Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Just now, georgia1988 said:

@Kassandras Γιατί ετσι και αλλιως τελευταια ημερομηνια εχω 26 οποτε το 39 +2 που θα ειμαι ειναι λιγο παραπλανητικο, δλδ ειναι 39+5 στην ουσια. Επισης επειδη το μωρο ειναι ανεπτυγμενο και δεν εχω πολυ καλα αμνιακα τωρα γιαυτο ειπαμε να παμε 2 μερες νωριτερα. Θα μαι δει και την Παρασκευη βεβαια μηπως και εχει κατεβει το μωρο και θα μου πει. Εσυ θα περιμενεις μεχρι την τελικη ημερομηνια? Ποτε εχεις πητ?

Κατάλαβα ,Οκ!! :)Εγώ έχω Πητ 29/3 , μέχρι τώρα δεν είχαμε κάποιο σημάδι για νωρίτερα οπότε ναι. Την Παρασκευή έχω ξανά ραντεβού οπότε θα έχω και νέα :)

  • Μου αρέσει 1

rqbzp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα! Γέννησα!! Το παλέψαμε μέχρι τις 10 το βράδυ αλλά το μωρό δεν κατέβαινε.. Επίσης η διαστολη έφτασε με το ζορυ 4..οπότε καναμε καισαρική, έκανα τρεις εμετούς, στον τρίτο τα χρειάστηκα ήταν αμέσως μετά το χειρουργείο, είχα πολύ τρέμουλο κ κρύωμα από ένα χάπι που στο χορηγούν για να σκληρύνει η μητρα... Έκανα να συνέλθω 2,5 ώρες κ ανέβασα  ηψηλο πυρετό.. Το μωρο το είδα 30 δευτερόλεπτα ήταν αδύνατο να το πιάσω.. Στο δωμάτιο ανέβηκα 3 και.. Μου τον έφεραν θήλασα κ χεστηκε... Πολύ σκατο.. Τέλος καλό όλα καλά!

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Just now, giwta_86 είπε:

Καλημέρα! Γέννησα!! Το παλέψαμε μέχρι τις 10 το βράδυ αλλά το μωρό δεν κατέβαινε.. Επίσης η διαστολη έφτασε με το ζορυ 4..οπότε καναμε καισαρική, έκανα τρεις εμετούς, στον τρίτο τα χρειάστηκα ήταν αμέσως μετά το χειρουργείο, είχα πολύ τρέμουλο κ κρύωμα από ένα χάπι που στο χορηγούν για να σκληρύνει η μητρα... Έκανα να συνέλθω 2,5 ώρες κ ανέβασα  ηψηλο πυρετό.. Το μωρο το είδα 30 δευτερόλεπτα ήταν αδύνατο να το πιάσω.. Στο δωμάτιο ανέβηκα 3 και.. Μου τον έφεραν θήλασα κ χεστηκε... Πολύ σκατο.. Τέλος καλό όλα καλά!

Να σου ζήσει γιωτακι μου.εφαγες ταλαιπωρία.οσο είσαι μαιευτήριο κοίτα να ξεκουραστείς όσο μπορείς για να έχεις κ αντοχές μετά...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 Μην αγχωνεσαι αν υπήρχε λόγος να πας νωρίτερα θα στο έλεγε ο γιατρός! Εξάλλου φυσιολογικά είναι καλύτερα

@Kassandras βασικά φοβάται κιόλας επειδή είμαι μικρόσωμη σε σχέση με το μωρό οπότε έτσι και αλλιώς υπήρχε μικρή πιθανότητα για φυσιολογικό.. αν βέβαια κατέβει και με πιάσουν συσπάσεις θα το προσπαθήσουμε αλλιώς μου λέει να σου κάνω πρόκληση με ενα 10 τις εκατο για φυσιολογικό δεν το συνηστω. 

@giwta_86 να σου ζήσει! Καλότυχο να είναι! Πω πω με αγχωσες τώρα! Ο πυρετός ήταν λόγω καισαρικής ή από το χάπι? 

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@giwta_86 να σου ζήσει κορίτσι μου να είναι υγιές κ τυχερό το μωρούλι σου...περαστικα σου κ εσένα ...τελος καλό όλα καλά!!!Ξεκουράσου κ όσο μπορείς κ απόλαυσε το μωρό σου!!!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

9 ώρες πρίν, giwta_86 είπε:

Καλημέρα! Γέννησα!! Το παλέψαμε μέχρι τις 10 το βράδυ αλλά το μωρό δεν κατέβαινε.. Επίσης η διαστολη έφτασε με το ζορυ 4..οπότε καναμε καισαρική, έκανα τρεις εμετούς, στον τρίτο τα χρειάστηκα ήταν αμέσως μετά το χειρουργείο, είχα πολύ τρέμουλο κ κρύωμα από ένα χάπι που στο χορηγούν για να σκληρύνει η μητρα... Έκανα να συνέλθω 2,5 ώρες κ ανέβασα  ηψηλο πυρετό.. Το μωρο το είδα 30 δευτερόλεπτα ήταν αδύνατο να το πιάσω.. Στο δωμάτιο ανέβηκα 3 και.. Μου τον έφεραν θήλασα κ χεστηκε... Πολύ σκατο.. Τέλος καλό όλα καλά!

Να σου ζήσει!!!! Γερό και καλότυχο!!! Και γω είχα τρέμουλο μετά την καισαρική. Είναι απ το φάρμακο της επισκληριδιου. Πυρετό δεν ανέβασα αλλά η διπλανή μου είχα 38. Άκουσα την μαία να της λέει ότι είναι φυσιολογικό και ότι θα πέσει. Σου κάνουν και αντιπηκτικες;; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, valentina23 είπε:

Να σου ζήσει!!!! Γερό και καλότυχο!!! Και γω είχα τρέμουλο μετά την καισαρική. Είναι απ το φάρμακο της επισκληριδιου. Πυρετό δεν ανέβασα αλλά η διπλανή μου είχα 38. Άκουσα την μαία να της λέει ότι είναι φυσιολογικό και ότι θα πέσει. Σου κάνουν και αντιπηκτικες;; 

Εγώ αυτό το έπαθα πριν μου το πάρουν το παιδί. Έπεσε η πίεση κ έπαθα σκοτοδίνη.πολυ δυσάρεστο το πιο δυσάρεστο μέρος της καισαρικης


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, georgia1988 said:

@Basiliki92 Μην αγχωνεσαι αν υπήρχε λόγος να πας νωρίτερα θα στο έλεγε ο γιατρός! Εξάλλου φυσιολογικά είναι καλύτερα

@Kassandras βασικά φοβάται κιόλας επειδή είμαι μικρόσωμη σε σχέση με το μωρό οπότε έτσι και αλλιώς υπήρχε μικρή πιθανότητα για φυσιολογικό.. αν βέβαια κατέβει και με πιάσουν συσπάσεις θα το προσπαθήσουμε αλλιώς μου λέει να σου κάνω πρόκληση με ενα 10 τις εκατο για φυσιολογικό δεν το συνηστω. 

@giwta_86 να σου ζήσει! Καλότυχο να είναι! Πω πω με αγχωσες τώρα! Ο πυρετός ήταν λόγω καισαρικής ή από το χάπι? 

Ευχαριστώ για τις ευχές.. Με το καλό κ τα Υπόλοιπα μωρουλια..μου είπαν αν θυμάμαι καλά ότι είναι από την καισαρική αλλά δεν ανεβαίνει πάνω από 37.5 μην ανησυχείς, μπορεί σε μένα να ανέβηκε επειδι ήμουν ταλαιοωρημενη, δε κράτησε πολύ κάνα 3ωρο...μετα δεν είχα καθόλου... Το τρέμουλο από το χάπι που σου δίνουν για να σκληρύνει τη μήτρα.. 

15 hours ago, Basiliki92 said:

@giwta_86 να σου ζήσει κορίτσι μου να είναι υγιές κ τυχερό το μωρούλι σου...περαστικα σου κ εσένα ...τελος καλό όλα καλά!!!Ξεκουράσου κ όσο μπορείς κ απόλαυσε το μωρό σου!!!

Σε ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου κ στα δικά σου!! 

10 hours ago, valentina23 said:

Να σου ζήσει!!!! Γερό και καλότυχο!!! Και γω είχα τρέμουλο μετά την καισαρική. Είναι απ το φάρμακο της επισκληριδιου. Πυρετό δεν ανέβασα αλλά η διπλανή μου είχα 38. Άκουσα την μαία να της λέει ότι είναι φυσιολογικό και ότι θα πέσει. Σου κάνουν και αντιπηκτικες;; 

Σε ευχαριστώ πολύ για τις ευχές.. Κ εσύ να χαίρεσαι τα παιδάκια σου.. Όχι δε κάνω ακόμα τουλάχιστον.. 

  • Μου αρέσει 3
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Just now, valentina23 είπε:

@Basiliki92 τι κάνεις;; πηγές γιατρό;; ποτέ γέννας;; 

Κορίτσι μου καλά είναι προσπαθωωω εσείς τι κάνετε?  Ναι πάω κάθε 2 μέρες μπαίνω καρδιοτοκογραφό συσπάσεις έχω σταματήσει να κάνω τουλάχιστον εκεί δεν δείχνει κ κάτι και δεν ξέρω και το γιατί...επισης το μωρό είναι ψηλά ακόμα με εξέταζε ό γιατρός και μου το πε...τεταρτη θα μπω με τεχνητούς πονους αν δεν γίνει κάτι...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Just now, Basiliki92 είπε:

Κορίτσι μου καλά είναι προσπαθωωω εσείς τι κάνετε?  Ναι πάω κάθε 2 μέρες μπαίνω καρδιοτοκογραφό συσπάσεις έχω σταματήσει να κάνω τουλάχιστον εκεί δεν δείχνει κ κάτι και δεν ξέρω και το γιατί...επισης το μωρό είναι ψηλά ακόμα με εξέταζε ό γιατρός και μου το πε...τεταρτη θα μπω με τεχνητούς πονους αν δεν γίνει κάτι...

Αντε υπομονή. Έφτασες στο τέλος!! Με τεχνητούς είχα γεννήσει και πρώτο μου παιδι. Είχα πάει με πρόκληση στις 40 εβδ και 1 μέρα. Τε:(λικά γέννησα με καισαρική αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου.. Γερά παιδάκια πάνω απ όλα!! 

@Aria konsta καλά εδώ με το θηλασμό έχω ένα θέμα με γουλιες.. Είναι λαιμαργη και πολλές φορές τα βγάζει.. Δεν προλαβαίνω να πλένω... Πάλι καλά που είχα πολλά φόρμακια.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 κοίτα και εγώ θέλω φυσιολογικά πολύ αλλά πλέον εδώ που έφτασα δεν με απασχολεί και πολύ πια το μωράκι μου να είναι καλά και όλα τ αλλά γίνονται...εγω έκανα ότι μπορούσα μέχρι τώρα από εκεί και πέρα δεν θα σκάσω κιόλας...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ Τετάρτη τελικά μπαίνω καισαρική. Το μωρό είναι ψηλά ακόμα και έχουμε δυσαναλογία σε σχέση με το βάρος του και την λεκάνη μου, οπότε θα πάμε προγραμματισμένα. Συσπασεις δεν έχω κάνει καθόλου.

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

@valentina23 κοίτα και εγώ θέλω φυσιολογικά πολύ αλλά πλέον εδώ που έφτασα δεν με απασχολεί και πολύ πια το μωράκι μου να είναι καλά και όλα τ αλλά γίνονται...εγω έκανα ότι μπορούσα μέχρι τώρα από εκεί και πέρα δεν θα σκάσω κιόλας...

Έτσι ακριβώς.. Προσπαθούμε όσο μπορούμε για κάποια πράγματα αλλά πάνω απ όλα η υγεία των παιδιών μας

@georgia1988 κορίτσι μου με το καλό εύχομαι!! Θα περιμένουμε νέα σου

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...