Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα κορίτσια. Σήμερα έκλεισα 30 εβδομάδες κύησης με τα διδυμακια μου και ο γιατρος μου είπε πως ο τράχηλος κοντυνε αρκετά. Πριν από 2 εβδομάδες ηταν 3,5 και σημερα 2,4. Μου ειπε να σκεφτώ το ενδεχόμενο να πάω Αθήνα. Υπαρχει κάποια κοπέλα που να χρειάστηκε να πάει Αθήνα για το τελευταίο διάστημα? Και τι έκανε με το θέμα της διαμονής? Θα μου νοικιάσουνε διαμέρισμα για 1- 2 μήνες? Γνωρίζει κάποια?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Γεια σας και χρόνια πολλά! Γεννάω και εγώ τελη Μαρτίου και έχω μια βασική απορία επειδή είμαι λίγο άσχετη με παιδιά! Τι φορμακια πρέπει να πάρω? Βελουτε η βαμβακερά? Και πόσα περίπου?


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, georgia1988 είπε:

Γεια σας και χρόνια πολλά! Γεννάω και εγώ τελη Μαρτίου και έχω μια βασική απορία επειδή είμαι λίγο άσχετη με παιδιά! Τι φορμακια πρέπει να πάρω? Βελουτε η βαμβακερά? Και πόσα περίπου?

Γεια σου κορίτσι μου ! Με το καλο το μωράκι σου!! 

Κοιτα τα νεογέννητα όπως και να έχει στην αρχη πρεπει να ειναι ζεστουλικα ακομα και καλοκαίρι. Εγω θα παρω κανα δυο βελουτέ ειναι βαριά θαρρώ και μετα καμια δεκαρια βαμβακερά.. έτσι κι αλλιώς παντα παει φανελάκι απο μεσα .

18 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Χρόνια πολλά κορίτσια μου!! Υγεία ευτηχια και αγάπη και ευτηχια στις οικογένειες σας!! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας γερά και δυνατά!! 

Χρόνια πολλά κοριτσακια μου .. με το καλο του χρόνου να μας αξιωσει να κάνουμε Χριστούγεννα αγκαλιά με τα μωρα μας !!! 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, georgia1988 είπε:

Με το καλό και το δικό σου! Τα φανελάκια φαντάζομαι κοντομανικα ε? Και εγώ στα βαμβακερά έχω καταλήξει αλλά η πεθερά και η μητέρα μου λένε θα κρυώνει!

Γειά σου κορίτσι μου και χρόνια πολλά. Από μέσα θέλει βαμβακερά κοντομανικά η αμάνικα φόρμακια αυτά που κουμπώνουν από κάτω η φάκελος.Απι πάνω μακρυμανικα βαμβακερά ολόσωμα φόρμακια. Πάρε και 4-5 βελουτέ σε περίπτωση κρύου η θες να το βγάλεις έξω. Για έξω εγώ έχω και 2 φορμες εξόδου στυλ μπουφαν. Όπως όταν το βγάλω απ το μαιευτήριο. Για εξόδους έχω και σκουφάκια και βαμβακερά γαντακια(στην αρχή γρατζουνιουνται κιόλας) 

Επίσης τα σκεπάζεις και με κουβέρτα κια από πάνω ή πάνες αγκαλιάς. Νομίζω με τα βελουτέ μέσα στο σπίτι θα ζεσταίνεται πάρα πολύ. 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Kassandras είπε:

Εγώ πήρα μακρυμάνικα φανελάκια για τις πρώτες μέρες Μάρτιο έχει ακόμα κρύο , και για μέτα θα πάρω αμανικα και κοντομανικα

Ναι σωστά χρειάζονται και λίγα μακρυμανικα. Θέλει απ όλα από λίγα. Μεγαλώνουν πολύ γρηγορα

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω παραγγείλει 10 κοντομανικα φορμακια κι άλλα 10 ολόσωμα μακρυμάνικα εκ των οποίων τα δύο είναι βελουτε! Πήρα και μία κουβερτουλα..και δύο σετ γαντακια για να μη γδερνεται! Α και μερικά ζευγάρια καλτσακια να υπάρχουν..

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Αϋπνίες έχω κλασσικα. Είμαι η μόνη η κ άλλες ταλαιπώρησε;

Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα από ρούχα....:wacko:

Να αγχωθω; Λέω να παραγγείλω τίποτα από πατ πατ αλλά μετά το ντοπλερ μου που είναι 12/1 και μετά τα υπόλοιπα από h&m και τζάμπο. Επίσης λένε ότι έχει να βολευτεις κ ωραιότατα ρουχαλακια στο λιντλ αλλά αναρωτιέμαι είναι κάτι σταθερό η φέρνουν κατά καιρούς βρεφικά;ξέρετε;. Με σουτιέν εγκυμοσύνης εγώ βρήκα στο μέγεθος μου μόνο στο Μάρκς Εντ Σπένσερ. Δεν έχω κ τεράστια καπ απλά είναι μεγάλη η περίμετρος μου.

Σκέφτομαι κ τι μέγεθος να πάρω, εμένα δεν ξέρω κ πόσο μεγάλος θα βγει λόγω διαβήτη κύησης.

 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Κ εγώ δεν έχω παρει τπτ ακόμα... Και φοβάμαι μήπως αργήσουν με το λοκνταουν.. απλά κάποια πράγματα ήθελα να τα δω πριν τα πάρω όπως καρότσι και κούνια αλλά έτσι όπως πάει η κατάσταση θα τα πάρω όλα μέσω ίντερνετ.. αλήθεια σε καρότσι τι πήρατε? Επειδή οι τιμές που βλέπω είναι λίγο τσιμπιμενες..


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα! Κ εγώ δεν έχω παρει τπτ ακόμα... Και φοβάμαι μήπως αργήσουν με το λοκνταουν.. απλά κάποια πράγματα ήθελα να τα δω πριν τα πάρω όπως καρότσι και κούνια αλλά έτσι όπως πάει η κατάσταση θα τα πάρω όλα μέσω ίντερνετ.. αλήθεια σε καρότσι τι πήρατε? Επειδή οι τιμές που βλέπω είναι λίγο τσιμπιμενες..

Εγω στην αρχή σκεφτόμουν κάτι σε 3 σε 1 αλλά έχω και καλαθουνα και ριλαξ και κάθισμα αυτοκινήτου. Επίσης έψαχνα για κάτι οικονομικό. Δεν μπορώ να διαθέσω τόσα πολλά λεφτά. Μια κοπέλα από δω μου είπε για το cangaroo moni pavo. Το κοίταξα και μου φάνηκε πολύ καλό και οικονομικό. Επίσης και bebe stars μου είπαν ότι είναι οκ. Το θέμα είναι ότι ήθελα να το δω από κοντά αλλά λόγω lock down θα είμαι υποχρεωμένη να το παραγγείλω. 

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Mighty86 said:

Αϋπνίες έχω κλασσικα. Είμαι η μόνη η κ άλλες ταλαιπώρησε;

Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα ακόμα από ρούχα....:wacko:

Να αγχωθω; Λέω να παραγγείλω τίποτα από πατ πατ αλλά μετά το ντοπλερ μου που είναι 12/1 και μετά τα υπόλοιπα από h&m και τζάμπο. Επίσης λένε ότι έχει να βολευτεις κ ωραιότατα ρουχαλακια στο λιντλ αλλά αναρωτιέμαι είναι κάτι σταθερό η φέρνουν κατά καιρούς βρεφικά;ξέρετε;. Με σουτιέν εγκυμοσύνης εγώ βρήκα στο μέγεθος μου μόνο στο Μάρκς Εντ Σπένσερ. Δεν έχω κ τεράστια καπ απλά είναι μεγάλη η περίμετρος μου.

Σκέφτομαι κ τι μέγεθος να πάρω, εμένα δεν ξέρω κ πόσο μεγάλος θα βγει λόγω διαβήτη κύησης.

 

Ναι, το λιντλ φέρνει κατά καιρούς βρεφικά δεν έχει πάντα. Εξάλλου τώρα δεν πουλάει άλλα είδη πέρα από τρόφιμα..είχε βγάλει βρεφικά πριν κανένα 3μηνο

 


rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Ναι, το λιντλ φέρνει κατά καιρούς βρεφικά δεν έχει πάντα. Εξάλλου τώρα δεν πουλάει καν είδη πέρα από τρόφιμα..είχε βγάλει βρεφικά πριν κανένα 3μηνο.

 

Με το Brexit δε ξερουμε τι θα ισχυει απο 1/1 με τους δασμους.... για τα pat pat εννοω. Το site ειναι αγγλικο και ας ερχονται απο Κινα....

περιμενω και εγω τα lidl... εχει click away σε οτι δεν ειναι τροφιμα....ηδη τα πρωτα τα εχω παρει απο κει....

 

Επισης κρεμες...και τα σχετικα ειδη υγειινης ψαλιδακια και συναδη ποτε θα τα παρετε; ειναι νωρις τωρα λετε;;εγω ειμαι 29η βδομαδα....

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kassandras είπε:

Ναι, το λιντλ φέρνει κατά καιρούς βρεφικά δεν έχει πάντα. Εξάλλου τώρα δεν πουλάει άλλα είδη πέρα από τρόφιμα..είχε βγάλει βρεφικά πριν κανένα 3μηνο

 

Καλά λες.τωρα έχει κάτι φοβερά παιχνίδια φυσικά δεν μας είναι κ πολύ χρήσιμα εμάς τώρα.εκανα.εγγραφη για να δούμε..


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...