Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Marlina είπε:

      Το έχω κ εγώ αυτό το βάρος εδώ και πολύ καιρό.. και εγώ αυτό νιώθω ότι θα φύγουν 😄 Εχω την εντύπωση πως επιδεινώνεται με το πολύ ξαπλα. Επίσης και εγω το νιώθω πολύ πιο έντονα όταν θέλω τουαλέτα. Προσπαθώ να πηγαίνω αρκετά συχνά τουαλέτα γιατί πέρα από το βάρος μου δημιουργούν και συσπάσεις!

      Επίσης με το μπάνιο και εγώ το ίδιο προτιμώ το πρωί που είμαι καλύτερα!!! 

      ωραία περναμε όλες !αχαχαχχαχα 🤣 μωρέ ας πάνε όλα καλα και θα κάνω 5 φορε σ μπάνιο μετά !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, Eirini89 said:

Με το Brexit δε ξερουμε τι θα ισχυει απο 1/1 με τους δασμους.... για τα pat pat εννοω. Το site ειναι αγγλικο και ας ερχονται απο Κινα....

περιμενω και εγω τα lidl... εχει click away σε οτι δεν ειναι τροφιμα....ηδη τα πρωτα τα εχω παρει απο κει....

 

Επισης κρεμες...και τα σχετικα ειδη υγειινης ψαλιδακια και συναδη ποτε θα τα παρετε; ειναι νωρις τωρα λετε;;εγω ειμαι 29η βδομαδα....

Τι τώρα τι πιο μετά, αν βρεις καμία προσφορά πάρε! Είναι κ από φαρμακείο οπότε μπορείς και να τα δεις μπιμπερο πιπίλες κ τα σχετικά

  • Μου αρέσει 2

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Just now, Mighty86 είπε:

Καλά λες.τωρα έχει κάτι φοβερά παιχνίδια φυσικά δεν μας είναι κ πολύ χρήσιμα εμάς τώρα.εκανα.εγγραφη για να δούμε..

Πως τα βρίσκεις τα παιχνίδια και τα προϊόντα του λιντλ; εγώ στη σελίδα τους που μπαίνω δείχνει μόνο τα φαγητά. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πως τα βρίσκεις τα παιχνίδια και τα προϊόντα του λιντλ; εγώ στη σελίδα τους που μπαίνω δείχνει μόνο τα φαγητά. 

Μαλλον πρεπει να κατεβασεις την εφαρμογη εγω απο κει τα βλεπω....

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Πως τα βρίσκεις τα παιχνίδια και τα προϊόντα του λιντλ; εγώ στη σελίδα τους που μπαίνω δείχνει μόνο τα φαγητά. 

Πάνε εκεί που λέει προϊόντα κλικ αγουει. Είναι αριστερά πάνω στο μενού. Νομίζω τηλεφωνικώς μόνο μπορούμε να παραγγείλουμε κ μετά μας ειδοποιούν από πού να τα πάρουμε.

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια πήρα απ τα τζάμπο ψαλιδακι και χτενάκι!επίσης από τζάμπο πήρα σελτεδακια και πάνες αγκαλιάς!Είναι μια χαρά ποιοτικά!και τώρα έχει ανοίξει πάλι το e shop και λέει ότι θα παραλάβω την Πέμπτη....για να δούμε!

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Από κινητικότητα πως πάνε τα μωράκια σας ? Εμένα εδώ και 2 μέρες κινείται πάρα πολύ ενώ μου λέγανε ότι προς τον τέλος δε θα κινείται τόσο πολύ αφού δε θα έχει χώρο. Και σε εσάς συμβαίνει το ίδιο. Επίσης έχω προσέξει ότι διψάω πολύ τις τελευταίες μέρες. Έχει κάποια από εσάς αυτό το σύμπτωμα με τη δίψα ?

Link to comment
Share on other sites

Just now, elpida2019 είπε:

Κορίτσια καλησπέρα. Εύχομαι να είστε όλες καλά. Από κινητικότητα πως πάνε τα μωράκια σας ? Εμένα εδώ και 2 μέρες κινείται πάρα πολύ ενώ μου λέγανε ότι προς τον τέλος δε θα κινείται τόσο πολύ αφού δε θα έχει χώρο. Και σε εσάς συμβαίνει το ίδιο. Επίσης έχω προσέξει ότι διψάω πολύ τις τελευταίες μέρες. Έχει κάποια από εσάς αυτό το σύμπτωμα με τη δίψα ?

Ελπίδα μου τα έχω και τα 2!!!!Υπάρχουν μέρες που στεγνώνει το στόμα μου και πίνω νερό συνέχεια..  μήπως να φταίει το ζάχαρο?δεν ξέρω.εγω δεν έχω ζάχαρο, υπογλυκαιμία έχω.

Όσο για το μωρό,το νιώθω πια πολύ έντονα.καθε του κίνηση,με ακρίβεια,αλλά ακόμα δεν ξέρω αν έχει γυρίσει,θα μάθω μέσα στη βδομάδα που έχω υπέρηχο.μερικες φορές κλωτσάει και προς τα μέσα και είναι ενοχλητικό.τεντωνεται και το νιώθω παντού,πάνω απ τον αφαλό,κάτω δεξιά αριστερά!

Επίσης,έχω φουσκωματα. Τρώω κάτι και μπορεί μετά για ώρες να νιώθω δυσπνοια..Και σκέφτομαι ότι είναι νωρίς ακόμα,τι θα παθω στον 9ο αν ξεκίνησα από τον 7ο????Θα πάω μόνη μου στο μαιευτήριο και θα τους παρακαλάω να γεννήσω. 

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου!!!Εγώ δεν έχω πάρει τίποτα σπουδαίο σήμερα παρήγγειλα από happy socks καλτσακια τα ειχε -40 ετσι για το καλο..θα περιμένω και τις εκπτωσεις να δω τι θα κάνω με καρότσι που με αγχώνει πιο πολύ...Επισης και εγώ το μωρό το νιώθω συνέχεια άλλες μέρες πιο πολύ άλλες πιο λίγο η αλήθεια είναι ότι χαμηλά το νιώθω πιο συχνά...ουτε εγώ μπορώ να φάω όπως έτρωγα τρώω πολύ λιγότερες ποσότητες και φούσκωνω με το παραμικρό δεν μπορώ να ευχαριστηθώ φαγητό.. μου είχαν πει κιόλας ότι θα πεινάω συνέχεια όσο περνάει ο καιρός κάτι τέτοιο δεν έχει συμβεί για πείτε μου και εσείς...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 said:

Ελπίδα μου τα έχω και τα 2!!!!Υπάρχουν μέρες που στεγνώνει το στόμα μου και πίνω νερό συνέχεια..  μήπως να φταίει το ζάχαρο?δεν ξέρω.εγω δεν έχω ζάχαρο, υπογλυκαιμία έχω.

Όσο για το μωρό,το νιώθω πια πολύ έντονα.καθε του κίνηση,με ακρίβεια,αλλά ακόμα δεν ξέρω αν έχει γυρίσει,θα μάθω μέσα στη βδομάδα που έχω υπέρηχο.μερικες φορές κλωτσάει και προς τα μέσα και είναι ενοχλητικό.τεντωνεται και το νιώθω παντού,πάνω απ τον αφαλό,κάτω δεξιά αριστερά!

Επίσης,έχω φουσκωματα. Τρώω κάτι και μπορεί μετά για ώρες να νιώθω δυσπνοια..Και σκέφτομαι ότι είναι νωρίς ακόμα,τι θα παθω στον 9ο αν ξεκίνησα από τον 7ο????Θα πάω μόνη μου στο μαιευτήριο και θα τους παρακαλάω να γεννήσω. 

τα ίδια ακριβώς καλή μου. όσο για το ζάχαρο το σκέφτηκα κι εγώ. Έκανα βέβαια καμπύλη ζαχάρου και ήταν οκ. αύριοέχω υπέρηχο. θα το αναφέρω στο γιατρό ναδω τι θα πει. όσο για τις κινήσεις κι εμένα παντού μια εδώ μια εκεί. Εντωμεταξύ από τη β επιπέδου και μετά δε μας αφήνει να δούμε πρόσωπο. Για να δούμε αύριο. 

Άσχημο συναίσθημα αυτό με τη δύσπνοια όντως. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@elpida2019 όντως εγώ ξηροστομια έχω όταν μου ανεβαίνει το ζάχαρο οπότε ελάττωσε λίγο τα γλυκά όταν νιώθεις έτσι εκτός κ αν είναι κάτι άσχετο. Από κινήσεις μέτρια πράματα.τον νιώθω συχνά πυκνά μέσα στην μερα κ μέσα στην νύχτα αλλά νορμάλ όχι κάτι φοβερά έντονο.επισης τελευταία φορά είδα πρόσωπο β επιπέδου που τον πίεσε πολύ ο γιατρός. Από τότε ξανά κατι προφίλ που δεν βγάζεις άκρη.

@Popaki2011 μια απτά ίδια για φουσκώματα κ δύσπνοια ίσως παίζει ρόλο που βρίσκεται το μωρό κ τι πιέζει επίσης κ ο πλακούντας.εμενα είναι εμπρόσθιος ο πλακούντας κ το κεφάλι του μωρού είναι ψηλά κάτω από την καρδιά μου οπότε σκέφτομαι ότι φταίει αυτό.επισης δεν αντέχω ούτε λεπτό την ορθοστασία. 

@Basiliki92κεγω νιώθω ότι δεν μπορώ να φάω πολυ που εγώ έτρωγα ανέκαθεν ποσότητες για να χορτάσω. ούτε να πιω με την μία παραπάνω από ένα ποτηράκι νερο.εμενα λογικό μου φαίνεται αυτό. 

 

 

 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 Πιστεύω και εγώ ότι από εδώ και πέρα λογικά είναι αυτά...αναλογως όπως είπες που βρίσκεται κ τι πιέζει το μωρό...καλα πρόσωπο εγώ είδα 1 φορά στις 18εβδ απο τότε τίποτα όλο τα χέρια μπροστά η πλάτη...βεβαια στην επιπέδου 3D μου την έβαλε ούτε για 1 λεπτό μου είπε ότι είναι μπροστά ο πλακούντας και ούτε καν το προσπάθησε με εκνεύρισε πολύ γτ περίμενα πως κ πως...ουτε στον γυναικολογό την τελευταία φορά μας έκανε την χάρη...στις 11 Ιανουαρίου έχω ραντεβού τώρα θα δούμε...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου!! Λοιπόν και γω διψάω συνέχεια. Ειδικά το βράδυ που σηκώνομαι ένα εκατομμύριο φορές για τουαλέτα πίνω και νερό. Επίσης κάποια βραδιά με πιάνουν ξινιλες, καούρες αλλά σώθηκα με το maalox. Όταν αισθάνομαι έτσι παιρνω μια κουταλιά της σούπας και μια χαρά. Επίσης από χτες ενώ η μπέμπα έκανε τ ακροβατικά της είναι πιο υποτονική... :neutral:και φυσικά όπως καταλαβαίνετε εγώ σκάω.. Περνάνε άσχημα πράγματα απ το μυαλό μου ως σούπερ αγχώδης που είμαι... Θα βγάλω άσπρες τρίχες μέχρι να γεννήσω.... :-PΕπίσης νομίζω ότι το αισθάνομαι ψηλά. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Καλημέρα κορίτσια μου!! Λοιπόν και γω διψάω συνέχεια. Ειδικά το βράδυ που σηκώνομαι ένα εκατομμύριο φορές για τουαλέτα πίνω και νερό. Επίσης κάποια βραδιά με πιάνουν ξινιλες, καούρες αλλά σώθηκα με το maalox. Όταν αισθάνομαι έτσι παιρνω μια κουταλιά της σούπας και μια χαρά. Επίσης από χτες ενώ η μπέμπα έκανε τ ακροβατικά της είναι πιο υποτονική... :neutral:και φυσικά όπως καταλαβαίνετε εγώ σκάω.. Περνάνε άσχημα πράγματα απ το μυαλό μου ως σούπερ αγχώδης που είμαι... Θα βγάλω άσπρες τρίχες μέχρι να γεννήσω.... :-PΕπίσης νομίζω ότι το αισθάνομαι ψηλά. 

στην εφαρμογή που χρησιμοποιώ λέει οτι αυτήν την εβδομάδα που διανύουμε θα κοιμούνται πιο πολύ τα μωρά. έχε το νου σου να την νιώθεις καμιά 10αρια φορές την μέρα κ μην σε αγχώνει

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Mighty86 είπε:

στην εφαρμογή που χρησιμοποιώ λέει οτι αυτήν την εβδομάδα που διανύουμε θα κοιμούνται πιο πολύ τα μωρά. έχε το νου σου να την νιώθεις καμιά 10αρια φορές την μέρα κ μην σε αγχώνει

Μόλις σας έγραψα το άγχος μου σε λίγο άρχισε τα κούνημα τα!! Ποπω τι άγχος κι αυτό.. Το χα ξαναπάθει σε μικρότερη εβδομάδα για 2,3 μέρες και είχα πάει να τρελαθεί!! 

Ρε κορίτσια να ρωτησω;; Από κοιλιές πως πάτε;; εμένα δεν είναι πολύ μεγάλη.. Άμα φορέσω ριχτα ρούχα μπορεί κάποιος να νομίζει ότι απλά παχυνα.... Και με στενά ρούχα μοιάζω για 5,6 μηνών.... Από κιλά έχω βάλει γύρω στα 9 ενώ τρώω.. 

Εχω αρχίσει και πλένω, σιδερωνω ρουχαλάκια!!! Σήμερα μου ήρθαν και πιτζάμες, παντόφλες που είχα παραγγείλει.. :-P

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 αρχικά μην αγχώνεσαι τόσο και μην ακούς τι σου λένε καταλαβαίνω επαρχία κλπ αλλά γράψε τους ...επισης εάν θες μπορείς να έρθεις να κάνουμε διαγωνισμό μικρότερης κοιλίας χαχαχαχα και η δικιά μου είναι μικρή και χαριτωμένη (το απολαμβάνω)με κάνουν κ για 4 μηνων...μονο βυζι βάζω κ πλάτες τίποτα άλλο...απο κιλά κ εγώ καλά πάω 10 χωρίς να τρώω όσο έτρωγα μην σ πω στερούμαι κιόλας :razz:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...