Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 17 minutes ago, linaa said:

      Αυτά έτσι Κ αλλιώς είναι απτά φάρμακα που περιγράφεις. Τοσο νωρίς το μόνο σύμπτωμα που θα μπορούσες να έχεις είναι πόνοι περιοδου. Όλα τα άλλα δεν γίνετε να υπάρχουν τόσο νωρίς. Οπότε μην σε ανχωνει που δεν τα νιώθεις απλά ο οργανισμός ισορροπεί κάποιες στιγμές από τα φάρμακα συνιθιζει δηλαδή. Συμπτώματα εγκυμοσύνης θα νιώσεις αφού η χοριακη έχει φτάσει πάνω από 500 

      Αχ Λινά ενθαρρυντικά τα λόγια σου … με ηρέμησε η τοποθέτηση σου αλλά αυτές οι μέρες δεν περνάνε με τίποτα τώρα ηρεμώ μετά ξεκινάει πάλι το παραλήρημα …

Μανούλες Μάρτιου 2021


Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 8,1k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

On 2/10/2021 at 12:52 ΜΜ, Haroulita K είπε:

 Τα μωράκια σας αποκοιμιουνται μόνα τους στη διάρκεια της μερας? 

Ο μικρούλης μόνο στο στήθος είτε είναι μέρα είτε είναι νύχτα. 

Έχω λίγους  μηνες ακόμη άδεια μέχρι να γυρίσω στη δουλειά, αλλατο σκέφτομαι ηδη και με αγχώνει πως θα κοιμάται γιατί είναι μια συνήθεια που έχει εγκατασταθεί, ο θηλασμός πριν τον ύπνο, ακόμη και οταν δεν πεινάει ιδιαίτερα. 

Κι εμένα μόνο βυζί συνήθως αλλά και καρότσι καμιά φορά. Τελευταία και στο μάρσιπο έχει κοιμηθεί όταν γυρνούσαμε από βόλτα, έχω ring sling και με έχει βολεψει πολύ αλλά η πλάτη μου αρχίζει να ραγίζει γιατί είμαι και 1.5 μέτρο ανθρώπος δεν έχω πολλή δύναμη. Κι εμένα με αγχωνει τι θα κάνει σε συνδιασμό με το ότι θα πρέπει να διακόψω το θηλασμό εκεί στους 10-12 μήνες...

Στο φαι έχουμε μείνει στάσιμοι στα 3 φρούτα ακόμα μέχρι τέλος της βδομάδας γιατί είχε διάρροιες με αίμα μετά από εισαγωγή πατάτας και σταφυλιού και σε συνδιασμό με το ότι δεν πήρε ύψος και βάρος τον προηγούμενο μήνα έχω λίγο αγχωθει. 

Ο ύπνος μας έχει χαλάσει τις τελευταίες μέρες, θέλει παιχνίδι, ρέψιμο, αγκαλιά, λίγο βυζί, λίγο να χαϊδεψει το συννεφάκι (από εσάς το διάβασα και το πήρα και το έχω λατρέψει) και μόλις κλείνει μάτια αρχιζει και κλαίει και πάλι τα ίδια. Ενώ παλιά τον είχα βεντούζαρει και έσβηνε.

Έχω κουραστεί η αλήθεια είναι και με τους φιλοξενούμενους, θέλουν βόλτα να γυρίσουμε το νησί δεν την παλεύω. Και είναι η τρίτη φορά που έχω κόσμο σπίτι από τότε που γέννησα... 

Τουλάχιστον η περίοδος είναι πολύ λάιτ ενώ είχα καταρράκτες του Νιαγάρα πριν μείνω έγκυος και ήμουν τάβλα στο κρεβάτι. Μακάρι να μείνει έτσι πλέον.  

Το ένα το δόντι πάντως μου το έχει μακελεψει το βυζί, συνέχεια με δαγκώνει και τραβάει και πονάω. Εσένα @georgia1988 δεν σε πονάει καθόλου?

@Mighty86 να σας ζήσει ότι καλύτερο εύχομαι! Είδες πάντα είναι καλύτερα από ότι τα φοβόμαστε! Εγώ ακόμα περιμένω τις φωτό έχει περάσει μήνας... 

 

 

19 ώρες πρίν, Haroulita K είπε:

Καλησπέρα μανούλες!

@Σελίνα επειδή με έβαλες σε σκέψεις για αγορά θηλαστρου, είδα στο skroutz, το cangaroo gentle touch, το οποίο είναι πολύ οικονομικό (γυρω στα 45 €),  σε σημείο να αναρωτιέσαι αν αξίζει .

Αυτό που μου έκανε εντύπωση είναι ότι έχει 244 (!) κριτικές και πολλές μαμάδες το εκθειαζουν. 

Αυτά διαβάζω κι εγώ, και οι απόψεις διίστανται. Από τη μια λένε δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα επαγγελματικά από την άλλη αν θες να κάνεις δουλειά για τράπεζα χωρίς κόπο, νοίκιασε... Δεν έχω ιδέα τι να κάνω. @georgia1988 εσυ από πού νοικιάσες, από φαρμακείο? Δεν ξέρω που να ρωτήσω. Και έχεις αυτό το gentle touch?

 

Τα έγραψα όλα μαζί τώρα που βρηκα ευκαιρία!!

  • Μου αρέσει 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites

πιστεύω για τράπεζα που βγάζετε μια φορά την μέρα (δλδ ένα μισάωρο κ από τα δύο στήθη) μια χαρά είναι τα οικιακά. τα διπλά νοσοκομειακά είναι για να σου κατέβει το γάλα που θέλεις από 3 μισάωρα έως 8 με οικιακό ενώ με νοσοκομειακό κάνεις την ίδια δουλειά του μισαώρου στο δεκάλεπτο. με διπλό. με μονό δεν κάνεις τίποτα...

  • Μου αρέσει 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Σελίνα είπε:

Κι εμένα μόνο βυζί συνήθως αλλά και καρότσι καμιά φορά. Τελευταία και στο μάρσιπο έχει κοιμηθεί όταν γυρνούσαμε από βόλτα, έχω ring sling και με έχει βολεψει πολύ αλλά η πλάτη μου αρχίζει να ραγίζει γιατί είμαι και 1.5 μέτρο ανθρώπος δεν έχω πολλή δύναμη. Κι εμένα με αγχωνει τι θα κάνει σε συνδιασμό με το ότι θα πρέπει να διακόψω το θηλασμό εκεί στους 10-12 μήνες...

Στο φαι έχουμε μείνει στάσιμοι στα 3 φρούτα ακόμα μέχρι τέλος της βδομάδας γιατί είχε διάρροιες με αίμα μετά από εισαγωγή πατάτας και σταφυλιού και σε συνδιασμό με το ότι δεν πήρε ύψος και βάρος τον προηγούμενο μήνα έχω λίγο αγχωθει. 

Ο ύπνος μας έχει χαλάσει τις τελευταίες μέρες, θέλει παιχνίδι, ρέψιμο, αγκαλιά, λίγο βυζί, λίγο να χαϊδεψει το συννεφάκι (από εσάς το διάβασα και το πήρα και το έχω λατρέψει) και μόλις κλείνει μάτια αρχιζει και κλαίει και πάλι τα ίδια. Ενώ παλιά τον είχα βεντούζαρει και έσβηνε.

Έχω κουραστεί η αλήθεια είναι και με τους φιλοξενούμενους, θέλουν βόλτα να γυρίσουμε το νησί δεν την παλεύω. Και είναι η τρίτη φορά που έχω κόσμο σπίτι από τότε που γέννησα... 

Τουλάχιστον η περίοδος είναι πολύ λάιτ ενώ είχα καταρράκτες του Νιαγάρα πριν μείνω έγκυος και ήμουν τάβλα στο κρεβάτι. Μακάρι να μείνει έτσι πλέον.  

Το ένα το δόντι πάντως μου το έχει μακελεψει το βυζί, συνέχεια με δαγκώνει και τραβάει και πονάω. Εσένα @georgia1988 δεν σε πονάει καθόλου?

@Mighty86 να σας ζήσει ότι καλύτερο εύχομαι! Είδες πάντα είναι καλύτερα από ότι τα φοβόμαστε! Εγώ ακόμα περιμένω τις φωτό έχει περάσει μήνας... 

 

 

Αυτά διαβάζω κι εγώ, και οι απόψεις διίστανται. Από τη μια λένε δεν έχει να ζηλέψει τίποτα από τα επαγγελματικά από την άλλη αν θες να κάνεις δουλειά για τράπεζα χωρίς κόπο, νοίκιασε... Δεν έχω ιδέα τι να κάνω. @georgia1988 εσυ από πού νοικιάσες, από φαρμακείο? Δεν ξέρω που να ρωτήσω. Και έχεις αυτό το gentle touch?

 

Τα έγραψα όλα μαζί τώρα που βρηκα ευκαιρία!!

 

για ενοικίαση νοσοκομειακου θηλαστρου, κάθε εταιρεία έχει αντιπροσώπους σε κάθε πολη, συνήθως φαρμακεία, που μπορείς να βρεις εύκολα από το site της εταιρείας. Το κόστος είναι περίπου 55-60 € το μήνα, και γύρω στα 25 € το μπουκαλάκι με τη βαλβιδα.

Από ότι κατάλαβα @georgia1988 από το το cangaroo δεν έμεινες ευχαριστημένη.

  • Μου αρέσει 2

F5pIp3.png

Link to comment
Share on other sites

@Haroulita Kευχαριστώ το έψαξα έτσι όπως το είπες και βρήκα το ίδιο με την @georgia1988 εδώ στην περιοχή μου. Είναι αρκετα τα λεφτά αλλά είπα να το δοκιμάσω από βδομάδα.

Δεν θέλω καθολου ρε κορίτσια, μου φαίνεται ότι έτσι ξεκινάει μια διαδικασία αποθηλασμου και το τέλος μιας περιόδου που λατρεύω. Θα το ξανασυζητησω με τον άντρα μου μήπως το αφήσουμε το θέμα δεύτερης εξωσωματικής για να χαλαρωσω και να θηλάσω το μπεμπακι μου χωρίς πρόγραμμα. Στο μεταξύ ας συνεχίσω να βάλω λίγο στην κατάψυξη χρήσιμο θα είναι.

12 ώρες πρίν, Mighty86 είπε:

πιστεύω για τράπεζα που βγάζετε μια φορά την μέρα (δλδ ένα μισάωρο κ από τα δύο στήθη) μια χαρά είναι τα οικιακά. τα διπλά νοσοκομειακά είναι για να σου κατέβει το γάλα που θέλεις από 3 μισάωρα έως 8 με οικιακό ενώ με νοσοκομειακό κάνεις την ίδια δουλειά του μισαώρου στο δεκάλεπτο. με διπλό. με μονό δεν κάνεις τίποτα...

Αρκεί όμως μια φορά τη μέρα για τράπεζα?

  • Μου αρέσει 1

aVbvp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εξαρτάται τι τράπεζα θέλετε να κάνετε.. επίσης όλα τα θηλαστρα δεν κάνουν σε όλες. Το cangaroo δεν έχει χοάνη ανάλογα με το μέγεθος της θηλής είναι μια για όλες οπότε μπορεί για αυτό να μην μου έκανε.. εγώ έβγαζα 30μλ στο 10λεπτο από κάθε στήθος και είχα το μόνο άρα ήθελα είκοσι λεπτα για 60μλ που είναι μισό γεύμα στην ουσία κ αυτό αν είχε περάσει μια ώρα από τότε που εφαγε αλλιώς δεν έβγαζα τπτ. Με το νοσοκομειακό επειδή έχω το διπλό στο τέταρτο βγάζω 130 με 150μλ και αν βγάλω αφού έχει φάει βγάζω 90 με 100 στο τέταρτο. Από την άλλη είναι πολύ πιο ακριβό και εννοείται δεν μεταφέρεται για να το πάρεις πχ στη δουλειά. Αλλά εγώ είμαι ευχαριστημένη γιατί πολλές φορές βγάζω απλά το βράδυ και το πρωί και έχει για όσες ώρες λείπω. Τράπεζα είχα κάνει περίπου 4 λίτρα και τώρα έχω ακόμα 2μιση ενώ έχουν περάσει 2 μήνες γτ έβγαζα πολλές φορές την μια μέρα για την επόμενη οπότε δεν ξεπαγωνα τα ετοιμα. Επίσης θέλει εξασκήση δεν έβγαζα από την αρχή αυτή την ποσότητα.

 

@Σελίνααπό τη μαία μου το νοίκιασα εγώ. Το ameda έχω. Και για το δόντι με είχε δαγκώσει μια δυο φορές και σταματήσαμε το θηλασμό, του είπα ότι αυτό πονάει και από τότε δεν το έχει ξανακάνει. Αλλά τώρα βγαίνουν τα πάνω οπότε θα πέσει πολύ δάγκωμα νομίζω!

  • Μου αρέσει 3

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 10:00 ΜΜ, Σελίνα είπε:

@Haroulita Kευχαριστώ το έψαξα έτσι όπως το είπες και βρήκα το ίδιο με την @georgia1988 εδώ στην περιοχή μου. Είναι αρκετα τα λεφτά αλλά είπα να το δοκιμάσω από βδομάδα.

Δεν θέλω καθολου ρε κορίτσια, μου φαίνεται ότι έτσι ξεκινάει μια διαδικασία αποθηλασμου και το τέλος μιας περιόδου που λατρεύω. Θα το ξανασυζητησω με τον άντρα μου μήπως το αφήσουμε το θέμα δεύτερης εξωσωματικής για να χαλαρωσω και να θηλάσω το μπεμπακι μου χωρίς πρόγραμμα. Στο μεταξύ ας συνεχίσω να βάλω λίγο στην κατάψυξη χρήσιμο θα είναι.

Αρκεί όμως μια φορά τη μέρα για τράπεζα?

Να σου πω την αλήθεια εξαρτάται αν αρχίσεις 4-5 μήνες πριν... Αν βγάζεις πιο συχνά δεν είναι κ επικίνδυνο μη χάνει το μωρό γεύμα από το άδειασμα στήθους;;; Εξαρτάται κ πόσο θες να δίνεις πόσο θα λείπεις τι τράπεζα θες να κάνεις... Αλλά αν νοικιάσεις νοσοκομειακό ,οπωσδήποτε διπλό αλλιώς δεν έχει νόημα.

Εμεις έχουμε ίωση κορίτσια πρώτη του φορά με πυρετουλη...από την βάφτιση είναι μας είπε η γιατρός...το καημένο μου. 

  • Λυπημένη/-ος 2

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

 

 

3 ώρες πρίν, georgia1988 είπε:

@Mighty86 πω πω περαστικά! Πως είναι το μωράκι? Γκρινιάζει?

Κόλλησε στην βάφτιση από τον βαφτισιμιό μου που άρχισε το σχολείο κ είναι μονιμως με ιωση. Η παιδίατρος έτσι λέει, έχουμε την ίδια. Εγώ στην βάφτιση μόνο κοντά σε παιδιά δεν ήθελα να πηγαίνει να σας πω την αλήθεια αλλά ο άνδρας μου όλο εξυπνάδες είναι τεσπα...

Ψήνεται στον πυρετό ο καημένος. Του δίνω αντιπυρετικό πέφτει μετά ξανά...μου είπε η παιδίατρος ότι κρατάει 3 μέρες κ μετά θα κατέβει από το 38-39 κ θα επιστρέψει σταδιακά στα 37-38 κ μετά θα σταματήσει να έχει πυρετό κ θα έρθουν πιθανώς οι μυξες κ ο βήχας... Από σήμερα τη νύχτα δλδ πρέπει να πέσει ο πυρετος γιατί είναι η τρίτη μέρα...τώρα μόλις τον άλλαξα ήταν καταιδρωμενος....για να δούμε πως θα ξημερώσει...κ τι μέρα θα έχουμε αύριο...γκρινιάζει αλλά αν σκεφτείς ότι στο μετωπακι του ψήνεις κ αυγό είναι σχετικά ήσυχος. Θέλει πολύ αγκαλιά... Δεν πίνει υπάκουα το αντιπυρετικο του σιρόπι του το δίνω αγαρμπα την ώρα που κλαίει δεν ξέρω πως αλλιώς ,σφραγίζει στόμα...δεν καταλαβαίνω γιατί;;; Είναι πολύ νόστιμο...τα αντιπυρετικά τα δίνω με εναλλαγές, Ντεπον όταν είναι στο 38 παρά ,αλγκοφρεν στο 38 και.. 

Η @valentina23 έχει χαθεί ελπίζω να είναι καλά..

του κάναμε κ ένα ραπίντ καλού κακού αρνητικό ήταν...

εγώ κορίτσια αν κ έχω δηλώσει ότι δεν φοβάμαι κοβιντ κ δεν με τρελαίνει η ιδέα του εμβολίου εντέλει έκανα γιατί δεν μπορώ να τρέχω για ραπίντ κάθε εβδομάδα ούτε να περιοριστω. Τον έφαγα τον εκβιασμο...

Πέρασα πολύ δύσκολα και στις δύο δόσεις, την δεύτερη την έκανα μετά την βάφτιση.εκανα δύο μέρες πυρετό και έβγαλα κ αλλεργία στο μπράτσο κ τις δύο φορές. Κρατούσα τον μικρό μόνη μου, γιατί ο άνδρας μου δούλευε ,με 38 πυρετό και παρά πολυ πόνο στο μπράτσο..πολύ δυσκολεύτηκα. Εξακολουθώ να πιστεύω ότι δεν χρειάζεται να μπούμε σε αυτή την διαδικασία όλοι κ μας υποχρέωσαν χωρίς λόγο.  Τεσπα...κ αφού ήμουν αποκαμωμενη από το εμβόλιο να σου κ ο μικρός με πυρετό. Ρίχνω πολλά συχτιρια...έτσι προστατεύουμε τα παιδιά μας από κοβιντ κατά ταλλα αλλά αν μου έπεφτε εμένα το παιδί από την εξάντληση να δω τι θα μου λεγανε...εν τω μεταξύ η παιδίατρος ούτε που μου είπε για ραπίντ στον μικρό ,αφού είχαμε κάνει εμείς κ ήμασταν οκ αλλά με πριξανε διάφοροι κοβιντ φοβικοι. Κ κάνε κ κάνε ...αμάν πια!!! Επηρεάστηκα!

συγγνώμη για το παραλήρημα βραδιάτικα αλλά μου έφυγε ο ύπνος...

  • Μου αρέσει 1

AuQnp2.png

Link to comment
Share on other sites

@Mighty86 περαστικά στον μικρό σας...σερνονται πολλές ιωσεις στον παιδικό σταθμό το ξέρω από γνωστούς κ αποφεύγω τα πάρε δώσε γιατί από πιτσιρίκι σε πιτσιρίκι κολλάει για πλάκα μείνε μακριά όλο το χειμώνα κλτρα...καλα απ όσο ξέρω δεν κάνουμε ραπιντ σε τέτοιες ηλικίες...ποιος σου το πε αυτό? έπρεπε να τους γράψεις κανονικά γνωστή μου οικογένεια όλοι με κοβιντ κάνανε τεστ εκτός από το μικρό 1.5 χρόνων διότι απαγορεύεται...οσο για το εμβόλιο τι να πω κ εμεις το σκεφτόμαστε να το κάνουμε αλλά φοβάμαι πολύ μελλοντικές παρενέργειες...παρολα αυτά γνωστοί μου εμβολιασμένοι κόλλησαν κ το πέρασαν εξίσου βαριά με τους υπόλοιπους μισούς στο σπίτι που ήταν μη εμβολιασμενοι...τι να πω έχω διχαστεί πολυ...  @valentina23 την σκεφτομαι κ εγώ συνέχεια που χάθηκε ,ελπίζω να είναι όλα καλά.

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


@Mighty86 περαστικα! Για μένα καλα έκανες για το εμβόλιο. Ο κουμπάρος μου που το πέρασε μου είπε ότι ήταν πολύ χάλια και μιλάμε τώρα 30 χρόνων χωρίς υποκείμενα νοσήματα. Δεν καλύπτει 100 τις 100 αλλά οι πιθανότητες να κολλήσουμε είναι λιγότερες. Δεν θυμάμαι αν θηλάζεις ακόμα αλλά αν θηλάζεις θα πάρει αντισώματα το μωράκι για καμμία 10αρια μήνες όμως... 

@Basiliki92 ξέρω κ άτομο που είχε παρενέργειες να πω την αλήθεια.. αλλά τα ζυγίζεις.. εγώ έτσι όπως το βλέπω δεν θα φύγει αυτός ο ιός και θα γίνει στο τέλος όπως είναι το εμβόλιο της γρίπης που το βαζουν κάθε χρονο απλά μάλλον θα το βάζει πολύ παραπάνω κόσμος από το αντίστοιχο της γρίπης

 

  • Μου αρέσει 2

xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

@georgia1988 όπως της γρίπης θα γίνει κ αυτο! Απλά θεωρώ χρειάζονται κ άλλες μελέτες να γίνει πιο αποτελεσματικό..οσο για τα αντισώματα που περνούν στο γάλα κ αυτό δεν είναι κ σίγουρο...καινούρια μελέτη λέει πως δεν περνά τόσο μεγάλο ποσοστό ικανό ώστε να προστατέψει το μωρό είναι βέβαια σε αρχικό στάδιο ακομα! Εγω πλεον δεν ξερω τι να πιστεψω κ τι οχι ξερω κόσμο με ευαισθησιες που το πέρασαν ελαφρά ξέρω κόσμο χωρίς κανένα υποκείμενο νόσημα που το πέρασαν βαριά τι να πω ρε παιδιά κανένας δεν ξέρει με ακρίβεια τι στο καλό είναι όλο αυτό...κ όλα αυτά που μας λένε στην τηλεόραση είναι μπαρούφες δεν μπορώ άλλο ειλικρινά με έχει κουράσει η όλη κατάσταση κ η ιατρική κοινότητα χωρισμένη σε 2 στρατόπεδα ότι να ναι...απο την άλλη εξωτερικό πχ Ιταλία το έχει κάνει ένα πάρα πολύ μεγάλο ποσοστό κ δεν ασχολούνται καν με το θέμα εμβόλιο η όχι το έχουν σαν δεδομένο ότι θα το κάνουν...τι να πω δεν ξέρω! 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ναι και Ισπανία το ίδιο. Το έχουν δεδομένο ότι θα κάνουν το εμβόλιο.. δεν ξέρω κ εγώ τι να πω με αυτήν κατάσταση.. 1 χρόνο τώρα κλεισμένοι μέσα βαρέθηκα! 

 Κορίτσια τώρα τι φοράτε στο μωρό? Εγώ τον έχω με κοντά μέσα στο σπίτι.. μακρυμάνικα έξω το απόγευμα δλδ που πάμε βόλτα κ μακρυμάνικα πυζαμακια το βράδυ.. επειδή κ εγώ με κοντά είμαι ακόμα αλλά σήμερα μου φάνηκε κρύωσε λίγο.. από την άλλη όταν θηλάζει το κεφάλι του ιδρώνει φουλ.. δεν μπορώ κ να τον σκεπάσω γτ τυλίγεται γύρω από το σεντόνι κ φοβάμαι..


xLfdp3.png

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, georgia1988 είπε:

Ναι και Ισπανία το ίδιο. Το έχουν δεδομένο ότι θα κάνουν το εμβόλιο.. δεν ξέρω κ εγώ τι να πω με αυτήν κατάσταση.. 1 χρόνο τώρα κλεισμένοι μέσα βαρέθηκα! 

 Κορίτσια τώρα τι φοράτε στο μωρό? Εγώ τον έχω με κοντά μέσα στο σπίτι.. μακρυμάνικα έξω το απόγευμα δλδ που πάμε βόλτα κ μακρυμάνικα πυζαμακια το βράδυ.. επειδή κ εγώ με κοντά είμαι ακόμα αλλά σήμερα μου φάνηκε κρύωσε λίγο.. από την άλλη όταν θηλάζει το κεφάλι του ιδρώνει φουλ.. δεν μπορώ κ να τον σκεπάσω γτ τυλίγεται γύρω από το σεντόνι κ φοβάμαι..

Εγώ με μακρυμανικα την έχω κ εμένα γενικά σαν παιδάκι ιδρώνει πολύ πάρα πολύ κ κρύα άκρα έχει πολλές φορές...το βράδυ κοντομάνικο φορμακια μακριμανικη πυτζαμα κ εννοείται την σκέπαζω με κουβέρτα αλλά το έχει το κρυαδακι έξω...

  • Μου αρέσει 1

aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια μου... Σήμερα είχαμε εμβόλιο η μικρή είναι 70.5 εκ. κ 7700 κιλά με το βάρος δεν παμε πολύ καλά δεν έχει πάρει πολύ από τον προηγούμενο μήνα.. λογικό αφού δεν τρώει κ είναι κ ένα παιδι που δεν στέκεται σε μια μεριά...έχει λιγες μέρες πού θέλει να στέκεται στα ποδαράκια της...ακομα καλά καλά δεν μπορεί να κάτσει στον πωπό της αλλά όρθια της αρέσει :roll: επίσης τσιρίζει άμα θέλει κάτι η άμα δεν της δίνω σημασία...μου τραβάει τα μαλλιά συνέχεια μην δει τρίχα η κοτσίδα η που θα τα τραβήξει η που θα τα βάλει στο στόμα...μου είπε η παιδίατρος να της δίνω κ κανένα γιαουρτάκι αν θέλω κ ειμαι σε σκέψη ποιο? μου είπε αν δεν θέλω advance πολύ καλό είναι κ το κρι κρι το πρώτο μου γιαουρτάκι εσείς δίνεται?αν ναι ποιο? Με το φαγητό τραβάω ζόρι που δεν τρώει έχω αρχίσει κ την μπουκωνω με το ζόρι  ποια εγώ? Εσείς πείτε μου τα νέα σας .... @Mighty86 πως είστε?

 


aDkXp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...