Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 hours ago, Katiamaxiking said:

      Ευχαριστούμε!!! 

      Με μια μεγάλη χοριακή σου ευχομαι!!και εγω στην πρώτη εξωσωματική με θετικη χοριακή δεν είχα κανένα σύμπτωμα!

      Σε ευχαριστω πάρε πολύ !!!! Να είσαι καλα να σας πάνε και εσάς όλα δεξιά ! 

      2 hours ago, Blue Velvet said:

      Δεν έκανα άλλο,την Παρασκευή έχω τη χοριακη,οπότε ο,τι είναι να γίνει,θα γίνει.Κραταω μικρό καλάθι,φοβάμαι το αποτέλεσμα της εξέτασης..

      Να δεις θετική χοριακη σου εύχομαι !!!! Δεν έμεινε πολύ !!!!! Άσε από φόβο άλλο τίποτα αλλά θα πάνε όλα καλα !

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

Εμένα κορίτσια η μπέμπα περνάει άλμα κ την μέρα δεν κοιμάται σχεδόν καθόλου ίσα 20 λεπτά κ κλαίει πιπίλα ούτε να την δει βυζι κ Άγιος ο Θεός αχαχχααχ μόνο στην βόλτα κοιμάται..ευτυχως δεν γκρινιάζει πολύ...ελπιζω να περάσει γιατί δεν με αφήνει να κάνω τίποτα...γουλιες εμείς σπάνια βγάζουμε...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

3 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Τι κάνετε κορίτσια μου;; πως πάτε με τα μωρουλινια σας;; @Mighty86αχ και να ξερες πόσες φορές το χω πει αυτό με τις γουλιες.. :-Pαντε λέω μεγάλωσε το ξεπέρασε... Και την επόμενη μας κάνει μπάνιο παλι:confused:. Εύχομαι από καρδιάς να το ξεπερεσατε γιατί ξέρω ακριβώς τι περνάτε.. Πάντως τα πράγματα είναι λίγο καλύτερα όσο περνάει ο καιρός. Επίσης πάμε τις βολτιτσες μας, τις πήραμε και όμορφα ρουχαλάκια και είναι κρίμα όταν τα κάνει όλα μπλε μαρε :roll:και εντάξει αυτής της παίρνω αλλαξια μαζί αλλά εμάς;;; καθόμαστε στις καφετέριες και κυκλοφορούμε μούσκεμα στα γάλατα.. Και άμα βγάλει και αυτό που είναι σαν κομμένο τυρί... Εκεί να μας θαυμάσετε :-P:-P

Εμείς δεν έχουμε αξιωθεί να πάμε σε καφέ ούτε εστιατόριο.μονο επισκέψεις δεχόμαστε ,στο μαγαζί μια φορά την εβδομάδα κ καμία επίσκεψη σε κοντινούς φίλους η παππούδες.κ βόλτες καροτσαδα η με μάρσιπο το πολύ κανά δίωρο...άσε κεγω είπα δεν θα ξαναβγάλει κ έφτασε ο εμετός στο πάτωμα...εν τω μεταξύ τώρα τον έχω αγκαλιά κ κοιμαται κ κάθε τρεις κ λίγο αν κουνηθώ με σφίγγει μην τυχόν κ τον αφησω. Μόνο αγκαλιά θέλει...πφφφ

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Εμείς δεν έχουμε αξιωθεί να πάμε σε καφέ ούτε εστιατόριο.μονο επισκέψεις δεχόμαστε ,στο μαγαζί μια φορά την εβδομάδα κ καμία επίσκεψη σε κοντινούς φίλους η παππούδες.κ βόλτες καροτσαδα η με μάρσιπο το πολύ κανά δίωρο...άσε κεγω είπα δεν θα ξαναβγάλει κ έφτασε ο εμετός στο πάτωμα...εν τω μεταξύ τώρα τον έχω αγκαλιά κ κοιμαται κ κάθε τρεις κ λίγο αν κουνηθώ με σφίγγει μην τυχόν κ τον αφησω. Μόνο αγκαλιά θέλει...πφφφ

Ούτε καφές ούτε εστιατόριο και εμείς. Εδώ στο φούρνο για ψωμί μπαίνω και επειδή το καρότσι σταματάει να κινείται βάζει τα κλάματα. Μαρσιπο δεν αγοράσαμε ακόμη, είναι μια λύση, αλλά ο ήλιος είναι ένα θέμα τα πρωινά. 

Κι εγώ έχω αναγκαστεί άπειρες φορές να τον κοιμησω στην αγκαλιά κατα τη διάρκεια της μέρας ( τη νύχτα είμαστε καλύτερα) αλλά πιανομαι ολόκληρη. Και φυσικά μόλις τον αφήνω στο λίκνο ξυπνάει. Και φτου και από την αρχή. 

  • Μου αρέσει 2
  • Χαχα 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 7 λεπτά , Haroulita K είπε:

Ούτε καφές ούτε εστιατόριο και εμείς. Εδώ στο φούρνο για ψωμί μπαίνω και επειδή το καρότσι σταματάει να κινείται βάζει τα κλάματα. Μαρσιπο δεν αγοράσαμε ακόμη, είναι μια λύση, αλλά ο ήλιος είναι ένα θέμα τα πρωινά. 

Κι εγώ έχω αναγκαστεί άπειρες φορές να τον κοιμησω στην αγκαλιά κατα τη διάρκεια της μέρας ( τη νύχτα είμαστε καλύτερα) αλλά πιανομαι ολόκληρη. Και φυσικά μόλις τον αφήνω στο λίκνο ξυπνάει. Και φτου και από την αρχή. 

Μαρεσει που δεν έχει βρεθεί μια στις μανουλες Μαρτίου να πει ,α εμένα το παιδί μου δεν θέλει αγκαλιές καθόλου. Όλο στην κούνια την βγάζει...χαχαχα. θέλουμε επίδομα αγκαλιας κορίτσια...

Καλά αυτό που λες ότι σταματάει το καρότσι κ κλαίει μια από τα ίδια...

Μάρσιπος είναι για λίγο. Για καμιά μισάωρο βόλτα.οταν βαριέσαι να κουβαλάς καρότσι.γιατι σήμερα ο μπαμπάς του τα έφτυσε που περπατήσαμε καμιά ώρα...του βάζουμε καπέλο για να μην έχουμε θέμα με τον ήλιο. 

Νομίζω ότι όσο παίρνει σκόνη προβιοτικων είναι καλύτερα πάντως κ από πονακια κ από εμετούς.τωρα τα κόψαμε για λίγο κ ξανάρχισε να έχει θέματα. Μάλλον πρέπει να τα ξαναρχίσω θα πάρω την παιδιατρο

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμείς παίρνουμε προβιωτικα αλλά σταγόνες.. δεν έχω δει διαφορά ακόμα αλλά 3 μέρες τα έχουμε πάρει μόνο.. 

Κορίτσια εμένα ο δικός μου πνίγεται πολλές φορές όταν τρώει.. συμβαίνει σε καμμιά άλλη? Η μόνο εμένα δεν ξέρει να καταπιεί!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κι εμείς παίρνουμε προβιωτικα αλλά σταγόνες.. δεν έχω δει διαφορά ακόμα αλλά 3 μέρες τα έχουμε πάρει μόνο.. 

Κορίτσια εμένα ο δικός μου πνίγεται πολλές φορές όταν τρώει.. συμβαίνει σε καμμιά άλλη? Η μόνο εμένα δεν ξέρει να καταπιεί!

Και εμένα πνίγεται ειδικά όταν το στήθος βγάζει πολύ γάλα...ειναι κ λαίμαργη...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 σπάνια.... Δεν πνιγεται:Pείναι πολύ λαιμαργη οπωτε με το που πιάνει το στήθος τρώει με μανία με συνέπεια να πνίγεται συνέχεια :-?στην αρχή αγχωνομουν τρελά τώρα το χω συνιθισει κι αυτό... 

@Mighty86 είδες βελτίωση με τα πρεβιοτικα ε;; πως του τα δίνεις;; με σταγόνες;; σαν τη βιταμίνη d;; 

Εμενα κορίτσια το μαρσιπο δεν μου χρησιμεύει καθόλου.. Στο πρώτο μου παιδι μου είχαν δώσει ένα άλλο. Οπου θες τον πήγαινα.. Ίσως φταίει όμως και το μαρσιπο που δεν βολεύει ούτε εμένα ούτε το παιδί.. Λέω να παρω κάποιο πιο καλό αλλά φοβάμαι μην σπατάλησω πάλι τσάμπα τα λεφτά... 

 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Κι εμείς παίρνουμε προβιωτικα αλλά σταγόνες.. δεν έχω δει διαφορά ακόμα αλλά 3 μέρες τα έχουμε πάρει μόνο.. 

Κορίτσια εμένα ο δικός μου πνίγεται πολλές φορές όταν τρώει.. συμβαίνει σε καμμιά άλλη? Η μόνο εμένα δεν ξέρει να καταπιεί!

 

1 hour ago, valentina23 είπε:

@georgia1988 σπάνια.... Δεν πνιγεται:Pείναι πολύ λαιμαργη οπωτε με το που πιάνει το στήθος τρώει με μανία με συνέπεια να πνίγεται συνέχεια :-?στην αρχή αγχωνομουν τρελά τώρα το χω συνιθισει κι αυτό... 

@Mighty86 είδες βελτίωση με τα πρεβιοτικα ε;; πως του τα δίνεις;; με σταγόνες;; σαν τη βιταμίνη d;; 

Εμενα κορίτσια το μαρσιπο δεν μου χρησιμεύει καθόλου.. Στο πρώτο μου παιδι μου είχαν δώσει ένα άλλο. Οπου θες τον πήγαινα.. Ίσως φταίει όμως και το μαρσιπο που δεν βολεύει ούτε εμένα ούτε το παιδί.. Λέω να παρω κάποιο πιο καλό αλλά φοβάμαι μην σπατάλησω πάλι τσάμπα τα λεφτά... 

 

Εμένα είναι σκόνη κ την δινω με το μπιμπερο.στα θηλάζοντα με σύριγγα ανακατεμένο με χαμομηλακι λογικα

Μερικές θηλάζουν στον μάρσιπο.δεν ξέρω πως το κάνουν αλλά βολεύει μάλλον.

Εμένα όχι δεν μου πνίγεται όταν θηλάζει.στο μπιμπερο έχει τυχει

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Χαμομήλι απ' όσο ξέρω δεν κάνει να δώσουμε πριν τους 6 μήνες.. δεν είμαι και σίγουρη όμως. Εμένα είναι σταγόνες αλλά τις δίνω με κουταλάκι αποστηρωμενο γιατί πέφτουν πολύ γρήγορα και φοβάμαι μήπως ρίξω παραπάνω!

Πως καταλαβαίνετε ποτε πεινάει? Γιατί ενώ τρώει μετά βάζει χέρια στο στόμα και δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι πεινάει κιαλλο ή απλά ανακαλύπτει τα χέρια του!

  • Μου αρέσει 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 49 λεπτά , georgia1988 είπε:

Χαμομήλι απ' όσο ξέρω δεν κάνει να δώσουμε πριν τους 6 μήνες.. δεν είμαι και σίγουρη όμως. Εμένα είναι σταγόνες αλλά τις δίνω με κουταλάκι αποστηρωμενο γιατί πέφτουν πολύ γρήγορα και φοβάμαι μήπως ρίξω παραπάνω!

Πως καταλαβαίνετε ποτε πεινάει? Γιατί ενώ τρώει μετά βάζει χέρια στο στόμα και δεν ξέρω αν αυτό σημαίνει ότι πεινάει κιαλλο ή απλά ανακαλύπτει τα χέρια του!

Νομίζω όχι κανονικό χαμομήλι κιντερντε. Ναι τώρα βάζουν χέρια στο στόμα όλη την ώρα για να μας τρολαρουν κ άλλο.τουλαχιστον έχει σταματήσει να αυτό τραυματίζεται όταν έχει νεύρα...

  • Χαχα 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κορίτσια τελικά πάνω κάτω όλα τα μωράκια τα ίδια κάνουν!!! @Basiliki92ναι βάζει και τα δάχτυλα της όλα μέσα στο στόμα και αναγουλιαζει μετά ;-) @Mighty86 χάχα πολύ γέλασα!! Όντως μας τρολαρουν!! Δεν φτάνει η παλινδρομηση, δεν φτάνει που δεν ξέρουμε πόσο πίνουν, αν χόρτασαν:-P, αν θέλουν κι άλλο, βάζουν τώρα και τα χέρια στο στόμα αντε να βρούμε άκρη εμείς μετά... :confused:

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 ναι εννοείται τα κάνω με μπατονετουλα αυτές για μωράκια γτ έχουν αρχίσει κ μαζεύουν...

Εμένα με έχει τρελάνει εντελώς την μέρα δεν πολυκοιμαται πιπίλα δεν την θέλει καθόλου την φτύνει μόνο στήθος για να κοιμηθεί - να ηρεμήσει δεν ξέρω τι άλλο να την κάνω έχω αρχίσει να σκέφτομαι μήπως δεν χορταίνει? αλλά το στήθος έχει γάλα αφού το ζουλαω κ βγάζει...τι να πω δεν ξέρω...

 

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 μην ανησυχείς όλες έχουμε αυτές τις αμφιβολίες με το γάλα. Απ τη στιγμή που παίρνεικιλα και βρέχει πάνες έχεις γάλα. Και μένα έτσι κάνει. Πιπίλα ούτε να τη δει. Ότι κι αν έχει γκρίνια, πονακια, στήθος κατευθείαν. Δεν το συζητάω όταν θέλει να κοιμηθεί.. Κι αν τυχόν την πάρει ύπνος και ξυπνήσει αμέσως, ξανά στηθος.. Εμένα ευτηχως κοιμάται σίγουρα μεσημέρι κάνα 3ωρο και 11 το βραδι μετά.. Όσο μεγαλώνει θα φτιάχνει πρόγραμμα θα δεις.. Δεν θα το τηρεί πάντα όμως..

Αχ αυτή η μωρουδιλα... Μου ρχεται να τη φαω

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...