Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 37 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92 μην ανησυχείς όλες έχουμε αυτές τις αμφιβολίες με το γάλα. Απ τη στιγμή που παίρνεικιλα και βρέχει πάνες έχεις γάλα. Και μένα έτσι κάνει. Πιπίλα ούτε να τη δει. Ότι κι αν έχει γκρίνια, πονακια, στήθος κατευθείαν. Δεν το συζητάω όταν θέλει να κοιμηθεί.. Κι αν τυχόν την πάρει ύπνος και ξυπνήσει αμέσως, ξανά στηθος.. Εμένα ευτηχως κοιμάται σίγουρα μεσημέρι κάνα 3ωρο και 11 το βραδι μετά.. Όσο μεγαλώνει θα φτιάχνει πρόγραμμα θα δεις.. Δεν θα το τηρεί πάντα όμως..

Αχ αυτή η μωρουδιλα... Μου ρχεται να τη φαω

Αυτό είναι το θεμα εκεί που νομίζω ότι φτιάχνει πρόγραμμα φτου κ παλι από την αρχή χαχαχα

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 43 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Αυτό είναι το θεμα εκεί που νομίζω ότι φτιάχνει πρόγραμμα φτου κ παλι από την αρχή χαχαχα

Υπομονή θέλει. Είναι ακόμη πολύ μικρούλια. Παρεπιπτοντως εγω ξεκίνησα από σήμερα να προσέχω λίγο την διατροφή μου γιατί πραγματικά δεν πάει άλλο.. Παίρνω συνέχεια κιλά.. Κόβω ψωμί και γλυκά, αν και δεν έτρωγα πολλά, σε αντίθεση με το ψωμί που τρώω ένα καρβέλι στη καθισια μου. Δίαιτα δεν θα κάνω αλλά πρέπει να προσέξω γιατί αντί να χάνω, παιρνω

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 2 λεπτά , valentina23 είπε:

Υπομονή θέλει. Είναι ακόμη πολύ μικρούλια. Παρεπιπτοντως εγω ξεκίνησα από σήμερα να προσέχω λίγο την διατροφή μου γιατί πραγματικά δεν πάει άλλο.. Παίρνω συνέχεια κιλά.. Κόβω ψωμί και γλυκά, αν και δεν έτρωγα πολλά, σε αντίθεση με το ψωμί που τρώω ένα καρβέλι στη καθισια μου. Δίαιτα δεν θα κάνω αλλά πρέπει να προσέξω γιατί αντί να χάνω, παιρνω

Τι άλλο να κόψουμε πια? Τα έχουμε κόψει όλα. Και κυρίως αυτά που θα μας βοηθούσαν να χάσουμε κανα κιλό ( σαλάτες, λαχανικά κλπ)

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πω πω ναι η διατροφή είναι πρόβλημα κορίτσια εγώ έχω 4 κιλά ακόμη αλλά είπα θα τρώω απ όλα από λίγο ξεκίνησα δειλα δειλά φακές κ μαρούλι προς το παρόν καλά έχει αέρια αλλά όχι πονακια νόμιζω όμως από εδω κ περα δεν πολύ έχουν πονακια...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K, @Basiliki92εγώ άρχισα να βάζω κιλά αντί να χάσω!! Κοιταχτηκα φευγαλέα σε μια βιτρίνα προχτές και τρόμαξα... Έχω ξεχειλωσει..δενβεχω και πολύ χρόνο με τη μικρή ούτε για λίγο γυμναστική ούτε να φάω σαν άνθρωπος. Έπεφτα με τα μούτρα στο φαΐ, μπουκονομουν, να φάω γρήγορα να τη θηλάσω. Και μετά από κάθε γεύμα κάθομαι και τη θηλάζω, ούτε περπάτημα, ούτε τίποτα. Ξεκίνησα λοιπόν να κόψω τελείως το ψωμί και ότι έχει να κάνει με λιχουδιές.. Από 5 κιλά που είχαν μείνει της εγκυμοσύνης πήρα άλλα 2 και ανεβαίνω... Έτσι και συνεχίσω έτσι θα πάρω παραπάνω κι απ της εγκυμοσύνης... Υγεία να έχουμε και είχα πει ότι δεν με ένοιαζαν τα κιλά αλλά όταν με είδα τρόμαξα λιγουλακι:-P. Επίσης δεν μου κάνουν τα ρούχα και τα στήθη μου έχουν τριπλασιάστει!!! 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@valentina23 βγες λίγο για περπάτημα το απογευματάκι με το καρότσι εγώ έτσι κάνω...καλα το στήθος κ εμένα από την εγκυμοσύνη ακόμα...αληθεια εσύ που έχεις ξαναγεννησει επανέρχεται ποτέ στο αρχικό του μέγεθος? Μαγιω κ παλιά σουτιέν ούτε που μ μπαίνουν...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 57 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@valentina23 βγες λίγο για περπάτημα το απογευματάκι με το καρότσι εγώ έτσι κάνω...καλα το στήθος κ εμένα από την εγκυμοσύνη ακόμα...αληθεια εσύ που έχεις ξαναγεννησει επανέρχεται ποτέ στο αρχικό του μέγεθος? Μαγιω κ παλιά σουτιέν ούτε που μ μπαίνουν...

Το μέγεθος είναι ένα θέμα ναι, η ατιμη βαρύτητα όμως είναι επίσης προβλημα!!! Πφφφφ

  • Λυπημένη/-ος 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κιεγω τα ίδια.. ενώ δεν τρώω πολύ παίρνω κιλά γτ έχω κόψει σαλάτες όσπρια κλπ.. ε πως να μην πάρω συνέχεια ψωμιά και μακαρόνια.. κ σε ένα δύο μήνες πάω δουλειά και δεν μου κάνει τπτ.. ειδικά στο στήθος!

  • Μου αρέσει 1
  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλες βλέπω στη ίδια φάση...το στήθος είναι ένα πρόβλημα κ όσο καλοκαιριάζει θα ζεσταινομαστε πιο πολύ με το μεγάλο στήθος και με ένα μωρό από πάνω να θηλάζει ...εγω φοράω κ σουτιέν κ μπουστακι απο πάνω για να στέκεται στο ύψος τ είναι πολύ βαρύ...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δεν είναι ιδιαίτερα μεγαλο αλλά δεν μου κάνει τπτ.. έβαλα ένα μπλουζάκι που είχα πάρει στον γάμο μου γτ έχω μια βάφτιση και έψαχνα τι να βαλω και δεν είναι καν κοντά στο να κλείσει

  • Μου αρέσει 2
  • Μπερδεμένη/-ος 1

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Είναι κ νωρίς ακόμα θεωρώ 2 3 μήνες έχουμε που γέννησαμε κ με τον θηλασμό μπορεί να χάνεις εύκολα κιλά αλλά δεν τρως σωστά εγώ δε πάω ούτε τουαλέτα σωστά...επισης μου είπαν κιόλας κοπέλες που θήλασαν ότι όταν σταμάτησαν τον θηλασμό ξεπρηστηκαν...

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Είναι κ νωρίς ακόμα θεωρώ 2 3 μήνες έχουμε που γέννησαμε κ με τον θηλασμό μπορεί να χάνεις εύκολα κιλά αλλά δεν τρως σωστά εγώ δε πάω ούτε τουαλέτα σωστά...επισης μου είπαν κιόλας κοπέλες που θήλασαν ότι όταν σταμάτησαν τον θηλασμό ξεπρηστηκαν...

Κι εγώ έχω θέμα με την τουαλέτα,  νομίζω όλες με αυτά που τρώμε. Και η κοιλιά τούρλα βέβαια για χίλιους λόγους.

4 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

Εμένα δεν είναι ιδιαίτερα μεγαλο αλλά δεν μου κάνει τπτ.. έβαλα ένα μπλουζάκι που είχα πάρει στον γάμο μου γτ έχω μια βάφτιση και έψαχνα τι να βαλω και δεν είναι καν κοντά στο να κλείσει

Νομίζω δεν είναι μόνο θέμα κιλών, αλλά και σώματος πια, γενικά σε βρισκω υπεραισιοδοξη να θες να μπεις σε ρούχα από την περίοδο του γάμου που γενικά όλες προσεχαμε το βάρος μας.  Μην βάζεις δύσκολα στον εαυτό σου.

4 ώρες πρίν, Basiliki92 είπε:

Όλες βλέπω στη ίδια φάση...το στήθος είναι ένα πρόβλημα κ όσο καλοκαιριάζει θα ζεσταινομαστε πιο πολύ με το μεγάλο στήθος και με ένα μωρό από πάνω να θηλάζει ...εγω φοράω κ σουτιέν κ μπουστακι απο πάνω για να στέκεται στο ύψος τ είναι πολύ βαρύ...

Στο ύψος του ναι! Αχ πλάκα έχουμε. Μην με παρεξηγήσεις, αλλά ποιο ύψος? 

Εγώ έχω χάσει τη μπάλα καιρό τώρα...

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92 όταν ήταν 2 μηνών το παιδί, είχα ένα σοβαρό ατύχημα κι έκατσα 20 μέρες στο νοσοκομείο. Απ τους πόνους και την στεναχώρια μου κόπηκε η όρεξη κι έχασα πάρα πολλά κιλά. Το δε στηθος έμειναν 2 πετσες να κρέμονται :Pκι έτσι παρέμεινε Δυστηχως ακόμη κι όταν μετά από πολύ καιρό πήρα ξανά κιλά... Τωρα έχουν γίνει σαν μπαλόνια αλλά φοβάμαι ότι όταν από θηλάσω θα τα κλωτσαω με τις μύτες των παπουτσιών μου :grin:

Καλέ ποια μαγιό;;; εδώ δεν μου μπαίνουν τα εσώρουχα.. :razz:

Και γω έχω θέμα με τουαλέτα αλλά νομίζω ότι φταίει πιο πολύ ότι έκοψα τσιγάρο και καφέ.. 

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 @Haroulita K πω πω μου κάνατε την καρδιά περιβόλι χαχαχαχα τι περνάμε κ εμείς οι γυναίκες...η δυσκοιλιότητα είναι κ από το φαγητό κ από τον θηλασμό διότι με τον θηλασμό αφυδατωνεται  ο οργανισμός κ θέλει συνέχεια νερό...εγω βάζω το βράδυ λίγη παιδική βαζελίνη στο στήθος και γενικά στο σώμα  την βλέπω ότι βοηθάει το δέρμα αρκετά..


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...