Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 said:

Μπράβο κοριτσι μου!! Όλα καλά!! Τελικά σου εδωσε στικακι; 

Εγω εχω υπερυχο σε λίγο κορίτσια. Θα σας στείλω τα νέα μετά. Ο πρώτος υπερυχος μετά τη Β επιπεδου

Για αυτές τις συσπάσεις και γω αναρωτιέμαι πως είναι!! Σαν πόνοι περιόδου νομίζω συνεχόμενοι. Θα σε διαφωτισμού τα κορίτσια. Γιατί τι έγινε; 

νιωθω πονακια ανησυχω δεν ενιωθα ετσι ως τωρα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλησπέρα μανούλες!! Συγχαρητήρια για τα καλά αποτελέσματα σε όσα κορίτσια έκαναν την β επιπέδου !! @Pepi88μπράβο με την νιπτ.. Πολύ χάρηκα!!Βάστα γερά!! @Rina-Katerinaκαιρός για παραπανω ξεκούραση λοιπόν και για σένα όλα καλά θα πάνε... Και εγώ νοιώθω πονακια διαφόρων ειδών.. Και όλο στιφογυρναει το μυαλό μου στο χαμηλο πλακούντα μη δω αίμα.. Δεν κάνω βαριές δουλειές, κάθομαι 8 ώρες σε μια καρεκλα λόγω εργασίας και μετά κάνω αμάν να ξεπιαστει η μέση μου..

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , elpida2019 είπε:

κορίτσια μου οι συσπάσεις πως είναι στιγμιαία πονάκια ?

Κορίτσι μου είναι σαν κραμπα. Πετρωνει ολόκληρη η μήτρα κ μετά από λίγο ηρεμεί πάλι. Όχι απαραίτητα με πόνο. 

Τι ωραία νέα απ όλες τις β επιπέδου ❤️ Πάει κι αυτό το σκαλοπάτι, θετικές σκέψεις μόνο τώρα!!! 

Ποιες έχουμε απομείνει; Εγώ έχω στις 24 ραντεβού, θα μαι 22 και 6 ακριβώς. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, vivi.nik. said:

Κορίτσι μου είναι σαν κραμπα. Πετρωνει ολόκληρη η μήτρα κ μετά από λίγο ηρεμεί πάλι. Όχι απαραίτητα με πόνο. 

Τι ωραία νέα απ όλες τις β επιπέδου ❤️ Πάει κι αυτό το σκαλοπάτι, θετικές σκέψεις μόνο τώρα!!! 

Ποιες έχουμε απομείνει; Εγώ έχω στις 24 ραντεβού, θα μαι 22 και 6 ακριβώς. 

πόση διάρκεια έχει πάνω κάτω κορίτσι μου ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γειά σας κορίτσια γύρισα από υπερυχο πριν λίγο. Λοιπόν η μπέμπα πήγε σχεδόν 800γραμ!!καθοταν σταυροποδι εντωμεταξυ:PΜου έγραψε μαγνησιο(μου είπε μετά την 25ηρβδ το γραφει). Περπάτημα χαλαρό κάνα 20αλεπτο,να μην κουράζομαι πολύ με δουλειές, πίεση 11 με 9,κιλα στο σύνολο 8.Επισης τέλος του μήνα καμπύλη σακχάρου μπλιαχχχ. 

  • Μου αρέσει 8
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια γύρισα από υπερυχο πριν λίγο. Λοιπόν η μπέμπα πήγε σχεδόν 800γραμ!!καθοταν σταυροποδι εντωμεταξυ:PΜου έγραψε μαγνησιο(μου είπε μετά την 25ηρβδ το γραφει). Περπάτημα χαλαρό κάνα 20αλεπτο,να μην κουράζομαι πολύ με δουλειές, πίεση 11 με 9,κιλα στο σύνολο 8.Επισης τέλος του μήνα καμπύλη σακχάρου μπλιαχχχ. 

@valentina23Τελειαα πολύ ωραία!!!Άντε όλα καλά!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια, μπραβο σε όλες!! Οι Β επιπέδου πάνε καλά στις μανουλες Μαρτίου!!  Να σας ρωτήσω κάτι άλλο..εσείς που έχετε ήδη ένα ή δύο παιδάκια κλπ, πώς γεννησατε; Φυσιολογικά ή με καισαρική;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, μπραβο σε όλες!! Οι Β επιπέδου πάνε καλά στις μανουλες Μαρτίου!!  Να σας ρωτήσω κάτι άλλο..εσείς που έχετε ήδη ένα ή δύο παιδάκια κλπ, πώς γεννησατε; Φυσιολογικά ή με καισαρική;

Εγω εχω ήδη ένα αντράκι 11,5 χρόνων. Με καισαρική είχα γεννήσει και ο γιατρός μου είπε ότι πάλι καισαρική. Φοβάται μάλλον γιατί είναι πολλά τα χρόνια και νομίζω υπάρχει δυνατότητα για φυσιολογικό μετά από τόσο διάστημα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

πόση διάρκεια έχει πάνω κάτω κορίτσι μου ?

Δευτερόλεπτα, γύρω στο μισό λεπτό. Κ λιγότερο μπορεί. 

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, μπραβο σε όλες!! Οι Β επιπέδου πάνε καλά στις μανουλες Μαρτίου!!  Να σας ρωτήσω κάτι άλλο..εσείς που έχετε ήδη ένα ή δύο παιδάκια κλπ, πώς γεννησατε; Φυσιολογικά ή με καισαρική;

Εγώ εχω ένα αγοράκι 3,5 ετών και γέννησα φυσιολογικά την προηγούμενη φορά, χωρίς επισκληριδιο. 

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια γύρισα από υπερυχο πριν λίγο. Λοιπόν η μπέμπα πήγε σχεδόν 800γραμ!!καθοταν σταυροποδι εντωμεταξυ:PΜου έγραψε μαγνησιο(μου είπε μετά την 25ηρβδ το γραφει). Περπάτημα χαλαρό κάνα 20αλεπτο,να μην κουράζομαι πολύ με δουλειές, πίεση 11 με 9,κιλα στο σύνολο 8.Επισης τέλος του μήνα καμπύλη σακχάρου μπλιαχχχ. 

Τι τέλεια νέα!!! Μεγάλωσε πολύ η ζουζούνα σου. Κ εγώ πάω για μισή ώρα περπάτημα κάθε μέρα τον τελευταίο καιρό, αφού ρωτήσω τη γιατρό κ μου κανει πολύ καλό ψυχολογικά κ σωματικά. Εφόσον όλο κυλούν φυσιολογικά, κρίμα είναι να σκουριαζουμε τελείως. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, μπραβο σε όλες!! Οι Β επιπέδου πάνε καλά στις μανουλες Μαρτίου!!  Να σας ρωτήσω κάτι άλλο..εσείς που έχετε ήδη ένα ή δύο παιδάκια κλπ, πώς γεννησατε; Φυσιολογικά ή με καισαρική;

Ποσο χαίρομαι Βασιλικη με τη β επιπεδου που εκανες κ ολα ειναι μια χαρα!!!!!

Ειδα οτι κανανε κ καποια κοριτσια υπερηχους!!!!! Και ηταν ολοι καλα! Συγχαρητήρια βρε κοριτσια, ενα βημα πιο κοντα, ενα βημα πιο αναλαφρο!!!

Γεια σου Ευουλινι!!! Φυσιολογικα γεννησα, σε 6 ωρες, αρκετα γρηγορα δλδ, χωρις επισκληριδιο (δεν προλαβα αν κ ηθελα). :)

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Γειά σας κορίτσια γύρισα από υπερυχο πριν λίγο. Λοιπόν η μπέμπα πήγε σχεδόν 800γραμ!!καθοταν σταυροποδι εντωμεταξυ:PΜου έγραψε μαγνησιο(μου είπε μετά την 25ηρβδ το γραφει). Περπάτημα χαλαρό κάνα 20αλεπτο,να μην κουράζομαι πολύ με δουλειές, πίεση 11 με 9,κιλα στο σύνολο 8.Επισης τέλος του μήνα καμπύλη σακχάρου μπλιαχχχ. 

Αχ υπέροχα νέα! Πολύ χαίρομαι, μεγάλωσε πολύ η ζουζουνα μωρε! Έτσι όμορφα και ωραία να συνεχιστεί η εγκυμοσυνη σου!! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Ποσο χαίρομαι Βασιλικη με τη β επιπεδου που εκανες κ ολα ειναι μια χαρα!!!!!

Ειδα οτι κανανε κ καποια κοριτσια υπερηχους!!!!! Και ηταν ολοι καλα! Συγχαρητήρια βρε κοριτσια, ενα βημα πιο κοντα, ενα βημα πιο αναλαφρο!!!

Γεια σου Ευουλινι!!! Φυσιολογικα γεννησα, σε 6 ωρες, αρκετα γρηγορα δλδ, χωρις επισκληριδιο (δεν προλαβα αν κ ηθελα). :)

Πώς ήταν η εμπειρία του φυσιολογικού τοκετού;; Πονεσες πολύ;;

Just now, vivi.nik. είπε:

Δευτερόλεπτα, γύρω στο μισό λεπτό. Κ λιγότερο μπορεί. 

Εγώ εχω ένα αγοράκι 3,5 ετών και γέννησα φυσιολογικά την προηγούμενη φορά, χωρίς επισκληριδιο. 

Τι τέλεια νέα!!! Μεγάλωσε πολύ η ζουζούνα σου. Κ εγώ πάω για μισή ώρα περπάτημα κάθε μέρα τον τελευταίο καιρό, αφού ρωτήσω τη γιατρό κ μου κανει πολύ καλό ψυχολογικά κ σωματικά. Εφόσον όλο κυλούν φυσιολογικά, κρίμα είναι να σκουριαζουμε τελείως. 

Εσύ επέλεξες να γεννήσεις χωρίς επισκληριδιο;; Πώς ήταν;; 

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 κοριτσι μου καλημέρα! Ηταν μια τρελη 6ωρη εμπειρια, καθως απο τις 00:30 μεχρι τις 3:30 δεν ειχα κ πολλά νοιωσει, τα νερα δλδ εσπασαν 00:30 εντελως ανώδυνο ειναι αυτο, 3:30-5:00 αρχισα να ζοριζομαι, αλλα έκανα τις ανασες μου (απο τη γιογκα μου, οχι αλλες που μου χαν δειξει), και την παλευα.. 5:00 με 6:30 ζοριστηκα παρα παρα πολυ.. Μεχρι να βγει ο παίδαρος! Μετα δεν ενοιωθα τίποτα . Σα να μην ειχα γεννησει! 7:30 ειχσ ηδη κανει μπανιο ΜΟΝΗ χωρις βοηθεια, κ απο εκει κ περα μετα εφαγα, ειχα υπερενταση, θηλασα το μωρο, εκανα βολτες στο διαδρομο της κλινικης, εφερα την κομμωτρια μου κ με χτενισε, αυτο πιο αστείο δεν υπηρχε, κ ξαπλωσα, ενταξει πονουσα αρκετα απο κατω, ράμματα είναι αυτα, περιμένοντας, φιλους, συγγενεις κ μαθητές. Ο Φ. Τ. βοηθαει στο οτι επανηλθα αμεσως, σκεψου 8ημερες μετα γυρισα στη δουλειά, επισης οχι γιατι ήθελα αλλα ηταν δικη μου κ απαιτητικη, κ ημουν εκει καθε μερα, 4-5 ωρες, αντλουσα γαλα για τοτε, τις υπολοιπες ωρες σπίτι. Επισκληριδιο δεν εκανα γιατι ο αναισθησιολογος ηρθε ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ 6:05 το πρωι οποτε, τι να τον κσνω αφου ειχα πληρη διαστολη. Ο γιατρος ηρθε 6:10, χειροτερα δλδ. Δεν έφταιγε εκεινος, η μσια αργησε να τους ειδοποιησει.. Αν θα το ξανακανα; ναι! Αρκει να χα κ την Επισκληριδιο! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

@Evoulini24 κοριτσι μου καλημέρα! Ηταν μια τρελη 6ωρη εμπειρια, καθως απο τις 00:30 μεχρι τις 3:30 δεν ειχα κ πολλά νοιωσει, τα νερα δλδ εσπασαν 00:30 εντελως ανώδυνο ειναι αυτο, 3:30-5:00 αρχισα να ζοριζομαι, αλλα έκανα τις ανασες μου (απο τη γιογκα μου, οχι αλλες που μου χαν δειξει), και την παλευα.. 5:00 με 6:30 ζοριστηκα παρα παρα πολυ.. Μεχρι να βγει ο παίδαρος! Μετα δεν ενοιωθα τίποτα . Σα να μην ειχα γεννησει! 7:30 ειχσ ηδη κανει μπανιο ΜΟΝΗ χωρις βοηθεια, κ απο εκει κ περα μετα εφαγα, ειχα υπερενταση, θηλασα το μωρο, εκανα βολτες στο διαδρομο της κλινικης, εφερα την κομμωτρια μου κ με χτενισε, αυτο πιο αστείο δεν υπηρχε, κ ξαπλωσα, ενταξει πονουσα αρκετα απο κατω, ράμματα είναι αυτα, περιμένοντας, φιλους, συγγενεις κ μαθητές. Ο Φ. Τ. βοηθαει στο οτι επανηλθα αμεσως, σκεψου 8ημερες μετα γυρισα στη δουλειά, επισης οχι γιατι ήθελα αλλα ηταν δικη μου κ απαιτητικη, κ ημουν εκει καθε μερα, 4-5 ωρες, αντλουσα γαλα για τοτε, τις υπολοιπες ωρες σπίτι. Επισκληριδιο δεν εκανα γιατι ο αναισθησιολογος ηρθε ΜΕΘΥΣΜΕΝΟΣ 6:05 το πρωι οποτε, τι να τον κσνω αφου ειχα πληρη διαστολη. Ο γιατρος ηρθε 6:10, χειροτερα δλδ. Δεν έφταιγε εκεινος, η μσια αργησε να τους ειδοποιησει.. Αν θα το ξανακανα; ναι! Αρκει να χα κ την Επισκληριδιο! 

μεθυσμένος αναισθησιολόγος; μνησθητι μου κύριε!!! επειδή κεγώ θέλω να γυρίσω άμεσα στην δουλειά αν δω οτι μπορεί η μαμά μου να ανταποκριθεί στο ντάντεμα γιατί είναι ηλικιωμένη, αλλιώς δεν ξέρω τι θα κάνω,στάχτη κ μπούρμπερη όλα!!!! αλήθεια πως πήγε το πράμα με την άντληση; πόσες ώρες αντλούσες την μέρα;;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...