Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 24 minutes ago, Eflenew said:

      Σε νιώθω...και ειλικρινά στεναχωρεθηκα πάρα πολύ...ήμουν τόσο σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά...εύχομαι τουλάχιστον να πεσει γρήγορα η χοριακη όσο γίνεται να μπεις ξανά στην κανονικοτητα σου.... μεγάλο βάλσαμο που έχεις το παιδάκι σου! Πάρε όσο χρόνο χρειαστείς και να ξέρεις θα τα καταφέρεις συντομα! 🥰Το σώμα έχει μνήμη..όσες έχουν γίνει ήδη μανούλες συχνά είναι πιο εύκολο.

      Τι πέρασες......😔 Πολλες φορες σκέφτομαι γιατί πρέπει να τα περνάμε όλα αυτά...πόση αναμονή,  πόσα φάρμακα, πόσος πονος, πόση απογοήτευση...μετά σκέφτομαι ότι ο κάθε άνθρωπος έχει κάτι που το περνάει δύσκολα...Θα χαρούμε όλες πολύ στη θετική χοριακη σου!!!

      Σε ευχαριστω ολόψυχα καθώς και εσυ διάνυσες έναν πολύ δύσκολο δρόμο και σου εύχομαι να έχεις μια μεγάλη χοριακη, μια φουσκωμένη κοιλιά και να κρατήσεις σε 9 μήνες  το παιδί σου στην αγκαλιά σου! 

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Rina-Katerina said:

Καλημέρα ομορφιά μου!! Αχ πολυ χαιρομαι, με το καλο να πας σπιτάκι σου και εύχομαι, όπως σου έχω ξαναπεί, όταν φτάσεις πια στον 9ο να ξαναπάς νοσοκομείο μια και καλή, για την γεννα! Εγώ πριν λίγο γύρισα, εκανα την καμπύλη ζαχάρου.. Κορίτσια τι αηδία ήταν αυτή. Καλα την πάλεψα εκεί 2 ωρες αλλά μετά είχα μια ζαλαδα και ενα τρέμουλο.. Αλλο πράγμα. Για να δουμε τι θα δείξουν τα αποτελέσματα αύριο! 

Καλημέρα! Και εγώ σήμερα πήγα και την έκανα... + γενική αίματος και ούρων.. Είχα άγχος μη το κάνω εμετό.. Αλλα ευτυχώς όλα καλά.. Και ο μπέμπης μέχρι τώρα κάνει τούμπες, χάχα.. Είχα ξυπνήσει από τις 5.30 από το άγχος μου.. Εμένα πάντως με έπιασε πείνα... :-P Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Εμένα βγαίνουν Πέμπτη απόγευμα... 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Pepi88πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Σήμερα του Αγίου Ελευθερίου προστάτης των εγγυων και του εύκολου τοκετού. Όντως σημαδιακή μέρα που βγαίνεις σήμερα!! Όλα καλά θα πάνε κούκλα μου!!

@Natasapal νομίζω στα 60 λεπτά είναι λιγακη ανεβασμένη (εγώ είχα 99).Να ξέρεις παίζει ρόλο τι έφαγες χτες. Δεν πρέπει να φας γλυκό την προηγούμενη και την επόμενη το πρωί νηστικη. Και μένα η βιταμίνη D ήταν χαμηλή όταν είχα κάνει εξέταση πριν καιρο(δεν κάνω κάθε μήνα γι αυτή τη βιταμίνη) παρ όλο που παίρνω βιταμίνες ασβέστιο και βιταμίνη d μαζί. Ο αιματοκριτης μια χαρά!! Μη μιλάς καθόλου!! Εγώ τώρα που έκανα εξέταση ανέβηκε 29,7 και είμαι πανευτυχής. Βιταμινη β12 είχα κάνει στις αρχές ήταν πολύ καλή δεν έχω ξανακάνει. 

@giwta_86 και @Rina-Katerina καλή επιτυχία στις καμπύλες σας!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα! Και εγώ σήμερα πήγα και την έκανα... + γενική αίματος και ούρων.. Είχα άγχος μη το κάνω εμετό.. Αλλα ευτυχώς όλα καλά.. Και ο μπέμπης μέχρι τώρα κάνει τούμπες, χάχα.. Είχα ξυπνήσει από τις 5.30 από το άγχος μου.. Εμένα πάντως με έπιασε πείνα... :-P Καλά αποτελέσματα να έχουμε! Εμένα βγαίνουν Πέμπτη απόγευμα... 

Εμένα αύριο μου είπαν θα βγουν.. Για να δουμε!! Καλα αποτελέσματα και στις δύο μας! Και εγώ έκανα γενική αίματος και ουρων, πλέον είναι η συνήθεια που έγινε λατρεία..! 

Ραντεβού είχα βάλει στις 7.00 το πρωί γιατί ήμουν σίγουρη ότι κι εγώ θα ξυπνουσα από τα άγρια χαράματα! 

Just now, valentina23 είπε:

@Pepi88πολύ χάρηκα με τα νέα σου!! Σήμερα του Αγίου Ελευθερίου προστάτης των εγγυων και του εύκολου τοκετού. Όντως σημαδιακή μέρα που βγαίνεις σήμερα!! Όλα καλά θα πάνε κούκλα μου!!

@Natasapal νομίζω στα 60 λεπτά είναι λιγακη ανεβασμένη (εγώ είχα 99).Να ξέρεις παίζει ρόλο τι έφαγες χτες. Δεν πρέπει να φας γλυκό την προηγούμενη και την επόμενη το πρωί νηστικη. Και μένα η βιταμίνη D ήταν χαμηλή όταν είχα κάνει εξέταση πριν καιρο(δεν κάνω κάθε μήνα γι αυτή τη βιταμίνη) παρ όλο που παίρνω βιταμίνες ασβέστιο και βιταμίνη d μαζί. Ο αιματοκριτης μια χαρά!! Μη μιλάς καθόλου!! Εγώ τώρα που έκανα εξέταση ανέβηκε 29,7 και είμαι πανευτυχής. Βιταμινη β12 είχα κάνει στις αρχές ήταν πολύ καλή δεν έχω ξανακάνει. 

Μια χαρα ο αιματοκρίτης σου μιας και έχουμε και στίγμα..! Μακάρι να έχω κι εγώ κάπου εκεί. Και όσον αφορά την D, δύσκολα ανεβαίνει αυτήν βρε κορίτσια, εγω η έλλειψη η στα όρια θα είμαι.. 

Οσον αφορα την καμπύλη ζαχάρου δεν ήξερα ότι δεν κάνει να φας γλυκο την προηγούμενη μέρα.. Εκανα πατάτα τότε, ελπίζω να μην χρειαστεί να την επαναλάβω. Είχα φάει 2 κομματακια σοκολάτα υγείας και ένα σοκολατακι υγείας με αμύγδαλα χθες.. 

  • Μπερδεμένη/-ος 1

LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Rina-Katerina εντάξει δεν έφαγες και πολύ.. Το βράδυ έφαγες;; Αν βγει λίγο τσιμπημένη να το πεις στο γιατρό. Μια γνωστή μου κι αυτή δεν το ήξερε και τη προηγούμενη είχε φάει γλυκά πολλά όμως με αποτέλεσμα να εκτοξευτεί η καμπύλη. Ο γιατρός της έκοψε τα πάντα και τελικά έπαθε υπογλυκαιμία. Αφού δεν είχε ζάχαρο ήταν απ τα γλυκά που είχε φαει:P

Αχ σήμερα έχω υπερυχο!! Μ έχει πιάσει πάλι άγχος.. :???:Τι είναι κι αυτό κάθε φορά να μου κόβονται τα πόδια.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

Άλλες 10 εβδομάδες τις έχετε σίγουρα κοριτσάκι μου, με υπομονη θα τα καταφέρεις! Προσευχουλες πολλες και ολα θα πανε καλα !

Με το καλο να πας σπιτάκι σου και να μην ξανα χρειαστεί να πας νοσοκομείο παρα μονο απο 38w και μετα για να πάρεις αγκαλίτσα τον μπεμπακο σου !! 

Just now, valentina23 είπε:

@Rina-Katerina εντάξει δεν έφαγες και πολύ.. Το βράδυ έφαγες;; Αν βγει λίγο τσιμπημένη να το πεις στο γιατρό. Μια γνωστή μου κι αυτή δεν το ήξερε και τη προηγούμενη είχε φάει γλυκά πολλά όμως με αποτέλεσμα να εκτοξευτεί η καμπύλη. Ο γιατρός της έκοψε τα πάντα και τελικά έπαθε υπογλυκαιμία. Αφού δεν είχε ζάχαρο ήταν απ τα γλυκά που είχε φαει:P

Αχ σήμερα έχω υπερυχο!! Μ έχει πιάσει πάλι άγχος.. :???:Τι είναι κι αυτό κάθε φορά να μου κόβονται τα πόδια.. 

Τι ωρα ;;; περιμένουμε νέα σας ... ♡♡♡

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, valentina23 είπε:

@Rina-Katerina εντάξει δεν έφαγες και πολύ.. Το βράδυ έφαγες;; Αν βγει λίγο τσιμπημένη να το πεις στο γιατρό. Μια γνωστή μου κι αυτή δεν το ήξερε και τη προηγούμενη είχε φάει γλυκά πολλά όμως με αποτέλεσμα να εκτοξευτεί η καμπύλη. Ο γιατρός της έκοψε τα πάντα και τελικά έπαθε υπογλυκαιμία. Αφού δεν είχε ζάχαρο ήταν απ τα γλυκά που είχε φαει:P

Αχ σήμερα έχω υπερυχο!! Μ έχει πιάσει πάλι άγχος.. :???:Τι είναι κι αυτό κάθε φορά να μου κόβονται τα πόδια.. 

Ναι εφαγα και βράδυ, αλλά ελαφριά.. Ενα μήλο, λίγο μπρόκολο και λίγο ψωμί. Ελπίζω να μην επηρεάσει κι αυτο τις τιμές!! Δεν με είχε ενημερώσει ρε γμτο ο γιατρός, δεν ρώτησα κι εγώ.. Για να δουμε τι θα δουμε!! 

Καλη επιτυχία με τον υπέρηχο αγάπη, ειμαι σίγουρη ότι θα είναι όλα καλά! 

Just now, Aria konsta είπε:

Άλλες 10 εβδομάδες τις έχετε σίγουρα κοριτσάκι μου, με υπομονη θα τα καταφέρεις! Προσευχουλες πολλες και ολα θα πανε καλα !

Με το καλο να πας σπιτάκι σου και να μην ξανα χρειαστεί να πας νοσοκομείο παρα μονο απο 38w και μετα για να πάρεις αγκαλίτσα τον μπεμπακο σου !! 

Τι ωρα ;;; περιμένουμε νέα σας ... ♡♡♡

Εγω θα ξέρω αύριο μετά τις 17.30..!


LJRHp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσακια!!! Καλα αποτέλεσματα για τις εξετασεις σας!!! Εχω κ γω καμπυλη κ εξετασεις την Παρασκευή! 

@Pepi88 μπραβο κοριτσακι μου, τωρα ξεκούραση, κ θα πανε ολα καλα!! 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Pepi88 είπε:

Καλημέρα κορίτσια!σήμερα μετά από 12 μέρες θα πάω σπίτι μου!όχι ότι δεν έχω συσπάσεις αλλά μπορώ να είμαι σπίτι με αυτές με τα χάπια μου και αν χρειαστεί μου είπε ο γιατρός ξαναέρχομαι κλινική εκτός ακραίας περίπτωσης που φεύγω για νοσοκομείο.Αυριο ακουμπάω το πρώτο μαξιλαράκι και είμαι πολύ περήφανη που φτάσαμε και ως εδώ από τις 20 βδομάδες!μακάρι να πάει και άλλο !Του Αγίου Ελευθερίου σήμερα προσευχηθείτε είναι προστάτης μας!!

 

Μπραβο, Πέπη μου!!! Πήγαινε στο σπιτάκι σου να ηρεμήσεις τώρα...ο Άγιος Ελευθέριος να σας προστατεύει και τους δύο!!! Και να ξαναπάς στο νοσοκομείο στον ένατο μήνα για να γεννήσεις!!! Κι εσύ και όλες μας!!! 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!!! @Pepi88 μπράβο σου όλα καλά θα πάνε με πίστη και υπομονή!!

Σήμερα είχα και εγώ υπέρηχο η μπουμπού έφτασε 750 γραμμάρια ήταν  πλάτη γυρισμένη δεν είδαμε καθόλου πρόσωπο κ μπροστά που γύρισε λίγο είχε βάλει τα χέρια στο πρόσωπο της εκανε νάζια!!Μετρήσαμε και τράχηλο γιατί ένιωθα κάποιες μικροενολησεις τις προηγούμενες μέρες κ ήταν πολύ καλα 3.6...αυτα κ από εμένα!!! Και κάποια άλλη είχε υπέρηχο σήμερα.. 

  • Μου αρέσει 6

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Pepi88 θα σου ευχηθώ κι εγώ με την σειρά μέσα απ την καρδιά μου στο νοσοκομείο να ξαναπάς στον 9ο για να γεννήσεις!!!!!!Ο Άγιος Ελευθέριος να είναι συνεχώς δίπλα σου μέχρι το τέλος.κι εσύ να έχεις πίστη ότι όλα θα πάνε καλά και έτσι θα γίνει.Σου στέλνω ένα μεγάλο φιλί και μια αγκαλιά γιατί μέχρι εδώ τα έχεις πάει περίφημα!Είσαι ηρωίδα και πολύ δυνατή!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

Γεια σας κορίτσια!!! @Pepi88 μπράβο σου όλα καλά θα πάνε με πίστη και υπομονή!!

Σήμερα είχα και εγώ υπέρηχο η μπουμπού έφτασε 750 γραμμάρια ήταν  πλάτη γυρισμένη δεν είδαμε καθόλου πρόσωπο κ μπροστά που γύρισε λίγο είχε βάλει τα χέρια στο πρόσωπο της εκανε νάζια!!Μετρήσαμε και τράχηλο γιατί ένιωθα κάποιες μικροενολησεις τις προηγούμενες μέρες κ ήταν πολύ καλα 3.6...αυτα κ από εμένα!!! Και κάποια άλλη είχε υπέρηχο σήμερα.. 

Μπράβο κοριτσάκι μου! 

Μια χαρά το μπουμπουκακι σου ,είναι και ντροπαλουλα.  Και ο τράχηλος μια χαρουλα. Υπέροχα νέα!!

Εφαγα 3 μελομακάρονα...με αποτέλεσμα;;; 

 

175 σάκχαρο!!!!!!!!!!!!

ΣΟΚ...

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Μόλις γύρισα και γω πριν λίγο από υπερυχο. 1327γρ η μπέμπα!! Όλα καλά αμνιακό, πλακουντας το μωρό ψηλά. Όλα φυσιολογικά. Το μόνο με μάλωσε γιατί του είπα ότι έχω ψιλό πονακια σαν πόνοι περίοδοι τελευταία και μου είπε να μην κουράζομαι με δουλειές. Ένα φαΐ και κάνα πλύσιμο πιάτων. Όχι σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα κάθε μέρα. Εκτιμώμενο βάρος που θα γεννηθεί 3κιλα με 3200.Επισης μου μέτρησε πίεση 10 με 7,5.Τωρα αναμονή για το Doppler 4 Ιανουαρίου. 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 said:

Μόλις γύρισα και γω πριν λίγο από υπερυχο. 1327γρ η μπέμπα!! Όλα καλά αμνιακό, πλακουντας το μωρό ψηλά. Όλα φυσιολογικά. Το μόνο με μάλωσε γιατί του είπα ότι έχω ψιλό πονακια σαν πόνοι περίοδοι τελευταία και μου είπε να μην κουράζομαι με δουλειές. Ένα φαΐ και κάνα πλύσιμο πιάτων. Όχι σκούπισμα, σφουγγάρισμα, ξεσκόνισμα κάθε μέρα. Εκτιμώμενο βάρος που θα γεννηθεί 3κιλα με 3200.Επισης μου μέτρησε πίεση 10 με 7,5.Τωρα αναμονή για το Doppler 4 Ιανουαρίου. 

Και καλά σου κάνε, προτεραιότητα έχει η μπεμπούλα στη συγκεκριμένη φάση.. Δύσκολο μεν, δεν γίνονται όλα στον αυτόματο αλλά πρέπει.. Μεγάλωσε η ζουζούνια σου! Πόσο εβδομάδων είσαι? Περνάει ο καιρός!! Με το καλό και το doppler! 

Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Και καλά σου κάνε, προτεραιότητα έχει η μπεμπούλα στη συγκεκριμένη φάση.. Δύσκολο μεν, δεν γίνονται όλα στον αυτόματο αλλά πρέπει.. Μεγάλωσε η ζουζούνια σου! Πόσο εβδομάδων είσαι? Περνάει ο καιρός!! Με το καλό και το doppler! 

Έτσι είναι. Όμως δεν έχω καμία βοήθεια Δυστηχως και είμαι και τελειομανής απ τη φύση μου.. Οπωτε καταλαβαίνεις.. Ψάχνω τις γωνίες για σκονη:P29 εβδομάδων είμαι σήμερα. Πως περνάει δεν λες τίποτα.. Άγχος για την αυχενική... Άγχος για τη Β επιπεδου... Για την καμπύλη σακχάρου.. Και τώρα το ντομπλερ!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Πήγα γυναικολόγο το βραδάκι ολα καλά με τη μπέμπα 826 γραμμάρια είναι και την ώρα του υπερηχου ειχε λοξυγγα κ το ενιωθα κ το βλέπαμε πλάκα είχε. Πλακουντας, τράχηλος, αμνιακό υγρό ολα καλά. Όσο αφορά την καμπύλη ζαχάρου που η τιμή στα 60 λεπτά ήταν λίγο πανω απο το όριο μου είπε ότι συμβαίνει κ ενω η Νηστείας ήταν καλή. Ότι ο οργανισμός μου μεταγευματικα δεν μεταβολίζει καλά αν φαω ένα γλυκό πχ. Μου σύστησε να πάω σε διαβητολιγο να μου δώσει διατροφή(αν κ το αφησε πάνω μου δε επέμεινε). Πάντως να προσέχω τη διατροφή  μου και να περιορίσω τα γλυκά. Αύριο θα πάρω να κλείσω ραντεβού σε διαβητολογο.

  • Μου αρέσει 4

XtYXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...