Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 12 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Και ευω ήθελα δυο για μεγαλύτερες πιθανότητες αλλά μ είπαν όχι … δεν πειραζει !!!! Δ ξέρω είμαι ένα βήμα να πάω φαρμακειο ένα περναω απέξω κ δ κοιτάω καν μέσα …. Μόνο μην βγει αρνητικό κ μ Παει όλη η εβδομάδα χάλια τίποτα άλλο δ με κρατάει …

      15 minutes ago, Blue Velvet said:

      Και εγώ ένα έβαλα, 5ΑΑ και είμαι 39. Φοβόμουν να τα βάλω και τα δύο,γιατί όταν ήμουν έγκυος στην κόρη μου,είχαμε βάλει δυο και το άλλο εμβρυο είχε παλινδρομήσει.Ειχα τρομάξει τοσο πολύ,που είχα πει πως δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναβάλω δύο μαζι.Θαυμαζω τις γυναίκες που γεννούν δίδυμα,είναι πολύ δύσκολη κύηση.Θα κάνεις τεστ τελικά αύριο η θα κάνεις μόνο χοριακη?

      Η χοριακη μ είναι την Παρασκευή της εβδομάδας που μας έρχεται ….

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Kassandras είπε:

Ρώτησες το γιατρό μήπως σου δώσει κάτι; Εγώ προσπαθησα με ακτινίδια και βρώμη αλλά πάλι δεν πάω κάθε μέρα... Σήμερα τον πήρα τηλέφωνο και μου είπε να πάρω τανιλας ,σκόνη για να βοηθηθεί το έντερο.αντε να δούμε!

Κάθε πότε πας τουαλέτα;

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εγώ πάντως δυσκολεύτηκα πάρα πολύ στο πρώτο τρίμηνο. Ίσως έφταιγε και ο σίδηρος που μετά τον άλλαξε. Τι σύκα, τι ακτινίδια, βρομη. Ακόμα και υποθετα γλυκερίνης είχα πάρει. Τώρα φτου φτου μην με ματιάσω σχεδόν κάθε μέρα πάω απλά είναι η σύσταση τους.. Πως να το πω τώρα.. Είναι πολύ σκληρά.. Συγνώμη δεν μπορώ να το περιγράψω αλλιώς.. Οπωτε ενοχλούμαι..

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια το θέμα δυσκοιλιότητα το έχω κι εγώ. Κατέληξα στο ότι με βοηθούν τα δαμάσκηνα τα αποξηραμένα. τΤρώω ένα κάθε μέρα αλλά το μουλιάζω σε ένα ποτήρι νερό για 24 ώρες πριν το φάω. Είναι αηδία και οπτικά και γευστικά. Προτιμώ να το τρώω χωρίς να το μουλιάζω αλλά δυστυχώς έτσι δε με βοηθά ενώ παλαιότερα με βοηθούσε. Οπότε αηδιάζω για λίγο αλλά κάπως με βοηθά σε σχέση με πριν. Βέβαια δεν είναι ότι έχω λύσει το πρόβλημα μου εντελώς. Είναι αναλόγως και τι θα περιλαμβάνει το μενού της μέρας (συνδυασμοί φαγητών)

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@elpida2019 πραγματικά πως το τρως αυτό;;;;; θα είχα κάνει εμετό πριν πάω τουαλετα:-P:razz:χαχαχα χαρά στο κουράγιο σου μπράβο. Πάντως σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν πρόβλημα δυσκοιλιοτητας.Ευχομαι να μην με ξαναπιάσει στο τέλος της εγκυμοσύνης... 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλέ πάνω απ το 3 τράχηλος  είναι σούπερ ... 

 

 Εγώ την πρώτη κόρη  στης 38 βδομαδες -προκληση- 2.5 ώρες .

2η κόρη 36+1 -οξυς τοκετός 1.5 ώρα.

 Τώρα στο 3ο ; θα προλάβω να πάω νοσοκομείο ;; σκέφτομαι σοβαρά να γεννήσω σπίτι 

 

 

Ο τράχηλος κάτω από 2.5 είναι επίφοβος.  Μην αγχώνεστε ..  έχετε καλό μήκος από όσο ακούω και είστε   ήδη 26 27 βδομαδων..   άνετα περνάνε όχι μόνο 10  και 12 βδομάδες ..  !! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

 

Just now, valentina23 said:

@elpida2019 πραγματικά πως το τρως αυτό;;;;; θα είχα κάνει εμετό πριν πάω τουαλετα:-P:razz:χαχαχα χαρά στο κουράγιο σου μπράβο. Πάντως σχεδόν όλες οι έγκυες έχουν πρόβλημα δυσκοιλιοτητας.Ευχομαι να μην με ξαναπιάσει στο τέλος της εγκυμοσύνης... 

Βαλεντίνα μου με έκανες και γέλασα. Πραγματικά είναι όπως το λες μου έρχεται εμετός αλλά τι να κάνουμε.Μη σου πω με τι μοιαζει στην όψη. :roll: Αν βοηθά έστω και λίγο αναγκαστικά θα το υποστείς. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Καλέ πάνω απ το 3 τράχηλος  είναι σούπερ ... 

 

 Εγώ την πρώτη κόρη  στης 38 βδομαδες -προκληση- 2.5 ώρες .

2η κόρη 36+1 -οξυς τοκετός 1.5 ώρα.

 Τώρα στο 3ο ; θα προλάβω να πάω νοσοκομείο ;; σκέφτομαι σοβαρά να γεννήσω σπίτι 

 

 

Ο τράχηλος κάτω από 2.5 είναι επίφοβος.  Μην αγχώνεστε ..  έχετε καλό μήκος από όσο ακούω και είστε   ήδη 26 27 βδομαδων..   άνετα περνάνε όχι μόνο 10  και 12 βδομάδες ..  !! 

Εγω ειμαι η μικροτερη εγκυμοσυνη της παρεας (οχι εγκυμονουσα χεχε). Ειμαι στις 24. Δεν ξερω γιατι μουρμουριζουν για τον τράχηλο, ο οποίος ηταν 3,19 στις 22 βδομάδες. 

Εγω ήμουν στις 38 κ οξύ τοκετός αλλά 6 ωρες, οχι τοσο σύντομα όσο ο δικός σου ο δεύτερος. Δλδ έσπασαν 12:30 τα νερά μονα τους, κ στις 5-6:30 το ζόρι ξεκινησε κ τελείωσε σε 1,5 ωρα μεσα. Ξαφνικά απο διαστολή 7 πηγε 10 κ γέννησα . Τώρα τι φοβούνται..δεν ξερω..

Εσενα σε βλέπω να γεννας σπίτι. Στο ασανσέρ, στο αμαξι.  Ελπίζω να μην εισαι πολύ μακριά απο την κλινική σου, κ να σαι με τα βαλιτσακια σου ετοιμη, ωστε να φυγετε σφαιρα!! Με το καλο!! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evoulini24 said:

Κάθε πότε πας τουαλέτα;

Κάθε δύο μέρες περίπου..πάντα είχα αυτό το θέμα και τώρα συνεχίζει. Α και μου είπε μέχρι να κάνει δουλειά η σκόνη κ να πήγαινω κάθε μέρα, να σταματήσω το 2ο σίδηρο που επαιρνα


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24 γιατί και γω αγχώνομαι συνέχεια πρέπει να το πάρουμε απόφαση νομίζω. Να προσέχουμε, ν ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού κι ότι πει ο Θεός. Δεν έχω χαρεί καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω αγχους:-|.

@Kassandras είναι φυσιολογικες οι αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη. Και γω έχω λόγω δυσκοιλιοτητας.ειδικα μετά την αφοδευση(τι ωραία που το ειπα:-D) δεν μπορώ να κάτσω καθόλου!! Και ξαπλώνω στο πλάι και δεν θέλω κάνεις να με κουνήσει... Υπομονή.. 

Παρε tanillas!!! Τα παιρνω απο 4ο μηνα...και σωθηκα

Και εχω και προιστορια με.χειρουργειο για αιμορροιδες

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Mareva είπε:

Εγω ειμαι η μικροτερη εγκυμοσυνη της παρεας (οχι εγκυμονουσα χεχε). Ειμαι στις 24. Δεν ξερω γιατι μουρμουριζουν για τον τράχηλο, ο οποίος ηταν 3,19 στις 22 βδομάδες. 

Εγω ήμουν στις 38 κ οξύ τοκετός αλλά 6 ωρες, οχι τοσο σύντομα όσο ο δικός σου ο δεύτερος. Δλδ έσπασαν 12:30 τα νερά μονα τους, κ στις 5-6:30 το ζόρι ξεκινησε κ τελείωσε σε 1,5 ωρα μεσα. Ξαφνικά απο διαστολή 7 πηγε 10 κ γέννησα . Τώρα τι φοβούνται..δεν ξερω..

Εσενα σε βλέπω να γεννας σπίτι. Στο ασανσέρ, στο αμαξι.  Ελπίζω να μην εισαι πολύ μακριά απο την κλινική σου, κ να σαι με τα βαλιτσακια σου ετοιμη, ωστε να φυγετε σφαιρα!! Με το καλο!! 

Εγώ 21 ... Ναι το βλέπω και εγώ αυτό να συμβαίνει .. να ξέρετε Ε Ε..... εάν ακούσετε  Μάρτη Απρίλη  καμοια  στις ειδήσεις να γέννησε στο αμαξι/ ασθενοφόρο /στο δρόμο .. Εγώ θα είμαι!!! Χαχαχαχα

  • Χαχα 3
Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Evoulini24 γιατί και γω αγχώνομαι συνέχεια πρέπει να το πάρουμε απόφαση νομίζω. Να προσέχουμε, ν ακολουθούμε τις οδηγίες του γιατρού κι ότι πει ο Θεός. Δεν έχω χαρεί καθόλου σε αυτή την εγκυμοσύνη λόγω αγχους:-|.

@Kassandras είναι φυσιολογικες οι αιμορροΐδες στην εγκυμοσύνη. Και γω έχω λόγω δυσκοιλιοτητας.ειδικα μετά την αφοδευση(τι ωραία που το ειπα:-D) δεν μπορώ να κάτσω καθόλου!! Και ξαπλώνω στο πλάι και δεν θέλω κάνεις να με κουνήσει... Υπομονή.. 

μια που μιλάτε για τέτοια θέματα, τα δικά σας έχουν φυσιολογικό χρώμα γιατί εμένα είναι πιο σκούρα από το φυσιολογικό,αυτό είναι έλλειψη σιδήρου; έκανα σήμερα αιματολογικές για να δούμε..


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 said:

μια που μιλάτε για τέτοια θέματα, τα δικά σας έχουν φυσιολογικό χρώμα γιατί εμένα είναι πιο σκούρα από το φυσιολογικό,αυτό είναι έλλειψη σιδήρου; έκανα σήμερα αιματολογικές για να δούμε..

Είναι πιο σκούρα εξαιτίας του συμπληρώματος σιδήρου!

  • Ευχαριστώ 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 23 λεπτά , Mighty86 είπε:

μια που μιλάτε για τέτοια θέματα, τα δικά σας έχουν φυσιολογικό χρώμα γιατί εμένα είναι πιο σκούρα από το φυσιολογικό,αυτό είναι έλλειψη σιδήρου; έκανα σήμερα αιματολογικές για να δούμε..

Εγω κατουραω συνέχεια οπωτε κάποια στιγμή είναι σχεδόν λευκά.. Ανάλογα όμως. Το πρωί πιο κίτρινα και μετά πιο ανοιχτά. Πάντως σκούρα δεν τα λες.. Σκούρα ξέρω είναι τα κακά μας λόγω του σιδηρου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...