Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

      • Ευχή 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Καλημέρα κορίτσια! Κ εγώ Τετάρτη τελικά μπαίνω καισαρική. Το μωρό είναι ψηλά ακόμα και έχουμε δυσαναλογία σε σχέση με το βάρος του και την λεκάνη μου, οπότε θα πάμε προγραμματισμένα. Συσπασεις δεν έχω κάνει καθόλου.

Άντε με το καλό όλα να πάνε τελεια και εγώ Τετάρτη από ότι φαίνεται!!!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γειά σας Κοριτσια μου. Γέννησα και εγώ την προηγούμενη Τετάρτη την μπουμπού μου με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν τέλεια δεν πονεσα σχεδόν καθόλου..η τελεία εμπειρία γεννας. Από το Σάββατο είμαστε σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστουμε... Με το καλό μικρές μου στις τελευταίες της παρέας.. Γερά παιδακια και μην φοβάστε την καισαρική. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!!! 

  • Μου αρέσει 5
Link to comment
Share on other sites

Just now, basw2 είπε:

Γειά σας Κοριτσια μου. Γέννησα και εγώ την προηγούμενη Τετάρτη την μπουμπού μου με προγραμματισμένη καισαρική. Όλα πήγαν τέλεια δεν πονεσα σχεδόν καθόλου..η τελεία εμπειρία γεννας. Από το Σάββατο είμαστε σπίτι και προσπαθούμε να προσαρμοστουμε... Με το καλό μικρές μου στις τελευταίες της παρέας.. Γερά παιδακια και μην φοβάστε την καισαρική. Ο σκοπός αγιάζει τα μέσα!!! 

Να σου ζήσει!! Γερό να είναι!! Καλά ξενυχτια:-Pκαι γω 2 φορές με καισαρική όλα καλά πήγαν. Τον θηλάζεις; 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πρίν από 10 λεπτά , valentina23 είπε:

Να σου ζήσει!! Γερό να είναι!! Καλά ξενυχτια:-Pκαι γω 2 φορές με καισαρική όλα καλά πήγαν. Τον θηλάζεις; 

Όχι κορίτσι μου δεν θήλασα... Πέρασα μια απίστευτα δύσκολη εγκυμοσυνη με πολλούς εμετούς μέχρι και το πρωί πριν το χειρουργείο. Η ψυχολογία μου καθώς και η τεράστια αδυναμία δεν μου το επέτρεψαν.. Μακαρι να μπορούσα. Τώρα είμαστε με μπουκάλι..το μόνο που θέλω είναι να είναι καλά το μικρό μου και ας κλείνω μια εβδομάδα αυπνη. Εσύ θηλάζεις έχω διαβάσει.. Πως πάτε?? 

πρίν από 1 λεπτό , Basiliki92 είπε:

@basw2 Να σου ζήσει κορίτσι μου γερή και τυχερή να είναι!!!

Και στα δικά σου κοριτσάκι μου με ένα πόνο. 

  • Ευχαριστώ 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 πάντως επειδή κ εμένα μου κάνει εμετούς ίσως στις 30 μέρες να γίνεται κ άλμα ανάπτυξης γι'αυτό να συμβαίνει αυτο.να πεινάει περισσότερο αλλά να μην αντέχει το στομάχι. Επίσης για να μην σε κουράζει τόσο καλό είναι να την έχεις στο μάρσιπο. Τι να πω δύσκολος ο θηλασμός αλλά κεγω που κάνω κ τα δυο μη νομίζεις κ το πλύνε -αποστείρωσε μπιμπερο,όχι μισή ώρα να ρευτει το μωρό κτλ δεν είναι απλό πράμα.εγω που τα κάνω κ τα δυο έχω τεντώσει λίγο.βαστα όσο μπορείς κ όσο αντέχεις αλλά πρέπει να κοιτάξουμε λίγο κ τον εαυτό μας.

@basw2 να σου ζήσει το μωρουλακι σου κ να είναι γερό κ δυνατό. Κ το μπιμπερο θέλει φροντίδα δεν είναι εύκολη υπόθεση γενικά ο ρόλος της μητέρας είναι πολύ σημαντικός κ δύσκολος από όπου κ αν το πιάσεις. Βενσερεμος κορίτσια!!!υπομονή

@Basiliki92 δεν πειράζει όπως κ να γεννήσεις όταν θα έχεις το μωρό στα χέρια σου δεν θα θυμάσαι καν πως γεννησες.θα σε απασχολουνε αλλά. Θα λες τι καθόμουν κ εσκαγα. Νταξει επέμβαση είναι η καισαρική δεν λέω αλλά στην τελική εκεί καταλήγουν στην Ελλάδα παραπάνω από τις μισές κυήσεις όλα καλά θα πανε

 

 

  • Ευχαριστώ 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

On 21/3/2021 at 11:16 ΜΜ, valentina23 είπε:

Αντε υπομονή. Έφτασες στο τέλος!! Με τεχνητούς είχα γεννήσει και πρώτο μου παιδι. Είχα πάει με πρόκληση στις 40 εβδ και 1 μέρα. Τε:(λικά γέννησα με καισαρική αλλά να σου πω την αλήθεια δεν με πείραξε καθόλου.. Γερά παιδάκια πάνω απ όλα!! 

@Aria konsta καλά εδώ με το θηλασμό έχω ένα θέμα με γουλιες.. Είναι λαιμαργη και πολλές φορές τα βγάζει.. Δεν προλαβαίνω να πλένω... Πάλι καλά που είχα πολλά φόρμακια.. 

Αχ κι εγώ δεν προλαβαίνω να πλένω!! Και τελικά δεν είχα πάρει πολλά ολόσωμα φορμακια!! Τώρα κάνω πάλι παραγγελίες μέσω ίντερνετ!! Εμένα μου έχει κάνει μέχρι τώρα 4 φορές εμετό...33 ημερών είμαστε! Δηλαδή μια φορά την εβδομάδα τα βγάζει... δεν ξέρω γιατί..ίσως δεν είχε ρευτει καλά... βέβαια είναι και πολύ λαίμαργος μερικές φορές!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@basw2 ναι το θυμάμαι που έλεγες για εμετούς. Θηλασμός η όχι το ζήτημα είναι να έχουμε γερά παιδιά και να είμαστε και μεις καλά!! Ναι θηλάζω με πολλές δυσκολίες μιας και πολλές φορές μου τα βγάζει και ανυσηχω..

@Mighty86 σίγουρα και το μπουκάλι όλη την ώρα αποστειρωσεις και απ την άλλη στήθος υπομονή και σε σένα κορίτσι μου.. Απ ότι θυμάμαι και στο γιο μου μέχρι τις 40 μέρες είναι λίγο ζόρι... Μέχρι να συνηθίσει μαμά και παιδί. Κάπου διάβασα ότι οι περισσότερες μανάδες τα παρατάνε, τον θηλασμό εννοώ, γύρω στις 15 μέρες γιατί δυσκολεύονται πολύ. Εγώ δεν έχω και βοήθεια.. Πατάτες και αυγά.. Άσε που 2,3 φορές έκαψα το φαΐ.. Φωτιά μην πάρουμε μονο:Pτρεχω να προλάβω τις δουλειές λες και με κυνηγάνε.. Και τι δουλειές;; ένα φαΐ στο ποδαρι, και μια σκούπα, σίδερο λίγα λίγα.. Πάλι καλά έχω τον άντρα μου μόλις έρχεται τον περιμένω πως και πως.. Και ο γιος μου τώρα που είναι όλα κλειστά.. Μόνο που φοβάται να μείνει μόνος μαζί της γιατί φοβάται μην πνιγει:roll:έχει τρομάξει κι αυτός με τις γουλιες

Just now, Evoulini24 είπε:

Αχ κι εγώ δεν προλαβαίνω να πλένω!! Και τελικά δεν είχα πάρει πολλά ολόσωμα φορμακια!! Τώρα κάνω πάλι παραγγελίες μέσω ίντερνετ!! Εμένα μου έχει κάνει μέχρι τώρα 4 φορές εμετό...33 ημερών είμαστε! Δηλαδή μια φορά την εβδομάδα τα βγάζει... δεν ξέρω γιατί..ίσως δεν είχε ρευτει καλά... βέβαια είναι και πολύ λαίμαργος μερικές φορές!! 

Εμείς αλλάζουμε 3-4 τη μέρα... Είχα ένα σωρό κι απ το γιο μου και έχω φτάσε μέρα να έχω μόνο 1!!!ασε που 3- 4ολοσωμα που είχα πάρει εγώ πάει δεν της κάνουν πια τα μάζεψα.. Ειμαδτε όλη μέρα με ηεραδμενα γαλατατο παιδί, εμεις.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


On 9/20/2020 at 12:59 PM, Pepi88 said:

Μερικές γυναίκες λένε ότι νιώθουν ενόχληση από τον σίδηρο στο στομάχι και φυσικά δισκοιλιοτητα..εμενα  το lactiferon plus που παίρνω δεν μου δημιουργεί πρόβλημα εδώ και δύο μήνες ..

Καλημερα κοπέλα μου. Θα ήθελα να σε ρωτησω σχετικά με το σίδηρο το lactiferon. Παίρνεις 1 ή 2 την μερά? 


oJHZp3.png

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@basw2 ναι το θυμάμαι που έλεγες για εμετούς. Θηλασμός η όχι το ζήτημα είναι να έχουμε γερά παιδιά και να είμαστε και μεις καλά!! Ναι θηλάζω με πολλές δυσκολίες μιας και πολλές φορές μου τα βγάζει και ανυσηχω..

@Mighty86 σίγουρα και το μπουκάλι όλη την ώρα αποστειρωσεις και απ την άλλη στήθος υπομονή και σε σένα κορίτσι μου.. Απ ότι θυμάμαι και στο γιο μου μέχρι τις 40 μέρες είναι λίγο ζόρι... Μέχρι να συνηθίσει μαμά και παιδί. Κάπου διάβασα ότι οι περισσότερες μανάδες τα παρατάνε, τον θηλασμό εννοώ, γύρω στις 15 μέρες γιατί δυσκολεύονται πολύ. Εγώ δεν έχω και βοήθεια.. Πατάτες και αυγά.. Άσε που 2,3 φορές έκαψα το φαΐ.. Φωτιά μην πάρουμε μονο:Pτρεχω να προλάβω τις δουλειές λες και με κυνηγάνε.. Και τι δουλειές;; ένα φαΐ στο ποδαρι, και μια σκούπα, σίδερο λίγα λίγα.. Πάλι καλά έχω τον άντρα μου μόλις έρχεται τον περιμένω πως και πως.. Και ο γιος μου τώρα που είναι όλα κλειστά.. Μόνο που φοβάται να μείνει μόνος μαζί της γιατί φοβάται μην πνιγει:roll:έχει τρομάξει κι αυτός με τις γουλιες

Εμείς αλλάζουμε 3-4 τη μέρα... Είχα ένα σωρό κι απ το γιο μου και έχω φτάσε μέρα να έχω μόνο 1!!!ασε που 3- 4ολοσωμα που είχα πάρει εγώ πάει δεν της κάνουν πια τα μάζεψα.. Ειμαδτε όλη μέρα με ηεραδμενα γαλατατο παιδί, εμεις.. 

Γουλιες βγάζει ή κάνει εμετό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Evoulini24 είπε:

Γουλιες βγάζει ή κάνει εμετό; 

Καποιε φορές γουλιες και κάποιες άλλες μεγάλη ποσότητα.. Δηλαδή βλέπω το γάλα να ρέει δίπλα απ το στοματάκι.. Κάποιες φορές κάνει και πίδακα.. Θέλω να πιστεύω ότι είναι το περίσσευμα γιατί τη βλέπω έχει γίνει τετράγωνη.. Μου χει κάνει και 2, 3 φορές ρουκέτα.. 

Τωρα με απασχολεί και ο αφαλος της!! Είναι προς τα έξω.. Εσάς πως είναι;; Από βδομάδα πάω παιδίατρο. 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα ! 

Και εμείς παλεύουμε με μικτό θηλασμό.. ειναι αρκετά δύσκολο.. και ναι εχω και εγω θεμα εδω και 2-3 μερες με γουλιες ή εμετό.. κυρίως το πρωί σα να μην έχει χονεψει καλα απο το βράδυ και το πρωί αρχίζει και βγάζει.. το γαλα που του δίνω ειναι το frizolac ac .. αρκετά ελαφρύ και συμβατό με θηλασμό.  Δεν εχω ιδεα .. τι να κάνω.. απλα βλεπω δυσκολεύει να ρευτει.. αλλα και να ρευτει θα τον ξυπνήσω στο 3ωρο και ακόμα θα ρευεται το προηγούμενο.  

Στο θηλασμό μπορει να μη ρευτει και ποτέ.  

Κουράγιο μάνες.. 

Κοριτσια μου που είστε ακόμα σε αναμονή ευχαριστηθειτε υπνο ... όσο μπορείτε.. 

Σιγα σιγα οι μανούλες Μαρτίου 2021 παραδίδουν σκυτάλη.. μας αξίωσε ο θεος μεσα απο δυσκολίες και φτάσαμε ολες στο τέλος.. ένας μοναδικός δρόμος.. γεμάτος δυσκολες μερες αλλα και αξέχαστες στιγμές.. 

Οι πιο όμορφες ημέρες της ζωής μας ...

Γερα μωρα σε ολες !!!! 

  • Μου αρέσει 3

 PpoEp2.png AvlAp2.png 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aria konsta είπε:

Καλησπερα ! 

Και εμείς παλεύουμε με μικτό θηλασμό.. ειναι αρκετά δύσκολο.. και ναι εχω και εγω θεμα εδω και 2-3 μερες με γουλιες ή εμετό.. κυρίως το πρωί σα να μην έχει χονεψει καλα απο το βράδυ και το πρωί αρχίζει και βγάζει.. το γαλα που του δίνω ειναι το frizolac ac .. αρκετά ελαφρύ και συμβατό με θηλασμό.  Δεν εχω ιδεα .. τι να κάνω.. απλα βλεπω δυσκολεύει να ρευτει.. αλλα και να ρευτει θα τον ξυπνήσω στο 3ωρο και ακόμα θα ρευεται το προηγούμενο.  

Στο θηλασμό μπορει να μη ρευτει και ποτέ.  

Κουράγιο μάνες.. 

Κοριτσια μου που είστε ακόμα σε αναμονή ευχαριστηθειτε υπνο ... όσο μπορείτε.. 

Σιγα σιγα οι μανούλες Μαρτίου 2021 παραδίδουν σκυτάλη.. μας αξίωσε ο θεος μεσα απο δυσκολίες και φτάσαμε ολες στο τέλος.. ένας μοναδικός δρόμος.. γεμάτος δυσκολες μερες αλλα και αξέχαστες στιγμές.. 

Οι πιο όμορφες ημέρες της ζωής μας ...

Γερα μωρα σε ολες !!!! 

Έτσι και μένα δεν χωνεύει ένα πράγμα και δυσκολεύεται να ρευτει. Όταν κοιμάται και ξυπνάει μπορεί να βγάλει απ το προηγούμενο γεύμα.. Και μετά από κάθε γεύμα τα κάνει... Ένα άλλο που με απασχολεί τώρα είναι ο αφαλος.. Είναι προς τα έξω.. Πωπω τι άλλο θα τύχει Θεέ μου;; Είχαμε τα της εγκυμοσύνης με εξετάσεις με υπερυχοι τώρα έχουμε αλλα:-P

Γερά μωρά σε όλες κούκλες μου!! Όπως είπες μέσα από όλες τις δυσκολίες ζούμε μοναδικές στιγμες

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...