Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Καλησπερα κι απο μενα ! 

Κάθε βράδυ αλλάζω σόλες στις παντόφλες απο το περα δώθε στην τουαλέτα..νερό πίνω πολυ ολη μερα αλλα εχω παντα μαζί μου μπουκάλι . Ο δικος μου σε γενικές γραμμές είναι ήσυχος ή επειδή είμαι αρκετά καθιστή και όχι ξαπλωμενη δεν τον νιώθω οσο θα έπρεπε . Ή επειδή κοιμάται ολη μερα .. γιατι το βράδυ με το που με παίρνει αυτό το ωραίο γλυκό υπνακι τσακωνομαστε.. ! Δεν μετράω κινήσεις..θα έπρεπε;; 

Απο κοιλιά αλλο τιποτα .. ο μπάρμπας ο κρασοκοιλιας ειναι μονδελο μπροστα μου .. μπαμ θα κανω .. επισης απο τότε που με τραυμάτισε στο τράχηλο ειναι με το κεφάλι κάτω ραντεβού εχω με τη νέα χρονιά αλλα τον καταλαβαίνω ότι είναι ακόμα ετσι .. γτ οι κλωτσιές στα πλευρά ειναι έντονες.  

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Basiliki92 ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!! Ξέρεις υπάρχει η αντίληψη ότι όσο πιο μεγάλη κοιλιά έχεις τόσο καλή και η ανάπτυξη του μωρου:huh:. Και το κακό είναι ότι στο λένε και κατάμουτρα... Μια χαρά όμως αναπτύσσεται. Ενα φυσιολογικό μωρό. Δεν έχουμε όλες το ίδιο σωματοτυπο.

@Aria konsta αυτό με τη τουαλέτα άλλο πράγμα!!! Ξυπνάω κοιμισμένη με κλειστά μάτια πάνω στη λεκάνη.. Φοβάμαι μην με πάρει ο ύπνος κανενενα βράδυ πάνω και με βρούνε το πρωι:-D.

Εν τω μεταξύ αυτή η νότια μ έχει ξεκάνει αυτές τις μέρες.... Επηρεάζομαι πολύ απ τα καιρικά φαινόμενα και η νότια μ εξαντλεί. Αισθάνομαι κομμένη και υπνηλια

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 χαχαχαχ κάτι ξέρω και από αντιλήψεις κ από κουτσομπολιά επαρχία κ εγώ και ξένο παιδί για τον τόπο !!!Εδώ παιδί μου ρώτησαν την μάνα μου πόσο μηνών είμαι κ όταν απάντησε 7 της είπαν ότι δεν έχω καθόλου κοιλιά και μάλλον είναι μικρό το μωρό :-P:-o πρώτο εγγόνι στην οικογένεια καταλαβαίνεις εφριξε χαχαχα και η μητέρα μου όμως είχε πολύ μικρή κοιλίτσα αν κ ψηλη γυναικα..πιστεύω είναι κατασκευαστικό και μόνο το θέμα...οταν όμως θα γεννήσουμε κ θα ήμαστε καλύτερα από πριν να δω μετά τι θα λένε!!!:wink: Εγώ από τουαλέτα ευτυχώς δεν σηκώνομαι μόνο 7.30 το πρωι κάθε μέρα σταθερό ωράριο κ με πονάει αρκετά η μέση-ισχιο σε σημείο που δεν μπορώ να πατήσω το πόδι μου αλλά όλα αυτά θα περάσουν με την γέννα πιστεύω!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 αχ οπωτε καταλαβαίνεις τι περνάω!!! Και μένα μου το είπαν αυτό για την ανάπτυξη. Όσο κσι να τους γράφω όμως μέσα μου στεναχωριέμαι λίγο. Όσο για την τουαλέτα είσαι πολύ τυχερή!! Πίστεψε με!! Εμένα με πιάνει σαν μουδιασμα ψηλά το πόδι στη λεκάνη. Αχ κοιτάω το τικερακι από κάτω και μου φαίνεται απίστευτο.. Πότε μπαίνω στον 8ο.. Πως πέρασε έτσι ο καιρός... 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Και τι θα αλλάξει άμα στεναχωρηθείς τίποτα απολύτως για αυτό στο λένε ...δεν βρίσκω άλλον λόγο να λέμε τέτοια πράγματα σε εγκυμονούσες..επισης όσο σε βλέπουν ότι τσιμπάς τόσο θα σου λένε και αυτό ισχύει σε όλους τους τομείς εγώ το κάνω χαβαλέ και τους κόβεται!!!Ρίξε το και λίγο στην τρελίτσα γενικά στην ζωή σού κ θα περνάς πολύ καλύτερα...Αχ και εγώ ανυπομονώ να έρθει Μάρτης να γεννήσω δεν μπορώ άλλο θέλω τόσο πολύ να το σφίξω στην αγκαλιά μου!!!Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο από ονόματα έχετε σκεφτεί θα τηρήσετε παραδόσεις? 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 21 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 ευχαριστώ πολύ κούκλα μου!! Ξέρεις υπάρχει η αντίληψη ότι όσο πιο μεγάλη κοιλιά έχεις τόσο καλή και η ανάπτυξη του μωρου:huh:. Και το κακό είναι ότι στο λένε και κατάμουτρα... Μια χαρά όμως αναπτύσσεται. Ενα φυσιολογικό μωρό. Δεν έχουμε όλες το ίδιο σωματοτυπο.

@Aria konsta αυτό με τη τουαλέτα άλλο πράγμα!!! Ξυπνάω κοιμισμένη με κλειστά μάτια πάνω στη λεκάνη.. Φοβάμαι μην με πάρει ο ύπνος κανενενα βράδυ πάνω και με βρούνε το πρωι:-D.

Εν τω μεταξύ αυτή η νότια μ έχει ξεκάνει αυτές τις μέρες.... Επηρεάζομαι πολύ απ τα καιρικά φαινόμενα και η νότια μ εξαντλεί. Αισθάνομαι κομμένη και υπνηλια

καλέ εμένα είναι μεγαλόσωμος κ ανησυχούμε για μακροσωμία επειδή έχω διαβήτη κύησης. κ από κοιλιά σκατούλες. φτάνω παρασκευή στον 8ο και δεν το έχει καταλάβει κανείς στην δουλειά. νομίζουν οτι πάχυνα όλοι κ μου λένε να κόψω το φαί. επίσης ήρθε τις προάλλες στο σπίτι η κολλητή μου που είναι στον 5ο κ φαίνεται πιο έγκυος από εμένα. 

α και επίσης συμφωνώ με @Basiliki92 από σχόλια κ κακίες άλλο τίποτα. εμένα μου λένε οτι φάρδυνες από πίσω κ δεν έχεις κάνει ούτε στήθος ούτε κοιλιά. αλλά από πίσω είμαι ίδια κ απαράλλαχτη κ το ξέρω. εν τω μεταξύ αυτή που μου τα έκανε τα σχόλια είχε πάρει 30 κιλά στην εγκυμοσύνη της κεγώ έχω πάρει μόνο 6. 

πρίν από 59 λεπτά , Aria konsta είπε:

Καλησπερα κι απο μενα ! 

Κάθε βράδυ αλλάζω σόλες στις παντόφλες απο το περα δώθε στην τουαλέτα..νερό πίνω πολυ ολη μερα αλλα εχω παντα μαζί μου μπουκάλι . Ο δικος μου σε γενικές γραμμές είναι ήσυχος ή επειδή είμαι αρκετά καθιστή και όχι ξαπλωμενη δεν τον νιώθω οσο θα έπρεπε . Ή επειδή κοιμάται ολη μερα .. γιατι το βράδυ με το που με παίρνει αυτό το ωραίο γλυκό υπνακι τσακωνομαστε.. ! Δεν μετράω κινήσεις..θα έπρεπε;; 

Απο κοιλιά αλλο τιποτα .. ο μπάρμπας ο κρασοκοιλιας ειναι μονδελο μπροστα μου .. μπαμ θα κανω .. επισης απο τότε που με τραυμάτισε στο τράχηλο ειναι με το κεφάλι κάτω ραντεβού εχω με τη νέα χρονιά αλλα τον καταλαβαίνω ότι είναι ακόμα ετσι .. γτ οι κλωτσιές στα πλευρά ειναι έντονες.  

όχι ούτε εγώ μετράω υπερβολή μου φαίνεται. μόνο όταν δεν τον νιώθω ξεκινάω να μετρήσω καμιά φορά αλλά μετά συνεχίζει το βιολί του κ τα παρατάω.

  • Ευχαριστώ 1
  • Χαχα 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Και τι θα αλλάξει άμα στεναχωρηθείς τίποτα απολύτως για αυτό στο λένε ...δεν βρίσκω άλλον λόγο να λέμε τέτοια πράγματα σε εγκυμονούσες..επισης όσο σε βλέπουν ότι τσιμπάς τόσο θα σου λένε και αυτό ισχύει σε όλους τους τομείς εγώ το κάνω χαβαλέ και τους κόβεται!!!Ρίξε το και λίγο στην τρελίτσα γενικά στην ζωή σού κ θα περνάς πολύ καλύτερα...Αχ και εγώ ανυπομονώ να έρθει Μάρτης να γεννήσω δεν μπορώ άλλο θέλω τόσο πολύ να το σφίξω στην αγκαλιά μου!!!Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο από ονόματα έχετε σκεφτεί θα τηρήσετε παραδόσεις? 

Εμείς τα έχουμε συμφωνήσει με τον άντρα μου..θα τον βγάλουμε Σπύρο όπως τον μπαμπά μου! Και μετά αν κάνουμε κοριτσάκι θα το πούμε Κατερίνα σαν τη μαμά του! Παραδοσιακά δηλαδή..

Έχω έχω κάνει κοιλιά, κορίτσια..κι ας μην έχω πάρει πολλά κιλά, μόνο 6! Μάλλον είναι κατασκευαστικο όντως τι να πω..

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια με καθυσηχαζετε με τη κοιλιά. Δυστηχως όταν στο λένε συνέχεια και διάφοροι σου μπαίνουν ψύλλοι στ αυτιά ότι κάτι δεν πάει καλά... Όντως κατασκευαστικο είναι. 

Από κινήσεις όχι δεν μετράω θα αγχωθω πολύ νομίζω!! Αν έχω ώρα όμως να το ακούσω τρώω λίγο σοκολατιτσα και ξαπλώνω στο πλάι στ αριστερά. 

Από όνομα θα κρατήσουμε τη παράδοση!! Δύσκολα στην Ελλάδα αλλάζει αυτό.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, valentina23 said:

Μόλις σας έγραψα το άγχος μου σε λίγο άρχισε τα κούνημα τα!! Ποπω τι άγχος κι αυτό.. Το χα ξαναπάθει σε μικρότερη εβδομάδα για 2,3 μέρες και είχα πάει να τρελαθεί!! 

Ρε κορίτσια να ρωτησω;; Από κοιλιές πως πάτε;; εμένα δεν είναι πολύ μεγάλη.. Άμα φορέσω ριχτα ρούχα μπορεί κάποιος να νομίζει ότι απλά παχυνα.... Και με στενά ρούχα μοιάζω για 5,6 μηνών.... Από κιλά έχω βάλει γύρω στα 9 ενώ τρώω.. 

Εχω αρχίσει και πλένω, σιδερωνω ρουχαλάκια!!! Σήμερα μου ήρθαν και πιτζάμες, παντόφλες που είχα παραγγείλει.. :-P

εγώ έβαλα 11 κιλά και πάω προς 12. Άρχισα κι εγώ σήμερα πλύσιμο γιατί τα βάζω σε απλώστρα και μπορεί να πάρεικαι 2 μέρες να στεγνώσουν. Θα τα σιδερώνω σιγά σιγά λίγα λίγα μέχρι να τα κάνω όλα.

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Όντως στην Ελλάδα δύσκολα αλλάζουν οι παραδόσεις αλλά παίζουν κ αλλά πράγματα σημαντικό ρόλο εγω θα τα ζυγισω όλα πριν αποφασίσω ευτυχώς δεν δεχόμαστε πιέσεις :-P βρε κορίτσια έχετε αρχίσει και πλένετε βλέπω εγώ τι να πλύνω που δεν έχω σχεδόν τίποτα αλλά κ πάλι λιιιγο νωρίς δεν είναι έλεγα πιο μετά να είναι φρεσκομυριστα....:-|


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, Basiliki92 είπε:

Όντως στην Ελλάδα δύσκολα αλλάζουν οι παραδόσεις αλλά παίζουν κ αλλά πράγματα σημαντικό ρόλο εγω θα τα ζυγισω όλα πριν αποφασίσω ευτυχώς δεν δεχόμαστε πιέσεις :-P βρε κορίτσια έχετε αρχίσει και πλένετε βλέπω εγώ τι να πλύνω που δεν έχω σχεδόν τίποτα αλλά κ πάλι λιιιγο νωρίς δεν είναι έλεγα πιο μετά να είναι φρεσκομυριστα....:-|

Κεγω δεν έχω πάρει τίποτα από ρούχα.θα ξεκινήσω αφού πάω για ντοπλερ 12/1.θα έχουν αρχίσει κ οι εκπτώσεις οπότε μια χαρά.αληθεια τώρα με το μπρεξιτ τι λέτε να παίζει με πατ πατ?

Ρούχα δεν πηραμε αλλά πήραμε στεγνωτηριο.νομιζω είναι η καλύτερη επένδυση. Βέβαια είναι λίγο ακριβουτσικη αλλά αξίζει τα λεφτά του.εγω γλίτωσα κ λεφτά από καρότσι αυγό ριλαξ καθίσματα κι φαγητού όλα αυτά μου τα δώσανε.

Just now, elpida2019 είπε:

εγώ έβαλα 11 κιλά και πάω προς 12. Άρχισα κι εγώ σήμερα πλύσιμο γιατί τα βάζω σε απλώστρα και μπορεί να πάρεικαι 2 μέρες να στεγνώσουν. Θα τα σιδερώνω σιγά σιγά λίγα λίγα μέχρι να τα κάνω όλα.

Μέχρι 15 είναι οκ.εγω έπρεπε να βάλω λίγα γιατί ξεκίνησα υπερβαρη

Θα ήθελα να δώσω το όνομα του μπαμπά μου στον μπέμπη.αλλα αυτό είναι το τελευταίο τώρα.ας βγει γερό κ δυνατό πρώτα.αχ

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Πονεμένη ιστορία με το όνομα... ιχχχ...

Στην κορη μου εχω δωσει 2 ονόματα Αριάδνη-Κωνσταντίνα, Αριάδνη μας άρεσε Κωνσταντίνα απο τον μπαμπά του άντρα μου που δεν πρόλαβε να τη γνωρίσει..! Ομως τωρα στον μπεμπη δεν γίνεται καμία κουβέντα γύρω από το ονομα την αποφεύγει πολύ ο άντρας μου .. ίσως γτ καταλαβαίνει ότι το σωστό είναι να δωθει όνομα απο τη δική μου πλευρά και αυτο δε του αρέσει καθόλου.  Στο μπέμπη δε θελω να δώσω δυο ονόματα . Δεν εχει ωραίες επιλογές οπότε προτιμώ το ενα . Θελω να δώσω του μπαμπά μου Παναγιώτης απλα έχουμε κάποια θέματα και κυρίως ο αντρας μου .. τι κάνω τώρα εγω ;;; το κορόιδο;;;

Και απο οτι καταλαβαίνω, το περιμένουν και οι δικοί μου.. 

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

@Aria konsta Αρχικά το Παναγιώτης είναι τέλειο όνομα για αγοράκι ξεκινάμε από αυτό πρώτα...επίσης το σωστό είναι αφού τηρησατέ τις παραδόσεις στο πρώτο έτσι θα κάνετε κ στο 2 εφόσον το θες εσύ...εγω είμαι της άποψης καμία φορά τα αγόρια στο μπαμπά τα κορίτσια στην μαμα για  να συνεχίζεται και το επίθετο και να υπάρχει και κάποιο νόημα ας πούμε..ναι εννοείται να κάνεις το κορόιδο ακούω πολλούς που και τα 2 παιδιά πάνε από το σόι του πατέρα διαφωνώ κάθετα όπως διαφωνώ και με το έθιμο αυτό..παιρνουν τα ονόματα και είναι σαν να τα καταδικάζουμε να τα παρομοιάζουν μονίμως με τους παππούδες τους :-x

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, Basiliki92 είπε:

@Aria konsta Αρχικά το Παναγιώτης είναι τέλειο όνομα για αγοράκι ξεκινάμε από αυτό πρώτα...επίσης το σωστό είναι αφού τηρησατέ τις παραδόσεις στο πρώτο έτσι θα κάνετε κ στο 2 εφόσον το θες εσύ...εγω είμαι της άποψης καμία φορά τα αγόρια στο μπαμπά τα κορίτσια στην μαμα για  να συνεχίζεται και το επίθετο και να υπάρχει και κάποιο νόημα ας πούμε..ναι εννοείται να κάνεις το κορόιδο ακούω πολλούς που και τα 2 παιδιά πάνε από το σόι του πατέρα διαφωνώ κάθετα όπως διαφωνώ και με το έθιμο αυτό..παιρνουν τα ονόματα και είναι σαν να τα καταδικάζουμε να τα παρομοιάζουν μονίμως με τους παππούδες τους :-x

Και εμενα μου αρέσει..το ονομα αν δεν μου άρεσε πραγματικά θα τους το ελεγα και απλα θα έδινα άσχετο.  Τωρα στην κορη μου δώσαμε τιμητικά το ονομα του πεθερου μου και το ζήτησα εγω γτ ενώ προσπαθούσα πολυ όταν έφυγε εμαθα οτι ειμαι εγκυος ενα μηνα μετα .. και δε το είχα για τυχαίο!

Δεν κατηγορώ τον αντρα μου που δεν θέλει, δεν του έχουν φερθει και πολύ σωστά και κυρίως ο πατέρας μου και γενικά υπάρχουν παράπονα.. οποτε καταλαβαίνω να έχει εμπάθεια.. αλλα και εγω δεν ξερω τι να κάνω.. αλήθεια.. αν δεν δώσω έστω και τιμητικό απο τους δικούς μου σίγουρα θα ειναι άδικο.  

  • Μπερδεμένη/-ος 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Και εμενα μου αρέσει..το ονομα αν δεν μου άρεσε πραγματικά θα τους το ελεγα και απλα θα έδινα άσχετο.  Τωρα στην κορη μου δώσαμε τιμητικά το ονομα του πεθερου μου και το ζήτησα εγω γτ ενώ προσπαθούσα πολυ όταν έφυγε εμαθα οτι ειμαι εγκυος ενα μηνα μετα .. και δε το είχα για τυχαίο!

Δεν κατηγορώ τον αντρα μου που δεν θέλει, δεν του έχουν φερθει και πολύ σωστά και κυρίως ο πατέρας μου και γενικά υπάρχουν παράπονα.. οποτε καταλαβαίνω να έχει εμπάθεια.. αλλα και εγω δεν ξερω τι να κάνω.. αλήθεια.. αν δεν δώσω έστω και τιμητικό απο τους δικούς μου σίγουρα θα ειναι άδικο.  

Μεγάλος προβληματισμός τώρα αυτό κ μεγάλη κοινωνική πίεση για τον άνδρα οπότε κ για εμας. Εμένα δεν έχει πρόβλημα ο άνδρας μου να δώσουμε το όνομα του μπαμπά μου, μας έχει σταθεί περισσότερο.ο πεθερός μου ζει μακριά κ δεν τον έχουμε τόσο κοντά μας στην καθημερινότητά μας. Επίσης τα πεθερικά μου δεν έχουν πρόβλημα ,περίεργο αλλά επειδή δεν μας ήρθε εύκολα τους νοιάζει μόνο να γίνουν παππούδες... Αλλά ένας φίλος του τις προάλλες του είπε καλά ρε μλκ του πεθερού σου το όνομα θα δώσεις στον γιο σου; σε καβαλάει η γυναίκα σου... Μετά από αυτό ενώ εγώ άρχισα να έχω δεύτερες σκέψεις ο άνδρας μου τσιτωσε ακόμα περισσότερο κ λέει όχι του πατέρα σου θα του δώσουμε.

Μωρέ ας βγούμε από εκεί μέσα γερά κ βλέπουμε. Μπορεί να το δεις κ να πεις α να ένας Παναγιώτης.χεχεχε

 

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...