Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 6 λεπτά , Sisheido είπε:

      Κορίτσι μου λυπάμαι για την εξέλιξη... Πάντα έλεγα καλύτερα να μη πιάσω πάρα να χαθεί στη πορεία το όνειρο! 

      Αγκάλιασε το παιδάκι σου και συνέχισε όσο αντέχεις! Έχω κι εγώ ένα γιο 4ων από την 3η εμβρυομεταφορα και παλέψαμε για τα αδελφάκια... στο τέλος τα καταφέραμε με τροποποιημενο φυσικό κύκλο και γίναμε τριτεκνοι!

      Εύχομαι η βλαστοκυστουλα σας την επόμενη φορά να σας γεμίσει την αγκαλιά!!!!

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου.Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      • Καλή τύχη! 1

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts

7 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Κι εμένα μου λείπουν πολλά πράγματα και πολύ μάλιστα. Λιμπιζομαι πολύ τη φέτα και όλα τα τυριά, το γιαούρτι,  το γάλα, αχ αυτό το γάλα δροσερό από το ψυγείο... για τα γλυκά πεθαίνω αλλά που...

Έκανα μια δοκιμή με κατσικίσιο γιαούρτι αλλά πάλι έβγαλε το γάλα του ο μικρός, μπορεί να ήταν και τυχαίο, έχει και ενάμιση μήνα τώρα, δεν ξέρω, δεν ξαναπροσπαθησα.

Σήμερα πήγα σε ένα σπίτι και με κέρασαν ελληνικό καφέ γιατί δεν υπήρχε κάτι άλλο που να μπορώ να πάρω, και νόμιζα ότι έπινα νέκταρ! Φυσικά δεν ήπια ούτε το μισό.

Από κιλα εγώ είμαι πολύ καλύτερα από πριν, βέβαια ειχα και αρκετα παραπάνω κιλα,  οπότε είχα να χασω. Το θεμα είναι να μείνω έτσι.  Κι εγώ πεινάω κάποιες φορές πολύ αλλά και τι να φάω, όλο κρέας  τρώω, πόσο να φάω πια... 

Ο μικρός έχει βγει πολύ ευαισθητουλης. Μια μέρα έφαγα μαύρη σοκολάτα γιατί ήθελα κάτι γλυκο και δεν ήπιε τι γάλα μου. Τι να τον κάνω? 

Σου κάνει απεργίες θηλασμου;;; Τόσο πολύ πια αλλάζει η γεύση;; Εγώ τρώω από κασερια λογαδι και γραβιέρα Νάξου κ τυρί κατσικίσιο Καραγιάννη Χαλκιδικής. Φοβερό. Κ καφέδες μπορεί να πιω κ τρεις ντεκαφ την μερα μαρεσει τόσο η γευση αν κ ξέρω ότι έχουν τοξικά απλά φροντίζω να τους πίνω την ώρα που θηλάζω.

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

@Mighty86 και εγώ κασέρι λογαδι και γραβιέρα Νάξου έχουμε ξεπουληθεί στα τυριά :D υπάρχει ντεκαφ που είναι επεξεργασία με νερό κάτι τέτοιο χωρίς χημικά αλλά δεν ξέρω ποια εταιρεία ψάξε το λίγο...οτι χειρότερο είναι ο ντεκαφ...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@Mighty86 και εγώ κασέρι λογαδι και γραβιέρα Νάξου έχουμε ξεπουληθεί στα τυριά :D υπάρχει ντεκαφ που είναι επεξεργασία με νερό κάτι τέτοιο χωρίς χημικά αλλά δεν ξέρω ποια εταιρεία ψάξε το λίγο...οτι χειρότερο είναι ο ντεκαφ...

Ο Λουμίδης έχει ελληνικο ντεκαφ με φυσικη επεξεργασία αλλά έχει μια εβδομάδα που ξεκίνησα κ τους νές.οτι χειρότερο κ θέλω να τους κόψω αλλά έχω εθιστεί στην γεύση. 

Σήμερα λέω να κάνω κότα.αληθεια πως την φτιάχνεις εσύ;


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86Αν εννοείς για τον μπέμπη σου ...εγω βάζω πατάτα καρότο κολοκυθάκια λιιγο κρεμμύδι...και στο τελος λαδάκι κ λίγο λεμονακι! Δεν μου εχει πει ακομα για αλλα λαχανικα...


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Basiliki92 είπε:

@Mighty86Αν εννοείς για τον μπέμπη σου ...εγω βάζω πατάτα καρότο κολοκυθάκια λιιγο κρεμμύδι...και στο τελος λαδάκι κ λίγο λεμονακι! Δεν μου εχει πει ακομα για αλλα λαχανικα...

Ναι για τον μπέμπη. Το κρέας το βραζεις πρώτα ξεχωριστά; Εγώ έτσι λέω να κάνω κρέας κατσαρόλα κ τα λαχανικά στον ατμό κ μετά να τα ενώσω; 


AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

@Haroulita K όντως πολλά έχεις κόψει.. Εγώ από μόνη μου έκοψα γλυκά ειδικά τη σοκολάτα, καφέ, αναψυκτικά, όχι φαστ φουντ, γαριδάκια πατατάκια και τέτοια, παρ όλα αυτά άμα βγούμε θα φάω κάνα σουβλάκι η κάνα κομμάτι πίτσα.. Η παιδίατρος μου χε πει τα βασικά να κόψω και τα αυτονόητα ποτό, τσιγάρο.. Αλλά γεκινα δεν το χει πολύ με το θηλασμό ενώ ειναι εξαιρετική! Α επίσης ούτε τσάι πίνω... Φαγητό κοιτάζω να μαγειρεύω εγώ.. Παρ όλα αυτά έχω γίνει σαν μπαλόνι!! Πεινάω σαν λύκος.. Τι να το κάνω που δεν τρώω γλυκά άμα τρώω ένα αρνί στη καθησια μου :Pκαι πολύ ψωμί επίσης..

@Mighty86καλό είναι να τ αναβραζεις τα κρέατα ειδικά το μοσχαρι.. Εγώ έτσι κάνω ακόμα και τα δικά μας κοτόπουλα!! 

ΚΑΛΌ ΜΉΝΑ!!!!! 

  • Μου αρέσει 1
Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 το βραζω πολύ λίγο ίσα να το ξαφρισω που λένε...κ το βάζω με τα λαχανικά στον ατμομαγειρα αλλά είναι τόσο μικρά κομματάκια που δεν έχει ανάγκη βράζει κ είναι κ μαλακό...

  • Μου αρέσει 2

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω κόψει πολλά αλλα τώρα αρχίζω και τα ξαναβάζω.. στην ντομάτα βγάζω τα σπόρια γτ τον πειραζουνε. Μελιτζανα με τπτ τον πειράζει πολύ. Και τα γαλακτοκομικά κομμένα. 

Τι γλυκά τρώτε κορίτσια εσείς που έχετε κόψει τα γαλακτοκομικά? Γτ δεν βρίσκω κάτι που να μην έχει γάλα μέσα.


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Έκανα δέκα ώρες να βράσω την κότα να την ξεκοκκαλησω να ενώσω με λαχανικά να φτιάξω 5 μερίδες να έχω κ δεν μου τρώει. Τρίτη μέρα σήμερα που τον έχει πιάσει το ανάποδο έχει σφραγίσει το στόμα του κ δεν θέλει να φάει. Ψάχνει κ στήθος όλη την ώρα...έχω κατά αγχωθει... 

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 38 λεπτά , Mighty86 είπε:

Έκανα δέκα ώρες να βράσω την κότα να την ξεκοκκαλησω να ενώσω με λαχανικά να φτιάξω 5 μερίδες να έχω κ δεν μου τρώει. Τρίτη μέρα σήμερα που τον έχει πιάσει το ανάποδο έχει σφραγίσει το στόμα του κ δεν θέλει να φάει. Ψάχνει κ στήθος όλη την ώρα...έχω κατά αγχωθει... 

Οχι να μην αγχώνεσαι καθόλου θα φάει κάποια στιγμή έτσι κάνει κ η δικιά μου ποτέ τρώει ποτέ δεν τρώει... το παίρνουν στραβά μάλλον ότι μεγαλώνουν κ ελαττώνουν το βυζι :wink:

  • Μου αρέσει 1
  • Ευχαριστώ 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86και μένα έτσι μου κάνει.. Μου σφραγίζει το στόμα.. Δεν τρώει πάντα.. Από 4 κουταλιτσες μέχρι 10,15.. Εχω πετάξει φαΐ.. Αλήθεια εσείς το αλεσμενο το βάζετε ψυγείο και το ξαναζεσταινετε;; εγώ τα πετάω και πονάει η καρδιά μου.. Δεν μου αρέσει να πετάω φαγητό και ειδικά όταν δεν το χει αγγίξει καν.. Για πείτε μου λίγο πως τ αποθηκεύεται;; επίσης το αβοκάντο το βάζουμε στα φρούτα η στη λάχανο σουπα; μόνο που θέλει λίγο γιατί είναι πολύ λιπαρό μου πε η παιδίατρος.. Επισης μου επέτρεψε όλα τα φρούτα. Πήρα και γω βανίλιες και πορτοκάλια που δεν τα χω ξαναβάλει.. 

Α επίσης είπα στη παιδίατρο που δεν τρώει πολύ και μου πε ότι έτσι κάνουν τα θηλαζοντα μωρά και ότι δεν πειράζει.. 

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 4 λεπτά , valentina23 είπε:

@Mighty86και μένα έτσι μου κάνει.. Μου σφραγίζει το στόμα.. Δεν τρώει πάντα.. Από 4 κουταλιτσες μέχρι 10,15.. Εχω πετάξει φαΐ.. Αλήθεια εσείς το αλεσμενο το βάζετε ψυγείο και το ξαναζεσταινετε;; εγώ τα πετάω και πονάει η καρδιά μου.. Δεν μου αρέσει να πετάω φαγητό και ειδικά όταν δεν το χει αγγίξει καν.. Για πείτε μου λίγο πως τ αποθηκεύεται;; επίσης το αβοκάντο το βάζουμε στα φρούτα η στη λάχανο σουπα; μόνο που θέλει λίγο γιατί είναι πολύ λιπαρό μου πε η παιδίατρος.. Επισης μου επέτρεψε όλα τα φρούτα. Πήρα και γω βανίλιες και πορτοκάλια που δεν τα χω ξαναβάλει.. 

Να το κρατάς μια μέρα στο ψυγείο εντάξει ίσως φύγουν μερικά θρεπτικά συστατικά η αλήθεια είναι.η κάνε την μισή ποσότητα εξαρχής.τα λαχανικά σίγουρα μένουν μια μέρα βρασμένα στο ψυγείο.

Πήρα πεπόνι σύκα αχλάδια. Βανιλιες δεν μου τρώει εμένα. Θέλει γλυκά φρούτα.εγω το έβαλα το αβοκάντο στα φρούτα με μπανάνα.το έτρωγε μια χαρά. Δεν ξέρω τι έπαθε ξαφνικά. Βασικά τον πιεσα να φάει σε φάση που δεν είχε πάρει τον καθιερωμένο του υπνακο κ από τότε τον έπιασε άρνηση. Επίσης σήμερα του έχωνα φάι στο στόμα μόλις το άνοιγε για να γελάσει η να κλάψει...ότι χειρότερο δλδ του έκανα.   Κ φοβάμαι μη του δημιουργησα αποστροφή...με έπιασε φοβερό άγχος...λέτε να του δημιουργησα αποστροφή;;

Το πρόβλημα είναι ότι εγώ θηλάζω μεν αλλά δεν έχω πολύ γάλα κ δεν ξέρω πότε κ πως να συμπληρώσω με φόρμουλα ώστε να μην μείνει νηστικός. 

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

πρίν από 17 λεπτά , Mighty86 είπε:

Να το κρατάς μια μέρα στο ψυγείο εντάξει ίσως φύγουν μερικά θρεπτικά συστατικά η αλήθεια είναι.η κάνε την μισή ποσότητα εξαρχής.τα λαχανικά σίγουρα μένουν μια μέρα βρασμένα στο ψυγείο.

Πήρα πεπόνι σύκα αχλάδια. Βανιλιες δεν μου τρώει εμένα. Θέλει γλυκά φρούτα.εγω το έβαλα το αβοκάντο στα φρούτα με μπανάνα.το έτρωγε μια χαρά. Δεν ξέρω τι έπαθε ξαφνικά. Βασικά τον πιεσα να φάει σε φάση που δεν είχε πάρει τον καθιερωμένο του υπνακο κ από τότε τον έπιασε άρνηση. Επίσης σήμερα του έχωνα φάι στο στόμα μόλις το άνοιγε για να γελάσει η να κλάψει...ότι χειρότερο δλδ του έκανα.   Κ φοβάμαι μη του δημιουργησα αποστροφή...με έπιασε φοβερό άγχος...λέτε να του δημιουργησα αποστροφή;;

Το πρόβλημα είναι ότι εγώ θηλάζω μεν αλλά δεν έχω πολύ γάλα κ δεν ξέρω πότε κ πως να συμπληρώσω με φόρμουλα ώστε να μην μείνει νηστικός. 

Έλα βρε γλυκιά μανούλα, μην αγχώνεσαι τι αποστροφή λες τώρα,  ο μικρός το ξέχασε κιόλας...

Εμείς αύριο θα βάλουμε το 2ο φρούτο, λίγο καλύτερα σήμερα αλλά όχι και τίποτα φοβερό. Πιο πολύ φρούτο τρώνε τα ρούχα του πάρα ο μπέμπης. 

  • Μου αρέσει 1

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86αν εινα με μια, δύο φορές να έπαθε αποστροφή καήκαμε :-PΕμενα η μάνα μου μας μπουκωνε κανονικά για να φάμε.. Δεν έπαθα ποτε καμία αποστροφη:wink:πάντως σε γενικές γραμμές δεν θέλει πίεση.. Όσο φάει.. Αυτό είναι το κακό ότι χάνονται τα θρεπτικά συστατικά γι αυτό και γω αποφεύγω το ψυγείο... 

  • Χαχα 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια το πετάω από την στιγμή που αλέθετε μετά πετιέται... Αχ και εγώ έτσι θέλω να το τρώει αλλά όταν ξεκινά γκρίνια κλάμα λέω σιγά μην κάτσω να σκάσω κ το πετάω...κ δεν θελω να την πιέζω με το φαγητό γιατί φέρνει αντίθετα αποτελέσματα ΠΆΝΤΑ ... εντάξει τώρα είναι μικρουλια δεν καταλαβαίνουν αλλά αυτή η μανία μένει στις μαμάδες κ τα πιέζουν κ μεγάλα..

  • Μου αρέσει 3

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...