Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ έπαιρνα τρία χάπια coq10 των 200 άρα 600 ημερησίως … μου τα εοχε συστήσει η εξωσωματικός .. τα έπαιρνα πολύ καιρό ακόμα κ την περίοδο των ενέσεων μέχρι την ωοληψια .. μετά την ωοληψια τα σταμάτησα .

      Εμένα έβλεπε 8 καταφέραμε να φτάσουμε στα 13 και πήραμε τελικά 14 αλλά τα 10 προχώρησαν τώρα ποσά θα μείνουν δεν ξέρω θα μάθω  σύντομα ..σου εύχομαι πολύ καλή  επιτυχία ! 

      Μην σκέφτεσαι την υπερδιέγερση … εγώ να δεις πως ήμουν … μια κοιλιά τριών μηνών … άστο … στο κέντρο στην αναμονή της ωοληψιας όλες ήταν οκ εγώ σαν μπόγος … μετά συνήλθα λίγο αλλά κ πάλι έχω πρήξιμο …. Όλα καλα Θα πάνε . Κάθε οργανισμός είναι διαφορετικός αλλά παρτο χαλαρά …0

      Σε ευχαριστώ πολύ πολύ!! Και σε σένα εύχομαι άριστες κ  πολλές βλαστοκυστες κ σύντομα να επανέλθεις! Χρειάζεται ψυχραιμία η αλήθεια και πρώτα θετική σκέψη.. να σκεφτόμαστε τον στόχο γιατί το μυαλό μας κανει παντα τα χειροτερα σενάρια στο καθε σύμπτωμα! Ολα καλα θα πάνε οπως λες! Και εγώ μάλλον για Σάββατο το βλέπω για την ωοληψία... Θα δείξει!!! Με το καλο και η εμβρυομεταφορά σου!!

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

3 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Μεγάλος προβληματισμός τώρα αυτό κ μεγάλη κοινωνική πίεση για τον άνδρα οπότε κ για εμας. Εμένα δεν έχει πρόβλημα ο άνδρας μου να δώσουμε το όνομα του μπαμπά μου, μας έχει σταθεί περισσότερο.ο πεθερός μου ζει μακριά κ δεν τον έχουμε τόσο κοντά μας στην καθημερινότητά μας. Επίσης τα πεθερικά μου δεν έχουν πρόβλημα ,περίεργο αλλά επειδή δεν μας ήρθε εύκολα τους νοιάζει μόνο να γίνουν παππούδες... Αλλά ένας φίλος του τις προάλλες του είπε καλά ρε μλκ του πεθερού σου το όνομα θα δώσεις στον γιο σου; σε καβαλάει η γυναίκα σου... Μετά από αυτό ενώ εγώ άρχισα να έχω δεύτερες σκέψεις ο άνδρας μου τσιτωσε ακόμα περισσότερο κ λέει όχι του πατέρα σου θα του δώσουμε.

Μωρέ ας βγούμε από εκεί μέσα γερά κ βλέπουμε. Μπορεί να το δεις κ να πεις α να ένας Παναγιώτης.χεχεχε

 

Καλημέρα!!! Τι κανετε κοριτσια κ απο εδω;  ποσο βλακεια αυτη η πιεση με τα ονοματα, κ ακους αλλου κ τσακωμους να μην πηγαινουν στις βαφτισεις οι παππουδες κ να λενε κ οι τριγυρω τις σαχλαμαρες τους. Εσας αφορα πως θα λετε το παιδι σας.. Κ τι νοιωθετε οτι του πηγαινει!!!! λοιπον εγω σας εχω ξαναπει, στο γιο μου εδωσα ονομα που ηθελα εγω με λιγο κοπο βέβαια, κ συμφωνια να μην ειναι κανενος γονεα, κ τωρα στο δεύτερο, με πιεζε ο αντρας μου να δωσουμε της μανας μου, που εμενα δε μου αρεσε, αλλα το τροποποιησα! Κ ετσι δεν γκρινιάζει κανεις. :) Αποτελεσμα.. εχουμε ενα σπιτι με αρχαιοελληνικα ονοματα, ο γιος Περσεας, η κορη με το καλο οταν ερθει Χρυσηις κ εχουμε κ τον ξαδερφουλη που ειναι 3 μηνων... Ορεστης (απο το μπαμπά μου). Οταν θα βγαινουν βολτα θα τα ρωτανε αν ειναι τα καλλιτεχνικα τους αυτα ή απο ποια τριήρεις κατεβηκαν :-P

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

 @Aria konstaμου μην αγχώνεσαι περίμενε να γεννηθεί νε το καλό και βλέπεις όπως νιώθεις εσύ και σου έρθει (Έτσι θα κάνουμε και εμείς) 

@Mighty86 Μπράβο στον άντρα σου για την στάση του!!!Ο καθένας λέει το μακρύ και το κοντό του!!!

@Mareva Έχεις κάνει την καλύτερη δουλειά μπράβο φανταστικά ονόματα...!!!

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι μου κάνετε;; λοιπόν αυτές τις μέρες είναι για πλύσιμο!! Φουλ νότια.. Εμένα μου έδωσε πολλά ρουχαλάκια η ξαδέρφη μου οπωτε έχω εδώ και μια εβδομάδα και πλένω!! Τα υπόλοιπα τα έχω απ το γιο μου.. Πανάκια, καλαθουνα, ριλαξ, κούνια, και ένα σωρό.. Εγώ μπήκα στον 8ο και δεν ξέρω και τι μπορεί να συμβεί.. Οπωτε τα πλένω να είναι έτοιμα όπως έκανα και λίστα χτες για τη βαλίτσα του μαιευτηριου.. :PΔεν έχω πάρει καροτσι ακόμη, και από φαρμακείο.. Ξέρετε επιθεματα, κοχύλια, βουρτσά, λανολινη κτλ... Εκεί που δεν έκανα τίποτα θα μου ρθουν όλα μαζεμένα τώρα!! 

Εγω τη μπέμπα πρώτα ο Θεός γερή και δυνατή να βγει θα δώσω 2 ονόματα. Το πρώτο στη πεθερά μου που πέθανε πριν από πάρα πολλά χρόνια και ήταν πολύ νέα 43..:cry:και το δεύτερο στον Άγιο που έχω τάξει. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!! Εγω τρελαίνομαι για αλλα ονόματα.. οπως Περσέας (αααα ρε Μαρεβα) ,Ορφέας ( δεν γιορτάζει δυστυχώς) ,Μάξιμος.. και θα μπορούσα  να το κανω διπλό οπως με την κόρη μου .. ! π.χ Μάξιμος Παναγιώτης άλλωστε και τη μικρή Αριάδνη τη φωνάζω.  

Εμένα με προβληματίζει ο αντρας μου ομως που καλως ή κακώς αποφεύγει τη συζήτηση σα μην πω .. λέγοντας ειναι νωρις ακομα ας γεννηθεί το παιδι με το καλο .. αλλα στην κόρη μου αυτη την κουβεντούλα την είχαμε απο 5 μηνών.. ! Τον καταλαβαίνω εν μέρη αλλα και εγω ειμαι στη μεση . 

Τωρα για πράγματα... ΔΕΝ ΕΧΩ Τ Ι Π Ο Τ Α ! Χαχαχα... πολυ το κωλοβαραω και δε με βλέπω καλα .. το μονο θετικο ειναι οτι χθες η μανα μ μου ειπε οτι της δίνουν λικνο, να δω σε τι κατάσταση είναι μπας και το γλυτώσω.  Αυταααααα

  • Μου αρέσει 2

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλημέρα!!! Εγω τρελαίνομαι για αλλα ονόματα.. οπως Περσέας (αααα ρε Μαρεβα) ,Ορφέας ( δεν γιορτάζει δυστυχώς) ,Μάξιμος.. και θα μπορούσα  να το κανω διπλό οπως με την κόρη μου .. ! π.χ Μάξιμος Παναγιώτης άλλωστε και τη μικρή Αριάδνη τη φωνάζω.  

Εμένα με προβληματίζει ο αντρας μου ομως που καλως ή κακώς αποφεύγει τη συζήτηση σα μην πω .. λέγοντας ειναι νωρις ακομα ας γεννηθεί το παιδι με το καλο .. αλλα στην κόρη μου αυτη την κουβεντούλα την είχαμε απο 5 μηνών.. ! Τον καταλαβαίνω εν μέρη αλλα και εγω ειμαι στη μεση . 

Τωρα για πράγματα... ΔΕΝ ΕΧΩ Τ Ι Π Ο Τ Α ! Χαχαχα... πολυ το κωλοβαραω και δε με βλέπω καλα .. το μονο θετικο ειναι οτι χθες η μανα μ μου ειπε οτι της δίνουν λικνο, να δω σε τι κατάσταση είναι μπας και το γλυτώσω.  Αυταααααα

Θα παρεις κ τα πράγματα που σου χρειάζονται, προετοιμασου!! Αρχισε να τα βλέπεις σιγα σιγα!! Για τα ονοματα εγω ας πουμε εχω βρει κ γιορτες στα παιδια. Τη χρυσηις της αγιας χρυσανθης κ του περσεα της αγιας περσας. Κ τι έγινε; θα κατεβει ο δεσποτας να με μαλωσει; οσο για το συζυγο.. Καταλαβαινω κ την απιφυγη της συζητησης. Αλλα με ειλικρίνεια, ηρεμια κ αγαπη, ξερεις οτι θα τα βρειτε ολα. Περιμενετε το αγγελουδι σας!!!! Μην ανησυχείς! 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Aria konsta και γω έλεγα μετά την αυχενικη... Μετά τη Β επιπεδου.. Μετά την καμπύλη... Τωρα το ντομπλερ το χω στις 4/1.Απλα παρασύρθηκα κι απ το καλό καιρό τώρα και είπα ας ξεκινήσω σιγά σιγά γιατί ο χειμώνας μπροστά είναι. Μην με πιάσει και κάνα χιόνι :PΠάω με ρυθμούς χελώνας εντω μεταξυ.. Σιγά σιγά μην μαζευτούν όλα στο τέλος. Έχουμε και τη καραντίνα. Είναι όλα κλειστά, αργούν και οι ταχυμεταφορες οπωτε αυτό μου δημιουργεί και μια ανασφάλεια.

Πάντως υπάρχουν τόσες πολλές εταιρείες στην αγορά για βρεφικα προϊόντα που έχω σαστισει.. Δεν ξέρεις τι να διαλεξεις

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Γεννάει μια φίλη μου μεχρι 9/1 .. και έψαχνα να βρω σετακια εεε ολα έχουν εξαντληθεί..σπάσανε τα νεύρα μου χθες . Δε ξέρω τι να της πάρω.  

Τωρα κοιτούσα αυτες τις μέρες στο πατ πατ ρε σεις όταν φτανω στην πληρωμή το κλείνω.. δεν ξερω γτ φοβαμαι τοσο .. καλα δεν κανω συναλλαγές μέσω νετ ποτε ..μονο τον ΟΤΕ αναγκάστηκα να πληρώσω τον προηγούμενο μήνα ηλεκτρονικα και μου φάνηκε κάπως.  Εγω εχω την κάρτα μισθοδοσίας κανει για ηλεκτρονικές αγορές;; 

Ωστόσο περιμενω και το ΙΚΑ εδω και 2 μηνες να με πληρώσει... το άτιμο και δεν . Θα τρέχω σας λεεεεωωω

Just now, Mareva είπε:

Θα παρεις κ τα πράγματα που σου χρειάζονται, προετοιμασου!! Αρχισε να τα βλέπεις σιγα σιγα!! Για τα ονοματα εγω ας πουμε εχω βρει κ γιορτες στα παιδια. Τη χρυσηις της αγιας χρυσανθης κ του περσεα της αγιας περσας. Κ τι έγινε; θα κατεβει ο δεσποτας να με μαλωσει; οσο για το συζυγο.. Καταλαβαινω κ την απιφυγη της συζητησης. Αλλα με ειλικρίνεια, ηρεμια κ αγαπη, ξερεις οτι θα τα βρειτε ολα. Περιμενετε το αγγελουδι σας!!!! Μην ανησυχείς! 

Η Αριάδνη μου είναι από την Αγία και οχι απο τη μυθολογία.. γιορτάζει κανονικά  . Τωρα ο Ορφέας που μαρεσε και αυτο πολυ δε βρίσκω κάτι που να το κανω οπως εσυ . Μπέρδεμα.. αλλα και το Χρυσηις υπέροχο όνομα!!!!

  • Ευχαριστώ 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta said:

Γεννάει μια φίλη μου μεχρι 9/1 .. και έψαχνα να βρω σετακια εεε ολα έχουν εξαντληθεί..σπάσανε τα νεύρα μου χθες . Δε ξέρω τι να της πάρω.  

Τωρα κοιτούσα αυτες τις μέρες στο πατ πατ ρε σεις όταν φτανω στην πληρωμή το κλείνω.. δεν ξερω γτ φοβαμαι τοσο .. καλα δεν κανω συναλλαγές μέσω νετ ποτε ..μονο τον ΟΤΕ αναγκάστηκα να πληρώσω τον προηγούμενο μήνα ηλεκτρονικα και μου φάνηκε κάπως.  Εγω εχω την κάρτα μισθοδοσίας κανει για ηλεκτρονικές αγορές;; 

Ωστόσο περιμενω και το ΙΚΑ εδω και 2 μηνες να με πληρώσει... το άτιμο και δεν . Θα τρέχω σας λεεεεωωω

Η Αριάδνη μου είναι από την Αγία και οχι απο τη μυθολογία.. γιορτάζει κανονικά  . Τωρα ο Ορφέας που μαρεσε και αυτο πολυ δε βρίσκω κάτι που να το κανω οπως εσυ . Μπέρδεμα.. αλλα και το Χρυσηις υπέροχο όνομα!!!!

Πετάχτηκα κ εγώ πάλι από την ομάδα του Απριλίου στη συζήτηση σας! Βιάζομαι να φτάσω κ εγώ και κοιτάω τις συζητησούλες σας!

Ηλεκτρονικές αγορές κάνω συνέχεια κι από παλιά και δεν είχα ποτέ θέμα. Επειδή κ εγώ φοβόμουν όμως της μισθοδοσίας το λογαριασμό και τελευταία χρησιμοποιώ συνέχεια αυτή τη κάρτα που μπαίνει κι ο μισθός έκανα το εξής μήπως σε βολέψει κ εσένα. Άνοιξα στην ίδια τράπεζα άλλον ένα λογαριασμό ταμιευτηρίου και μόλις μπαίνει ο μισθός μεταφέρω το μεγαλύτερο μέρος σε αυτόν που δεν είναι συνδεδεμένος με τη κάρτα και αφήνω στο λογαριασμό μισθοδοσίας που συνδέεται με τη κάρτα ένα μικρό ποσό 100-200 ευρώ. Τη μεταφορά τη κάνω άμεσα μέσω της εφαρμογής ebanking ή στο κινητό, αν χρειαστώ δηλ. οποιαδήποτε στιγμή παραπάνω χρήματα μεταφέρω από τον ένα στον άλλο αμέσως...

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Καλημέρα κοριτσαρες!! Τι μου κάνετε;; λοιπόν αυτές τις μέρες είναι για πλύσιμο!! Φουλ νότια.. Εμένα μου έδωσε πολλά ρουχαλάκια η ξαδέρφη μου οπωτε έχω εδώ και μια εβδομάδα και πλένω!! Τα υπόλοιπα τα έχω απ το γιο μου.. Πανάκια, καλαθουνα, ριλαξ, κούνια, και ένα σωρό.. Εγώ μπήκα στον 8ο και δεν ξέρω και τι μπορεί να συμβεί.. Οπωτε τα πλένω να είναι έτοιμα όπως έκανα και λίστα χτες για τη βαλίτσα του μαιευτηριου.. :PΔεν έχω πάρει καροτσι ακόμη, και από φαρμακείο.. Ξέρετε επιθεματα, κοχύλια, βουρτσά, λανολινη κτλ... Εκεί που δεν έκανα τίποτα θα μου ρθουν όλα μαζεμένα τώρα!! 

Εγω τη μπέμπα πρώτα ο Θεός γερή και δυνατή να βγει θα δώσω 2 ονόματα. Το πρώτο στη πεθερά μου που πέθανε πριν από πάρα πολλά χρόνια και ήταν πολύ νέα 43..:cry:και το δεύτερο στον Άγιο που έχω τάξει. 

Μια από τα ίδια!Εγώ πρώτα ο Θεός θα τον βγάλω Δημήτρη -Μαριο.Δημητρης ο πεθερός μου Μάριος γιατί τον έταξα στην Παναγία από την πρώτη στιγμή που άρχισα να παίρνω την κατηφόρα στην 21 βδομάδα!και εκείνη όμως δεν με εγκατέλειψε...

  • Μου αρέσει 9

aDqFp2.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Γεννάει μια φίλη μου μεχρι 9/1 .. και έψαχνα να βρω σετακια εεε ολα έχουν εξαντληθεί..σπάσανε τα νεύρα μου χθες . Δε ξέρω τι να της πάρω.  

Τωρα κοιτούσα αυτες τις μέρες στο πατ πατ ρε σεις όταν φτανω στην πληρωμή το κλείνω.. δεν ξερω γτ φοβαμαι τοσο .. καλα δεν κανω συναλλαγές μέσω νετ ποτε ..μονο τον ΟΤΕ αναγκάστηκα να πληρώσω τον προηγούμενο μήνα ηλεκτρονικα και μου φάνηκε κάπως.  Εγω εχω την κάρτα μισθοδοσίας κανει για ηλεκτρονικές αγορές;; 

Ωστόσο περιμενω και το ΙΚΑ εδω και 2 μηνες να με πληρώσει... το άτιμο και δεν . Θα τρέχω σας λεεεεωωω

Η Αριάδνη μου είναι από την Αγία και οχι απο τη μυθολογία.. γιορτάζει κανονικά  . Τωρα ο Ορφέας που μαρεσε και αυτο πολυ δε βρίσκω κάτι που να το κανω οπως εσυ . Μπέρδεμα.. αλλα και το Χρυσηις υπέροχο όνομα!!!!

Εγω σαν πρωην τραπεζικος υπαλληλος θα σου πω οτι ΟΛΑ τα κανω με την καρτα. Τα παντα, μονο ιντερνετικα. Λογικα κ η καρτα σου μισθοδοσιας θα κανει. Καταλαβαινω οτι μπορει να σου φαινεται φοβιστικο αλλα υπαρχουν αξιοπιστα sites. :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγώ κορίτσια μου είχα πάει στην Αγία Μαρίνα εκείνες τις μέρες που περίμενα να αδιαθετησω. Κάτι μ έλεγε ότι είμαι έγκυος... Είπα Αγία μου μαρίνα άμα είμαι έγκυος του χρόνου να έρθω αγκαλιά εδώ με την μαρινουλα μου αγκαλιά...την άλλη μέρα τεστ θετικό.. Ήξερα ότι είναι κορίτσι και τελικά είναι... Οπότε δεν το συζητάω καν. Την λατρεύω την πεθερά μου αλλά το έχω τάξει....

 

Λ

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την μισθοδοσίας αγοράζω, θεωρώ ότι είναι αξιόπιστα τουλάχιστον να μεγάλα και γνωστά σάιτ!

Όσο για το όνομααααα. Δεν ερωτήθηκα καν πρέπει να σας πω! Θα πάρει του πεθερού για να συνεχιστεί το επίθετο με το όνομα... Θανασης θα λέγεται , Θάνο θα τον φωνάζουμε. Δε μπορώ να πω ότι μαρεσει ιδιαίτερα αλλά και ο άντρας μου συμφωνεί με τον πεθερό και θέλει να δώσει το όνομα του οπότε....

  • Μου αρέσει 2

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!έκανα υπέρηχο,όλα καλά ,είναι με το κεφάλι προς τα κάτω(μου έφυγε ένα άγχος) και 1330γρ.!είμαστε κομπλέ,στα φυσιολογικά μας και έκλεισα και για ντοπλερ 13/1!!!!Αντε να παίρνουμε όλες σειρά για το τελευταίο σκαλοπάτι!!!!!

Κατά τ άλλα σκέφτομαι τώρα που θα κάθεται και ο άντρας μου να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μπεμπας. 

  • Μου αρέσει 10

NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!έκανα υπέρηχο,όλα καλά ,είναι με το κεφάλι προς τα κάτω(μου έφυγε ένα άγχος) και 1330γρ.!είμαστε κομπλέ,στα φυσιολογικά μας και έκλεισα και για ντοπλερ 13/1!!!!Αντε να παίρνουμε όλες σειρά για το τελευταίο σκαλοπάτι!!!!!

Κατά τ άλλα σκέφτομαι τώρα που θα κάθεται και ο άντρας μου να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μπεμπας. 

Υπέροχη η μπουμπου ... μπράβο σας !!! Πάμε για τον τελευταίο μεγάλο υπέρηχο.. πφφφ απίστευτο!@

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Popaki2011 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια μου!!!!έκανα υπέρηχο,όλα καλά ,είναι με το κεφάλι προς τα κάτω(μου έφυγε ένα άγχος) και 1330γρ.!είμαστε κομπλέ,στα φυσιολογικά μας και έκλεισα και για ντοπλερ 13/1!!!!Αντε να παίρνουμε όλες σειρά για το τελευταίο σκαλοπάτι!!!!!

Κατά τ άλλα σκέφτομαι τώρα που θα κάθεται και ο άντρας μου να ετοιμάσουμε το δωμάτιο της μπεμπας. 

Μπράβο κοριτσι μου!! Στα ίδια γραμμάρια ήταν και η δικιά μου 29 εβδ!!! Αντε με το καλό και το δωμάτιο. Αυτές οι ετοιμασίες είναι οι πιο γλυκιές!! Εγώ ντομπλερ 4/1 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...