Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 37 λεπτά , Vxatz είπε:

      @Kiddoμεσα στο μυαλό μου είσαι. Προς το παρόν περιμένω τις απαντήσεις από τον έλεγχο του εμβρύου και σε δεύτερο χρόνο θα μιλήσω και με άλλον γιατρό. Μου έχουν πει πολυ καλα λόγια για τον κ. Τσιλιβακο (στην Αθήνα) δεν είναι γυναικολόγος, είναι ερευνητής σε καθεξιν αποβολές και τον έχουν παινέψει. Τον έχεις ακουστά; Στο διαδίκτυο που έψαξα έχει καλό βιογραφικό. 
      Η γνωστή αιματολόγος είναι της Θεσσαλονίκης γιατί είμαι από βόρεια Ελλάδα και δεν έχω την πολυτέλεια δυστυχως να κατεβαίνω Αθήνα. 

      Ναι οκ ξέρω την αιματολόγο.. θα έπαιρνα και άλλη γνώμη σίγουρα! Αλλά δεν μπορώ να βοηθήσω με γιατρούς στη βόρεια Ελλάδα..

      Στο συγκεκριμένο "ερευνητή" δεν είχα την "τύχη" να πάω και ούτε θα πήγαινα προσωπικά!! Παρόλα αυτά τον ξέρω από φίλες μου εδώ μέσα.. Κάνε την έρευνα σου πολύ καλά πριν απευθυνθείς στον όποιο γιατρό.. ακόμα και στα φόρουμ μπορείς να ψάξεις με το όνομα του εκάστοτε γιατρού για τυχόν αναφορές στα ονόματα τους.. όλο και κάτι θα βρεις..!

      • Μου αρέσει 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

@Mighty86 πλέον πολλά παιδιά δεν μπουσουλανε κ σηκώνονται κατευθείαν δεν ξέρω γιατί συμβαίνει αυτό..κ εγώ δεν βιάζομαι χαχαχαχ γιατί ξέρω τι με περιμένει!!!!<_<

  • Μου αρέσει 1
  • Χαχα 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86όντως δεν μπουσουλανε όλα τα παιδιά. Αλλά σηκώνονται κατευθείαν.. Κι εμένα σερνόταν με τη κοιλιά και τουρλωνε άλλες φορές τον ποπό πάνω σαν να κάνει πους απς χαχαχα.. Και μια μέρα την είδα να βγαίνει απ το δωμάτιο χαχαχα. Γίνονται όλα τόσο γρήγορα στα μωρά.. Φοβάμαι μόνο μην φάει τίποτα κάτω μ έχει πιάσει τρελό άγχος. Επίσης να μην χτυπήσει το κεφάλι της

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

πρίν από 43 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86όντως δεν μπουσουλανε όλα τα παιδιά. Αλλά σηκώνονται κατευθείαν.. Κι εμένα σερνόταν με τη κοιλιά και τουρλωνε άλλες φορές τον ποπό πάνω σαν να κάνει πους απς χαχαχα.. Και μια μέρα την είδα να βγαίνει απ το δωμάτιο χαχαχα. Γίνονται όλα τόσο γρήγορα στα μωρά.. Φοβάμαι μόνο μην φάει τίποτα κάτω μ έχει πιάσει τρελό άγχος. Επίσης να μην χτυπήσει το κεφάλι της

Κάθεται; Κ εμένα κάνει αυτό το μπουσουλισμα πουσαπς κ πάει προς τα μπρος

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αχ τι ωραία! Για να δούμε εμένα πότε θα μπουσουλησει! Προσπαθεί αλλά δεν μπορεί να σηκώσει το σώμα του ακόμα.. χτυπάει χέρια πόδια και δεν προχωράει και εκνευρίζεται μετά! Να ρωτήσω κάθονται εσάς τα μωρά σας? Επίσης κορίτσια τι τους φοραται τέτοια εποχή? Το βράδυ κυρίως.. δεν ξέρω τι να αγοράσω δεν του κάνει τπτ!

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κάθεται για λίγο χωρίς στήριξη. Εντελώς όχι δεν κάθεται μόνη της. @georgia1988της φοράω κοντομάνικο ολόσωμο φόρμακι και από κάτω μακρύ παντελονακι και κάλτσα κια. Αν έχει πιο πολύ κρύο της βάζω μακρυμανικο φόρμακι. 

Κοριτσια τους λεκέδες από φρούτο κρέμες πως τις καθαρίζεται απ τα ρουχαλάκια;; βάφουν και δεν βγαίνουν. Τα βάζω στους 60 με προπλυση. Ίσως να βάζω λίγο Άβα για τα πιάτα πάνω και μετά πλυντήριο με το απορυπαντικο της;; 

@Mighty86και μένα έτσι ακριβώς έκανε.. Νομίζω δεν θ αργήσει να τη δεις να πηγαίνει βολτες:P

  • Μου αρέσει 2
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

2 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Κάθεται για λίγο χωρίς στήριξη. Εντελώς όχι δεν κάθεται μόνη της. @georgia1988της φοράω κοντομάνικο ολόσωμο φόρμακι και από κάτω μακρύ παντελονακι και κάλτσα κια. Αν έχει πιο πολύ κρύο της βάζω μακρυμανικο φόρμακι. 

Κοριτσια τους λεκέδες από φρούτο κρέμες πως τις καθαρίζεται απ τα ρουχαλάκια;; βάφουν και δεν βγαίνουν. Τα βάζω στους 60 με προπλυση. Ίσως να βάζω λίγο Άβα για τα πιάτα πάνω και μετά πλυντήριο με το απορυπαντικο της;; 

@Mighty86και μένα έτσι ακριβώς έκανε.. Νομίζω δεν θ αργήσει να τη δεις να πηγαίνει βολτες:P

Εγώ τα αφήνω στο βανις για καμία μέρα κ μετά παλμολιβ κ πλυντήριο.κ τα σταυρώνω χαχαχαχα. Το καλοκαίρι βόλευε τον τάιζα γυμνό με το παμπερς...

Εγώ τον ντύνω καλοκαιρινά ακόμα μέσα στο σπίτι απλά του βάζω καλτσακια. Έξω κάνα φούτερ κ μακρύ παντελόνι.

Έχω σκάσει να κάτσει γιατί θέλω να αρχίσω να του δίνω σε κάνα γεύμα στέρεες κομματάκια. Τώρα νιώθω ανασφάλεια.

  • Χαχα 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86και γω έβαλα για τα πιάτα στο λεκέ και θα δούμε στο πλυντήριο αν θα βγει όταν τα βάλω.. Κομματάκια ούτε καν.. Φοβάμαι πάρα πολύ..εδώ κοιτάζω συνέχεια στ αλεσμένα μην μου χει ξεφύγει τίποτα.. Ψωμάκι του δίνεις να κρατάει;; 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πρίν, valentina23 είπε:

@Mighty86και γω έβαλα για τα πιάτα στο λεκέ και θα δούμε στο πλυντήριο αν θα βγει όταν τα βάλω.. Κομματάκια ούτε καν.. Φοβάμαι πάρα πολύ..εδώ κοιτάζω συνέχεια στ αλεσμένα μην μου χει ξεφύγει τίποτα.. Ψωμάκι του δίνεις να κρατάει;; 

Και εγώ τρομάζω. Όχι τίποτα μαλακό σκέφτομαι να δώσω. Εσύ έτσι θα αρχίσεις; Με ψωμί;

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

Και εγώ τρομάζω. Όχι τίποτα μαλακό σκέφτομαι να δώσω. Εσύ έτσι θα αρχίσεις; Με ψωμί;

Ναι έτσι λέω. Απλά να κρατάει λίγο κορα με ψίχα και το μασουλάνε.. Απλά δεν ξέρω το πότε.. Τώρα μου φαίνεται πολύ νωρίς.. Πάντως όταν μας βλέπει να τρώμε είναι έτοιμη να χιμηξει μέσα στα πιάτα!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πρίν, valentina23 είπε:

Ναι έτσι λέω. Απλά να κρατάει λίγο κορα με ψίχα και το μασουλάνε.. Απλά δεν ξέρω το πότε.. Τώρα μου φαίνεται πολύ νωρίς.. Πάντως όταν μας βλέπει να τρώμε είναι έτοιμη να χιμηξει μέσα στα πιάτα!! 

Μπααα το δικό μου νομίζω μας βγήκε ολιγοφαγο.κοιταει αλλά μέχρι εκεί.για την ώρα δείχνει μόνο κοινωνικό ενδιαφέρον(να χει κοσμο γύρω τριγύρω η καλύτερη του), κ να παίξει. Ούτε να φάει ούτε να κοιμηθεί.πφφφ

Χθες πάντως του έδωσα λίγο παραπάνω από μιση μπανανα με τα χέρια. Αφού δεν έπινε το γάλα του λέω ας φάει κάτι τεσπα...

Κ άλλες φίλες μου ξεκίνησαν έτσι με μπισκότο η κουλούρι αλλά εμένα αυτά μου φαίνονται ακόμα πιο επίφοβα να κάτσει κάτι στο λαιμό..σίγουρα θα τα δοκίμαζα αργότερα. 

Τώρα λίγο βρασμένα λαχανικά η μαλακά φρούτα θα δοκιμάσω..

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86μην φανταστείς και η δικιά μου μόνο να τα βλέπει κατά τ άλλα όταν την ταΐζω ξινιζει τα μούτρα της και γενικώς σφίγγεται και μουγγριζει... Δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό... Παρεπιπτοντως μ έχει φάει το σφουγγάρισμα... Σήμερα εγλυφε το πάτωμα!!! Έλεος!! Πρέπει να βάλω χάλια σε όλο το σπίτι δεν μπορώ να τη περιορίσω στο δωμάτιο της.. Σκέφτηκα να κλείσω τη πόρτα αλλά φοβάμαι μην πάει από πίσω και δεν μπορώ ν ανοίξω μετά.. Πάντως έβαλα κανόνες!! Όποιος μπαίνει παπούτσια έξω!! Τέλεια και παύλα.. 

  • Μου αρέσει 4
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες. Θεριευουν και μεγαλώνουν τα μπουμπουκακια βλέπω. 

Εμείς τον βαφτίσαμε την προηγούμενη Κυριακή, ήταν η πιο χαρούμενη μέρα της ζωής μου μετά τη γέννηση του και ήταν όλα πολύ ωραία. 

Στα καθημερινά μας τώρα, εμείς δεν πολυκουνιομαστε αλλά λατρεύουμε το κουτάλι και οτιδήποτε κουβαλάει. Μάλιστα γκρινιάζει όταν αργω και δεν τον ταιζω στους ρυθμούς του.

Αφού και στη Θεία Κοινωνία, βλέπει κουτάλι και ανοίγει το στόμα του. Γλύκας είναι!

  • Μου αρέσει 4

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 24 λεπτά , Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες. Θεριευουν και μεγαλώνουν τα μπουμπουκακια βλέπω. 

Εμείς τον βαφτίσαμε την προηγούμενη Κυριακή, ήταν η πιο χαρούμενη μέρα της ζωής μου μετά τη γέννηση του και ήταν όλα πολύ ωραία. 

Στα καθημερινά μας τώρα, εμείς δεν πολυκουνιομαστε αλλά λατρεύουμε το κουτάλι και οτιδήποτε κουβαλάει. Μάλιστα γκρινιάζει όταν αργω και δεν τον ταιζω στους ρυθμούς του.

Αφού και στη Θεία Κοινωνία, βλέπει κουτάλι και ανοίγει το στόμα του. Γλύκας είναι!

Αχ τι ωραία!!!να σας ζήσει!!! Να τα φυλάει ο Θεός τα μωράκια μας.

Εγώ πάλι βλέπω εφιάλτες με το θέμα της βάφτισης. Πολύ αγχώνομαι...πφφ.

Τι καλά που τρώει το αγοράκι σου φτου φτου!!

Εμενα πάλι εύκολα βαριέται. Στην αρχή τρώει τρώει τις πρώτες 10 κουταλιές μετά αρχίζει τα πρρρ κ τα κουνήματα κ τα παιχνίδια κτλ κτλ

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες. Θεριευουν και μεγαλώνουν τα μπουμπουκακια βλέπω. 

Εμείς τον βαφτίσαμε την προηγούμενη Κυριακή, ήταν η πιο χαρούμενη μέρα της ζωής μου μετά τη γέννηση του και ήταν όλα πολύ ωραία. 

Στα καθημερινά μας τώρα, εμείς δεν πολυκουνιομαστε αλλά λατρεύουμε το κουτάλι και οτιδήποτε κουβαλάει. Μάλιστα γκρινιάζει όταν αργω και δεν τον ταιζω στους ρυθμούς του.

Αφού και στη Θεία Κοινωνία, βλέπει κουτάλι και ανοίγει το στόμα του. Γλύκας είναι!

Να σας ζήσει κορίτσι μου!!!Παρά πολύ καλό το ότι τρώει να το χαίρεσαι...εμενα μια μέρα τρώει μια δεννν είναι κ λίγο σπάσιμο νεύρων το να μην τρώει από κάποιο σημείο κ μετά...χαχαχα

@Mighty86 χθες της έδωσα λίγο σύκο από τον κήπο πας με το χέρι μου κ το καταευχαριστήθηκε χωρίς να ρωτήσω την παιδίατρο αλλά μου χε πει ότι είναι εποχης ξεκινάω να δίνω ειδικά αν έχω δικά μας...εσυ ρώτησες που του δίνεις?

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita Kνα σας ζήσει!!! Χαίρομαι που τα πέρασες τόσο ωραία γιατί συνήθως σε τέτοια μυστήρια το αγχος υπερισχύει.. Τυχερή που τρώτε!! Έτσι να συνεχίσει. Την θηλάζεις κιόλας αν θυμάμαι καλά η όχι;

@Basiliki92της άρεσε;; της έδωσες να γλυψει; γιατί μέσα έχει σποράκια το σύκο. Άμα είναι δικά σας μην φοβάσαι τίποτα.. Μόνο μην την ενοχλήσουν στο εντερακι.

Κορίτσια στις στέρεες τρώει κάποιες κουταλιές και μετά σφίγγεται και μουγγριζει..τεντωνει και τα πόδια της.. Πολλές φορές τη σηκώνω και ρευεται.. Βαρυστομαχιαζει;; Αλλά ρουφάει και πολύ γάλα. Τώρα για μεσημέρι δεν της έδωσα φαγητό γιατί νυσταζε και θέλει στήθος. Οπωτε θα έτρωγε λίγες κουταλιές μετά στήθος και μετά εμετό :P.. Τις στερεές τις έχω σαν συμπλήρωμα του γάλατος.. Δεν γίνεται διαφορετικά. Θα σκάσει απ το φαι

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...