνη τη στιγμή που τις είδα αγχώθηκα πολύ. μου έδωσες θάρρος.

Just now, valentina23 said:

Επίσης αιμοσφαιρινη είχε πέσει 8,2 τον προηγούμενο μήνα!!! Αρχές του μήνα που ξαναέκανα εξετασεις αιματοκριτης ανέβηκε λίγο στο 28,3 και η αιμοσφαιρινη στο 8,7.κατι είναι κι αυτό... Να τονίσω ότι έχω το στιγμα

κι εγώ έχω το στίγμα. ίσως αυτό κάνει τα πράγματα χειρότερα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

24 ε;;Να υποθέσω έχεις το στιγμα; Στο τρίτο τρίμηνο λένε ανεβαίνει λίγο. Σου ανέβηκε εσένα; Έκανες μετάγγιση; 

Οχι αγάπη μου, δεν εχω το στίγμα .. Δεν εκανα μεταγγιση, μου ανεβηκε μετα που γεννησα παρα παρα πολυ γρηγορα.. Αλλα κ γω τοτε επαιρνα σιδηρο οπως κ τωρα κ συνεχισε να πεφτει.. Στην αρχη αυτης της εγκυμοσύνης ξεκινησα με 39. Προχθες πηρα τις αιματος πηγε 33.. Το βλεπω παλι να πεφτει τρομακτικά. Ειμαι 21 βδομάδα κλεισμενη.. 

Link to comment
Share on other sites

@Mareva πολύ χάρηκα ρε αγάπη μου!!!!άντε τελείωσε το μαρτύριο!!!ξαλαφρωμα!!μπράβο κορίτσι μου!!

@elpida2019 μην τρελαίνεσαι και εγώ κάθε φορά που παίρνω αποτελέσματα είναι πιο κάτω και πιο πάνω όλα !έτσι είναι !

  • Ευχαριστώ 2

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

@Mareva πολύ χάρηκα ρε αγάπη μου!!!!άντε τελείωσε το μαρτύριο!!!ξαλαφρωμα!!μπράβο κορίτσι μου!!

@elpida2019 μην τρελαίνεσαι και εγώ κάθε φορά που παίρνω αποτελέσματα είναι πιο κάτω και πιο πάνω όλα !έτσι είναι !

Να σαι καλά καλο μου Πεπακι!! Ηταν σα να κρατουσα την αναπνοή μου 3 βδομαδες κ ξαφνικα να πηρα ανασα!!! Σε ευχαριστώ πολύ.. Με το καλο κορίτσι μου να φτασουμε ολες ως στο τέλος χωρις αλλα προβλήματα! 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Mareva said:

Κοριτσια!!! Καλημέρα! Μετα 3 εβδομαδες αγχους ηρθε η nipt! Πηρα τηλεφωνο στο μικροβιολογικο, κ μου πε η κοπελα, οτι μόλις την παρελαβε κ τη μεταφραζει, οοοοοοοοοοοοολα καλα! Με πηρε κ ο γιατρος κ μου τα εξηγησε, μετα μου τα στείλανε στο μειλ μου, με πηρε κ η δικη μου γιατρος, >1/10.0000 για τα συνδρομα κ τις 3σωμιες, εγω να κλαιω απο χαρα, να κλαιει κ η κοπελα που με βοηθαει στο σπιτι, να κλαιει κ η κοπελα απο τη γραμματεια, να παιρνω τον αντρα μου στο καραβι, να κλαιει κ αυτος!!!! 

Θελω να σας ευχαριστήσω ολες που με 2 λογια υποστήριξης, με συντροφευσατε αυτες τις εβδομαδες κ ολον τον καιρο.. Σας ευχαριστώ απο καρδιας κ σας εύχομαι μονο ομορφα και καλα νεα για ολες!! Να δουμε το Μαρτιο τα ζουζουνακια μας!!!! 

αχ τι ωραία νέα είναι αυτά. είχα διαβάσει βιαστικά τα μηνύματα και δεν το είχα δει αυτό. πολύ όμορφα νέα. άντε να χαλαρώσεις και εσύ κορίτσι μου και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου απο εδω και πέρα :)

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

αχ τι ωραία νέα είναι αυτά. είχα διαβάσει βιαστικά τα μηνύματα και δεν το είχα δει αυτό. πολύ όμορφα νέα. άντε να χαλαρώσεις και εσύ κορίτσι μου και να απολαύσεις την εγκυμοσύνη σου απο εδω και πέρα :)

Να σαι καλα Ελπιδα μου!! Ολες οι ευχες καλοδεχουμενες!!!! Αμην Παναγία μου, γιατί τοσες δυσκολιες μας ειχαν στερησει να μπορουμε να απολαυσουμε την εγκυμοσύνη. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...