Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 44 λεπτά , Lila ki είπε:

      Έλα Παναγία μου … πως τώρα είπε για εξωμητριο δεν το καταλαβαινω χωρίς υπέρηχο … και δεν είναι και κάτι απλο υο εξωμητριο … έχεις αίμα ; Έχεις πόνους ; Γιατί αυτο διαβάζω τώρα για εξωμήτρια κύηση . 

      Εχω πόνους και τραβήγματα,αλλά μου είπε πως αυτό ειναι απ' τα φάρμακα..Ο  κύριος λόγος που πάω αύριο απ' όσο κατάλαβα,είναι για να δούμε αν πέφτει η χοριακη,γιατί τώρα δεν έχει πέσει σχεδόν καθόλου..Πολύ ψυχοφθόρο ☹️

      πρίν από 7 λεπτά , dec-e είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι πολύ. Το έχω περάσει κ εγώ, ευτυχώς σε τόσο χαμηλές τιμές η χοριακή θα μηδενιστεί σχετικά γρήγορα κ μπορείς να προχωρήσεις άμεσα ακόμα και σε εμβρυομεταφορά. Όντως ψυχολογικά όλα αυτά κουράζουν, υπομονή. Το εξωμήτριο κ εγώ πιστεύω το είπε απλά για να είναι σίγουρος για κάθε ενδεχόμενο, αν δεν κάνω λάθος δίνει μεγαλύτερες τιμές χοριακής. 

       

      Σ' ευχαριστώ πολύ ❤️ Μέχρι στιγμής μετράω μια μηδενική χοριακη,μια παλινδρομη,μια εγκυμοσύνη που γέννησα την κορούλα μου και αυτό τώρα που μάλλον είναι βιοχημική.Ε φτάνει δε θέλω άλλο☹️ Και εγώ θέλω να πιστεύω πως δεν είναι εξωμητριο,δλδ και ο γιατρός απλά να θέλει να το αποκλείσει.

      Εσύ όταν είχες βιοχημική,πως το πέρασες?

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Mighty86 και πολύ καλά κάνατε κ ξεσκασατε!!! Και εμείς είχαμε πάει ημερήσια εκδρομή κ μια χαρά το απόλαυσε η σκατουλα  την είχαμε μάρσιπο κ καρότσι κ ξετρελαθηκε  εχεσε κ 2 φορές κ την αλλάξαμε στο αυτοκίνητο χαχαχα μάλλον της άρεσε στην φύση..το μόνο κακο είναι ότι τσιρίζε στο αυτοκίνητο αρνούνταν να κοιμηθεί στο κάθισμα... εμείς παιδευομαστε ακόμα με δόντια κ με ημερήσιους ύπνους μια κοιμάται μια όχι κ εννοείται μόνο με στήθος...να σας ρωτήσω κορίτσια όσες θηλάζετε πίνετε καθόλου κάνα ποτηράκι κρασί ? Εγώ 2 φορές ήπια αλκοόλ κ το πέταξα το γάλα...

  • Μου αρέσει 4
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

πρίν από 21 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Mighty86 και πολύ καλά κάνατε κ ξεσκασατε!!! Και εμείς είχαμε πάει ημερήσια εκδρομή κ μια χαρά το απόλαυσε η σκατουλα  την είχαμε μάρσιπο κ καρότσι κ ξετρελαθηκε  εχεσε κ 2 φορές κ την αλλάξαμε στο αυτοκίνητο χαχαχα μάλλον της άρεσε στην φύση..το μόνο κακο είναι ότι τσιρίζε στο αυτοκίνητο αρνούνταν να κοιμηθεί στο κάθισμα... εμείς παιδευομαστε ακόμα με δόντια κ με ημερήσιους ύπνους μια κοιμάται μια όχι κ εννοείται μόνο με στήθος...να σας ρωτήσω κορίτσια όσες θηλάζετε πίνετε καθόλου κάνα ποτηράκι κρασί ? Εγώ 2 φορές ήπια αλκοόλ κ το πέταξα το γάλα...

Τι ωραία! Εκδρομουλα μπράβο βρε κορίτσι! Στο αυτοκίνητο και ο δικός μας κάποιες φορές δυσκολεύεται να κοιμηθεί, νομίζω μεγαλώνει και ζορίζεται στο αυγό,  κάνει και ζέστη άλλωστε. 

Ο ημερήσιος ύπνος είναι πρόκληση και για εμάς, πολύ δυσκολεύεται, κουράζεται και εκνευρίζεται αλλά το μάτι γαρίδα. 

θα θελα να πιω ένα κρασάκι η ακόμη καλύτερα ένα κοκτέιλ !!!!!! Αλλά   μπα, δεν το κανω. Για πόσες ώρες δεν κάνει να θηλάσεις μετά από το αλκοολ? Βαφτιζουμε το μικρούλη την Κυριακή και ίσως πιω λίγο όταν φύγουν οι πολλοί. 

 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K ο ύπνος της πολύ με προβληματίζει είναι γενικά δύσκολη στο να την πάρει κ το βράδυ κάνω 1 ώρα να την κοιμησω κ μέχρι να κοιμηθεί καλά θα ξυπνήσει 1 2 φορές με κλάματα ...αλλα τουλάχιστον μετά κοιμάται μέχρι τις 6.30 το πρωι δε  ξέρω αν της φταίνε τα δόντια αλλά από νεογέννητο έτσι ήταν...απ όσο ξέρω το αλκοόλ μένει στο γάλα για 2 ώρες ένα ποτηράκι εννοείται αν πιεις παραπάνω  καλό θα ήταν να το βγάλεις κ να το πετάξεις... εγώ κ ένα ποτηράκι που ήπια το έβγαλα κ το πέταξα...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92τι κρασί μου λες, εδώ ούτε τσάι δεν πίνωχαχαχα :-P. Η παιδίατρος την πρώτη μέρα που είχα πάει και της είπα ότι θηλάζω μου χε πει τσιγάρο, αλκοόλ απαγορεύεται.. Τώρα για λίγο κρασάκι τι να πω δεν γνωρίζω.. Ο παιδίατρος θα ξέρει καλύτερα. Και μένα στο στήθος κοιμάται!! Και κάποιες φορές πίνει αρκετό γάλα μέχρι να κοιμηθεί. Πάντως εξακολουθούνε να τρώμε λίγες ξουταλιτσες και μετά στήθος.. Δεν ξέρω πότε θα προσαρμοστεί.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 42 λεπτά , valentina23 είπε:

@Basiliki92τι κρασί μου λες, εδώ ούτε τσάι δεν πίνωχαχαχα :-P. Η παιδίατρος την πρώτη μέρα που είχα πάει και της είπα ότι θηλάζω μου χε πει τσιγάρο, αλκοόλ απαγορεύεται.. Τώρα για λίγο κρασάκι τι να πω δεν γνωρίζω.. Ο παιδίατρος θα ξέρει καλύτερα. Και μένα στο στήθος κοιμάται!! Και κάποιες φορές πίνει αρκετό γάλα μέχρι να κοιμηθεί. Πάντως εξακολουθούνε να τρώμε λίγες ξουταλιτσες και μετά στήθος.. Δεν ξέρω πότε θα προσαρμοστεί.. 

Η παιδίατρος μου είχε πει Όχι! Η μαία μου είχε πει ότι αν θέλω να πιω ένα ποτάκι εννοείται μετά βγάζω κ πετάω το γάλα...πω πω η δικιά σου είναι πολύ κολλημένη πάνω στο στήθος... εντωμεταξύ κοπέλες που έχουν θηλάσει μου λένε ότι μέχρι τον 6 μήνα δεν καταλαβαίνουν κάτι κ είναι πιο εύκολο να αποθηλάσεις...εγω δεν βλέπω κάτι τέτοιο εγώ αν κλαίει μόνο με στήθος την ηρεμώ με τον πατέρα της ηρεμεί πιο εύκολα...εμας νομίζω μας μυρίζονται κ μας έχουν συνδυάσει ετσι!

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Basiliki92 χάχα έτσι είναι εγώ την δίνω στον μπαμπά της και κάθεται και παίζει ενώ σε μένα εστιάζει στο στήθος!! Μας βλέπει αγελάδες.. Καλά εγώ κιόλας έτσι έχω καταντήσει.. 10 κιλά συν!! Και τα στηθια τεράστια να κρέμονται!! Ποπω τι θα κάνω!! Όταν νυσταζει τελεια και παύλα στήθος και πάλι στήθος δεν ακούει τίποτα άλλο.. Κάποιες φορές μου τραβάει και τη μπλούζα!! Αντε βλέπω να πηγαίνει παιδικό και να τρέχει στα μεμε... Είχα πει 6 μήνες, τώρα λέω αντε μέχρι τα Χριστούγεννα, μετα θα πω αντε μέχρι Φλεβάρη που κλείνει χρόνο... Κάπου εκεί με κόβω στο χρόνο . Αλλά δεν ξέρω όπως θα πάει.. Να είμαστε και οι δύο έτοιμες... Απλά να έχω λαχταρισει ένα καφεδάκι μ ένα τσιγαράκι στο μπαλκόνι!!! Μια μπυριτσα... Μια ολόκληρη σοκολατίνα!!! Αχχχχχ

  • Μου αρέσει 1
  • Λυπημένη/-ος 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, valentina23 είπε:

@Basiliki92 χάχα έτσι είναι εγώ την δίνω στον μπαμπά της και κάθεται και παίζει ενώ σε μένα εστιάζει στο στήθος!! Μας βλέπει αγελάδες.. Καλά εγώ κιόλας έτσι έχω καταντήσει.. 10 κιλά συν!! Και τα στηθια τεράστια να κρέμονται!! Ποπω τι θα κάνω!! Όταν νυσταζει τελεια και παύλα στήθος και πάλι στήθος δεν ακούει τίποτα άλλο.. Κάποιες φορές μου τραβάει και τη μπλούζα!! Αντε βλέπω να πηγαίνει παιδικό και να τρέχει στα μεμε... Είχα πει 6 μήνες, τώρα λέω αντε μέχρι τα Χριστούγεννα, μετα θα πω αντε μέχρι Φλεβάρη που κλείνει χρόνο... Κάπου εκεί με κόβω στο χρόνο . Αλλά δεν ξέρω όπως θα πάει.. Να είμαστε και οι δύο έτοιμες... Απλά να έχω λαχταρισει ένα καφεδάκι μ ένα τσιγαράκι στο μπαλκόνι!!! Μια μπυριτσα... Μια ολόκληρη σοκολατίνα!!! Αχχχχχ

Συμπάσχω κ σε καταλαβαίνω...εγω εδώ πίτα γύρω τρώω  κ νιώθω τύψεις για το τι γαλα θα πιει μετά...απο κιλά είμαι εντάξει έχω αδυνατίσει κ πολύ μάλιστα εγώ δεν πεινάω ιδιαίτερα που λένε όλες...ρε κορίτσια αυτό με την σοκολάτα δεν το καταλαβαίνω υποτίθεται τα διεγείρει κ εμένα μια μου είπε τρώει τα πάντα όλα κ υποτίθεται θηλάζει έτσι της είπε η παιδίατρος κ εγώ ούτε ένα παγωτό τίποτα...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Με την διαμονή δεν μας προέκυψε κάποιο πρόβλημα αλλά στο αμάξι πφφφ πολύ δύσκολος. Μια φορά μου κοιμήθηκε κ άνοιξα σαμπάνιες.

Από διατροφή δεν έχω επιθυμησει αλκοόλ ούτε καφέ .με καλύπτουν τα ντεκαφ κ τα άνευ. Κατά ταλλα τρώω τα πάντα εκτός από γαλακτοκομικά αγελαδινα. Κατσικισια πρόβεια τρώω. Κ σοκολάτες κ γλυκά τρωω. Φυσικά εγώ κάνω μικτή διατροφή. 

Σκέφτομαι να κόψω τον θηλασμο από τον 4ο μήνα κ πάω ντουγρου για 7ο.δλδ που να θήλαζα κ αποκλειστικά...

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια ξεκίνησα καφέ δεν γίνεται η δουλειά μου χωρίς καφέ. Και περιέργως δεν τον πειράζει καθόλου. Πινω έναν φρέντο εσπρέσσο την ημέρα.. ίσως βέβαια γτ τον πίνω στην δουλειά οπότε μέχρι να φάει μετά έχει περάσει ένα 4ωρο

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα μου λείπουν πολλά πράγματα και πολύ μάλιστα. Λιμπιζομαι πολύ τη φέτα και όλα τα τυριά, το γιαούρτι,  το γάλα, αχ αυτό το γάλα δροσερό από το ψυγείο... για τα γλυκά πεθαίνω αλλά που...

Έκανα μια δοκιμή με κατσικίσιο γιαούρτι αλλά πάλι έβγαλε το γάλα του ο μικρός, μπορεί να ήταν και τυχαίο, έχει και ενάμιση μήνα τώρα, δεν ξέρω, δεν ξαναπροσπαθησα.

Σήμερα πήγα σε ένα σπίτι και με κέρασαν ελληνικό καφέ γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο που να μπορώ να πάρω, και νόμιζα ότι έπινα νέκταρ! Φυσικά δεν ήπια ούτε το μισό.

Από κιλα εγώ είμαι πολύ καλύτερα από πριν, βέβαια ειχα και αρκετα παραπάνω κιλα,  οπότε είχα να χασω. Το θεμα είναι να μείνω έτσι.  Κι εγώ πεινάω κάποιες φορές πολύ αλλά και τι να φάω, όλο κρέας  τρώω, πόσο να φάω πια... 

Ο μικρός έχει βγει πολύ ευαισθητουλης. Μια μέρα έφαγα μαύρη σοκολάτα γιατί ήθελα κάτι γλυκο και δεν ήπιε τι γάλα μου. Τι να τον κάνω? 

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


πρίν από 20 λεπτά , Haroulita K είπε:

Κι εμένα μου λείπουν πολλά πράγματα και πολύ μάλιστα. Λιμπιζομαι πολύ τη φέτα και όλα τα τυριά, το γιαούρτι,  το γάλα, αχ αυτό το γάλα δροσερό από το ψυγείο... για τα γλυκά πεθαίνω αλλά που...

Έκανα μια δοκιμή με κατσικίσιο γιαούρτι αλλά πάλι έβγαλε το γάλα του ο μικρός, μπορεί να ήταν και τυχαίο, έχει και ενάμιση μήνα τώρα, δεν ξέρω, δεν ξαναπροσπαθησα.

Σήμερα πήγα σε ένα σπίτι και με κέρασαν ελληνικό καφέ γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο που να μπορώ να πάρω, και νόμιζα ότι έπινα νέκταρ! Φυσικά δεν ήπια ούτε το μισό.

Από κιλα εγώ είμαι πολύ καλύτερα από πριν, βέβαια ειχα και αρκετα παραπάνω κιλα,  οπότε είχα να χασω. Το θεμα είναι να μείνω έτσι.  Κι εγώ πεινάω κάποιες φορές πολύ αλλά και τι να φάω, όλο κρέας  τρώω, πόσο να φάω πια... 

Ο μικρός έχει βγει πολύ ευαισθητουλης. Μια μέρα έφαγα μαύρη σοκολάτα γιατί ήθελα κάτι γλυκο και δεν ήπιε τι γάλα μου. Τι να τον κάνω? 

Πάρα πολλά έχεις κόψει... γιατί έτσι? Έχει αποδεδειγμένα αλλεργίες? Οκ αγελαδινό κ εγώ αλλά τυρί τρώω κατσικίσιο...καφε εννοείται πίνω εξ αρχής δεν θα την πάλευα αλλιώς με ΤΊΠΟΤΑ!

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 28 λεπτά , Basiliki92 είπε:

Πάρα πολλά έχεις κόψει... γιατί έτσι? Έχει αποδεδειγμένα αλλεργίες? Οκ αγελαδινό κ εγώ αλλά τυρί τρώω κατσικίσιο...καφε εννοείται πίνω εξ αρχής δεν θα την πάλευα αλλιώς με ΤΊΠΟΤΑ!

Οδηγία από την παιδίατρο,  τώρα υπερβολή η όχι δεν ξέρω. Ποιο κατσικίσιο τυρί τρως? Είναι λευκό ή υπάρχει και κίτρινο? 


F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο από μικροπαραγωγους είναι λευκό και δεν έχει καθόλου μα καθόλου μυρωδιά... γιατί γενικά το κατσικίσιο μυρίζει...παντως λίγο υπερβολή να σου τα έκοψε από μόνος του χωρίς να έχει τίποτα το παιδί ξεκινά να τρως για να συνηθίζει γεύσεις...λαχανικα σαλάτες τρως?

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 5 λεπτά , Basiliki92 είπε:

@Haroulita K Δεν έχω κάποιο συγκεκριμένο από μικροπαραγωγους είναι λευκό και δεν έχει καθόλου μα καθόλου μυρωδιά... γιατί γενικά το κατσικίσιο μυρίζει...παντως λίγο υπερβολή να σου τα έκοψε από μόνος του χωρίς να έχει τίποτα το παιδί ξεκινά να τρως για να συνηθίζει γεύσεις...λαχανικα σαλάτες τρως?

Απο σαλάτες Μόνο ντομάτες και αγγούρια. Μου έχει πει να βγάζω και τα σπόρια από τις ντομάτες,  στην αρχηντο έκανα, αλλά τι είναι είναι ο κάβουρας τι είναι το ζουμί του, έχει λίγες μέρες που τρωω τις  σαν φυσιολογικός άνθρωπος, ο μικρός στην αρχή είχε λίγα παραπάνω αέρια,  τώρα νομίζω είναι οκ. Από λαχανικά μόνο τα βραστά, κολοκύθι, πατάτα, καρότο (δεν τραβιέται καλοκαιριατικα).

Αυτό το τυράκι το βρίσκεις στο σούπερ μάρκετ?

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita K εγώ όλα αυτά τα ακολουθούσα μέχρι τον 3 τώρα τρώω κανονικά έτσι μου είχε η παιδίατρος μόνο αγελαδινό δεν τρώω κ γλυκά... ξεκινά κ θα δεις ότι δεν θα υπάρχει πρόβλημα.. στέρεες ποτέ ξεκινάτε? Όχι δεν το παίρνω  από σούπερ το παίρνω από μικροπαραγωγους της περιοχής αλλά αν πας σούπερ ζητά στα ψυγεία   κατσικισιο η γιδινο τυρι το ίδιο είναι να δοκιμάσεις... από οτι τσέκαρα στο Google έχει κ Δωδώνη κ Όλυμπος!


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...