Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Fay_ είπε:

      Ο γιατρός μου κάθε φορά μου λέει η δίδυμη κύηση έχει καφέ και μπορεί να δεις και αίμα και μην κανεις τίποτα κτλ. Γι αυτό δεν θέλω να τον πάρω..

      Ακούγεται να μην ανησυχεί. Αν εσυ όμως ανησυχεις, πηγαινε να σε δει ή ξεκουράσου και παρακολούθησε το. 

      • Ευχαριστώ 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

On 28/12/2020 at 4:57 ΜΜ, Basiliki92 είπε:

@valentina23 Και τι θα αλλάξει άμα στεναχωρηθείς τίποτα απολύτως για αυτό στο λένε ...δεν βρίσκω άλλον λόγο να λέμε τέτοια πράγματα σε εγκυμονούσες..επισης όσο σε βλέπουν ότι τσιμπάς τόσο θα σου λένε και αυτό ισχύει σε όλους τους τομείς εγώ το κάνω χαβαλέ και τους κόβεται!!!Ρίξε το και λίγο στην τρελίτσα γενικά στην ζωή σού κ θα περνάς πολύ καλύτερα...Αχ και εγώ ανυπομονώ να έρθει Μάρτης να γεννήσω δεν μπορώ άλλο θέλω τόσο πολύ να το σφίξω στην αγκαλιά μου!!!Κορίτσια να σας ρωτήσω κάτι άλλο άσχετο από ονόματα έχετε σκεφτεί θα τηρήσετε παραδόσεις? 

Εμεις θα δώσουμε δικό μας όνομα. Το ίδιο κάναμε και στον πρώτο μας. Δεν με εκφράζει κθλ αυτή η παράδοση και θεωρώ ότι ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Γιατί πρέπει να κουβαλάει το όνομα και την ιστορια κάποιου άλλου; 

18 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Όντως στην Ελλάδα δύσκολα αλλάζουν οι παραδόσεις αλλά παίζουν κ αλλά πράγματα σημαντικό ρόλο εγω θα τα ζυγισω όλα πριν αποφασίσω ευτυχώς δεν δεχόμαστε πιέσεις :-P βρε κορίτσια έχετε αρχίσει και πλένετε βλέπω εγώ τι να πλύνω που δεν έχω σχεδόν τίποτα αλλά κ πάλι λιιιγο νωρίς δεν είναι έλεγα πιο μετά να είναι φρεσκομυριστα....:-|

Ούτε εγώ έχω πλυνει τίποτα ακόμα και γενικά δεν έχω ψωνίσει. Περιμένω τις εκπτώσεις του Γενάρη κ έχω ήδη ρουχαλάκια μπόλικα του μεγάλου. Αλλά κι αυτά λέω να τα πλύνω Φλεβάρη. Ελπίζω να μην μου κάνει την έκπληξη ο μικρός πιο πριν. 

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!έκανα υπέρηχο,όλα καλά ,είναι με το κεφάλι προς τα κάτω(μου έφυγε ένα άγχος) και 1330γρ.!είμαστε κομπλέ,στα φυσιολογικά μας και έκλεισα και για ντοπλερ 13/1!!!!Αντε να παίρνουμε όλες σειρά για το τελευταίο σκαλοπάτι!!!!!

Κατά τ άλλα σκέφτομαι τώρα που θα κάθεται και ο άντρας μου να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μπεμπας. 

Πω πω τι καλά τα νέα σας! Τέλειο κ το βαρος! Έχω προβληματιστει με το θέμα δωμάτιο... Εσάς οι μικρές σας είναι σε ξεχωριστά δωμάτια η στο ίδιο; θα είναι όλα μαζί τα αδερφάκια; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια, τα μωράκια μας θα πάρουν θέση από τώρα; Κι αν πάρουν, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσουν; Εγώ τον νιώθω παντού στην κοιλιά...άρα, λογικά δεν έχει πάρει θέση! 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vivi.nik. είπε:

Εμεις θα δώσουμε δικό μας όνομα. Το ίδιο κάναμε και στον πρώτο μας. Δεν με εκφράζει κθλ αυτή η παράδοση και θεωρώ ότι ο κάθε άνθρωπος είναι ξεχωριστός. Γιατί πρέπει να κουβαλάει το όνομα και την ιστορια κάποιου άλλου; 

Ούτε εγώ έχω πλυνει τίποτα ακόμα και γενικά δεν έχω ψωνίσει. Περιμένω τις εκπτώσεις του Γενάρη κ έχω ήδη ρουχαλάκια μπόλικα του μεγάλου. Αλλά κι αυτά λέω να τα πλύνω Φλεβάρη. Ελπίζω να μην μου κάνει την έκπληξη ο μικρός πιο πριν. 

Πω πω τι καλά τα νέα σας! Τέλειο κ το βαρος! Έχω προβληματιστει με το θέμα δωμάτιο... Εσάς οι μικρές σας είναι σε ξεχωριστά δωμάτια η στο ίδιο; θα είναι όλα μαζί τα αδερφάκια; 

Εγώ τις έχω μαζί μιας και είναι το ίδιο φύλο.ομως η μεγάλη μου τον τελευταίο καιρό ζητα επίμονα να κοιμάται χωρίς την αδερφή της(5,5 η μεγάλη και 3,5 η μικρή).Έτσι είπαμε με τον άντρα μου να της διαμορφώσουμε το δωμάτιο που έχουν για να παίζουν τώρα,να το κάνουμε δικό της.μεχρι τέλος καλοκαιριού θα πάρουμε και γραφείο μιας κ θα πάει πρώτη δημοτικού του χρόνου.

  • Μου αρέσει 3

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, τα μωράκια μας θα πάρουν θέση από τώρα; Κι αν πάρουν, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσουν; Εγώ τον νιώθω παντού στην κοιλιά...άρα, λογικά δεν έχει πάρει θέση! 

Εμένα ο μικρός είχε πάρει θέση πριν το ντομπλερ κ έμεινε έτσι μέχρι τέλους. Αλλά αυτό δεν είναι το σύνηθες. Πολλές φορές αλλάζουν θέση. Πάντως δεν είναι εύκολο να το καταλάβεις. Κ εγώ παντού τον νιώθω, αλλά η γιατρός τον βρήκε με το κεφάλι κάτω κ μάλιστα πολύ χαμηλα. 

Just now, Popaki2011 είπε:

Εγώ τις έχω μαζί μιας και είναι το ίδιο φύλο.ομως η μεγάλη μου τον τελευταίο καιρό ζητα επίμονα να κοιμάται χωρίς την αδερφή της(5,5 η μεγάλη και 3,5 η μικρή).Έτσι είπαμε με τον άντρα μου να της διαμορφώσουμε το δωμάτιο που έχουν για να παίζουν τώρα,να το κάνουμε δικό της.μεχρι τέλος καλοκαιριού θα πάρουμε και γραφείο μιας κ θα πάει πρώτη δημοτικού του χρόνου.

Καταλαβα, ωραία, αφού υπάρχουν 2 δωμάτια, μια χαρά. Κ με τη μπέμπα τώρα τι σκέφτεστε; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 41 λεπτά , vivi.nik. είπε:

Εμένα ο μικρός είχε πάρει θέση πριν το ντομπλερ κ έμεινε έτσι μέχρι τέλους. Αλλά αυτό δεν είναι το σύνηθες. Πολλές φορές αλλάζουν θέση. Πάντως δεν είναι εύκολο να το καταλάβεις. Κ εγώ παντού τον νιώθω, αλλά η γιατρός τον βρήκε με το κεφάλι κάτω κ μάλιστα πολύ χαμηλα. 

Καταλαβα, ωραία, αφού υπάρχουν 2 δωμάτια, μια χαρά. Κ με τη μπέμπα τώρα τι σκέφτεστε; 

3 κρεβατοκαμαρες έχουμε.Η μια που κοιμόμαστε εμείς είναι σαν δυο,έχει στη μέση στο ταβάνι σιδηροδρομο. Φαντάσου είναι δυο δωμάτια αλλα χωρίς χώρισμα. Το μωρό θα το έχω δίπλα μου για τους πρώτους μήνες και μετά θα μπει στην κούνια του πάλι στο δωματιο μου.οταν βγει από κούνια,γύρω στα 2,θα την βάλω μαζί με την μεσαία μου κόρη.εκτος κι αν δεν θέλουν οπότε τότε θα πάω εγώ με τον άντρα μου στο μικρό δωμάτιο και θα βάλω τα κορίτσια στο μεγάλο.

1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Κορίτσια, τα μωράκια μας θα πάρουν θέση από τώρα; Κι αν πάρουν, δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναγυρίσουν; Εγώ τον νιώθω παντού στην κοιλιά...άρα, λογικά δεν έχει πάρει θέση! 

Παντού την νιώθω κι εγώ!αλλά προφανώς είναι χέρια πόδια.Και στις άλλες μου εγκυμοσύνες είχαν γυρίσει απ τον 7ο κι εκεί έμειναν..αλλα όντως μπορεί να γυρίσουν ξανά προς τα πάνω.

  • Μου αρέσει 2

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, vivi.nik. είπε:

Εμένα ο μικρός είχε πάρει θέση πριν το ντομπλερ κ έμεινε έτσι μέχρι τέλους. Αλλά αυτό δεν είναι το σύνηθες. Πολλές φορές αλλάζουν θέση. Πάντως δεν είναι εύκολο να το καταλάβεις. Κ εγώ παντού τον νιώθω, αλλά η γιατρός τον βρήκε με το κεφάλι κάτω κ μάλιστα πολύ χαμηλα. 

Καταλαβα, ωραία, αφού υπάρχουν 2 δωμάτια, μια χαρά. Κ με τη μπέμπα τώρα τι σκέφτεστε; 

Ένιωθες πίεση χαμηλά; 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ο γιος μου ειχε παρει θεση απο τους 6,5 μηνες.. Αυτη εδω η σουρτουκα δεν ξερω, θα μαθω απο Δευτερα. Μπορεί να ξαναγυρισουν αλλα δεν ειναι τοσο συνηθες. :) σκεφτείτε μωρε κοριτσια μου, σε λιγες εβδομάδες, θα τα παρουμε ντυμενα μεσα στα καλαθακια τους στα σπιτια μας!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 11 λεπτά , Mareva είπε:

Καλημέρα!! Ο γιος μου ειχε παρει θεση απο τους 6,5 μηνες.. Αυτη εδω η σουρτουκα δεν ξερω, θα μαθω απο Δευτερα. Μπορεί να ξαναγυρισουν αλλα δεν ειναι τοσο συνηθες. :) σκεφτείτε μωρε κοριτσια μου, σε λιγες εβδομάδες, θα τα παρουμε ντυμενα μεσα στα καλαθακια τους στα σπιτια μας!! 

Αχ ναιιι!!! Θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας!!! Τι ωραία που έχετε ένα κι ένα.. αγοράκι και κοριτσάκι!! Το ιδανικό νομίζω για τους γονείς...να μας πεις το κόλπο χαχα

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ θα ετοιμάσω δικό της δωμάτιο. Στην αρχή θα είναι στο δικό μου. Ο γιος μου είναι και 12 χρόνων δεν νομίζω να μπορεί στο ίδιο δωμάτιο με το μωρό.. 

Κοριτσια SOS μια ερώτηση!! Μόλις έμαθα ότι για να σου δώσουν το μωρό απ το μαιευτήριο πρέπει να έχεις ειδικό κάθισμα. Το λεγόμενο αυγό λένε;;; εγώ είχα κανονίσει να το πάρω με καλαθουνα.. Αλλά μόλις έμαθα ότι δεν θ αφήσουν... 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Κορίτσια μου καλημέρα!! Εγώ θα ετοιμάσω δικό της δωμάτιο. Στην αρχή θα είναι στο δικό μου. Ο γιος μου είναι και 12 χρόνων δεν νομίζω να μπορεί στο ίδιο δωμάτιο με το μωρό.. 

Κοριτσια SOS μια ερώτηση!! Μόλις έμαθα ότι για να σου δώσουν το μωρό απ το μαιευτήριο πρέπει να έχεις ειδικό κάθισμα. Το λεγόμενο αυγό λένε;;; εγώ είχα κανονίσει να το πάρω με καλαθουνα.. Αλλά μόλις έμαθα ότι δεν θ αφήσουν... 

ναι έτσι λένε. εγώ νομίζω οτι μπορείς να ρωτήσεις το μαιευτήριο μήπως δεν είναι ανάγκη,έχεις παιδικό καθισματάκι έτσι δεν είναι;. ιδανικά βρες ένα αυγό να δανειστείς αν μπορέσεις εγώ έτσι θα κάνω. πρέπει να έχει κ φτηνά στα τζάμπο αν χρειαστεί

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@valentina23 Καλήμερα κορίτσι μου ναι ισχύει πλέον θέλουν το αυγό που κουμπωνει στο αυτοκίνητο προφανώς για λόγους ασφαλείας...ρωτα μήπως έχει κάποιος να σ δανείσει αλλιώς πάρε καρότσι 3 σε1 ...

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήρα τηλ το μαιευτήριο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και με τη καλαθουνα.. Αλλα λογικά άμα μας σταματήσουν στο δρόμο;;; Μημπως δεν επιτρέπεται. Έχω κάθισμα αυτοκινήτου αλλά όχι για νεογεννητο:(Το μεγάλο που είναι όρθιο. Επίσης ρώτησα για τον κορονοιο και μου είπαν κάνουμε μοριακό έλεγχο και οι δύο. Ο σύνοδος φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαινει και εκτός κλινικής δηλαδή. Επίσης για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου μου είπαν όλα τ άλλα τα παρέχουν αυτοί. Στο Ρέα όλα αυτά. Η κάθε κλινικη έχει την τακτική τους απ ότι έχω καταλάβει. 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! :x

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Μόλις πήρα τηλ το μαιευτήριο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και με τη καλαθουνα.. Αλλα λογικά άμα μας σταματήσουν στο δρόμο;;; Μημπως δεν επιτρέπεται. Έχω κάθισμα αυτοκινήτου αλλά όχι για νεογεννητο:(Το μεγάλο που είναι όρθιο. Επίσης ρώτησα για τον κορονοιο και μου είπαν κάνουμε μοριακό έλεγχο και οι δύο. Ο σύνοδος φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαινει και εκτός κλινικής δηλαδή. Επίσης για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου μου είπαν όλα τ άλλα τα παρέχουν αυτοί. Στο Ρέα όλα αυτά. Η κάθε κλινικη έχει την τακτική τους απ ότι έχω καταλάβει. 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! :x

Κανονικά απαγορεύεται το μωρό στην καλαθουνα μέσα στο αυτοκίνητο.δεν είναι ασφαλείας, δεν δενει πουθενά.θελει μόνο στο καρεκλάκι, το αυγό δλδ.

  • Μου αρέσει 1

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Evoulini24 είπε:

Αχ ναιιι!!! Θα τα έχουμε στην αγκαλιά μας!!! Τι ωραία που έχετε ένα κι ένα.. αγοράκι και κοριτσάκι!! Το ιδανικό νομίζω για τους γονείς...να μας πεις το κόλπο χαχα

Χα χαχαχα!! Με αυθυποβολη!!!! Χα χα!! 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 55 λεπτά , valentina23 είπε:

Μόλις πήρα τηλ το μαιευτήριο και μου είπαν ότι δεν υπάρχει πρόβλημα και με τη καλαθουνα.. Αλλα λογικά άμα μας σταματήσουν στο δρόμο;;; Μημπως δεν επιτρέπεται. Έχω κάθισμα αυτοκινήτου αλλά όχι για νεογεννητο:(Το μεγάλο που είναι όρθιο. Επίσης ρώτησα για τον κορονοιο και μου είπαν κάνουμε μοριακό έλεγχο και οι δύο. Ο σύνοδος φοράει ένα βραχιολακι και μπορεί να μπαινοβγαινει και εκτός κλινικής δηλαδή. Επίσης για το μωρό μόνο τα ρούχα εξόδου μου είπαν όλα τ άλλα τα παρέχουν αυτοί. Στο Ρέα όλα αυτά. Η κάθε κλινικη έχει την τακτική τους απ ότι έχω καταλάβει. 

Σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις!! :x

Ααα τι καλα ... τις χρειαζόμουν αυτες τις πληροφορίες! 


 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...