Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Εγω κατουραω συνέχεια οπωτε κάποια στιγμή είναι σχεδόν λευκά.. Ανάλογα όμως. Το πρωί πιο κίτρινα και μετά πιο ανοιχτά. Πάντως σκούρα δεν τα λες.. Σκούρα ξέρω είναι τα κακά μας λόγω του σιδηρου

α ναι για τα κακα έλεγα. τα τσίσα ναι σχεδόν μια δυο τρεις μετά σχεδόν νερό.χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα,  απο χθες ο μπέμπης τεμπελιαζει ; ή να ανησυχώ..;;; που και που νιώθω κατι χτυπήματακια αλλα οχι το χαμο που έκανε.. θα με τρελάνει αυτο το μωράκι!

Επίσης γτ λέτε ότι θα γεννησετε νωρίτερα;; με βάση την προηγούμενη γέννα;;

Και κατι ακομα .. θα μου άρεσε πολύ όσες έχετε μεσεντζερ να συνομιλησουμε και εκεί. Μόνο που δεν ειναι τοσο απρόσωπο.  


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλημέρα,  απο χθες ο μπέμπης τεμπελιαζει ; ή να ανησυχώ..;;; που και που νιώθω κατι χτυπήματακια αλλα οχι το χαμο που έκανε.. θα με τρελάνει αυτο το μωράκι!

Επίσης γτ λέτε ότι θα γεννησετε νωρίτερα;; με βάση την προηγούμενη γέννα;;

Και κατι ακομα .. θα μου άρεσε πολύ όσες έχετε μεσεντζερ να συνομιλησουμε και εκεί. Μόνο που δεν ειναι τοσο απρόσωπο.  

Σιγουρα η κάθε γέννα είναι διαφορετική ..    Δεν υπάρχει κάπου γραμμένο πως  όσες  περιμένουν το 2 3 παιδί  θα είναι πιο νωρίς! Εγώ στη 2η το χα ένστικτο .. -Όχι όμως για τόσο νωρίς !   Ε τώρα στο 3ο όσο να Ναι .. ίσως κ επειδή έχω ιστορικό είναι λίγο επιφοβο +  το μήκος του τραχήλου  + ότι είχα γρήγορες γέννες (κάτω  του 3 ωρου)   κ το σώμα ήδη γνωρίζει .. οπότε θέλω - πιστεύω  να περάσω  τις 36 -    κ να φτάσω το πολύ 38  . 

 

Ε ναι .. όπως κ εμείς είναι μέρες που τεμπελιαζουμε  .. φάε λίγη σοκολατιτσα κ άραξε να το νιώσεις!

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Σιγουρα η κάθε γέννα είναι διαφορετική ..    Δεν υπάρχει κάπου γραμμένο πως  όσες  περιμένουν το 2 3 παιδί  θα είναι πιο νωρίς! Εγώ στη 2η το χα ένστικτο .. -Όχι όμως για τόσο νωρίς !   Ε τώρα στο 3ο όσο να Ναι .. ίσως κ επειδή έχω ιστορικό είναι λίγο επιφοβο +  το μήκος του τραχήλου  + ότι είχα γρήγορες γέννες (κάτω  του 3 ωρου)   κ το σώμα ήδη γνωρίζει .. οπότε θέλω - πιστεύω  να περάσω  τις 36 -    κ να φτάσω το πολύ 38  . 

 

Ε ναι .. όπως κ εμείς είναι μέρες που τεμπελιαζουμε  .. φάε λίγη σοκολατιτσα κ άραξε να το νιώσεις!

Παρα τεμπελιασε από χθες νομιζω .. αλλα θα κανω λιγο υπομονη ,την αποφεύγω και τη σοκολάτα λόγο σακχάρου γαμωτηηη.  

Ναι, εντάξει ειναι επίφοβο τοτε αλλα μη το σκέφτεσαι μωρε ειμαι της άποψης ότι όσο αποφεύγεις τα αρνητικά τοσο λιγότερο σε επισκεπτονται.  

Πάντως αυτό δεν πιστεύω να ισχύει για την καισαρική ε;;; εγω γέννησα 37,2 με καισαρική. 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Σιγουρα η κάθε γέννα είναι διαφορετική ..    Δεν υπάρχει κάπου γραμμένο πως  όσες  περιμένουν το 2 3 παιδί  θα είναι πιο νωρίς! Εγώ στη 2η το χα ένστικτο .. -Όχι όμως για τόσο νωρίς !   Ε τώρα στο 3ο όσο να Ναι .. ίσως κ επειδή έχω ιστορικό είναι λίγο επιφοβο +  το μήκος του τραχήλου  + ότι είχα γρήγορες γέννες (κάτω  του 3 ωρου)   κ το σώμα ήδη γνωρίζει .. οπότε θέλω - πιστεύω  να περάσω  τις 36 -    κ να φτάσω το πολύ 38  . 

 

Ε ναι .. όπως κ εμείς είναι μέρες που τεμπελιαζουμε  .. φάε λίγη σοκολατιτσα κ άραξε να το νιώσεις!

Τι μήκος τραχήλου έχεις; Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρηθηκες πολλές ώρες στον τοκετό που ακούω από άλλες!! 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Evoulini24 είπε:

Τι μήκος τραχήλου έχεις; Τουλάχιστον δεν ταλαιπωρηθηκες πολλές ώρες στον τοκετό που ακούω από άλλες!! 

Τώρα ;; είμαι 21  k έχω 2.7 .! Ωω δε το συζητώ .. βέβαια οξύς τοκετός π σημαίνει .. τα βλέπεις ΟΛΑ. Ούτε επισκληριδιος δεν πρόλαβε να πιάσει .. μωρέ γερά δυνατά να είναι κ χαλάλι τα πάντα!!

πρίν από 8 λεπτά , Aria konsta είπε:

Παρα τεμπελιασε από χθες νομιζω .. αλλα θα κανω λιγο υπομονη ,την αποφεύγω και τη σοκολάτα λόγο σακχάρου γαμωτηηη.  

Ναι, εντάξει ειναι επίφοβο τοτε αλλα μη το σκέφτεσαι μωρε ειμαι της άποψης ότι όσο αποφεύγεις τα αρνητικά τοσο λιγότερο σε επισκεπτονται.  

Πάντως αυτό δεν πιστεύω να ισχύει για την καισαρική ε;;; εγω γέννησα 37,2 με καισαρική. 

Θα κανεις vbac  τώρα ;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Τώρα ;; είμαι 21  k έχω 2.7 .! Ωω δε το συζητώ .. βέβαια οξύς τοκετός π σημαίνει .. τα βλέπεις ΟΛΑ. Ούτε επισκληριδιος δεν πρόλαβε να πιάσει .. μωρέ γερά δυνατά να είναι κ χαλάλι τα πάντα!!

Θα κανεις vbac  τώρα ;; 

Εγώ είμαι στην 28η και, δυστυχώς, ο τράχηλος έπεσε στο 22 από το 26 που ήταν! Μέσα σε τρεις εβδομάδες! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και μάλλον θα βάλω πεσσο! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες πώς ήταν ο τραχηλος σου; Πώς και δεν έκανες περίδεση; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Τώρα ;; είμαι 21  k έχω 2.7 .! Ωω δε το συζητώ .. βέβαια οξύς τοκετός π σημαίνει .. τα βλέπεις ΟΛΑ. Ούτε επισκληριδιος δεν πρόλαβε να πιάσει .. μωρέ γερά δυνατά να είναι κ χαλάλι τα πάντα!!

Θα κανεις vbac  τώρα ;; 

Θα προσπαθήσω.. αν και μετα απο 7 χρόνια δεν τίθεται θέμα vbac


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Εγώ είμαι στην 28η και, δυστυχώς, ο τράχηλος έπεσε στο 22 από το 26 που ήταν! Μέσα σε τρεις εβδομάδες! Τη Δευτέρα έχω ραντεβού με τον γιατρό και μάλλον θα βάλω πεσσο! Στις προηγούμενες εγκυμοσύνες πώς ήταν ο τραχηλος σου; Πώς και δεν έκανες περίδεση; 

Στις προηγούμενες εγκυμοσυνες ήταν καλός .. στη  2η  στης 22 βδομάδες ήταν 3.4    ..  όμως είδα ότι στην αυχενικη  ήταν  2.6 ..

Στη πρώτη δεν έχω ιδέα δεν έχω εξετάσεις νομίζω τις κράτησε ο γιατρός  γτ δεν τις βρίσκω . Ξέρω όμως πολύ καλά πως  για μια βδομάδα  είχα διαστολή  2  ή 3    ..

Τώρα π πλέον έχω γνώσεις  και έχω περάσει από μενν ..  Δεν φυσαω μόνο το γιαούρτι αλλά και το παγωτό μη πω!! 

Περιδεση ξέρω πώς γίνεται όταν είναι κάτω των 2.5 στης 22 βδομάδες  νομίζω (με επιφυλαξη)  

Για την ώρα είμαι ξάπλα , προσπαθώ να μην σηκώνω τις μικρές ,  από βδομάδα θα ξεκινήσω τα ουτροτζεσταν και δε τα θέλω καθολουυυυ... εσένα σου είχε δώσει ουτροτζεσταν;  στη Β επιπέδου  είχες 2.8; 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Aressana είπε:

Στις προηγούμενες εγκυμοσυνες ήταν καλός .. στη  2η  στης 22 βδομάδες ήταν 3.4    ..  όμως είδα ότι στην αυχενικη  ήταν  2.6 ..

Στη πρώτη δεν έχω ιδέα δεν έχω εξετάσεις νομίζω τις κράτησε ο γιατρός  γτ δεν τις βρίσκω . Ξέρω όμως πολύ καλά πως  για μια βδομάδα  είχα διαστολή  2  ή 3    ..

Τώρα π πλέον έχω γνώσεις  και έχω περάσει από μενν ..  Δεν φυσαω μόνο το γιαούρτι αλλά και το παγωτό μη πω!! 

Περιδεση ξέρω πώς γίνεται όταν είναι κάτω των 2.5 στης 22 βδομάδες  νομίζω (με επιφυλαξη)  

Για την ώρα είμαι ξάπλα , προσπαθώ να μην σηκώνω τις μικρές ,  από βδομάδα θα ξεκινήσω τα ουτροτζεσταν και δε τα θέλω καθολουυυυ... εσένα σου είχε δώσει ουτροτζεσταν;  στη Β επιπέδου  είχες 2.8; 

Στη Β επιπέδου (22 εβδομάδων)  ήταν οριακά φυσιολογικος 25 χιλιοστά!! Μου έδωσε ο γιατρός μου την κολπική κρέμα προγεστερόνης vasclor και μαγνήσιο μία φορά την ημέρα! Από βδομάδα με βλέπω με πεσσο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κορίτσια! Εδω κ τρεις τέσσερις μέρες δεν νιώθω τη μπέμπα τόσο έντονα όσο πριν. Κ οταν τη νιώθω τη νιωθω χαμηλά ενω από τότε που τη πρώτο άκουσα την ενιωθα πιο ψηλά στην κοιλιά. Μίλησα με το γιατρό μου είπε είναι φυσιολογικό να μη τη νιώθω το ίδιο και συνέχεια. Αλλα εγω εχω αγχωθεί αρκετά. Ραντεβού εχω την Τρίτη για υπερηχο.


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εδω κ τρεις τέσσερις μέρες δεν νιώθω τη μπέμπα τόσο έντονα όσο πριν. Κ οταν τη νιώθω τη νιωθω χαμηλά ενω από τότε που τη πρώτο άκουσα την ενιωθα πιο ψηλά στην κοιλιά. Μίλησα με το γιατρό μου είπε είναι φυσιολογικό να μη τη νιώθω το ίδιο και συνέχεια. Αλλα εγω εχω αγχωθεί αρκετά. Ραντεβού εχω την Τρίτη για υπερηχο.

Καλημερα @Natasapal!!!Μην αγχώνεσαι και εγώ έτσι ένω γενικά κινείται πολύ είχα 3 μέρες πού ήταν πολύ ήσυχη κ κλωτσιές χαμηλά...ε μετά ξεκίνησε πάλι τα ίδια!!!Δεν ξέρω τι μπορεί να τα επηρεάζει...ειναι και αυτά ανάλογα την διάθεση τους!!! 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Εδω κ τρεις τέσσερις μέρες δεν νιώθω τη μπέμπα τόσο έντονα όσο πριν. Κ οταν τη νιώθω τη νιωθω χαμηλά ενω από τότε που τη πρώτο άκουσα την ενιωθα πιο ψηλά στην κοιλιά. Μίλησα με το γιατρό μου είπε είναι φυσιολογικό να μη τη νιώθω το ίδιο και συνέχεια. Αλλα εγω εχω αγχωθεί αρκετά. Ραντεβού εχω την Τρίτη για υπερηχο.

Αχ μια απ τα ίδια!! Το ίδιο συμβαίνει και σε μένα ενώ είναι πολύ ζωηρή μετά είναι πολύ ήσυχη σε βαθμό που με πιάνει πανικός και στο μυαλό μου γυρνάνε τρελές σκέψεις!! Πριν μια εβδομάδα περίπου μου συνέβη και πήγα να τρελαθώ.. Τώρα επέστρεψε στα κλωτσομπουνιδια παλι;-)Φάε κάτι γλυκό και Ξάπλωσε απ την αριστερή πλευρα

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια... και εγω στο κλαμπ της τρέλας.. 

Ενω ειναι τρομερα υπερκινητικος ειχε 2 μερες χθες και προχθες που κόντεψα να τρελαθω .. το βράδυ εμφανίστηκε βεβαια .. και ηρέμησα . Λογικά πανε και αυτα με τον καιρό και τα κέφια τους .

Φαε λιγη σοκολατα ,εγω αυτο εκανα ζάχαρο ξε ζάχαρο και τον άκουσα 

  • Μου αρέσει 4

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις σας! Αφού σας έγραψα έφαγα μια μπάρα και ξάπλωσα και μετά έριξε τις κλωτσιές της τις δυνατές η κυρία.. έχει κ αυτή μάλλον τα κέφια της τι να πω...

  • Μου αρέσει 4

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...