Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Fay_ είπε:

      Ρώτησα αν θέλει ακινησία μου είπε όχι απλά μια καθημερινότητα χωρίς υπερβολές. Εν τω μεταξύ πρέπει να γυρίσω και στη δουλειά κάποια στιγμή  κ έλεγα Δευτέρα να παω. Λέτε να μην κάνει; Δουλειά γραφείου είναι.
      Επίσης τους λέω για τα (λίγα) καφέ που βλέπω και μου λέει απλά αύξησε την prolutex. Τα utrogestan γιατί δεν μου τα αυξάνουν; 

      ειχα όλο το πρώτο 3μηνο ροζουλια , καφετιά κλπ ! έπαιρνα περισσότερη προγεστερονη σταματούσε, μετά πάλι τα ίδια! δεν μάθαμε ποτέ τι ήταν! μην ανησυχείς ολα καλα! πήγαινα κανονικά στη δουλειά μ απλώς ήμουν προσεκτική στο περπάτημα κλπ! δουλειά γραφείου κ γω! 

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; Πως πάτε; Εγώ σημερα είδα είναι λίγο πρησμένα τα δάχτυλα μου αλλά λόγω και των δουλειών είμαι συχνά όρθια.. Στήνω τα πράγματα τώρα. Καροτσι, παρκοκρεβατο την κούνια.. Βολεψα και στα συρτάρια τα ρουχαλάκια κάποιες λεπτομέρειες μένουν!! Βρε κορίτσια αυτή η ανυσηχια μέχρι να γεννήσω δεν θα περάσει με τίποτα.. Είμαι πολύ σφιγμενη.. Ενώ φτιάχνω το δωμάτιο περνάνε άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου.. Φαντάζεσαι λέω να γίνει κάτι πως θα τα βλέπω μέτα όλα αυτά άδεια;;; Να περάσουν οι μέρες θέλω και να τη πάρω αγκαλιά!! Ένα γερό παιδάκι!! 

Αχ τέλεια και γω τη σκεφτόμουν όπως και την @ba_lily. Με το καλό να το πάει σπίτι της. Έχει όλη την αγάπη μας να της πεις!! 

Τι ειναι αυτα που σκέφτεσαι βρε κορίτσι μου;;

Προσπάθησε να αποβάλεις αυτη την αρνητική ενέργεια, μονο καλο δεν κάνει! 

Εγω ακομα και τωρα που είμαι εντελώς κλινήρης.. και τέτοιες σκέψεις δεν περνάνε από το μυαλό μου ούτε .. ξυστά. Μονο θετικά προσπαθω να σκέφτομαι και να ειμαι συνέχεια σε ιντερνερικες αγορές.. ώστε να έρχομαι πιο κοντά στο όνειρο! 

Θα πανε για όλες μας ολα τελεια .. και σε λιγο πολυ λιγο καιρό θα ευχόμαστε η μια στην αλλη .. !!!!

  • Μου αρέσει 1

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 hour ago, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια;; Πως πάτε; Εγώ σημερα είδα είναι λίγο πρησμένα τα δάχτυλα μου αλλά λόγω και των δουλειών είμαι συχνά όρθια.. Στήνω τα πράγματα τώρα. Καροτσι, παρκοκρεβατο την κούνια.. Βολεψα και στα συρτάρια τα ρουχαλάκια κάποιες λεπτομέρειες μένουν!! Βρε κορίτσια αυτή η ανυσηχια μέχρι να γεννήσω δεν θα περάσει με τίποτα.. Είμαι πολύ σφιγμενη.. Ενώ φτιάχνω το δωμάτιο περνάνε άσχημες σκέψεις απ το μυαλό μου.. Φαντάζεσαι λέω να γίνει κάτι πως θα τα βλέπω μέτα όλα αυτά άδεια;;; Να περάσουν οι μέρες θέλω και να τη πάρω αγκαλιά!! Ένα γερό παιδάκι!! 

Αχ τέλεια και γω τη σκεφτόμουν όπως και την @ba_lily. Με το καλό να το πάει σπίτι της. Έχει όλη την αγάπη μας να της πεις!! 

Αχ εγώ είμαι μια απο τα ίδια να μη λέω ψέματα. Φοβάμαι πάρα πολύ.προσπαθω να μην κάνω αρνητικές σκέψεις αλλά κεγω τα σκέφτομαι αυτά που λες. Εντάξει πιστεύω άμυνες είναι κ αυτά. Τι να κάνουμε τόσα αντιμετωπίζουμε...το μόνο εξεζητημένο πράμα που έχω πάρει για τον μπέμπη είναι η κουρτίνα στο δωμάτιο του που ο ιδιος θα την χαρεί μετά τα 2-3 αλλά για να την βλέπω εγώ να χαιρομαι κ αυτό δεν ξέρω πως το έκανα παρασύρθηκα...χαχαχα. Όλα τα άλλα δανεικά κ φτηνα. την τεταρτη μπαίνω στον μήνα μου κ ακόμα έχω βασικές ελλείψεις αλλά νταξει πιστεύω προλαβαίνω. Τόσες φορές δεν έχω επικαλεστεί πάντως τα θεία στην ζωή μου κ περνιέμαι κ για άθεη δήθεν. Επίσης κεγω είχα 2,3 άσπρες τρίχες προ εγκυμοσύνης τώρα έχω τουλάχιστον 10-15.

 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Έχετε δίκιο κορίτσια και προσπαθώ να έχω θετικές σκέψεις. Όλο αυτό συμβαίνει γιατί δεν περίμενα ποτέ ότι θα ερχόταν ένα δεύτερο παιδί στη ζωή μου. Προσπαθούσα χρόνια και στο τέλος το πήρα απόφαση ότι δεν... Και τότε ήρθε το αναπάντεχο!! Μου ήρθε κεραμίδια!! Μου πήρε χρόνο για να το συνειδητοποίησω και να πω την αλήθεια τώρα στο τέλος άρχισα να το συνειδητοποιω. Σε κάθε εξέταση ετρεμα μημπως κάτι πάει στραβά και χαθεί το όνειρο. Γιατί για μένα αυτό που ζω είναι ένα όνειρο!! Αλήθεια σας λέω!! Γι αυτό βγάζω κι αυτή την άμυνα γιατί φοβάμαι.... Γιατί το ήθελα πάρα πάρα πολυ

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια μου!!! Τα αγχη δεν τελειωνουν ποτε @valentina23....μαλλον ολες ετοιμαζομαστε σιγα σιγα... Ηρθε η μαμα μου πριν μια βδομαδα Θεσνικη να ετοιμασουμε κανα πραγμα και τελικα θα μεινει για γεννητουριααα

Εγω εκανα χολοσταση κυησης και στις 35 εβδομαδες θα γεννησω προγραμματισμενα 8 ή 9 Φλεβαρη δηλαδω... καθε μερα κανω καρδιοτοκογραφο για παρακολουθηση και σημερα εκανα και πρωτη δοση κορτιζονης για τα πνευμονια του μωρου... αυριο η επομενη... 

Αγχωνομαι να γεννηθει καλα η μπεμπα και οχι πολυ μικρουλα..εχτες ηταν 2100 μου την εβγαλε η γιατρος...

 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 κορίτσι μου τι ακριβώς είναι αυτό που αναφέρεις δεν το γνωρίζω.. 

Καλα και εγω δεν εντριφησει... ειναι επιπλοκη κυησης στην οποια η χολη δε μπορει να μεταβολισει τα χολικα οξεα του οργανισμου και πεφτει ολο το βαρος στο συκωτι με αποτελεσμα και τα δυο να υπολειτουργουν. Ανεβαινουν τα ηπατικηα ενζυμα πολυ, δηλαδη οι τρανσαμινασεις και συνηθως εμφανιζεται κοντα στην 33η εβδομαδα. Η εντονη φαγουρα στο σωμα ειναι ενδειξη απο τις τοξινες που δεν απορροφουνται απο τη χολη και να αποβληθουν απο τα κοπρανα αλλα βγαινουν προς τα εξω..(δε ξερω αν τα γραφω και τοσο καλα) απλα εγω επειδη ειχα απ την αρχη της εγκυμοσυνης ανεβασμενες τρανσαμινασεις η γιατρος ηταν ψιλιασμενη παρα πολυ. 

Οταν λοιπον συμβαινει αυτο το αμνιακο αν αφεθει πανω απο καποιες βδομαδες εγκυμονει κινδυνους μολυνσης και τοξικοτητας για το εμβρυο και για τη μητερα ικτερο και κατι αλλα....μεχρι 37η εβδομαδα πρεπει να βγει το παιδι οπωσδηποτε... αυτα μου ειπαν αυτα λεω και απ οτι διαβαζω και στο ιντερνετ δηλαδη...

Ακολουθω φαρμακευτικη αγωγη να πεσουν βεβαια αλλα οπως και να χει το αργοτερο μεχρι Τριτη θα εχω γεννησει....αν ανεβουν και αλλο τα οξεα μπορει και σκ να γεννησω...θα δειξει...

Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 Ωχ κατάλαβα έχω ακούσει αλλά δεν ήξερα λέγεται έτσι...υπομονη τι να πω θα περάσει κ αυτό θα γεννήσεις κ όλα καλά θα πάνε...τι τράβα και εμείς οι γυναίκες πραγματικά νομίζω ότι απο την στιγμή που γίνεσαι μάνα υπάρχει ένα μόνιμο άγχος που δεν φεύγει ποτέ...και εγώ κορίτσια μαζεμένη είμαι μέχρι να γεννήσω νομίζω έτσι θα ειμαι συγκρατημένη περιμένω να κάνω πάρτυ αφού γυρίσω σπίτι με την μπεμπουλα μου...:) 

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 Ωχ κατάλαβα έχω ακούσει αλλά δεν ήξερα λέγεται έτσι...υπομονη τι να πω θα περάσει κ αυτό θα γεννήσεις κ όλα καλά θα πάνε...τι τράβα και εμείς οι γυναίκες πραγματικά νομίζω ότι απο την στιγμή που γίνεσαι μάνα υπάρχει ένα μόνιμο άγχος που δεν φεύγει ποτέ...και εγώ κορίτσια μαζεμένη είμαι μέχρι να γεννήσω νομίζω έτσι θα ειμαι συγκρατημένη περιμένω να κάνω πάρτυ αφού γυρίσω σπίτι με την μπεμπουλα μου...:) 

Καλα εννοειται οτι δε φευγει το αγχος ποτε... τραβαμε ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑΑΑΑ  απο πριν την εγκυμοσυνη.... και εχεις και αλλους να σ λενε "ελα μην αγχωνεσαι...η εγκυμοσυνη ειναι η καλυτερη περιοδος της γυναικας..."... εγω ημουν και δυο μηνες ξαπλα με μεγαλη αποκολληση και νοσηλειες και τετοια απ τον τεταρτο μηνα... κατ ταλλα να μην αγχωνομαι... χαχαχα

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 Πω πω δύσκολα πέρασες...εγω ήμουν πολύ τυχερή δεν έχω παράπονο είχα κ εχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη ούτε που το κατάλαβα καλά καλά ότι είμαι έγκυος...αλλα σίγουρα  δεν νιώθω αυτό το ότι είναι η πιο υπέροχη περίοδος μιας γυναίκας όλο άγχος για όλα...ισως φταίει μαζι κ με ολα τα αλλα και η κατάσταση της χώρας και δεν το απολαμβάνουμε καθόλου...δεν πειράζει θα αποζημιωθούμε στο τέλος!!!

  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

@Eirini89 Πω πω δύσκολα πέρασες...εγω ήμουν πολύ τυχερή δεν έχω παράπονο είχα κ εχω μια πολύ καλή εγκυμοσύνη ούτε που το κατάλαβα καλά καλά ότι είμαι έγκυος...αλλα σίγουρα  δεν νιώθω αυτό το ότι είναι η πιο υπέροχη περίοδος μιας γυναίκας όλο άγχος για όλα...ισως φταίει μαζι κ με ολα τα αλλα και η κατάσταση της χώρας και δεν το απολαμβάνουμε καθόλου...δεν πειράζει θα αποζημιωθούμε στο τέλος!!!

Αυτο ξαναπες το...μολις δουμε και κρατησουμε τα μπεμπακια μας πιστευω θα ναι ολα μια αναμνηση και θαξαναπερνουσαμε καθε δυσκολια και ακομα μεγαλυτερες ξανα  και ξανα...ποτε εχεις πητ;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα κοριτσια! Την Τριτη εχουμε επιτέλους υπερηχο κ ανυπομονω να δω τη μπέμπα! Ολες αγχωνομαστε τελικα, να πανε ολα καλα! 6 άλλοτε φοβομαστε να ψωνισουμε κ καλτσακι ακομη, άλλοτε δεν κοιμομαστε, αλλοτε μας πιανει ανυπομονησια.. Είναι τοσο φυσιολογικα ολα ειτε έρχεται ευκολα ή δυσκολα ενα παιδακι τελικα... Υπομονουλα, σε μερικες εβδομαδες, θα μαθαινουμε νεα καθε μερα!!! 

  • Μου αρέσει 7
Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 ΠΗΤ έχω 21/3 δεν ξέρω αν θα φτάσω τόσο και όταν το σκέφτομαι μου φαίνεται μακρινό :) εσύ ποτέ σου είχε πει και ποια ημερομηνία θα μπεις? Έχετε πει φυσιολογικά η καισαρική?


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα! κι εγώ μεσα στο άγχος είμαι. Βλέπω και κάτι περίεργα όνειρα με το μωρό.. Προσπαθώ να είμαι αισιόδοξη αλλά όσο πλησιάζει ο καιρός τόσο αγχόνομαι παραπάνω... Ελπίζω να πάνε όλα καλά για όλες μας και τα μπεμπάκια μας να ναι γερά και υγιή!

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

12 ώρες πρίν, Eirini89 είπε:

Καλα και εγω δεν εντριφησει... ειναι επιπλοκη κυησης στην οποια η χολη δε μπορει να μεταβολισει τα χολικα οξεα του οργανισμου και πεφτει ολο το βαρος στο συκωτι με αποτελεσμα και τα δυο να υπολειτουργουν. Ανεβαινουν τα ηπατικηα ενζυμα πολυ, δηλαδη οι τρανσαμινασεις και συνηθως εμφανιζεται κοντα στην 33η εβδομαδα. Η εντονη φαγουρα στο σωμα ειναι ενδειξη απο τις τοξινες που δεν απορροφουνται απο τη χολη και να αποβληθουν απο τα κοπρανα αλλα βγαινουν προς τα εξω..(δε ξερω αν τα γραφω και τοσο καλα) απλα εγω επειδη ειχα απ την αρχη της εγκυμοσυνης ανεβασμενες τρανσαμινασεις η γιατρος ηταν ψιλιασμενη παρα πολυ. 

Οταν λοιπον συμβαινει αυτο το αμνιακο αν αφεθει πανω απο καποιες βδομαδες εγκυμονει κινδυνους μολυνσης και τοξικοτητας για το εμβρυο και για τη μητερα ικτερο και κατι αλλα....μεχρι 37η εβδομαδα πρεπει να βγει το παιδι οπωσδηποτε... αυτα μου ειπαν αυτα λεω και απ οτι διαβαζω και στο ιντερνετ δηλαδη...

Ακολουθω φαρμακευτικη αγωγη να πεσουν βεβαια αλλα οπως και να χει το αργοτερο μεχρι Τριτη θα εχω γεννησει....αν ανεβουν και αλλο τα οξεα μπορει και σκ να γεννησω...θα δειξει...

Είχα ακούσει για χολοσταση αλλα δεν είχα ιδέα!!τώρα δλδ σε ποια βδομάδα είσαι???καλε έφτασε ο καιρός!όλα καλά θα πάνε!!!!


NmUgp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Eirini89 τελικά εσύ θα είσαι η πρώτη απ την ομαδουλα μας ε;; :-PΕμενα τρανσαμαμινες δεν μου έχει πει να κάνω ποτέ. Είχες φαγούρα όμως ε; Αχ με το καλό το μωράκι σου!! Σε μια εβδομάδα δηλαδή θα το χεις αγκαλίτσα!! Νομίζω από 2500 κιλά είναι το όριο για θερμοκοιτίδα. Όλα καλά θα πάνε!!

Βλέπω και στις μανούλες Φεβρουαρίου έχουν ξεκινήσει εδώ και καιρό και γεννάνε. Στην ομάδα μας δύο έχουν γεννήσει μέχρι στιγμής ε; 

@Mareva με το καλό και ο υπερυχος. Εγώ αύριο θα κάνω nst και κολπικη καλλιέργεια. Για να δούμε... 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...