Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

πρίν από 31 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86να σου ζήσει!! Μπέμπαρος!! Εγώ σημερα έβαλα και γλυκοπατάτα αλλά νομίζω της έπεσε λίγο βαριά... Το απογευματινό της δεν το φάγε καθόλου.. Έκλαιγε ήθελε μεμε... Τσάμπα το γάλα που έβγαλα το πεταξα... Ουφ έχω πελαγώσει.. Πρέπει να της αραιωσω λίγο τους θηλασμού αλλά μου τραβάει την μπλούζα.. Ωραία θα τις δοκιμάσω τις πάνες. Τα παζλ τα έστρωσα φαίνονται πολύ καλά ποιοτικά αλλά λίγο ακριβά.. Τα 10 25ευρω πήρα 2 ένα πενηντάρικο 31επι 31

Για κρεας ποτέ σου είπε; Εμένα μου είπε χθες ότι θα έπρεπε να είχα ξεκινήσει αλλά της λέω από βδομάδα γιατί θέλω να πάω κάπου το σκ κ συμφωνησε.

Κ εμένα κάνει βαρελάκια  συνέχεια. Όπου τον αφήσω τουμπαρει. Έχει 4-5 μέρες όμως που είναι τόσο ενεργητικος.μεχρι τώρα τον έβαζα κοιλιά κ γύριζε ανάσκελα αλλά δεν έκανε το ανάποδο δεν ηθελε. επίσης άρχισε να πηγαίνει προς τα μπροστά ενώ κ αυτό δεν το έκανε πήγαινε προς τα πίσω. Το χαλί δεν φτανει μου φαίνεται θα χρειαστω κεγω κ άλλα παζλ. Το πάρκο του άρεσε γιατί είναι τετράγωνο κ έχει κ εκεί χώρο να γυρναει. Αλλά δεν κάθεται χωρίς υποστήριξη κ η παιδίατρος με μάλωσε που δεν τον είχα μπρούμυτα συνέχεια από μωρό. Εμένα πάλι μου φαίνεται υπερβολική. Αφιέρωσα τον περισσότερο χρόνο κ φαιά ουσία να προσπαθήσω να τον θηλάσω κ δεν έδινα τόσο σημασία να τον γυμνάζω.χαχαχα! 

  • Μου αρέσει 3

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

1 ώρα πρίν, Mighty86 είπε:

Για κρεας ποτέ σου είπε; Εμένα μου είπε χθες ότι θα έπρεπε να είχα ξεκινήσει αλλά της λέω από βδομάδα γιατί θέλω να πάω κάπου το σκ κ συμφωνησε.

Κ εμένα κάνει βαρελάκια  συνέχεια. Όπου τον αφήσω τουμπαρει. Έχει 4-5 μέρες όμως που είναι τόσο ενεργητικος.μεχρι τώρα τον έβαζα κοιλιά κ γύριζε ανάσκελα αλλά δεν έκανε το ανάποδο δεν ηθελε. επίσης άρχισε να πηγαίνει προς τα μπροστά ενώ κ αυτό δεν το έκανε πήγαινε προς τα πίσω. Το χαλί δεν φτανει μου φαίνεται θα χρειαστω κεγω κ άλλα παζλ. Το πάρκο του άρεσε γιατί είναι τετράγωνο κ έχει κ εκεί χώρο να γυρναει. Αλλά δεν κάθεται χωρίς υποστήριξη κ η παιδίατρος με μάλωσε που δεν τον είχα μπρούμυτα συνέχεια από μωρό. Εμένα πάλι μου φαίνεται υπερβολική. Αφιέρωσα τον περισσότερο χρόνο κ φαιά ουσία να προσπαθήσω να τον θηλάσω κ δεν έδινα τόσο σημασία να τον γυμνάζω.χαχαχα! 

 Είναι λίγο ξινή η παιδίατρος σας ? 

Πόσο πιο νωρίς έπρεπε να τον γυρίσεις μπρούμυτα , αφού αυτό συνήθως συνιστάται μετά τον 4ο μήνα. Ο μικρός σας έτσι κι αλλιώς την κάνει την κίνηση.

Τα μωρά μας θα τα κάνουν όλα όταν θελήσουν αυτά. 

  • Μου αρέσει 3

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κορίτσια γυρνάει συνέχεια όπου και να τον βάλω.. μέχρι και στην αλαξιερα προσπαθεί.. στο κρεβάτι μας γυρνάει από την μια άκρη στην άλλη.. τώρα προσπαθεί να φάει τα πόδια του! Και όταν είναι μπρούμυτα χτυπάει χέρια πόδια αλλά δεν έχει καταλάβει ότι αν δεν σηκώσει τον κορμό δεν θα πάει πουθενά! 

  • Μου αρέσει 4

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 σήμερα πρώτη μέρα του δίνω κρέας!! Βράζω μοσχαρακι τώρα!! Αλλά αυτή βούτηξε το στήθος σιγά μην περίμενε.. Έχει δίκιο η @Haroulita K όλα στην ώρα τους.. Εμένα στο πάρκο δεν κάθεται πολύ νιώθει εγκλωβισμένη νομίζω.. Ναι δεν φτάνουν τα παζλ.. Είναι λίγα.. Επισης μου είπε 2 φορές την εβδομάδα μοσχαρι η κοτόπουλο. Μέσα στη κατσαρόλα βάζω και λίγο ζυμαρικό αστεράκι η μανεστρα ολικής.. 

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα είναι υπερκινητικη γυρνάει συνέχεια κάνει βαρελακια βάζει τα πόδια στο στόμα...στην αλλαξιερα περνάω ένα δράμα δεν με αφήνει να την αλλάξω με τίποτα γενικά είναι όλη την ώρα τσίτα τα γκάζια ίσως φταίνε κ τα δόντια...επισης έχει αρχίσει κ λέει συνέχεια μαμ νεύρα έχει μαμ λέει με βλέπει της φτιάχνω  να φάει μαμ λέει.. οπότε της έρθει αν της το πούμε να το πει ούτε καν...έχει αρχίσει κ με ζοριζει παλι πολύ με τον ημερήσιο ύπνο δεν ξέρω τι να την κάνω δεν λέει να μπει σε πρόγραμμα με τίποτα ...απο κρέας εμένα προτιμάει το κοτόπουλο οπότε έχει κοτόπουλο το τρώει όλο δεν ξέρω αν είναι κ τυχαίο...

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 26/8/2021 at 12:01 ΜΜ, Σελίνα είπε:

Έτσι το ήθελα κι εγώ, μεταξύ μας, λιτα και απέριττα αλλά ο άντρας μου ήθελε μεγάλη βάφτιση και τραπέζια, έχει και μεγάλο σόι είναι 5 αδέρφια και μαζεύονται...

Βιάζομαι γιατί το 2019 που ξεκινήσαμε μου είπε ο ενδοκρινολόγος ότι δεν με παίρνει να περιμένω ούτε ένα χρόνο λόγω χαμηλής ΑΜΗ (0.75), οπότε αν ξεκινήσω πάλι του χρόνου θα είναι ήδη 2022. Λόγω δουλειάς και απόστασης από Αθήνα χάνω πάντα μήνες ούτως η άλλως και φοβάμαι να το καθυστερήσω πολύ (δεν πετυχαίνει και με την πρώτη...). Αυτό που θα ήθελα είναι να θηλάσω και ενάμιση χρόνο αν μπορώ, να ευχαριστηθω το μπιφτεκακι μου και μετά να σκεφτώ για το δεύτερο...

Διέγερση είναι όταν μετά από αγωγή φαρμάκων "διεγείρεις" τις ωοθήκες να παράγουν περισσότερα ωάρια από το 1 του μήνα, στα πλαίσια της εξωσωματικής συνήθως. Εμάς το μπιφτέκι μας είναι μετά από δεύτερη προσπάθεια εξωσωματικής οπότε και για το δεύτερο παιδάκι έτσι θα πάμε. 

Όλο ξεχνάω να σας το πω!! Ανακάλυψε ο άντρας μου ένα τέλειο τραγουδάκι το "Ο καλύτερος μπαμπάς" από Superinia, βάλτε το στον άντρα σας έχει πολύ πλάκα! Το βάζει συνέχεια ο δικός μου και του λέω ότι κάνει προπαγάνδα για να τον αγαπήσει ο μπέμπης πιο πολύ από μένα :D  

Και μετά βρήκα εγώ "Το πιο Γλυκό Νανουρισμα" (Superinia) και κορίτσια με πήραν τα ζουμια... Είναι φοβερό τραγούδι, ειδικά αν έχεις ζοριστει να αποκτήσεις το μωράκι σου σε αγγίζει πραγματικά, την πρώτη φορά που το άκουσα προσπαθουσα να τον κοιμησω αγκαλιά και έτρεχαν τα δάκρυα χαμός!

Καλησπέρα Σελίνα. Με την ΑΜΗ έχω μπερδευτεί λίγο, εμείς πετύχαμε με την πρώτη εξωσωματική και η δική μου ήταν 0,15(!)  μετρημένη περιπου 2 χρόνια πιο πριν. 

Το τραγούδι όντως ειναι το πιο γλυκό νανούρισμα, πολύ συγκινητικό, πολύ τρυφερό. 

Και εγώ το σκέφτομαι για διέγερση ξανα γιατι περνάει γρηγορα ο καιρός και δεν είμαι και καμιά μικρούλα, αλλά μετά σκέφτομαι πως δεν είναι κάθε μέρα Λαμπρή,  και αν δεν ξαναφανω τυχερή και το θηλασμό θα έχω κόψει και μια τρύπα στο νερό θα έχω πετύχει. Δεν ξέρω. Τον λυπάμαι να μείνει μόνος του.

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92αχ και μένα όλο έτσι λέει μαμ μαμ όταν θέλει στήθος και γκρινιάζει.. Στην αρχή νομίζω έλεγε με με.. Πάντως τις στερεές δεν τις προτιμάει μέχρι στιγμής.. Για απογευματινό τι δίνεις;; στην αλλαξιερα και μένα πολλές φορές; γυρίζει και δεν μπορώ να την αλλάξω. Επίσης όλη την ώρα γελάει.. Γλυκοπατάτα δίνεις;; εγώ έδωσα μια φορά. Κρεμμύδι βάζεις μέσα;; εγώ όχι.. 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

Για πείτε μου κορίτσια εσείς που ξεκινήσατε στέρεες... Από φρούτα τι δίνετε? Σούπες λαχανικά? Και σε τι ποσότητες? Θα μου τα πει κ ο παιδίατρος την επόμενη φορά με φρούτο μου είπε θα ξεκινησουμε.. απλά εγώ επειδή δουλεύω κυλιόμενο έλεγα να δίνουμε φρούτο κρέμα όσο λείπω αλλά δεν πρέπει να ναι στάνταρ ώρα το φρούτο? 

 


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 26/8/2021 at 10:52 ΜΜ, georgia1988 είπε:

@Σελίνα για να αναμείξεις διαφορετικές αντλήσεις πρέπει να έρθουν στην ίδια θερμοκρασία που σημαίνει αντλείς το βάζεις στο  ψυγείο, αντλείς ξανά βάζεις ψυγείο κ σε κάνα 3ωρο μπορείς να τα αναμείξεις. Προτίμησε να βγάζεις νωρίς το πρωί η αργά το βράδυ έχουμε μεγαλύτερη ποσότητα. Θηλές κ εγώ τις αρχικές έχω μετά τους 6 θα πάρω 6+. Αποστειρωνω κανονικά κ το θηλαστρο κ τα μπιμπερο. 

@Basiliki92 αχ ευχαριστώ! Έχω μαζέψει 3.5 λίτρα κ δεν ξέρω τι να τα κάνω ανσυνεχξζει να μην τρώει!

Οκ ευχαριστώ πολύ! Άντλησα με το χειροκίνητο 60ml αλλά πού να πάρει μπιμπερο, δεν ήξερε τι να το κανει το δάγκωνε για τα δόντια του και έβγαινε καμιά σταγόνα γάλα μαζί. Ίσως το δώσει με άλλο τρόπο ο άντρας μου ή να το πάρει αν ψωμολυσσαξει. Πόσα ml τρώνε στη μερίδα περίπου? Να ξέρω πόσα να αφήσω. Και αν το ζεστάνω μετά πέταμα ε? Δεν ξαναμπαίνει ψυγείο?

 

1 ώρα πρίν, georgia1988 είπε:

Για πείτε μου κορίτσια εσείς που ξεκινήσατε στέρεες... Από φρούτα τι δίνετε? Σούπες λαχανικά? Και σε τι ποσότητες? Θα μου τα πει κ ο παιδίατρος την επόμενη φορά με φρούτο μου είπε θα ξεκινησουμε.. απλά εγώ επειδή δουλεύω κυλιόμενο έλεγα να δίνουμε φρούτο κρέμα όσο λείπω αλλά δεν πρέπει να ναι στάνταρ ώρα το φρούτο? 

 

Εμείς πήγαμε παιδίατρο μας είπα ξεκινάμε στους 5.5 μήνες με μήλο/αχλάδι/μπανάνα τρεις μέρες με το πρώτο και προσθέτουμε το επόμενο για τρεις μέρες. Μετά τις 9 μέρες, βάζουμε επιπλέον γεύμα με κολοκύθι/καρότο/πατάτα προσθέτοντας ελαιόλαδο και λεμονακι μετά από λίγο. Μου είπε ότι θα φάνε 2-5 κουταλιές αρχικά και ότι μέχρι το χρόνο η βασική τροφή είναι το γάλα. Καμιά πίεση για να φάει το παιδί επειδή θα αντιδράσει και θα το πάρει στραβά, να πάω απλά με τους ρυθμούς του. Δοκιμάζουμε και το βλέπουμε σαν νέα δραστηριότητα!

Η παιδίατρος τον είδε πολύ καλά, 8 κιλά και 69 πόντους. Το εμβόλιο του έκανε λίγο δέκατα 37.6 και ήταν υποτονικός ενώ συνήθως γυρίζει σαν σβούρα παντού. Στηρίζεται στιγμιαία και στα τέσσερα πλέον, τουρλωνει κωλαρακι όταν είναι μπρούμυτα. Εμείς τον βάζαμε από τις 40 μέρες μπρούμυτα μετά το μπάνιο και όσο πιο πολύ καθόταν τόσο τον αφήναμε. Αλλά μόνο μμμμ λέει και πρρρρ πετώντας σαλια παντού!

  • Μου αρέσει 2

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


8 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

@Basiliki92αχ και μένα όλο έτσι λέει μαμ μαμ όταν θέλει στήθος και γκρινιάζει.. Στην αρχή νομίζω έλεγε με με.. Πάντως τις στερεές δεν τις προτιμάει μέχρι στιγμής.. Για απογευματινό τι δίνεις;; στην αλλαξιερα και μένα πολλές φορές; γυρίζει και δεν μπορώ να την αλλάξω. Επίσης όλη την ώρα γελάει.. Γλυκοπατάτα δίνεις;; εγώ έδωσα μια φορά. Κρεμμύδι βάζεις μέσα;; εγώ όχι.. 

Απογευματινό φρουτοκρεμα δίνω πάλι.. γλυκοπατατες δεν έχω βρει καλές ρε γαμωτο κ θέλω να της δώσω γιατί είναι πολύ θρεπτικές... βάζω κολοκύθι πατάτα καρότο κ λίγο κρεμμύδι λάδι κ λίγο λεμόνι στο τέλος...απο φρούτα δίνω μπανάνα μήλο αχλάδι μου είπε να συνεχίσω με πορτοκάλι κ Ροδάκινο δεν έχω βάλει ακόμα γιατί δεν έχω βρει καλά πορτοκάλια... Επίσης εγώ κορίτσια μόνο βιολογικά της ψωνίζω κ από ποσότητα με το μάτι στην αρχή ζυγιζα το φαγητό να είναι γύρω στα 120γρ αλλά μην νομίζετε το έτρωγε όλο πάντα...δεν νομίζω όμως να έχουν ανάγκη αφού μετά το μεσημεριανό μπαίνει στήθος μετα απο καμία ώρα για να κοιμηθεί... @georgia1988 φρούτο γύρω στις 10 το πρωί ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα Σελίνα. Με την ΑΜΗ έχω μπερδευτεί λίγο, εμείς πετύχαμε με την πρώτη εξωσωματική και η δική μου ήταν 0,15(!)  μετρημένη περιπου 2 χρόνια πιο πριν. 

Το τραγούδι όντως ειναι το πιο γλυκό νανούρισμα, πολύ συγκινητικό, πολύ τρυφερό. 

Και εγώ το σκέφτομαι για διέγερση ξανα γιατι περνάει γρηγορα ο καιρός και δεν είμαι και καμιά μικρούλα, αλλά μετά σκέφτομαι πως δεν είναι κάθε μέρα Λαμπρή,  και αν δεν ξαναφανω τυχερή και το θηλασμό θα έχω κόψει και μια τρύπα στο νερό θα έχω πετύχει. Δεν ξέρω. Τον λυπάμαι να μείνει μόνος του.

Πολύ χαμηλή και η ΑΜΗ σου, ευτυχώς όλα πήγαν καλά με την πρώτη! Και εγώ σκέφτομαι ότι δεν θέλω να κάνω δεύτερο μωράκι εις βάρος αυτού αλλά και του χρόνου τέτοιο καιρό να έχουμε πετύχει (αν είμαστε τρομερά αισιόδοξοι) θα έχουν 2 χρόνια διαφορά που είναι πολύ καλά. Και εν τέλει θα έχει παρεα και σαν παιδί και σαν ενήλικας. Τα αδέρφια χρειάζονται κατά τη γνώμη μου. Είμαστε κι εμείς μακριά από Αθήνα και σκέφτομαι πολλά, ειδικά με αγχωνει ότι ο γιατρός με κράτησε 2 μήνες πριν τη γεννα κάτω και δεν ξέρω πως θα το διαχειριστω αν ξαναχρειαστει.

8 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Γενικά τον λυπάμαι. Αναρωτιέμαι αν θα είναι χαρούμενος. Αυτό.

Άσε έφαγα κι εγώ μια φρίκη τις προάλλες που ήμουν μόνη μου, τον κοιτούσα και λέω μα καλά τι σκεφτόμουν, τον έφερα σε αυτόν τον κόσμο με νύχια και με δόντια χωρίς να μπορέσω να τον προστατέψω από τα πάντα ούτε είχα καμία εγγύηση ότι θα έχει καλή και ευτυχισμενη ζωή. Με χτύπησε λίγο απότομα το ποσό απρόβλεπτα είναι όλα και τι στενοχώριες καραδοκούν στη ζωή μας.

  • Μου αρέσει 3

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ κορίτσια καθυσηχαστηκα με τις απαντήσεις σας!! Να στε καλα.

@Σελίναότι ζεσταίνεται πετιέται μετά!! Μην το ξαναβάλεις ψυγείο.. Δοκίμασε και σύριγγα.. Απλά θα είναι κουραστικοο

@georgia1988πρώτη μετά μπανάνα 2 κ. γλ, την επόμενη μου πρόσθεσε και αχλάδι και την τρίτη μέρα και βερίκοκο η ροδάκινο. Το μεσημέρι πατάτα, καρότο, κολοκύθι, μια ντομάτα ξεφλουδισμενξ και ξεσποριασμενη,και καμιά φορά μανεστρα ολικής η αστεράκι, λίγο λεμόνι και λάδι ώμο στο τέλος. Το απόγευμα βγάζω δικό μου γάλα με λίγο ρυζάλευρο σκέτο ολικής, κουακερ και μισή μπανάνα.. Με το που κλείσαμε τον 6ο μήνα μου στο φρούτο καρπούζι η πεπόνι άμα θέλω. Έβαλα καρπούζι της άρεσε απλά επειδή γίνεται νερουλό πρόσθετω και λίγο ρυζάλευρο. Επίσης στη χόρτο σουπα μου έβαλε 2φορεε την εβδομαδα μοσχαρι η κοτόπουλο. Θα βάζω και κουνέλι που έχουμε δικά μας

@Basiliki92120 γραμ μου είπε και μένα αλλά τώρα με το μάτι πάω και γω. Δεν το τρώει όλο και δεν θέλω να τη πιέσω.. Ειδικά το μοσχαρι η καημένη έκλαιγε.. Ίσως φταίει όμως ότι θέλει και στήθος και πίνει πολύ γάλα.. Εσένα δεν σου ζητάει μεμε συνέχεια;; τώρα για μεσημεριανό της ετοιμάζω γλυκοπατάτα, καρότο και ίσως ρίξω και λίγο γλυκό τραχανά παραγωγής μας κι αυτός.. Το κολοκυθάκι δεν της αρέσει καθόλου έχω προσέξει. Η γλυκοπατάτα ναι είναι πολύ θρεπτική. Και νόστιμη.. Η παιδίατρος μου χε πει δεν τη νοιάζει ατμομμαγειρας η κατσαρόλα αλλά καλές πρώτες υλες!! Τουλάχιστον έχουνε και δικά μας πράγματα και κάπως καλύτερα αλλά Δυστηχως τα φυτοφάρμακα είναι παντού ακόμα κι αύτα που πουλιούνται ως βιολογικά έχουν φάει το ψεκασμα το

  • Μπερδεμένη/-ος 1
Link to comment
Share on other sites

@valentina23 Ναι το ξέρω όλα τρώνε φάρμακο αλλά εγώ κάνω ότι καλύτερο μπορώ...κοτοπουλο εννοείται βρήκα δικό μας χωριάτικο μοσχάρι επίσης πήρα από δικό μου άτομο τώρα τι να πω..οχι ευτυχώς δεν μου ζητάει στήθος αλλά το θέλει για να κοιμηθεί...ειδικα το βράδυ αν ξυπνήσει μόνο έτσι κοιμάται...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Basiliki92@Basiliki92 και πολύ καλά κάνεις!! Όσο μπορούμε δηλαδή.. Θέλαμε και μεις να πάρουμε δικό μας μοσχαρι αλλά τελικά δεν.. Θα κοιτάξω και γω από κάποιον ντόπιο εδώ που έχει δικά του.. Εμείς έχουμε κότες αλλά δεν είναι πολύ σκληρό το κρέας;; θέλει τουλάχιστον 3 ώρες βράσιμο και φοβάμαι μην έχει ίνες μέσα.. Παρεπιπτοντως γλυκοπατάτα, καρότο και λίγο γλυκό τραχανάς έγινε τέλειος!! Εμένα κατά τις 7 το πρωί πίνει γάλα μετά 9, μετα 11 φρούτο κρέμα, 12 ξανά γάλα, 2 φαγητό και στο καπάκι γάλα για νανι.. Το μεσημέρι πίνει πολύ γάλα μέχρι να κοιμηθεί.. 7 το απόγευμα μετά κουακερ, 8.39 με 9 γάλα και 10 30 γάλα πάλι για νανι.. Όπου και το βράδυ μου ξυπνάει πάλι για γάλα.. Γενικώς κοιμάται με στήθος και γάλα.. Σύνολο θηλασμόι περίπου 9 με 10...

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...