Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια το επίδομα γεννάς τα 2400 πάνε με εισοδηματικά κριτήρια; πχ εγώ κάνω χωριστή δήλωση από τον άντρα μ! εχω χαμηλό εισόδημα! εκείνος αντίθετα έχει πχ πάνω από 100000 ! το δικαιούμαι; πήρα το 1555 μου είπαν είναι ανεξάρτητο εισοδήματος αλλά νομίζω κάνουν λάθος γιατί εγώ διαβάζω αλλά στο ίντερνετ και ότι είναι μέχρι οικογενειακό εισόδημα 40000! με μπέρδεψαν 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα @Mareva μου. Μεγαλωσε το κοριτσακι σου! Πόσο είναι τώρα ο τράχηλος σου; θύμισε μου; γιατί ανησύχησε ο γιατρός; Γλυκούλα μου υπομονη... Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες και θα τα καταφέρεις! Να προσέχεις, όπως κάνεις ήδη και όλα θα πάνε καλά! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, basw2 είπε:

Καλημέρα κοριτσάκι μου. Πολύ ευχάριστα τα νέα σου

Είμαστε πολύ κοντά εμείς δύο μέρες διαφορά. Και εγώ το ιδιο θέμα ακριβώς με τράχηλο και συσπάσεις...καλε ποσο άλλο??εγώ κοντεύω να τρυπησω τον καναπέ!!!παίρνεις κάποια αγωγή για τον τράχηλο?? Εγώ 22 θα ξαναπάω να με δει. 

Αγαπη μου δεν παιρνω τιποτα περα απο ολο το χαμο... Ουτροτζεσταν 3 κ μαγνησιο 2... Κ γω θα παθω κατακληση στο τελος :shock:

Just now, vivi.nik. είπε:

Καλημέρα @Mareva μου. Μεγαλωσε το κοριτσακι σου! Πόσο είναι τώρα ο τράχηλος σου; θύμισε μου; γιατί ανησύχησε ο γιατρός; Γλυκούλα μου υπομονη... Θα ακολουθήσεις τις οδηγίες και θα τα καταφέρεις! Να προσέχεις, όπως κάνεις ήδη και όλα θα πάνε καλά! 

3,19 ο τραχηλος.. Ελα ντε δεν ξερω γιατι ανησυχει, βλέπει οτι μαλλον το περιβάλλον της μητρας ειναι κουρασμενο.. Ευχαριστώ πολύ, κ γω εύχομαι ολες να προχωρήσουμε καλα.. Δε θελω να ταλαιπωρουμαστε αλλο, καμια απο εμας. Παντως μου πε να προσεξω μη γεννησω προωρα, δλδ δε θελει πριν τις αρχες Μαρτίου. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου, βγήκαν τα αποτελέσματα!! Δεν έχω διαβήτη κύησης!! Ρώτησα τον γιατρό μου γιατί το αμνιακό υγρό είναι λίγο παραπάνω από το κανονικό και μου είπε είναι ιδιοπαθες..του οργανισμού δηλαδή! Τη Δευτέρα το πρωί θα με δει ξανά για μέτρηση τραχήλου...

  • Μου αρέσει 9
Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αγαπη μου δεν παιρνω τιποτα περα απο ολο το χαμο... Ουτροτζεσταν 3 κ μαγνησιο 2... Κ γω θα παθω κατακληση στο τελος :shock:

3,19 ο τραχηλος.. Ελα ντε δεν ξερω γιατι ανησυχει, βλέπει οτι μαλλον το περιβάλλον της μητρας ειναι κουρασμενο.. Ευχαριστώ πολύ, κ γω εύχομαι ολες να προχωρήσουμε καλα.. Δε θελω να ταλαιπωρουμαστε αλλο, καμια απο εμας. Παντως μου πε να προσεξω μη γεννησω προωρα, δλδ δε θελει πριν τις αρχες Μαρτίου. 

Καλέ μια χαρά είναι ο τράχηλος σου.... Κάνε ότι σ είπε ο γιατρός αυτοί ξέρουν σίγουρα καλύτερα και όλα θα πάνε καλά. Λιγο πολύ όλες εχουμε τα θέματακια μας όπως διαβάζω αλλά ελπίζω ότι όλα είναι περαστικά...μην μου αγχώνεσαι. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Aressana είπε:

Σ έκανε υπέρηχο μετά από 2 βδομάδες; οστώσο έπερνες ultrogestan?? Το όχι πολύ περπάτημα και όχι σεξ.. εύκολακι!!τα αλλά 2 με 2 τσουπρες πως θα τα κάνω :confused: .. σκεφτόμουν  μήπως έκανα επαναληπτική τη Δευτέρα ( β επιπεδου)  γιατι κ οι τιμές ήταν Καπως .. αλλά πάλι για τη μικρή  ξέρω δεν είναι ότι καλύτερο ..

Ναι ξαναπήγα για υπερηχο για να δουμε εαν θα έχω βελτίωση. Όχι χαπια δεν μου έδωσε, μονο εάν εμένε στάσιμος η μικραινε ο τράχηλος θα μου έδινε μου είπε...Οσο για την επαναληπτική Β επιπέδου, τι να σου πω.. Αυτό μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου πει σίγουρα εάν χρειάζεται.

Just now, Mareva είπε:

Αγαπη μου δεν παιρνω τιποτα περα απο ολο το χαμο... Ουτροτζεσταν 3 κ μαγνησιο 2... Κ γω θα παθω κατακληση στο τελος :shock:

3,19 ο τραχηλος.. Ελα ντε δεν ξερω γιατι ανησυχει, βλέπει οτι μαλλον το περιβάλλον της μητρας ειναι κουρασμενο.. Ευχαριστώ πολύ, κ γω εύχομαι ολες να προχωρήσουμε καλα.. Δε θελω να ταλαιπωρουμαστε αλλο, καμια απο εμας. Παντως μου πε να προσεξω μη γεννησω προωρα, δλδ δε θελει πριν τις αρχες Μαρτίου. 

Κάνουμε ανταλλαγή τραχήλου?! Εσένα καλύτερος είναι από τον δικό μου.. Ρε κορίτσια τι να πω.. Τελικά είναι θέμα γιατρού.. Στην κολλητή μου με 29 εκατοστά τράχηλο δεν έχει απαγορεύσει /πει τπτ.. Εγω με 30 πρέπει να προσεχω..Άλλες παίρνετε χαπια.. Πολυ μπέρδεμα!! 


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι εχει γίνει με αυτόν τον τράχηλο στο θεματακι μας ;; πφφφ .. 

Και εμενα με 35 και μου τα έκοψε ολα δε μου ειπε ταβανοθεραπεια αλλα σα να μου το είπε κι αυτό.  Εκνευριστικό ομως όταν δεν ειναι 100% ξεκαθαροι πες το λογο ντεε  .

 @Mareva μου υπέροχη η μπουρμπουληθριτσα σου ..μεγαλωσε .. ♡  κανε υπομονή κοριτσάκι μου.  Εγω ομως στη θεση σου θα ρώταγα τι ειναι αυτο που βλέπει και την ανησυχεί τοσο . 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Ναι ξαναπήγα για υπερηχο για να δουμε εαν θα έχω βελτίωση. Όχι χαπια δεν μου έδωσε, μονο εάν εμένε στάσιμος η μικραινε ο τράχηλος θα μου έδινε μου είπε...Οσο για την επαναληπτική Β επιπέδου, τι να σου πω.. Αυτό μόνο ο γιατρός σου μπορεί να σου πει σίγουρα εάν χρειάζεται.

Κάνουμε ανταλλαγή τραχήλου?! Εσένα καλύτερος είναι από τον δικό μου.. Ρε κορίτσια τι να πω.. Τελικά είναι θέμα γιατρού.. Στην κολλητή μου με 29 εκατοστά τράχηλο δεν έχει απαγορεύσει /πει τπτ.. Εγω με 30 πρέπει να προσεχω..Άλλες παίρνετε χαπια.. Πολυ μπέρδεμα!! 

Οτι κρινει ο καθενας απλά εγω επειδή είμαι κ απο εξωσωματικη μαλλον με φοβαται.. Γεννησα το πρωτο με φτ στις 38 βδομαδες, σε 6 ωρες, τωρα σου λεει, μην παμε πριν τις 36, γιατι θα ρθει παλι φτ κ στο 3ωρο. Οτι μπορουμε δλδ να προλάβουμε. 

Just now, Aria konsta είπε:

Τι εχει γίνει με αυτόν τον τράχηλο στο θεματακι μας ;; πφφφ .. 

Και εμενα με 35 και μου τα έκοψε ολα δε μου ειπε ταβανοθεραπεια αλλα σα να μου το είπε κι αυτό.  Εκνευριστικό ομως όταν δεν ειναι 100% ξεκαθαροι πες το λογο ντεε  .

 @Mareva μου υπέροχη η μπουρμπουληθριτσα σου ..μεγαλωσε .. ♡  κανε υπομονή κοριτσάκι μου.  Εγω ομως στη θεση σου θα ρώταγα τι ειναι αυτο που βλέπει και την ανησυχεί τοσο . 

Ελα ντε.. Κ γω της ειπα ο τράχηλος; κ μου πε, που το καταλαβες. Μετα τη ρωτησα μικρυνε; κ μου πε οχι αλλα θελω να μη μικρυνει. Προφανως κατι βλέπει.. Κ εχω φοβερό πρόβλημα με τη μεση μου, είμαι σαν ανάπηρη.. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Οτι κρινει ο καθενας απλά εγω επειδή είμαι κ απο εξωσωματικη μαλλον με φοβαται.. Γεννησα το πρωτο με φτ στις 38 βδομαδες, σε 6 ωρες, τωρα σου λεει, μην παμε πριν τις 36, γιατι θα ρθει παλι φτ κ στο 3ωρο. Οτι μπορουμε δλδ να προλάβουμε. 

Κατάλαβα.. Κάθε περίπτωση και γυναίκα είναι διαφορετική.. Οποτε κάνεις ο, τι σου λέει να είσαι σίγουρη! Πρόσεχε όσο μπορείς και είμαι σίγουρη ότι στο τέλος θα πάνε όλα καλά και για τις 2 σας! <3


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mareva είπε:

Αγαπη μου δεν παιρνω τιποτα περα απο ολο το χαμο... Ουτροτζεσταν 3 κ μαγνησιο 2... Κ γω θα παθω κατακληση στο τελος :shock:

3,19 ο τραχηλος.. Ελα ντε δεν ξερω γιατι ανησυχει, βλέπει οτι μαλλον το περιβάλλον της μητρας ειναι κουρασμενο.. Ευχαριστώ πολύ, κ γω εύχομαι ολες να προχωρήσουμε καλα.. Δε θελω να ταλαιπωρουμαστε αλλο, καμια απο εμας. Παντως μου πε να προσεξω μη γεννησω προωρα, δλδ δε θελει πριν τις αρχες Μαρτίου. 

3.2 είναι κ ο δικός μου κ η γιατρός τον θεωρεί μια χαρά. Αλλά αφού σε σένα κάτι τον ανησυχεί, φυσικά και θα κάνεις ο τι μα ο τι σου πει. Καλά κάνει και σε προσέχει να γεννηθεί τελειομηνο το μωράκι. Αχ, κι εγώ ανυπομονώ να μπούμε όλες στην τελική ευθεία κ να ακούμε ένα ένα όλα τα ευχάριστα γεννητούρια! Μας περιμένουν μοναδικές στιγμές και δάκρυα μόνο χαράς! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rina-Katerina είπε:

Κατάλαβα.. Κάθε περίπτωση και γυναίκα είναι διαφορετική.. Οποτε κάνεις ο, τι σου λέει να είσαι σίγουρη! Πρόσεχε όσο μπορείς και είμαι σίγουρη ότι στο τέλος θα πάνε όλα καλά και για τις 2 σας! <3

Σε ευχαριστώ παρα πολυ.. Εύχομαι να χουμε ολες τελειομηνες κ απροβληματιστες εγκυμοσυνες απο δω κ περα, γιατι ολο μια ταλαιπωρία ειμαστε μου φαίνεται! 

Just now, vivi.nik. είπε:

3.2 είναι κ ο δικός μου κ η γιατρός τον θεωρεί μια χαρά. Αλλά αφού σε σένα κάτι τον ανησυχεί, φυσικά και θα κάνεις ο τι μα ο τι σου πει. Καλά κάνει και σε προσέχει να γεννηθεί τελειομηνο το μωράκι. Αχ, κι εγώ ανυπομονώ να μπούμε όλες στην τελική ευθεία κ να ακούμε ένα ένα όλα τα ευχάριστα γεννητούρια! Μας περιμένουν μοναδικές στιγμές και δάκρυα μόνο χαράς! 

Με το καλο τα κουτσουνακια μας!!! Ολο κ κατι βλεπουν μωρε οι γιατροι μας. Αντε να τα δουμε τα πιτσιρικια μας υγιη, κ να σταματησει κ η δικη μας ταλαιπωρια.. Ας ταλαιπωρουμαι με το μωρο δε με νοιάζει! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Πάντως ρε κορίτσια αν κάτι δεν πάει καλά θα το καταλάβουμε στην εβδομάδα που είμαστε έτσι; Με πόνους κλπ... δηλαδή αν μικρύνει ο τράχηλος ξαφνικά και μπούμε σε διαδικασία τοκετού, ταυτόχρονα θα πονάμε πολύ έτσι δεν είναι; Πολύ τον έχω φοβηθεί αυτόν τον τράχηλο έλεος...

Link to comment
Share on other sites

@Evoulini24 γιατί και γω αγχώνομαι συνέχεια πρέπει να το πάρουμε απόφαση νομίζω. Να προσέχουμε, ν ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού κι ότι πει ο Θεός. Δεν έχω χαρεί καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω αγχους:-|.

@Kassandras είναι φυσιολογικες οι αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη. Και γω έχω λόγω δυσκοιλιοτητας.ειδικα μετά την αφοδευση(τι ωραία που το ειπα:-D) δεν μπορώ να κάτσω καθόλου!! Και ξαπλώνω στο πλάι και δεν θέλω κάνεις να με κουνήσει... Υπομονή.. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Πάντως ρε κορίτσια αν κάτι δεν πάει καλά θα το καταλάβουμε στην εβδομάδα που είμαστε έτσι; Με πόνους κλπ... δηλαδή αν μικρύνει ο τράχηλος ξαφνικά και μπούμε σε διαδικασία τοκετού, ταυτόχρονα θα πονάμε πολύ έτσι δεν είναι; Πολύ τον έχω φοβηθεί αυτόν τον τράχηλο έλεος...

Μας εχει γινει στις μανουλες Μαρτίου πολυ βραχνας αυτος ο τραχηλος! 

Just now, valentina23 είπε:

@Evoulini24 γιατί και γω αγχώνομαι συνέχεια πρέπει να το πάρουμε απόφαση νομίζω. Να προσέχουμε, ν ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού κι ότι πει ο Θεός. Δεν έχω χαρεί καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω αγχους:-|.

@Kassandras είναι φυσιολογικες οι αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη. Και γω έχω λόγω δυσκοιλιοτητας.ειδικα μετά την αφοδευση(τι ωραία που το ειπα:-D) δεν μπορώ να κάτσω καθόλου!! Και ξαπλώνω στο πλάι και δεν θέλω κάνεις να με κουνήσει... Υπομονή.. 

Κ γω αυτην την εγκυμοσύνη οχι μονο δεν την χαιρομαι, μου χει δημιουργησει κ ενα σωρο ψυχολογικά. Ολο τρεμω μην παθω κατι, εχω ενοχες που εχω εδω οποιον βρω για σκλαβο, νοιωθω αχρηστη που δε μπιρω να φροντισω το παιδι μου κ το σπιτι μου κ κυριως να αυτοεξυπηρετηθω. Εβελπιστω να περασει το 3μηνο που μου μενει, καπως πιο ηπια, (παραπανω δεν ειναι) κ να ερθουν για μενα κ για σας τα μπουμπουκια μας! 

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

@Evoulini24 γιατί και γω αγχώνομαι συνέχεια πρέπει να το πάρουμε απόφαση νομίζω. Να προσέχουμε, ν ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού κι ότι πει ο Θεός. Δεν έχω χαρεί καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω αγχους:-|.

@Kassandras είναι φυσιολογικες οι αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη. Και γω έχω λόγω δυσκοιλιοτητας.ειδικα μετά την αφοδευση(τι ωραία που το ειπα:-D) δεν μπορώ να κάτσω καθόλου!! Και ξαπλώνω στο πλάι και δεν θέλω κάνεις να με κουνήσει... Υπομονή.. 

Ρώτησες το γιατρό μήπως σου δώσει κάτι; Εγώ προσπαθησα με ακτινίδια και βρώμη αλλά πάλι δεν πάω κάθε μέρα... Σήμερα τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε να πάρω τανιλας ,σκόνη για να βοηθηθεί το έντερο.αντε να δούμε!


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...