Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 hours ago, Eflenew said:

      Σήμερα είναι 9η ημέρα.. ήταν να κάνω αύριο χοριακη αλλά λόγω Κυριακής θα την κάνω Δευτέρα. Την προηγούμενη Παρασκευή εβαλα 2 βλαστοκυστες. Ξέρεις όμως τι με προβληματίζει? Ότι βγήκε τόσο αχνό 9η ημέρα...δεδομένου ότι κανονικά αύριο θα γινόταν η χοριακη θα έπρεπε να είχε πολύ πιο σκούρη γραμμή. Όχι τόσο αχνη μια μέρα πριν τη χοριακη...

      Δεν είναι καθόλου αχνό …. Είναι μια ωραιότατη γραμμή εγκυμοσύνης … εγώ έκανα σήμερα και είναι αχνη που κε το ζόρι φαίνεται και πέρασαν οι ώρες και φαίνεται ακόμα λίγοτερο σχεδόν καθόλου … με το καλό . Σπυ εύχομαι ολόψυχα μια μεγάλη χοριακη γιατί το αξίζεις και νομίζω ήρθε η ώρα να λάβεις το πολυπόθητο πλασματάκι σου ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Εννοείται πως θα ενημερώσω,αν και δεν βλέπω να προχωράει..Και εγώ πιστεύω πως το τεστ της @Eflenewδεν είναι απλά αχνό και θα δείξει καλή χοριακη🥰

      Άσε τα δεν βλέπω να προχωράει … θέλω αισιοδοξία … ολα καλα θα πάνε ! Εμένα μου έχουν μείνει κατάψυξη 4 βλαστοκυστες εκ των οποίων η μια είναι άριστη όπως αυτή που έβαλα όπως συζητήσαμε εάν δεν έχω επιτυχία τώρα θα έχω την επόμενη ! Αλλά ούτε έτσι θέλω να σκέφτομαι … γιατί να μην προσχωρήσουν βρε κορίτσια μου τα εμβρυακια μας ; Άντε να πάρουμε τα πάνω μας λίγο !! Εύχομαι αύριο μια γερη χοριακη !!!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Rina-Katerina είπε:

Ζουζουνες καλησπέρα!!! Πήρα τα αποτελέσματα από την καμπυλη ζαχάρου. 

0' - - - - > 70mg/dl

60'-------> 121mg/dl

120'------> 87mg/dl

Νομίζω είμαι καλά, αλλά περιμένω και ενημέρωση από τον γιατρό μου. 

Επίσης, τα λευκά μου είναι λίγο ανεβασμένα 11.6 με όριο το 10. 0 αλλά περιμένω να δω τι θα μου πει και γι αυτό... 

Οσον αφορα το πρωτογαλα, εγω τπτ δεν εχω ακομη.. Βέβαια είμαι μόλις στην 26η βδομάδα κύησης. 

Μια χαρά νομίζω είναι η καμπύλη. Θα σου πει και ο γιατρός. Τα λευκά είναι φυσιολογικό ν ανεβαίνουν στην εγκυμισυνη. Αντε παει κι αυτό!! :x

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, valentina23 είπε:

Μια χαρά νομίζω είναι η καμπύλη. Θα σου πει και ο γιατρός. Τα λευκά είναι φυσιολογικό ν ανεβαίνουν στην εγκυμισυνη. Αντε παει κι αυτό!! :x

Ουφ ναι, πάει..! Πλέον μόνο το Doppler έχει μείνει και οι ενδιάμεσοι υπερηχοι, απίστευτο!! Ναι, περιμένω ενημέρωση από πλευράς του να ηρεμισω 100%..

  • Μου αρέσει 2

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Manenious είπε:

Σε ποιες εβδομαδες κανεις Doppler???? Εγω αργω ακόμα για γιατρό πφφφ 30/12 και αυριο έχω αιματολογο 

Εγω θα είμαι 32 εβδομάδων στο Doppler. Νομίζω από 31εβδ και πάνω αλλά δεν είμαι σίγουρη. 30/12 ε; προπαραμονη πρωτοχρονιάς!! :D

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, Evoulini24 είπε:

Ούτε εγώ έχω εμφανίσει πρωτογαλα...αχ λέμε για τον τοκετό κλπ αλλά και το θέμα του θηλασμού με τρομάζει!! Πρέπει να είναι πολύ επώδυνος...από αυτά που ακούω δηλαδή..

Πόσο ήταν δηλαδή στον τελευταίο υπέρηχο; Και σε ποια εβδομάδα ήσουν; Θα τον ρωτήσω κι εγώ στο επόμενο ραντεβού... λογικά θα μου πουν και στο Doppler..

Νομίζω 23η 580γρ. Και χτες 25+5 826γρ.

  • Μου αρέσει 1

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ βρε κορίτσια μιλάμε κιόλας για ντοπλερ!!!!!!!Κοντεύουμε κι εμείς.Ηθελα να σας συστήσω το pregnancy gifts.gr. έχει ρούχα εγκυμοσύνης,λίγο τσιμπημενα, αλλά πολύ ωραία και μοδατα!Το ανακάλυψα τυχαία στο  Google καθώς έψαχνα ρούχα γιατί φούσκωσα και δεν μου κάνουν!και μου άρεσε η εξυπηρέτηση τους.Παρηγγειλα ένα κολάν και μια μπλούζα και πήγα από εκεί και τα παρέλαβα(τα δοκίμασα κιόλας,αλλά μην το πείτε στον Χαρδαλια)την άλλη μέρα!Είναι δίπλα στο Λητώ το μαιευτήριο. Επίσης ανακάλυψα το casualo για πιτζάμες και νυχτικα για το μαιευτήριο σε καλές τιμές σε σύγκριση με άλλα που έχω δει.Και στα hm παρήγγειλα φανελάκια θηλασμού,εκεί τα βρήκα φτηνά, τα 2, 20 ευρώ. Τώρα πότε θα έρθουν αυτά δεν ξέρω...Επίσης παρήγγειλα από pat pat φορμακια κ φανελάκια. Γενικά με αγχώνει αυτή η κατάσταση με τα μαγαζιά κλειστά,δεν μ αρέσει η παραγγελία απ το ίντερνετ.θελω να πάω να το δω,να το πιάσω.Αυτα από μένα,σας φιλώ κι εύχομαι όλες να είστε καλά!!!!

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μιλάμε κιόλας για ντοπλερ!!!!!!!Κοντεύουμε κι εμείς.Ηθελα να σας συστήσω το pregnancy gifts.gr. έχει ρούχα εγκυμοσύνης,λίγο τσιμπημενα, αλλά πολύ ωραία και μοδατα!Το ανακάλυψα τυχαία στο  Google καθώς έψαχνα ρούχα γιατί φούσκωσα και δεν μου κάνουν!και μου άρεσε η εξυπηρέτηση τους.Παρηγγειλα ένα κολάν και μια μπλούζα και πήγα από εκεί και τα παρέλαβα(τα δοκίμασα κιόλας,αλλά μην το πείτε στον Χαρδαλια)την άλλη μέρα!Είναι δίπλα στο Λητώ το μαιευτήριο. Επίσης ανακάλυψα το casualo για πιτζάμες και νυχτικα για το μαιευτήριο σε καλές τιμές σε σύγκριση με άλλα που έχω δει.Και στα hm παρήγγειλα φανελάκια θηλασμού,εκεί τα βρήκα φτηνά, τα 2, 20 ευρώ. Τώρα πότε θα έρθουν αυτά δεν ξέρω...Επίσης παρήγγειλα από pat pat φορμακια κ φανελάκια. Γενικά με αγχώνει αυτή η κατάσταση με τα μαγαζιά κλειστά,δεν μ αρέσει η παραγγελία απ το ίντερνετ.θελω να πάω να το δω,να το πιάσω.Αυτα από μένα,σας φιλώ κι εύχομαι όλες να είστε καλά!!!!

Ψαχνω μα βρω το φορμάκι που θα βγούμε από το μαιευτήριο ακόμα δεν εχω καταλήξει! Θέλω αυτό το κατι το ξεχωριστό που θα μου κάνει κλικ! Εσείς έχετε βρει με τι θα φύγετε;;;;; 

  • Μου αρέσει 1

T8Owp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μιλάμε κιόλας για ντοπλερ!!!!!!!Κοντεύουμε κι εμείς.Ηθελα να σας συστήσω το pregnancy gifts.gr. έχει ρούχα εγκυμοσύνης,λίγο τσιμπημενα, αλλά πολύ ωραία και μοδατα!Το ανακάλυψα τυχαία στο  Google καθώς έψαχνα ρούχα γιατί φούσκωσα και δεν μου κάνουν!και μου άρεσε η εξυπηρέτηση τους.Παρηγγειλα ένα κολάν και μια μπλούζα και πήγα από εκεί και τα παρέλαβα(τα δοκίμασα κιόλας,αλλά μην το πείτε στον Χαρδαλια)την άλλη μέρα!Είναι δίπλα στο Λητώ το μαιευτήριο. Επίσης ανακάλυψα το casualo για πιτζάμες και νυχτικα για το μαιευτήριο σε καλές τιμές σε σύγκριση με άλλα που έχω δει.Και στα hm παρήγγειλα φανελάκια θηλασμού,εκεί τα βρήκα φτηνά, τα 2, 20 ευρώ. Τώρα πότε θα έρθουν αυτά δεν ξέρω...Επίσης παρήγγειλα από pat pat φορμακια κ φανελάκια. Γενικά με αγχώνει αυτή η κατάσταση με τα μαγαζιά κλειστά,δεν μ αρέσει η παραγγελία απ το ίντερνετ.θελω να πάω να το δω,να το πιάσω.Αυτα από μένα,σας φιλώ κι εύχομαι όλες να είστε καλά!!!!

Το pregnancy gifts έχει πραγματικά πολύ ωραία πράγματα αλλά ακριβά..τα φορέματα γύρω στα 70€ δυστυχώς...εγώ έχω ενθουσιαστεί με το site moromou...έχω πάρει δύο νυχτικά εγκυμοσύνης- θηλασμού κι ένα σουτιέν και είναι πολύ ωραία!! Και σε καλές τιμές!! Θα πάρω και φωλιτσα από εκεί!! 

Υπάρχει και το soon mama με πιο οικονομικα κι ωραία ρούχα εγκυμοσύνης!! Βέβαια τα πιο οικονομικά που πήρα ήταν από τα orchestra..και ενθουσιάστηκα!!

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Το pregnancy gifts έχει πραγματικά πολύ ωραία πράγματα αλλά ακριβά..τα φορέματα γύρω στα 70€ δυστυχώς...εγώ έχω ενθουσιαστεί με το site moromou...έχω πάρει δύο νυχτικά εγκυμοσύνης- θηλασμού κι ένα σουτιέν και είναι πολύ ωραία!! Και σε καλές τιμές!! Θα πάρω και φωλιτσα από εκεί!! 

Υπάρχει και το soon mama με πιο οικονομικα κι ωραία ρούχα εγκυμοσύνης!! Βέβαια τα πιο οικονομικά που πήρα ήταν από τα orchestra..και ενθουσιάστηκα!!

@Evoulini24 το moromou το κοιτάω και εγώ κ φαίνονται ωραία είναι όμως ποιοτικά?για πες μας εσύ που πήρες...γτ από σχέδια είναι σούπερ και τα βρεφικά κ για τις μανούλες...  


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Το pregnancy gifts έχει πραγματικά πολύ ωραία πράγματα αλλά ακριβά..τα φορέματα γύρω στα 70€ δυστυχώς...εγώ έχω ενθουσιαστεί με το site moromou...έχω πάρει δύο νυχτικά εγκυμοσύνης- θηλασμού κι ένα σουτιέν και είναι πολύ ωραία!! Και σε καλές τιμές!! Θα πάρω και φωλιτσα από εκεί!! 

Υπάρχει και το soon mama με πιο οικονομικα κι ωραία ρούχα εγκυμοσύνης!! Βέβαια τα πιο οικονομικά που πήρα ήταν από τα orchestra..και ενθουσιάστηκα!!

Απ το soon mama πήρα μια πιτζάμα θηλασμού και δεν καθόταν πάνω μου καθόλου καλά.τρομαξα να συνεννοηθώ μαζί τους να την στείλω πίσω.και πληρώνεις και 4,5 ευρώ για την αλλαγή.τωρα παρήγγειλα ένα φόρεμα από εκεί, σαν πιο ασφαλής επιλογή...θα δείξει...

πρίν από 13 λεπτά , Manenious είπε:

Ψαχνω μα βρω το φορμάκι που θα βγούμε από το μαιευτήριο ακόμα δεν εχω καταλήξει! Θέλω αυτό το κατι το ξεχωριστό που θα μου κάνει κλικ! Εσείς έχετε βρει με τι θα φύγετε;;;;; 

Βρήκα στα mothercare ένα φορμακι με κυκνο και τούλι γύρω γύρω και ασορτί κορδέλα!!!!!Αλλά μέχρι να γεννήσουμε μπορεί να βρω και τπτ άλλο!

  • Μου αρέσει 4

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέρα!εγώ ψωνίζω διάφορα αλλά ρουχάκια ακόμα δεν έχω μπει στην διαδικασία. το πρωτόγαλα που λέτε τι είναι;εγώ έχω ανεπαίσθητα λίγο άσπρο σα κακαδάκι στις θηλές μου και από πιο νωρίς από 3-4 μήνα.αυτό μόνο. @Basiliki92 από το moromoy πήρα δυο πιτζάμες κ μια νυχτικιά μια χαρά τα φοράω από τώρα. είναι μια χαρά ποιοτικά ,λεπτούτσικα αν κ χειμωνιάτικα που αυτό είναι οτι πρέπει για το μαιευτήριο που λένε οτι κάνει ζέστη. 

8 ώρες πρίν, Popaki2011 είπε:

Αχ βρε κορίτσια μιλάμε κιόλας για ντοπλερ!!!!!!!Κοντεύουμε κι εμείς.Ηθελα να σας συστήσω το pregnancy gifts.gr. έχει ρούχα εγκυμοσύνης,λίγο τσιμπημενα, αλλά πολύ ωραία και μοδατα!Το ανακάλυψα τυχαία στο  Google καθώς έψαχνα ρούχα γιατί φούσκωσα και δεν μου κάνουν!και μου άρεσε η εξυπηρέτηση τους.Παρηγγειλα ένα κολάν και μια μπλούζα και πήγα από εκεί και τα παρέλαβα(τα δοκίμασα κιόλας,αλλά μην το πείτε στον Χαρδαλια)την άλλη μέρα!Είναι δίπλα στο Λητώ το μαιευτήριο. Επίσης ανακάλυψα το casualo για πιτζάμες και νυχτικα για το μαιευτήριο σε καλές τιμές σε σύγκριση με άλλα που έχω δει.Και στα hm παρήγγειλα φανελάκια θηλασμού,εκεί τα βρήκα φτηνά, τα 2, 20 ευρώ. Τώρα πότε θα έρθουν αυτά δεν ξέρω...Επίσης παρήγγειλα από pat pat φορμακια κ φανελάκια. Γενικά με αγχώνει αυτή η κατάσταση με τα μαγαζιά κλειστά,δεν μ αρέσει η παραγγελία απ το ίντερνετ.θελω να πάω να το δω,να το πιάσω.Αυτα από μένα,σας φιλώ κι εύχομαι όλες να είστε καλά!!!!

επειδή με ενδιαφέρει μιας κ δεν βρίσκω εύκολα σουτιέν στο νούμερο μου,μόνο στα μαρκς εντ σπένσερ. όταν θα φοράτε φανελάκια δεν θα φοράτε σουτιέν;

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@Evoulini24 το moromou το κοιτάω και εγώ κ φαίνονται ωραία είναι όμως ποιοτικά?για πες μας εσύ που πήρες...γτ από σχέδια είναι σούπερ και τα βρεφικά κ για τις μανούλες...  

Ναι, είναι ποιοτικά! Μου άρεσαν πάρα πολύ!! Ειδικά με τα νυχτικά ξετρελαθηκα!! Περιμένω τις εκπτώσεις του Ιανουαρίου για να παραγγείλω ξανά...

1 hour ago, Mighty86 είπε:

καλημέρα!εγώ ψωνίζω διάφορα αλλά ρουχάκια ακόμα δεν έχω μπει στην διαδικασία. το πρωτόγαλα που λέτε τι είναι;εγώ έχω ανεπαίσθητα λίγο άσπρο σα κακαδάκι στις θηλές μου και από πιο νωρίς από 3-4 μήνα.αυτό μόνο. @Basiliki92 από το moromoy πήρα δυο πιτζάμες κ μια νυχτικιά μια χαρά τα φοράω από τώρα. είναι μια χαρά ποιοτικά ,λεπτούτσικα αν κ χειμωνιάτικα που αυτό είναι οτι πρέπει για το μαιευτήριο που λένε οτι κάνει ζέστη. 

επειδή με ενδιαφέρει μιας κ δεν βρίσκω εύκολα σουτιέν στο νούμερο μου,μόνο στα μαρκς εντ σπένσερ. όταν θα φοράτε φανελάκια δεν θα φοράτε σουτιέν;

Οι πιτζάμες έχουν λάστιχο στο παντελόνι; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Ναι, είναι ποιοτικά! Μου άρεσαν πάρα πολύ!! Ειδικά με τα νυχτικά ξετρελαθηκα!! Περιμένω τις εκπτώσεις του Ιανουαρίου για να παραγγείλω ξανά...

Οι πιτζάμες έχουν λάστιχο στο παντελόνι; 

έχουν αν θυμάμαι καλά αλλά δεν είναι σφιχτό. τα πήρα κ μεγάλο νούμερο. 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

έχουν αν θυμάμαι καλά αλλά δεν είναι σφιχτό. τα πήρα κ μεγάλο νούμερο. 

Δεν είναι όμως το λάστιχο που σφίγγει ανάλογα με το μέγεθος της κοιλιάς ε; Γιατί είχα πάρει από αλλού κάτι πιτζάμες με λάστιχο που το σφίγγεις αλλά κρεμόταν και δε μ αρεσε!!

Link to comment
Share on other sites

On 15/12/2020 at 11:50 ΜΜ, valentina23 είπε:

Μόλις γύρισα και γω πριν λίγο από υπερυχο. 1327γρ η μπέμπα!! Όλα καλά αμνιακό, πλακουντας το μωρό ψηλά. Όλα φυσιολογικά. Το μόνο με μάλωσε γιατί του είπα ότι έχω ψιλό πονακια σαν πόνοι περίοδοι τελευταία και μου είπε να μην κουράζομαι με δουλειές. Ένα φαΐ και κάνα πλύσιμο πιάτων. Όχι σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα κάθε μέρα. Εκτιμώμενο βάρος που θα γεννηθεί 3κιλα με 3200.Επισης μου μέτρησε πίεση 10 με 7,5.Τωρα αναμονή για το Doppler 4 Ιανουαρίου. 

Τι τέλεια νέα!!!! Υπέροχη εγκυμοσύνη, όλα φυσιολογικά κ η μικρούλα σου μεγαλώνει σούπερ!!!! :x Πλησιάζει κιόλας το ντομπλερ! 

On 16/12/2020 at 6:17 ΠΜ, Mighty86 είπε:

Εγώ πάλι βρε κορίτσια να γκρινιάξω λίγο ,χθες πάλι εμετό έκανα.εχω κουραστεί πια με αυτές τις αναγουλες.αφηστε που ξυπνάω κάτι άγριες ώρες κ δεν μπορώ να ξανακοιμηθω από τις αναγουλες.πφφ

Ούτε εμένα μου έχει δώσει εκτιμώμενο. Βέβαια σου λένε πάνω κάτω αν θα βγει μικρό μεγάλο κτλ.

Ακόμα αναγούλες ε;; πόσο εξαντλητικό... Σε πειράζει κτ συγκεκριμένο; 

22 ώρες πρίν, Aria konsta είπε:

Καλησπερα .. !! 

27week, απο σήμερα μπήκα  3ο τρίμηνο.. μου φαίνεται απίστευτο πως πέρασε ο καιρός ετσι ...  έχει εμφανίσει κάποια πρωτογαλα;;

Απίστευτο πραγματικά! Εγώ μπαίνω στον έβδομο τα Χριστούγεννα! 26 κ 1 σήμερα! Πρωτογαλα εγώ δεν έχω, ούτε στο γιο μου είχα μέχρι που γεννησα. Εσύ; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...