Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 59 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

      Γιατί δε τη βλέπω??? Πάω στο προφίλ σου αλλά που είναι???? Γιατί το έχουν τόσο δύσκολο με τις φωτογραφίες?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλημέρα, κορίτσια μου!! Πήγα στο νοσοκομείο το πρωί να μετρήσει ο γιατρός μου τον τράχηλο!! Παραμένει στο 22...θα πάω να με ξαναδεί την Παρασκευή κι αν έχει πέσει θα μου βάλει πεσσο (περιμένω και την κολπική καλλιέργεια σήμερα)! Εν τω μεταξύ ήταν μια κοπέλα εκεί έξω μαζί μου που μου ανέβασε το ηθικό..είχε πέσει ο τράχηλος κάτω από 15, της έβαλε πεσσο ο γιατρός μου στην 27η εβδομάδα, της τον έβγαλε στην 37η και η κοπέλα είναι στις μέρες της (40 εβδομάδες), περπατάει 3 ώρες την ημέρα και δε λέει να γεννήσει χαχα!! Δεν έχει διαστολή!! Εν τω μεταξύ τρεις μήνες έκλαιγε γιατί φοβόταν ότι θα γεννήσει πρόωρα..είχε άλλο γιατρό γιατί έμενε στην Καλαμάτα και δεν αναλάμβανε ούτε καν να της βάλει πεσσο!! Αυτός την έστειλε στον δικό μου εδώ στην Αθήνα, μετακόμισε εδώ και όλα πήγαν καλά τελικά...μου έφτιαξε τη διάθεση!!

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα @Evoulini24 είδες πήρες θαρρος από τη κοπελίτσα. Και συ να μην αγχώνεσαι και να πέσει κι άλλο, που το απεύχομαι, όλα καλά θα πάνε. Κοίτα μόνο να μην κουράζεσαι και να μην το παρακάνεις με δουλειές και τέτοια.

Κορίτσια εγώ από χτες έχω ψιλό πονακια.. Σαν πόνοι περίοδοι.. Όχι δυνατοί όμως.. Και πονάνε και οι γοφοί μου απ τον ύπνο το βράδυ.. Και όταν κάθομαι πονάει και η ουρίτσα μου... Γενικά αισθάνομαι κάπως.. Αύριο έχω υπερυχο!! Επιτέλους μετά από 1 μήνα περίπου.. Ο γιατρός μου είπε λόγω covid μια φορά το μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια τώρα είμαι τρίτο τριμηνο... Δεν πρέπει πιο συχνά; θα του πω και αύριο. 

Καλή εβδομάδα να έχουμε!! 

@ba_lilyτι κάνεις;; πως είναι το μωράκι σου; 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια μου!! Πήγα στο νοσοκομείο το πρωί να μετρήσει ο γιατρός μου τον τράχηλο!! Παραμένει στο 22...θα πάω να με ξαναδεί την Παρασκευή κι αν έχει πέσει θα μου βάλει πεσσο (περιμένω και την κολπική καλλιέργεια σήμερα)! Εν τω μεταξύ ήταν μια κοπέλα εκεί έξω μαζί μου που μου ανέβασε το ηθικό..είχε πέσει ο τράχηλος κάτω από 15, της έβαλε πεσσο ο γιατρός μου στην 27η εβδομάδα, της τον έβγαλε στην 37η και η κοπέλα είναι στις μέρες της (40 εβδομάδες), περπατάει 3 ώρες την ημέρα και δε λέει να γεννήσει χαχα!! Δεν έχει διαστολή!! Εν τω μεταξύ τρεις μήνες έκλαιγε γιατί φοβόταν ότι θα γεννήσει πρόωρα..είχε άλλο γιατρό γιατί έμενε στην Καλαμάτα και δεν αναλάμβανε ούτε καν να της βάλει πεσσο!! Αυτός την έστειλε στον δικό μου εδώ στην Αθήνα, μετακόμισε εδώ και όλα πήγαν καλά τελικά...μου έφτιαξε τη διάθεση!!

Μπραβο εβουλινι μου.... Όλα είναι υπό έλεγχο αυτό να σκέφτεσαι... Και εγώ με το τράχηλο έχω το άγχος μου. Τρίτη θα πάω για μέτρηση...σκεψου ότι εγώ είμαι και μιάμιση ώρα μακρυά από γιατρό και μεγάλο νοσοκομείο αλλά θέλω να πιστεύω ότι όλα θα πάνε καλά... Και για όλα τα κορίτσια το ίδιο εύχομαι εννοείτε!!!!

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , valentina23 είπε:

Καλημέρα @Evoulini24 είδες πήρες θαρρος από τη κοπελίτσα. Και συ να μην αγχώνεσαι και να πέσει κι άλλο, που το απεύχομαι, όλα καλά θα πάνε. Κοίτα μόνο να μην κουράζεσαι και να μην το παρακάνεις με δουλειές και τέτοια.

Κορίτσια εγώ από χτες έχω ψιλό πονακια.. Σαν πόνοι περίοδοι.. Όχι δυνατοί όμως.. Και πονάνε και οι γοφοί μου απ τον ύπνο το βράδυ.. Και όταν κάθομαι πονάει και η ουρίτσα μου... Γενικά αισθάνομαι κάπως.. Αύριο έχω υπερυχο!! Επιτέλους μετά από 1 μήνα περίπου.. Ο γιατρός μου είπε λόγω covid μια φορά το μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια τώρα είμαι τρίτο τριμηνο... Δεν πρέπει πιο συχνά; θα του πω και αύριο. 

Καλή εβδομάδα να έχουμε!! 

@ba_lilyτι κάνεις;; πως είναι το μωράκι σου; 

Αυτούς τους πόνους τους εχω και εγω διάσπαρτα πολυ λιγο εδω και κάποιες μέρες.. και όταν ξαπλώνω νιωθω εκει κοντά στην ουρά σαν να τρίβεται το κοκαλο.

Επίσης ξερω οτι όταν μπαίνεις στον μήνα σου γίνονται συχνά τα ραντεβού.. δυστυχώς 

πρίν από 23 λεπτά , Evoulini24 είπε:

Καλημέρα, κορίτσια μου!! Πήγα στο νοσοκομείο το πρωί να μετρήσει ο γιατρός μου τον τράχηλο!! Παραμένει στο 22...θα πάω να με ξαναδεί την Παρασκευή κι αν έχει πέσει θα μου βάλει πεσσο (περιμένω και την κολπική καλλιέργεια σήμερα)! Εν τω μεταξύ ήταν μια κοπέλα εκεί έξω μαζί μου που μου ανέβασε το ηθικό..είχε πέσει ο τράχηλος κάτω από 15, της έβαλε πεσσο ο γιατρός μου στην 27η εβδομάδα, της τον έβγαλε στην 37η και η κοπέλα είναι στις μέρες της (40 εβδομάδες), περπατάει 3 ώρες την ημέρα και δε λέει να γεννήσει χαχα!! Δεν έχει διαστολή!! Εν τω μεταξύ τρεις μήνες έκλαιγε γιατί φοβόταν ότι θα γεννήσει πρόωρα..είχε άλλο γιατρό γιατί έμενε στην Καλαμάτα και δεν αναλάμβανε ούτε καν να της βάλει πεσσο!! Αυτός την έστειλε στον δικό μου εδώ στην Αθήνα, μετακόμισε εδώ και όλα πήγαν καλά τελικά...μου έφτιαξε τη διάθεση!!

Μπραβο στο κορίτσι που σου έδωσε θάρρος.. και εγω ειχα μεγάλο πρόβλημα και κάθε μερα έτρεμα απο το φόβο μου μη σπάσει το ραμμα.. κι όμως μια χαρά εφτασα 37κ 2 .

Ολα καλα θα πανε κοριτσάκι αρκεί απο αυτα πού λεει ο γιατρός εμεις να υπερβάλουμε και λίγο παραπάνω! 

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, valentina23 said:

Καλημέρα @Evoulini24 είδες πήρες θαρρος από τη κοπελίτσα. Και συ να μην αγχώνεσαι και να πέσει κι άλλο, που το απεύχομαι, όλα καλά θα πάνε. Κοίτα μόνο να μην κουράζεσαι και να μην το παρακάνεις με δουλειές και τέτοια.

Κορίτσια εγώ από χτες έχω ψιλό πονακια.. Σαν πόνοι περίοδοι.. Όχι δυνατοί όμως.. Και πονάνε και οι γοφοί μου απ τον ύπνο το βράδυ.. Και όταν κάθομαι πονάει και η ουρίτσα μου... Γενικά αισθάνομαι κάπως.. Αύριο έχω υπερυχο!! Επιτέλους μετά από 1 μήνα περίπου.. Ο γιατρός μου είπε λόγω covid μια φορά το μήνα.. Αλλά ρε κορίτσια τώρα είμαι τρίτο τριμηνο... Δεν πρέπει πιο συχνά; θα του πω και αύριο. 

Καλή εβδομάδα να έχουμε!! 

@ba_lilyτι κάνεις;; πως είναι το μωράκι σου; 

Βαλεντινάκι μου εμένα άρχισε να με βλέπει κάθε τρεις βδομάδες αντί για τέσσερις και οσο περνά ο καιρός νομίζω των τελευταίο μήνα λογικά θα πηγαίνουμε ακόμη πιο συχνά ! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ κορίτσια μου για τις απαντήσεις σας. Και μένα στην αρχή κάθε 20 μέρες με έβλεπε. Ε δε γίνεται τώρα προς το τέλος να με βλέπει κάθε 30...θα του μιλήσω οπωσδήποτε. Θα με φάει το άγχος αλλιώς. Κι εκτός αυτού σε 2 μήνες μπαίνω στο μήνα μου.. Τέλος πάντων.. Σας φιλω:x

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

On 13/12/2020 at 2:50 ΜΜ, Aria konsta είπε:

Καλημέρα κορίτσια... και εγω στο κλαμπ της τρέλας.. 

Ενω ειναι τρομερα υπερκινητικος ειχε 2 μερες χθες και προχθες που κόντεψα να τρελαθω .. το βράδυ εμφανίστηκε βεβαια .. και ηρέμησα . Λογικά πανε και αυτα με τον καιρό και τα κέφια τους .

Φαε λιγη σοκολατα ,εγω αυτο εκανα ζάχαρο ξε ζάχαρο και τον άκουσα 

Επαθα ακριβώς το ίδιο ακριβώς! Να τους γνωρίσουμε!

  • Χαχα 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πήρα τις απαντήσεις της καμπύλης ζαχάρου.

Νηστεία  91 (<115)

60 λεπτά 183 (<180)

120 λεπτά 130 (<140)

Στις παρενθέσεις είναι οι φυσιολογικές τιμές. Μόνο των 60 λεπτών  είναι λίγο πάνω από το όριο. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Αύριο βράδυ θα πάω γιατρό.

Επίσης έχω χαμηλή Β12 και βιταμίνη D που βεβαια ήταν χαμηλή κ προ εγκυμοσύνης. Κ αιματοκρίτης 35.


XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal said:

Πήρα τις απαντήσεις της καμπύλης ζαχάρου.

Νηστεία  91 (<115)

60 λεπτά 183 (<180)

120 λεπτά 130 (<140)

Στις παρενθέσεις είναι οι φυσιολογικές τιμές. Μόνο των 60 λεπτών  είναι λίγο πάνω από το όριο. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Αύριο βράδυ θα πάω γιατρό.

Επίσης έχω χαμηλή Β12 και βιταμίνη D που βεβαια ήταν χαμηλή κ προ εγκυμοσύνης. Κ αιματοκρίτης 35.

Στα δικά μου αποτελέσματα είναι λίγο διαφορετικά τα όρια.. μάλλον είναι ανάλογα το μικροβιολογικό. Σε εμένα το 60λεπτο είναι ως 190 και τα 120λεπτα είναι ως 165

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Natasapal είπε:

Πήρα τις απαντήσεις της καμπύλης ζαχάρου.

Νηστεία  91 (<115)

60 λεπτά 183 (<180)

120 λεπτά 130 (<140)

Στις παρενθέσεις είναι οι φυσιολογικές τιμές. Μόνο των 60 λεπτών  είναι λίγο πάνω από το όριο. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Αύριο βράδυ θα πάω γιατρό.

Επίσης έχω χαμηλή Β12 και βιταμίνη D που βεβαια ήταν χαμηλή κ προ εγκυμοσύνης. Κ αιματοκρίτης 35.

Κοπέλα μου έχουμε λίγες ημέρες διαφορά. Έκανα και εγώ καμπύλη σακχάρου και οι φυσιολογικές τιμές για έγκυες αναγραφόταν ακριβώς έτσι. Τα δικά μου αποτελέσματα έδειξαν:

0 λεπτά   85 (<115)

60 λεπτά 165 (<180)

120 λεπτά 105 (<140)

Είσαι πολύ οριακά εκτός της δεύτερης μέτρησης και ευελπιστώ να μην έχεις κανένα θεματάκι. Την προηγούμενη μέρα είχες φάει κανένα γλυκάκι;

Επιπλέον, και σε εμένα σημειώθηκε μεγάλη πτώση της Β12 (143), ενώ στο πρώτο τρίμηνο κυμαινόταν 300-500. Περιμένω εναγωνίως την απάντηση του γυναικολόγου και της αιματολόγου. Έχει συμβεί και σε άλλα κορίτσια κάτι παρόμοιο στην παρούσα φάση;

  • Μου αρέσει 1

un5Fp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, Natasapal είπε:

Πήρα τις απαντήσεις της καμπύλης ζαχάρου.

Νηστεία  91 (<115)

60 λεπτά 183 (<180)

120 λεπτά 130 (<140)

Στις παρενθέσεις είναι οι φυσιολογικές τιμές. Μόνο των 60 λεπτών  είναι λίγο πάνω από το όριο. Λέτε να υπάρχει πρόβλημα? Αύριο βράδυ θα πάω γιατρό.

Επίσης έχω χαμηλή Β12 και βιταμίνη D που βεβαια ήταν χαμηλή κ προ εγκυμοσύνης. Κ αιματοκρίτης 35.

δεν νομίζω.πιστεύω είσαι οκ το πρόβλημα είναι όταν δύο από τις τρεις μετρήσεις δεν είναι καλές.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

  • Μου αρέσει 13

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

Καλημέρα πεπη μου. Περαστικά σου κορίτσι μου. Να είναι η τελευταία περιπέτεια σ αυτή την εγκυμοσύνη.ο Άγιος Ελευθέριος ας προστατεύσει εμάς και τα μικρούλια μας. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 said:

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

Καλημέρα! Εσύ και το μωράκι σου είστε πολύ δυνατοί!! Με το καλό και στο επόμενο μαξιλαράκι, σίγουρα θα τα καταφερετε!! Σημαδιακή  η μέρα που βγαίνεις!! 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

Καλημέρα ομορφιά μου!! Αχ πολυ χαιρομαι, με το καλο να πας σπιτάκι σου και εύχομαι, όπως σου έχω ξαναπεί, όταν φτάσεις πια στον 9ο να ξαναπάς νοσοκομείο μια και καλή, για την γεννα! Εγώ πριν λίγο γύρισα, εκανα την καμπύλη ζαχάρου.. Κορίτσια τι αηδία ήταν αυτή. Καλα την πάλεψα εκεί 2 ωρες αλλά μετά είχα μια ζαλαδα και ενα τρέμουλο.. Αλλο πράγμα. Για να δουμε τι θα δείξουν τα αποτελέσματα αύριο! 

  • Ευχαριστώ 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...